|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Faze dvogodišnjaka
21.10.2010 12:07:30   
bumbalu
ojoj moj sin je imao svakakvih faza,ali ova je dosad najgora
on zadnje vrijeme mozes mu stoput ponovirt il de to uradi il nemoj to radit,on samo nastavlja po svom,pa usi su mu izgleda samo za ukrasuser posted image user posted image user posted image ,stavim ga pred sebe i fino mu pokusam objasnit i on kaze ok bicu dobar,ma ja se okrenem on opet isto
ja neznam vise kako da mu pridjem ,sta da uradim da pocne slusat,ja se nadam da ce ovo proc,jer ako nastavi ovako  ja cu siznut,,,,,,,,,

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Faze dvogodišnjaka
24.10.2010 13:30:56   
ziki
svi su takvi, cim nesto ne odgovara odmah je na ignore. Nemirko je konacno prestao da pljujeuser posted image user posted image  posle puuuno price, kazni i pricanja do bezsvijesti. Sad smo u fazi kupovanja. Po citav dan posatvlja pitanja ko mu je kupio.... a ona dodje i kaze da ce mi kupit jedan jastuk sa puzem da legnem, ili nesto slicno. I pjevanje, kad ne isputuje ko je sta kupio onda pjeva, majstor Bob, traktor Tom, razbolje se llisica, maco maco mala, zum, zum... na zalost muzikalan je na mene i mm

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu bumbalu)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Faze dvogodišnjaka
27.10.2010 12:23:01   
smajli80
Moja malena je sad u fazi oblačenja raznoraznih haljina i sukanja preko trenerki,uz to ide i zimska kapa u kombinacji sa bucamauser posted image user posted image user posted image .Cool riba nema šta.
Takođe više neće da koristi tutu(kaže da se pokvarila)i sama ide u wc skida se i oblači.
Stalno se nešto inati i sve hoće sama da radi,ako bih ja slučajno nešto pokušala da joj pomognem odmah se baca na pod i vrištiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Faze dvogodišnjaka
27.10.2010 21:08:19   
ziki
user posted image user posted image bravo za curu. Ni mi vise ne koristimo tutu. A za oblacenje pa ima stilauser posted image  Uh njihovo mi osamostaljivanje, i kod nas je tako, jos on meni pomaze samo ga eto vuce stolicu sacekaj da ti pomognem, jedan dan reko mm mora on- nemirko da opere sudove jer sam ja bolesna i umornauser posted image Odacu vam tajnu: porucila sam mu iz oriflamea kecelju u kalupe za kolace posto vec hoce u kuhare(mm ce poludetuser posted image )

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Faze dvogodišnjaka
28.10.2010 10:53:30   
smajli80
Budući J.Oliveruser posted image user posted image .Pusti čovjeka da razvije biznis(s obzirom da su jako samostalniuser posted image user posted image user posted image )
A ti mama samo lezi i uživajuser posted image će da napravi ručak i opere suđe.
Draga moja djeca mala...
IZVORNA PORUKA: ziki

user posted image user posted image bravo za curu. Ni mi vise ne koristimo tutu. A za oblacenje pa ima stilauser posted image  Uh njihovo mi osamostaljivanje, i kod nas je tako, jos on meni pomaze samo ga eto vuce stolicu sacekaj da ti pomognem, jedan dan reko mm mora on- nemirko da opere sudove jer sam ja bolesna i umornauser posted image Odacu vam tajnu: porucila sam mu iz oriflamea kecelju u kalupe za kolace posto vec hoce u kuhare(mm ce poludetuser posted image )



_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Faze dvogodišnjaka
28.10.2010 11:12:00   
ziki
Eh Jamy Oliver sinoć zamalo upade u sudoperu koliko se nagnuo da bolje opere sudove(čitaj da se bilje iskvasi)  bacilo se dijete na dedu(mog oca) i moje amidže oni svi u kuhinji uživajuuser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Faze dvogodišnjaka
31.10.2010 14:25:48   
smajli80
Kako mi je Jamyuser posted image da li je*operao* suđeuser posted image user posted image user posted image ?
Evo naših bisera od jutros:ustala je u 7.30,prosula(a kasnije i razbila)šolju kafeuser posted image ,prosula šećer po stolu,kupala zečeve & co. u kadi i na njih prosula cijelu bocu šampona.
Kad smo krenule van obukla je sive helanke,zelenu suknju i rozu jaknuuser posted image .user posted image i stalno nešto melje i govori(viče po ulici) kako mama i teta u vrtiću imaju velike a ona i druga teta male siuser posted image e.
Mene sramota user posted image a ona uživa...

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Faze dvogodišnjaka
1.11.2010 11:38:43   
ziki
Sad je dobio novo zanimanje -navigator. Izlude mm, gleda semafor, obavezno pješački i daje instrukcije-zeleno je kreni, hajde; crveno je stani, pusti auto da prođe, udarićeš ga. Za vikend smo bili u Sarajevo, u kratkom vremensko intervalu kad mu je tura spala pošli po sestru da je pokupimo sa posla- od Vogošće do Otoke sam osijedila od njegovih komentara, urlanja pazi udarićeš, stani crveno je.....

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Faze dvogodišnjaka
1.11.2010 12:27:12   
bebacha
evo i nas malo.neko je pisao ovdje da ima farmu pilicauser posted image user posted image user posted image i ima imamo punooo imaginarni pilici,koji zajedno s nama jedu,potpuno su ukljuceni u nase aktivnosti.
druga faza je da nebi isla kuci,samo hoce da ide kod moji roditelja,da dole spava,uh mislit ce ko da je zlostavljamo,pa nece kuciuser posted image



_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Faze dvogodišnjaka
1.11.2010 12:36:17   
ziki
Za piliće pisala ja. Od kad su počeli kod vas pilići, je li išla u obdanište tad? Nemirko već nekih 10 dana ima tu farmu, samo ga eto nosi ko fol nešto i kaže vidi ovog pilića, ili me voda po ćoškovima da vidim kako se rađaju mali pilići, voza ih u onim kolicima od kockica što je dobio od vas za rođendan.... Ma kako samo oni komuniciraju, od onih incidenata sa brašnom na proljeće pomno pratim i baš sve primjeti da pričaju jedno drugom dogodovštine i dijele iskustvauser posted image

< Poruku je uredio ziki -- 1.11.2010 12:42:40 >


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Faze dvogodišnjaka
1.11.2010 12:39:00   
Lalana
Ahhhhh, moj je prava koma u obdanistu, place, doziva me, i onda kad se sve zavrsi i dodjemo kuci igra se sa starijom sekom, kako place i govori mama dodji, a ona ga ko fol smiri user posted image user posted image user posted image
Radi sve sto i vasi, u svakom postu ga nalazim, dusa moja malauser posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Faze dvogodišnjaka
1.11.2010 13:04:24   
Nedi
Nedi se sada grize...i to jako. Ovo mi se nikako ne sviđa, čim je malo bolestan i ne ide vani par dana ponašanje mu se skroz promijeni.
Znao je i ranije malo da gricne ali sad baš pravo grize i to samo mene i tetuuser posted image

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Faze dvogodišnjaka
1.11.2010 13:30:38   
ziki
Uh, ovo je grozno, prosto ne znaš kako da se postaviš,mi smo ovo prošli, grizao je samo mene. MM je imao tumačenje da mene najviše voli pa to nije ugriz ob bijesa nago od ljubavi.  Ujedo me čim mu nešto nije po volji, ako se malo vše mazi pa ne zna šta više... povoda je bilo na tone. Ja sam pričala, pričala, pričala, par puta pucnula guzu(totalno kontraproduktivno) i opet pričala..... i prestao je. Imalo je dana da me bilo sramota da obučem majicu kratkih rukava jer su mi ruke bile puune modrica, samo sam čekala da mi policija pozvoni na vrata jer je neko prijavio da me muž tuče. Jedina moja sreća je da nije ujedao nikog osim mene, djeci u obdaništu je ponekad vraćao ujede, nikad prvi.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Faze dvogodišnjaka
1.11.2010 14:29:10   
Nedi
Ljudi me čudno gledaju i upućuju mi one sažaljive poglede, ono kao vidi one jadnice garant je m tuče. Imam ugrize po rukama i to na par mjesta mi je probio kožu a plavo/zeleno/crno užas. Objasnila sam mu milion puta ali ne djeluje. Jednostavno me opet ugrize. Probala sam i ja njega gricnuti da vidi da to nije lijepo ali je on to shvatio kao poziv na igru " hajdemo se grickati-ja tebe ti mene"
Jučer smo mu kupili mali klavir ( kao nagradu što neće više gristi mamu) pa ćemo vidjeti...

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Faze dvogodišnjaka
1.11.2010 14:56:01   
ziki
Mi nismo probali sa tim nagradama. Zaboravila sam da kažem da sam par puta pokušala da uvedem kaznu nema maženja al je toliko plakao i molio me i izvinjavao se da se ja sažalim pa ukinem kaznu a on opet. 

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Faze dvogodišnjaka
1.11.2010 15:11:12   
maja78 RR
Moj je ljetos imao fazu grizenja (prije druge godine) i nista nije palilo dok mi njega nismo poceli gristi, ne naravno krvnicki, ali ipak da osjeti i upalilo je, prestao je
mada je zadnjih par dana opet par puta gricnuo ali je odmah dobio povratni i smirio se

ps. kako ovaj moj post grozno zvuci, ispast ce da grizemo djete pravo

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Faze dvogodišnjaka
2.11.2010 16:12:51   
emma.L
Sjećam se da je moj mali rođak, kojem je tada bilo oko godinu dana, grizao sve redom, dok mu moj veliki rođak, kojem je bilo 10 godina user posted image  nije vratio "krvnički". Veliki je dobio kaznu, a mali nikada više nikoga ugrizao nije.
I nema traume, neki dan se oženio, sretan i pametan - dakle, ne brini user posted image . Nekada moraju osjetiti malo na svojoj guzi.
Ja Emi uredno prvo kažem da me boli kad me udari, a onda drugi put pitam "hoćeš da vidiš kako mamu boli". Blento kaže "hoću" user posted image  i vratim joj. I onda napravi facu za plakanje, ali joj kao objasnim da i ja budem jako tužna i da to ne valja i da je i meni sve crveno po ruci od njenog udarca. I zaista je par puta upalilo, sada se više ne dešava.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Faze dvogodišnjaka
2.11.2010 21:05:06   
Nedi
Izgleda da je klavir uradio svoje...nije me ugrizao jučer a ni danas i nadam se da više i neće. Jedino što sad mi "uživamo" u visokim tonovima klavira...

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Faze dvogodišnjaka
2.11.2010 21:36:07   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Nedi

Nedi se sada grize...i to jako. Ovo mi se nikako ne sviđa, čim je malo bolestan i ne ide vani par dana ponašanje mu se skroz promijeni.
Znao je i ranije malo da gricne ali sad baš pravo grize i to samo mene i tetuuser posted image



I moj mali grize,seka najvise nastrada :(.I sad mi se hoce suprotstaviti,a to sam uvijek mrzila kod djece.
Nadam se da ce ova faza brzo proci.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Faze dvogodišnjaka
3.11.2010 9:44:27   
dacy
Koliko vaša djeca pričaju? Moj je počeo u zadnje vrijeme da spaja. Kao, tata paji auto, mama paji (crtani nosi u ruci), pazi mama itd. ja mislim da je to normalni razvoj govora, ali više me izludiše ljudi sa glupim komentarima kako je on davno trebao lijepo pričati, kako nije u redu da nezna reći neke stvari.
Većinom ja na te komentare odgovorim, ima vremena propričat će on, a nekad to baš i nisu fini i kulturni odgovori. Ali koliko god ne mislila na to, opet mi je to u podsvjesti


_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Faze dvogodišnjaka
3.11.2010 9:51:29   
maja78 RR
dacy tvoj i moj su rodjeni u par dana
moj je do juna mjeseca govorio bas samo osnovne rijeci, e onda je od jednom poceo drobiti, sad vec recenice spaja
s tim sto nekad zna nesto ispricati a da ga ni rijec ne razumijem
dakle nekad prica smisleno nekad ne, ali zna jako puno rijeci
dok znam curica starih kao oni stvo vec jesmice znaju, ali isto tako znam u dva mjeseca mladjeg djecaka koji jos nije nista rekao smisleno
sve je to tako individualno da nemas potrebe za brigu, a to sta drugi pricaju nemoj uopste slusati

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Faze dvogodišnjaka
3.11.2010 9:54:51   
dacy
Oko nas su skoro sve curice i prave su pričalice, a neke su i mlađe. Malo me utješi, hvala user posted image



_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Faze dvogodišnjaka
3.11.2010 9:55:18   
new mama
Moja Ajna zna skoro sve rijeci,jedino nekad neku rijec okrene...npr dugme je dubge,a sto se tice recenica lijepo sklopi,sto kazete nekad je bas ne razumim nesto,ako brzo kaze,ali inace je razumljivo,ma prava pricalica,kad se ustane ujutro "navije se " i ne prestaje dok ne legneuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Faze dvogodišnjaka
3.11.2010 9:57:12   
ziki
Sve zavisi od djeteta, nisu sva ista niti na svim poljima napreduju isto. Moj je pričalica i priča ko veliki, jedino mu gramatika nije jača strana pa imamo radu i sl, i dosta rano je počeo da priča. Sa druge strane neka djeca sad znaju kolut naprijed a on to nema šanse da uradi. Znam još par dječaka koji takođe slabije pričaju al se njihovi roditelji ne brinu jer su na drugim poljima ispred vršnjaka.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Faze dvogodišnjaka
3.11.2010 10:33:21   
juni
Dacy, nista ne brini, to je sasvim normalno. Znam djecake koji nisu nista progovarali sa 2 godine i to je bilo normalno. Moja sestra je tek sa 3 godine progovorila, sta bi na to rekla user posted image I kad je krenula sa pricom postala pravi mali advokat. Jednostavno je bila lijena za pricu. A ako ti budu dosadjivali sa komentarima, ti samo hladnokrvno odgovori da je to normalno i preokreni drugu temu, nemoj se raspravljati, udusit ce te savjetima user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *