|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolovi u stomaku
9.4.2010 22:38:39   
sneniandjeo
nejrika nemoj da brines sve zavisi sta nosis...i ja mog trtu nisam osjecala po dva tri dana i onda mi je doca rekao da je to normalno da su djecaci malo lenji...i da se on pomera ali da ga ja ne osjecam stalno...sad sam u 28-mom tjednu i osecam ga itekako ne mogu da se naspavam posteno...

(odgovor članu nejrika)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Bolovi u stomaku
15.4.2010 10:56:50   
ZWONCICA
Nejrika, u ponedeljak sam billa na kotroli i na ultrrazvuku sam videla mog bebana kako sisa palac user posted image izuzetno aktivno i pomera nogice, a ja na tomaku nisam osecala nikakve pokrete. To nista ne mora da znaci sto ne oseca. Inace tada sam bila trudna 22 nedelje i 4 dana po njenom proracunu.
Inace ja imam drugi problem vec neko vreme me boli u predelu stidne kosti kada hodam, a nafocito jos kada je puna besika. user posted image I ne mogu da stojim na jednoj nozi od bolova, pa sam na mirovanju. Inace beban je bas nisko. Kada lezim sve je u redu.Da li je neko imam takvih problema??????

(odgovor članu sneniandjeo)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Bolovi u stomaku
26.4.2010 11:58:24   
Mijuki
Drage moje,

I ja sam user posted image . Prema proracunu bi trebala biti 6 sedmica, ali prema stvarnoj slici na UZ, tek 3 sedmica. Prilicno sam preplasena, i vec danima osjecam da me s lijeve strane stomaka nesto "zateze", ne boli, ali isto kao da jajnik reagira. U petak idem na kontrolu i nadam se da ce sve proci dobro. Strasno me je strah!

(odgovor članu ZWONCICA)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Bolovi u stomaku
26.4.2010 12:03:53   
taurus
Na početku trudnoće se mogu osjetiti blage kontrakcije uzrokuvane prihvatanjem oplođene jajne stanice od strane endometrija maternice, a u jajniku se formira žuto tijelo koje luči hormone u prvim sedmicama trudnoće. Tako da ti tvoji bolovi mogu biti uzrokovani ovim što sam ti navela. Pokušaj mirovati i ne paničiti jer strahom možeš samo pogoršati situaciju. Najvažnije je da nema nikakvog krvarenja.
Sretnouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mijuki)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Bolovi u stomaku
26.4.2010 14:38:56   
ZWONCICA
Ja sam imala takve grceve preko celog stomaka kada sam bila 8 nedelja da sam se bas prepala, ali sve je proslo ok hvala Bogu. To sto te boli nije nista strasno sve dok se ne javi krvarenje obilno ne brini se. Ja sam stalno imala osecaj svakog dana do 3 meseca da cu dobiti menstruaciju i stalno me nesto boluckalo. A to sto ultarzvuk kaze da je beba mladja 3 nedelje mozda je kasnije zaceta, doktori to drugacije racunaju ne mora nista da znaci. Ne brini se i samo se opusti i uzivaj u svojojuser posted image . A sve ti je strucno lepo objasnila Taurus.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Bolovi u stomaku
30.4.2010 13:48:34   
Arnny
Hello ja sam nova , ali da podelim i svoje misljenje. U 12 sam sedmici trudnoce, jos uvijek nisam bila kod dr. jer do sada nisam imala nikakvih promjena a imam i mali strah od prvog pregleda jer nikad do sad nisam bila kod ginekologa. Prva mi je trudnoca i dobro je podnosim, jedino sto sam uvijek pospana i glava me boli povremeno.

(odgovor članu leona)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Bolovi u stomaku
30.4.2010 14:04:44   
vjestica
dobro došla i moj ti savjet da što prije odeš ljekaru, jer si dosak trebala uraditi bar neke osnovne pretrage i radi sebe, a prije svega radi bebe npr kks, krvnu grupu, sad je krajnje vrijeme za mjerenje nuhalnoh nabora
i nadam se da si se dovoljno informisala i da redovno piješ folnu kiselinu
ja se uvijek iznenadim kad udanašnje doba čujem da neko ne ide ginekologu, pogotrovo u trudnoći
ali da ne idem off topic više, pošto je tema bolovi u stomaku
ja sam 30+5 i juče i preključe sam malo više hodali sad me boli stomak na pokrete, mislim da me bole rastegnuti trbušni mišići
ima li iko kakav prijedlog ili savjet
čitala sam o bh kontrakcijama, ali kako njih prepoznati?


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Arnny)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Bolovi u stomaku
30.4.2010 22:16:13   
ZWONCICA
Arnny, obavezno se javi doktoru trebala bi da obavis neke osnovne preglede kao sto ti vjestica kaze. Bice sve ok videces, nije strasno, a bice ti lakse kad doktor to sve lepo potvrdi, a ovako stalno postoji neki crv sumnje u glavi.
Vjestice to isu lazne kontrakcije. U pravu si kada mislis da su to trbusni misisci, jer kontrakcije ne bole samo na pokret nego i kad mirujes. Kad odmoris par dana proci ce.
Pozdrav od jos jedne user posted image .

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Bolovi u stomaku
6.5.2010 13:30:30   
mimh
ćao, ja sam u 29 sedmici, druga trudnoća, na prvom porodu sam malo pukla, te do sad nisam osjećala ožiljak nikada, ni znala gdje je, uglavnom zadnjih par dana me isti jako boli (otkrila sam gdje je) stalno se pitala šta je
ima li neko ko je prvi put prošao epiziotomiju pa da ga boli ožiljak
bol nije strašna, ali je stalno i pomalo svrbi, jel to do razvlačenja kože ili čega već??smijem li mazati kakvim kremama da to malo ublažim???

(odgovor članu ZWONCICA)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Bolovi u stomaku
6.5.2010 22:56:13   
EmsaHaD
IZVORNA PORUKA: ZWONCICA

Nejrika, u ponedeljak sam billa na kotroli i na ultrrazvuku sam videla mog bebana kako sisa palac user posted image izuzetno aktivno i pomera nogice, a ja na tomaku nisam osecala nikakve pokrete. To nista ne mora da znaci sto ne oseca. Inace tada sam bila trudna 22 nedelje i 4 dana po njenom proracunu.
Inace ja imam drugi problem vec neko vreme me boli u predelu stidne kosti kada hodam, a nafocito jos kada je puna besika. user posted image I ne mogu da stojim na jednoj nozi od bolova, pa sam na mirovanju. Inace beban je bas nisko. Kada lezim sve je u redu.Da li je neko imam takvih problema??????
Cao Zwoncice,ja sam nova i evo cackam po ovom i vidim da imas isti problem kao i ja,ja sam sad u 37. sedmici i od pocetka mi je niska trudnoca a pogotovo sada kad se beba spustila.Imam bolove pri dnu stomaka i u nogama,i veliki pritisak na besiku pa stalno idem u wcuser posted image ali ne brini to nije nista strasno tako mi dr kaze,tako je kod niskih trudnoca ali to ne utice na bebu,samo sto ce nama neko vrijeme ovih 9 mj. biti neugodno zbog bola i sto stalno piskimo ali to ce sve proci kad beba izadje,pa vrijedi malo se strpiti....nema drugog rjesenjauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ZWONCICA)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Bolovi u stomaku
7.5.2010 17:27:59   
ZWONCICA
Hvala punoooooooo i ja sma mislila da je vezano za nisku trudnocu.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu EmsaHaD)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Bolovi u stomaku
10.5.2010 15:06:28   
curicaa
Zdravo drage moje.

Ja sam nova ovdje.Tek sam jucer odkrila da sam u drugo stanjuuser posted image .Pa bi vas zeljela da pitam posto
mi je ovo prva trudnoca pa nemam bas puno iskustva o tome.Brine me to sto mi se na donjem rublju
pojavljuje neka bjela tecnost poput plodnih dana i boli me stomak u doljnjem dijelu jucer sam bila kod doktorice
i ona mi kaze da je ok ali ja se opet brinemuser posted image .
Da li je koja od vas ima neko slicno iskustvo molim vas pisite mi...user posted image

(odgovor članu sneniandjeo)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Bolovi u stomaku
10.5.2010 15:10:57   
koka i po
Bolovi u stomaku u početku trudnoće su uobičajeniJa sam imala osjećaj da ću svakog trena dobiti m.Iscjedak iz vagine je uzrokovan hormonalnim promjenama koje se dešavaju kad si u drugom stanju.Prati,ako se javi nedao Bog sukrvica ili smedji iscjedak javi se doktoru.

(odgovor članu curicaa)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Bolovi u stomaku
10.5.2010 15:57:21   
curicaa
Ma hvala bogu nema nista samo eto sto izlazi taj iscedak on je bijel ma vise vodenast nego bijel,
i ako je tek pocetak trudoce ali se bas osjecam umorno jedva hodam po kuci...user posted image
Nego hvala tebi mila puno na savjetuuser posted image i nadam se uz boziju pomoc ce sve proci u najbolje reduuser posted image

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Bolovi u stomaku
10.5.2010 20:34:50   
EmsaHaD
IZVORNA PORUKA: curicaa

Ma hvala bogu nema nista samo eto sto izlazi taj iscedak on je bijel ma vise vodenast nego bijel,
i ako je tek pocetak trudoce ali se bas osjecam umorno jedva hodam po kuci...user posted image
Nego hvala tebi mila puno na savjetuuser posted image i nadam se uz boziju pomoc ce sve proci u najbolje reduuser posted image
E cao dobro dosla na forum,i ja sam novija ovdjeuser posted image pa vidim imas isti problem kao sto sam ja imala na pocetku trudnoce jer je i meni ovo prva,a sada sam u 37.sedmici.Umor je normalna pojava na pocetku jer je to jedan od znakova trudnoce,a za iscjedak i to je normalno jer je tokom trudnoce pojacano bijelo pranje sve to zbog bujanja hormona,jer ne kaze se djaba "drugo stanje",sve ti se mijenja,od izgleda do raspolozenja..ako imas jos kakvih problema javi se mozda mozemo pomociuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu curicaa)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Bolovi u stomaku
11.5.2010 14:46:20   
curicaa
Ma joj ja sam ti sva uplasena od kako sam saznala da sam hvala bogu u drugom stanjuuser posted image .Ma mene samo plasi to sto me boli u predjelu malog stomaka tu gdje se nalazi maternica i jajanici ja sada neznam je li to tako normalno ili....user posted image a najvise me boli kada se naprezem,hodam i sjedim dok lezim ok je pa bas se plasim punooouser posted image .Kada sam bila kod doktorice rekla mi je da imam cistu neku malu ali da je to ok pa me jos i to vise plasimuser posted image ,ali valjda ce da bude sve ok ako bogda.user posted image

Hvala vama puno na savjetu puno mi to sve naciuser posted image user posted image

(odgovor članu EmsaHaD)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Bolovi u stomaku
11.5.2010 14:51:47   
koka i po
Prati.Ne bih da te plašim.Sreća imaš dobrog doktora koji je cistu primjetio.Ja sam prvo dijete rodila sa cistom od 9kg na jajniku.Gospodža Dr.je nije primjetila.Ciste nisu ništa strašno.Većina ih sama pukne.Čuvaj se i ne napreži se nimalo.

(odgovor članu curicaa)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Bolovi u stomaku
13.5.2010 15:22:40   
curicaa
Pa kako to mila moja pa zar je cista bila veca od bebeuser posted image ,kako to neki doktori ne obracaju paznju na takve stvari.Pa je li sve bila uredu sa bebicom i kolika je sadauser posted image ?

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Bolovi u stomaku
19.5.2010 16:10:05   
rose
jel vas ponekad ziga u predjelu maternice...evo mene sada presjece, tacno tamo gdje bi trebala biti beba (znam gdje je bila UZ sonda prosli put) i to ritmicno nekih 5 puta zaredom i stade..kao da me nesto bocka user posted image

(odgovor članu curicaa)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Bolovi u stomaku
19.5.2010 16:16:15   
koka i po
Izvini nisam vidjela tvoj post do sada."Bebi" je sada dvanaesta godina.Rodila normalnim putem,beba normalna i zdrava."Čudo prirode"-tako su rekli,a ja kažem:"Božije davanje".

(odgovor članu curicaa)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Bolovi u stomaku
21.5.2010 13:34:41   
Nana84
Ja sam 4. mjesec trudnoće, od jutros me na momente žigne dio stomaka gdje su jajnici, strah me da nije nešto ozbiljno? bila sam na pregledu prije dva dana, doktor je radio i ultrazvuk i rekao da je sve u redu. stomak mi je malo zategnut, napet, ne znam kako bi objasnila osjećajuser posted image jel to normalno za 4. mjesec trudnoće, da li je još neko imao takve "bolove"? Negdje sam pročitala da se maternica širi pa zato se mogu osjetiti bolovi kao kad se treba dobiti user posted image !

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Bolovi u stomaku
21.5.2010 14:03:40   
koka i po
Bolovi u stomaku u toku trudnoće mogu se javiti radi rastezanja maternice,u periodu kada se prije trudnoće trebala javiti menstruacija ili ovulacija.Bolovi mogu a i nemoraju značiti da se dešava nešto ozbiljno.Ja sam recimo u toku obe trudnoće imala bolove u stomaku i oboje djece sam rodila.Reći ću i tebi ono što sam rekla u jednom od prethodnih postova.Ako se javi krvarenje ili smedji iscjedak javi se doktoru .Ako te je strah radi bolova otiđi doktoru na pregled i posavjetuj se sa njim.Neznam dali su ti savjetovali da piješ Magnezijum i on je takodje dobar kada se bolovi jave?Ja sam ga pila.

(odgovor članu Nana84)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Bolovi u stomaku
22.5.2010 22:05:06   
emiih
ja sam u 7. sedmici i u zadnja tri dana osjecam neki tupi bol u predjelu jajnika,jedan dan bude desni jajnik,a drugi lijevi,pa sve tako.Ali ta bol ide od jajnika prema ledjima,tako da me i ledja malo bole.Bila sam se malo zabrinula,al citajuci vase postove ,dobila sam dojam da je to normalna pojava na pocetku user posted image ..Pa eto nadam se da je sve ok,uglavnom ja se trudim  de se  sto vise odmaram,pogotovo ono opusteno lezim,jer tad me nista ne ziga,al mi je dosadilo lezat user posted image .

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Bolovi u stomaku
22.5.2010 23:32:48   
rose
meni je tako bilo...prvo jedna strana, pa druga...nisam mogla da skontam zasto, beba obicno bude bliza jednoj strani...ali prodje to user posted image , kasnije se pojave druge vrste bolova user posted image ...kada ustajes, kada kihnes, nicim izazvana "kuckanja" al sve je to ok user posted image

(odgovor članu emiih)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Bolovi u stomaku
23.5.2010 10:55:13   
curicaa
mene tako ziga od kako sam saznala da sam u drugom stanjuuser posted image i rekla sam to doktorici i ona mi kaze da je zbog sirenja matrice i da je sve to okuser posted image .I ja sam ti mila (rose ) tako isto uplasena i sve sto me zaboli ili zigne ja se zabrinemuser posted image .
Vjerujm mi imam iste kao i ti (rose i emiih) bolove u tom predjelu gdje su jajnici i maternica isto kada kihnem ili kada naglo ustanemuser posted image ali biti ce to ako bogda sve okuser posted image .

E bas mi je drago da je sve proslo ok kod tebe (koka i po) jer zaista nisam cula do sada da moze da naraste cista tolikom tezinom ali hvala bogu sve ok proslo i bas mi je puno dragouser posted image sada je bebaca velika curauser posted image .


(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *