|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  65 66 67 68 [69]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
19.8.2014 13:56:18   
n u r
Lijep pozdrav, nova sam na forumu, ali stara po porodu user posted image
Ja sam rodila na Carski prije 5.mjeseci, cuvala sam trudnocu 2 mjeseca na patologiji i onda sam zbog abrupcije posteljice u 7. mjesecu trudnoce hitno zavrsila u operacionoj sali. Nije nista strasno pogotovo tebi koja ces biti sa svojombebom odmah sljedeci dan, a ja sam svog malenog tek nakon otpusta vidjela. Sve u svemu je super, meni je malo jezivo bilo kad sam vidjela da mi vezu noge i ruku a sve ostalo je dobro bilo, nisam ni znala da su me uspavali i porodili, cinilo mi seda je samo tren prosao. Jedino uz budjenje je ako hladno ja sam skakutala na krevetu od hladnoce. Malo u pocetku boli al oni odmah daju analgetike tako da i zaspis odmah jer potreban je odmor. Meni je prvo ustajanje bilo super, ako ustanes prvi put poslije ti je sve lakse. Kad sam presla na puerperij bila je druga prica, sama sam i ustajala i setala. Kretanje ti je najvaznije, sto vise se kreces prije ces se oporaviti, ma da sam se ja s nogu oporavila jer sam svaki dan isla na Jezero malenom u posjetu.
Sretno ti i ne brini se nista...

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 1701
   RE: Carski rez
1.9.2014 15:27:13   
Ewas
Lijep pozdrav!
Ja sam također nova na forumu ali stara po porodu user posted image
Naime, imala sam dva carska, posljednji prije 3 godine i upravo sam saznala da nosim trecu srecicu.

Ima li neko iskustva sa vise od dva carska reza?

Hvala!

_____________________________

R - 07.09.2009.
E - 10.05.2011.

(odgovor članu n u r)
Neposredna veza do poruke: 1702
   RE: Carski rez
1.9.2014 15:56:55   
Lady26
Pozz Ewas, dobro nam dosla user posted image
A mene zanima tvoje iskustvo sa drugim CR?
Ja sam rodila na CR prije 4,5 godine i sad sam ponovo trudna, i iskreno se nadam opet CR, koliko god nekome zvucalo smijesno tako je user posted image , strah me vise prirodnog poroda nego CR...
I cestitam user posted image

< Poruku je uredio Lady26 -- 1.9.2014 15:57:09 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Ewas)
Neposredna veza do poruke: 1703
   RE: Carski rez
2.9.2014 13:09:12   
Ewas
Hvala na cestitkama.
Moj drugi CR je prosao dobro, rekla bih i bolje nego prvi jer sam znala sta me ceka user posted image
Uz to, prije prvog CR sam se prvo 5 sati poradala prirodno, da bi na kraju završila na CR jer je bebi pupcanica bila oko ramena i nije dala da se spusti.
Na drugi sam fino bilo narucena, pripremljena i lijepo odradena, a rana puno bolje zarasla.
user posted image user posted image

Cestitke i tebi sa zeljom za sto sretnijim zavrsetkom.

_____________________________

R - 07.09.2009.
E - 10.05.2011.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 1704
   RE: Carski rez
5.9.2014 22:59:05   
mimi xy

IZVORNA PORUKA: Lady26

Pozz Ewas, dobro nam dosla user posted image
A mene zanima tvoje iskustvo sa drugim CR?
Ja sam rodila na CR prije 4,5 godine i sad sam ponovo trudna, i iskreno se nadam opet CR, koliko god nekome zvucalo smijesno tako je user posted image , strah me vise prirodnog poroda nego CR...
I cestitam user posted image

Lady evo i ja sam isto imala prvi cr prije 4 god i 8 mj nedavno sam imala drugi i vjeruj da mi je mnogo lakse bilo na drugom kao sto Ewas rece sad sam znala sta me ceka s tim da sam imala dugo nedoumicu koju anesteziju i eto odabrala sam spinalnu tako da sam imala i taj osjecaj odma vidjeti i osjetiti bebicu...puno sam pokretnija bila malo mi je tesko bilo lezanje poslije sopinalne 12 sati sam lezala na ledjima samo glavu u stranu smjijes okretati ali eto brzo prodje...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 1705
   RE: Carski rez
11.11.2014 11:44:36   
ikili
Pozz sve forumasice, stara sam članica ali nisam aktivna odavno. Zanimaju me iskustva od mama koje su radile CR u Zenici i koji vas je dr. poradjao. Ja sam imala jedan carski prije 6 godina i sada sam ponovo trudna, nadam se prirodnom porodu ali nikad se ne zna. Uglavnom bit ću zahvalna na svakom podijeljenom iskustvu :-*


(odgovor članu mimi xy)
Neposredna veza do poruke: 1706
   RE: Carski rez
27.1.2015 22:08:11   
miss_perfect
Pozz,nova sam na ovom forumuuser posted image u 38 sam sedmici trudnoceuser posted image .Imam prolaps mitralne valvule i kardiolog preporucuje carski rez, a vec ove sedmice idem na komisiju.Da li na forumu ima neka trudnica koja ima isti problem ili neko da zna takav slucaj da mi napise kako je prosao na komisiji?user posted image .A jos plus imam streptokok u vaginalnom brisuuser posted image

(odgovor članu ikili)
Neposredna veza do poruke: 1707
   RE: Carski rez
22.4.2015 18:12:29   
Finepex
Pozdrav, saznala sam da sam trudna ( 17.sedmica) . Sve je super, nalazi uredni, ono sto me sada zabrinulo (na osnovu price moje familije). Da li ja sa operisanom kicmom ( 2005.god) smijem traziti zahtjev za carskim rezom? Drugo pitanje na koji nacin? Da li uopste smijem roditi prirodnim putem? :/ :(

(odgovor članu miss_perfect)
Neposredna veza do poruke: 1708
   RE: Carski rez
8.9.2015 19:17:03   
Anoniman
Zna li neka mama koliko kosta CR na GAK-u u Tuzli? Il to ulazi u okvire zdravstvene zastite?

(odgovor članu Finepex)
  Neposredna veza do poruke: 1709
   RE: Carski rez
10.9.2015 18:13:03   
ziel

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Zna li neka mama koliko kosta CR na GAK-u u Tuzli? Il to ulazi u okvire zdravstvene zastite?

Ne placa se ako imas ovjerenu knjizicu i markicu za tekucu godinu.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1710
   RE: Carski rez
21.9.2015 22:15:48   
Sabyoli
Emice, kakva je procedura za CR pod spinalnom? Ja bih vise voljela pod spinalnom jer prilikom poroda pod totalnom uopce nemam osjecaj da sam rodila. Moze li prisustvovati MM porodu?
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

jasmin,spinalna zakon,poljubac sa bebom cim se rodi neprocjenjivo,ja dva puta bila pod spinalnom,sve super proslouser posted image


(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 1711
   RE: Carski rez
19.10.2015 16:10:00   
manka
Zanima me da li se neka poradjala carski na GAKU na Kosevu skoro?
Kakva je procedura?
Kako izgled boravak u bolnici tih nekoliko dana, koliko je potreno ostati?
Koliko dugo si na infuziji i kad pocinjes jesti?
Kakve su sestrice, doktori?

Mene ocekuje CR, pa imam milion pitanja...user posted image

(odgovor članu Sabyoli)
Neposredna veza do poruke: 1712
   RE: Carski rez
19.10.2015 16:36:49   
ziel

IZVORNA PORUKA: manka

Zanima me da li se neka poradjala carski na GAKU na Kosevu skoro?
Kakva je procedura?
Kako izgled boravak u bolnici tih nekoliko dana, koliko je potreno ostati?
Koliko dugo si na infuziji i kad pocinjes jesti?
Kakve su sestrice, doktori?

Mene ocekuje CR, pa imam milion pitanja...user posted image

Javi se na ovoj temi, tu su mlade mame pa neka ce ti znati odgovoriti user posted image
http://www.ringeraja.ba/forum/bebe-do-1-rodendana-chat/m_2078332/mpage_995/tm.htm#2650561

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu manka)
Neposredna veza do poruke: 1713
   RE: Carski rez
3.11.2016 11:39:30   
lejla80
Da malo podignemo temu, s obzirom da na njoj niko nije pisao više od godinu dana.
Zanimaju me procedure oko Carskog reza u Vojnoj bolnici. Trenutno sam u fazi prikupljanja nalaza pred komisiju. Kako izgleda pregled kod anesteziolog i sama komisija. Koliko članova je čini? Koliko se ranije dolazi u bolnicu i koliko se ostaje nakon operacije?
Čitala sam većinu postova od početka a u zadnje vrijeme su se mnoge stvari promijenile. Ima li iko svježiju informaciju

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 1714
   RE: Carski rez
3.11.2016 13:07:28   
Arijana2
Pozdrav,

Ja sam se porodila na cr prije 3 mjeseca ali na Jezeru.Procedura ista kao i prije nekoliko godina.Tacnije,ukoliko je planirani cr dodjes u bolnicu sa potrebnim nalazima dan ranije,sutra te operisu i lezis 3-5 dana u bolnici.Prvi dan nista ne jedes,drugi tecnost,pa kasasto :)

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 1715
   RE: Carski rez
3.11.2016 13:41:37   
Elastigirl
Ja sam se prije 11 mjeseci na Jezeru porodila hitnom sekcijom zbog abrupcije posteljice. Sve je proslo dobro na kraju hB. Carski sam dobro podnijela, najvaznije je ustajanje i ta neka vasa volja da se sto prije sa intenzivne prebacite na odjel. Rana me je zaboljela rpilikom rvog ustajanja a kasnije sve manje, bila sam odmah pokretna jer mi je isto malisa lezao na neonatalogiji tako da sam dva puta dnevno se vozila do Jezera po sat vrmeena i nazad radi izdajanja mlijeka. Znaci bukvalno nista nisam lezala kako bi trebalo, sama se saginjala oblacila obucu i slicno. Rana je ino zarasla, vec mjesec dana sam se vratila i fitnesu. Kod mene je isto porod bio krenuo prirodno, i trajalo je to nekih 7-8 sati dok posteljica nije prsnula.

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 1716
   RE: Carski rez
3.11.2016 16:17:45   
lejla80
Eh cure moje, i ja sam imala već jedan carski na Jezeru, doduše hitni također pa sam preskočila sve ove pripreme, komisiju i ostale procedure. Ovaj put sam se odlučila za Vojnu pa mi treba jedna mamica da je malo smaram sa pitanjima user posted image
Koliko sam do sada uspjela da shvatim ima dosta razlika između Vojne i Jezera...

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu Elastigirl)
Neposredna veza do poruke: 1717
   RE: Carski rez
17.4.2017 16:34:12   
mykica
Posto mi na temi o posteljici niko nije odgovorio, da postavim i ovdje pita je, nadam se da se admini nece ljutiti.
Naime, krajem sedmice me ceka treci carski rez. Problem s ovom trudnocom je sto imam placentu previu koja cesto prati trudnoce sa vise carskih rezova. Ima li neka mama da je prosla kroz slicno da mi opise svoje iskustvo?
Lp

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 1718
   RE: Carski rez
18.6.2017 0:09:00   
Mela.A.M.
pozdrav cure:D .. ja sam nova na forumu.
imam pitanjce za vas, trudna sam 35 nedelja, ovo mi je treca uredna trudnocauser posted image , hvala bogu, ali i treci carski rez. moj problem sa prirodnim porodjajem jeste to sto se nemogu otvoriti. ali nije sada to problem. moj trenutni problem jeste sto mi se stomak grci vec treci dan, beba je aktivna, dok lezim manje se grci i osjecam manje bolove u stomaku i oko reza. a kada ustanem da hodam i da radim po kuci ili polju,odmah mi se rez zateze i pocinju grcevi. da li je se nekoj od vas ovo desavalo, plasim se prijevremenog porodjaja.molim vas da mi stopre odgovorite user posted image

(odgovor članu Di)
Neposredna veza do poruke: 1719
   RE: Carski rez
23.6.2017 22:36:01   
lejla80
Meni se to dešavalo u drugoj trudnoći, nisam podnosila ni najmanji napor, mislila sam da cu se svaki čas poroditi, al eto izdrzah do dogovorenog termina. Kažu kako koja trudnoća ide, kontrakcije su jače. Opet treba se svakako javiti doktoru. Nadam se da si dobro.

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu Mela.A.M.)
Neposredna veza do poruke: 1720
   RE: Carski rez
29.7.2017 18:19:52   
Mela.A.M.
evo da se javim, pordila sam se 17.7. carskim reyom i sada se odlicno osjecam.user posted image
imala porodjajne bolove a dole mi beton, ni centa nisam bila otvorena,.

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 1721
   RE: Carski rez
18.8.2017 20:46:28   
mina3
Mela cestitam i sve najbolje
I ja sam imala prvi carski rez bas zbog tog sto se nisam otvorala i ocekujem drugu bebicu al malo me strah jer ce razlika biti oko 20mjeseci...doktorica mi je rekla da poslje carskog najmanje 2 god bi bilo pozeljno sacekati al eto nama se omaklo user posted image ...sada se samo bojim da necu imat problema jer sam ipak brzo opet ostala trudna...ako ima koja mama sa slicnim iskustvom bilo bi mi drago da se javi i napise koju
Pozdrav

(odgovor članu Mela.A.M.)
Neposredna veza do poruke: 1722
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  65 66 67 68 [69]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  65 66 67 68 [69]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *