|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 12:58:53   
bebacha

IZVORNA PORUKA: tajra


IZVORNA PORUKA: bebacha

cinjenica je da sve sto vise imas vise zelis.podizu se apetiti


Aminuser posted image

Otkako ovo skontah zivot mi je laksiuser posted image


mi imamo tu srecu da otkako smo u braku da se ta primanja stalno povecaju jer kad smo se vjencali mm plata je bila bas bas mala i tad smo zivjeli,jeli
a s vremennom uvijek nam daje jos i jos i malo nam
pa se vratim u vrijeme od prije 4-5 godina,malo se smirim al dzaba ljudska pohlepa opet se aktivira

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 13:02:05   
lost

IZVORNA PORUKA: Nedi

Morate se malo bolje potruditi. Bez ikakvig poteskoca mozete sad stediti po 300KM svaki mjesec. Moj savjet je da pocnes biljeziti gjde ste potrosili kes. Ako se ne mozes sjetiti znaci da to nije vazno i da bez tog iduci mjesec mozete. Pravi spisak za kupovinu kucnih potrebstina i hrane. Potrudi se da ne uzmes mnogo stvari pored spisaka. Eto npr jede ti se snicker uzmi jedan-dva a ne 5-6 da imas i za kasnije. Najbolje je da umjesecne nabavke ides 2 puta. Onako kad ides 10 puta u kopovinu vise sanse imas da kupis bespotrebne stvari.
Ma moze vi to. Sretnouser posted image


Hvala user posted image
Mi jednom mjesečno idemo u kupovinu namirnica i tada uzmem otprilike sve što mi je potrebno za taj mjesec da kuham osim povrća i mliječnih proizvoda koje uzimam na pijaci po potrebi. Vanredno kupujemo hljeb svaki dan i razne budalaštinje tipa grickalica i slatkiša...
Ali npr. mm kad je sam sa M a ja na poslu on je odvede u igraonicu pa odu na picu, sok, kupe igračku knjigu itd a to je vrlo često... I tako se taj novac troši u blaženom neznanjuuser posted image Onda na kraju mjeseca se pitamo pa gdje potrošimo toliki novacuser posted image

Sa kasicama nam ne ide, pokušali smo par puta ali potrošimo kad nam zapneuser posted image Nema nam pomoći grozni smouser posted image


_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 13:02:57   
koka i po
zato ja kazem...pazi sta zelis i koliko zelis.
jer koliko god imao uvijek ce ti biti malo ako ceznes za jos.
i na kraju nikada neces biti zadovoljan i sretan u zivotu.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 13:03:57   
R&T@

IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: tajra


IZVORNA PORUKA: bebacha

cinjenica je da sve sto vise imas vise zelis.podizu se apetiti


Aminuser posted image

Otkako ovo skontah zivot mi je laksiuser posted image


mi imamo tu srecu da otkako smo u braku da se ta primanja stalno povecaju jer kad smo se vjencali mm plata je bila bas bas mala i tad smo zivjeli,jeli
a s vremennom uvijek nam daje jos i jos i malo nam
pa se vratim u vrijeme od prije 4-5 godina,malo se smirim al dzaba ljudska pohlepa opet se aktivira


Kod nas je obrnuto...
sve su nam manji prihodi, tj. mm

Ali nekako drugacije rasporedjujemo prioritete i "guramo", hB...


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 13:05:29   
R&T@

IZVORNA PORUKA: lost

Nema nam pomoći grozni smouser posted image



To nije tacno...

Najbolji savjet: kartice u kuci, a vrlo malo gotovine u dzepuuser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 13:16:27   
Nedi
lost zato kazem papir i olovka i pisi gdje ste potrosili novac. Kad tm vidi da je potrosio 200KM na igracke i co a da ste za te pare molgli platiti vikend negjde i svi uzivati valjda ce se trznuti. A nekad i ne izgleda puno ono 5KM ovdje, 10 tamo, 12 tamo i odose 2-3 joje (stoje) A kad sve to napises i saberes bome ti bude jasno gdje grijesis.
Ako nekome za stan od 72000 KM treba jos 45 000(gdje je ukljucen i stari kredit i papirologija, koji komad namjestaja ) onda mozda moze koju pametnu ubacitiuser posted image

Sve sto ja zaboravim ili smetnem papir me podsjeti.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 13:17:33   
Nedi

IZVORNA PORUKA: tajra


IZVORNA PORUKA: lost

Nema nam pomoći grozni smouser posted image



To nije tacno...

Najbolji savjet: kartice u kuci, a vrlo malo gotovine u dzepuuser posted image


Mi smo otvorili racun bez kartice da nebi bili u iskusenju tokom vikenda otici na bankomat. Ako bas zapne ima limituser posted image

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 13:21:38   
koka i po
ja imam nekakvu univerzalnu formulu za prezivljavanje.
nema kartica,nema limita.
od onoga sto imam odvojim za rezije...ostalo sta ostane podijelim na mjesec dana i dobijem dnevnu sumu koju smijem potrositi..i molim B da se sta u kuci ne pokvari i da se nedaj B.ko razboli.inace lijekovi me ukopase.
ah....sta napisa u ovom ruzicastom svijetuuser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 13:24:12   
lost
Ma moramo se uozbiljit i odlučit da štedimo i tačka. Baš jednostavnouser posted image
Još kad mi neki dan reče prijateljica koja živi u Sarajevu da uštedi 800km svaki skoro mjesec a žive samo od muževe plate koja je oko 1800km, imaju bebu, žive pod kirijom, imaju auto, žive udaljeni od svojih prilično pa im je i to trošak za gorivo a idu svake druge sedmice. Ja sam ostala paf. Nije mi jasno ništauser posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 13:25:36   
lost

IZVORNA PORUKA: koka i po

ja imam nekakvu univerzalnu formulu za prezivljavanje.
nema kartica,nema limita.
od onoga sto imam odvojim za rezije...ostalo sta ostane podijelim na mjesec dana i dobijem dnevnu sumu koju smijem potrositi..i molim B da se sta u kuci ne pokvari i da se nedaj B.ko razboli.inace lijekovi me ukopase.
ah....sta napisa u ovom ruzicastom svijetuuser posted image


user posted image


_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 13:27:39   
Nedi
Ja nisam ružičasta ali se kontrolisem maksimalno posebno kad mi je plata manja za 50%. Cijeli jedam mjesec mi je ukraden. Da ne pisem, piskaram, racunam, dodajem, oduzimam, predviđam neke okolnosti (tipa sakrij i sama od sebe, ili danas mozes i 3 kifle za dorucak)nebi mi vidjeli mora svake godine, mjesecno bar jedan vikend negdje a o novom domu da i ne govorim.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 13:30:43   
lila25
ja sve pisem mm stalno zeza jesi li upisala onu marku ,ali samo tako mogu da se kontrolisem sta sam i gdje potrosila i na kraju vidim sta mogu izbaciti za sljedeci mjesec obicno jednog nesto kupujemo sebi jednog vise izlazimo i tako kombinujemo....

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 13:30:59   
sabinos
koka i po ovako ja isto radim.i znam koliko mogu i kada.ponekad se desi vanredan trosak,pa moramo jos vise da stedimo.al ja se ne zalim jer znam kako nam je bilo kad nismo radili ni muz ni ja.samo ne daj boze da se to ponovi

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 13:38:25   
Hannica
Ja nisam dobra u stednji,ali mislim da bi od 2500 KM uspjela ustediti bar 300 KM,ako ne i vise.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 13:39:41   
lost

IZVORNA PORUKA: Nedi

Ja nisam ružičasta ali se kontrolisem maksimalno posebno kad mi je plata manja za 50%. Cijeli jedam mjesec mi je ukraden. Da ne pisem, piskaram, racunam, dodajem, oduzimam, predviđam neke okolnosti (tipa sakrij i sama od sebe, ili danas mozes i 3 kifle za dorucak)nebi mi vidjeli mora svake godine, mjesecno bar jedan vikend negdje a o novom domu da i ne govorim.


Ma to je super, ah kako bih ja voljela da sam takva što se raspoređivanja novaca. Gdje bi mi bio kraj user posted image
Ne zaista divim se i tebi i svima vama koji uspijevate tako uštediti i voditi evidenciju troškova, ja sam ljenčuga što se toga tiče. Ali i ja ću se potruditi i početi ako Bog da

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 13:43:24   
koka i po
po nekom mom predracunu s 900 km mjeceno,da se ne placa kirija,da se uracunaju rezije ,hrana i ostalo,moglo bi se ustedjeti bar 100 do 150 km mjesecno

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 13:45:57   
lost

IZVORNA PORUKA: Hannica

Ja nisam dobra u stednji,ali mislim da bi od 2500 KM uspjela ustediti bar 300 KM,ako ne i vise.user posted image


E vala ću i ja od sada bar 200km za početak pa da vidimo kako ide user posted image


_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 13:47:30   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: koka i po

po nekom mom predracunu s 900 km mjeceno,da se ne placa kirija,da se uracunaju rezije ,hrana i ostalo,moglo bi se ustedjeti bar 100 do 150 km mjesecno



slazem se,ali da se ne placa kirija,nazalost ja nisam te sreceuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 13:49:56   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: koka i po

po nekom mom predracunu s 900 km mjeceno,da se ne placa kirija,da se uracunaju rezije ,hrana i ostalo,moglo bi se ustedjeti bar 100 do 150 km mjesecno


koko, pokvario ti se digitron majke mi user posted image
kako bona da uštedi na ovo? da se može živjeti, može ali uštedjeti? hmmmmuser posted image

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 13:49:57   
Lady26
Jedna plata....oko 800KM
Kredit 130
2 kreditne kartice cca uzmu mjesecno 40-50KM
vrtic 140 KM
racuni 250-300 kako koji mjesec zimi (ljeti je to oko 150KM)
Cca 100-120KM kad odemo u nabavku
Obuca na rate, neki kucanski aparati na rate, registracija auta na rate....
Itd, itd.... user posted image
A na sve to minus na kartici od plate koji plata ne pokrije nikad...
Guramo nekako... hB user posted image
Sanjamo o kupovini sebi ili Lani da ne gledam na cijenu i da se ne zamaram jel 5 ili 50Km neki komad odjece user posted image  

< Poruku je uredio Lady26 -- 22.1.2013 13:54:49 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 13:52:11   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: koka i po

po nekom mom predracunu s 900 km mjeceno,da se ne placa kirija,da se uracunaju rezije ,hrana i ostalo,moglo bi se ustedjeti bar 100 do 150 km mjesecno


koko, pokvario ti se digitron majke mi user posted image
kako bona da uštedi na ovo? da se može živjeti, može ali uštedjeti? hmmmmuser posted image


moze,moze vjeruj miuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 13:53:04   
bebacha

IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: koka i po

po nekom mom predracunu s 900 km mjeceno,da se ne placa kirija,da se uracunaju rezije ,hrana i ostalo,moglo bi se ustedjeti bar 100 do 150 km mjesecno


koko, pokvario ti se digitron majke mi user posted image
kako bona da uštedi na ovo? da se može živjeti, može ali uštedjeti? hmmmmuser posted image



moze sigurno al naravno da onda nemas mogucnost skrsit neke pare u Benetonuuser posted image ovo cisto da ti docaram

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 13:54:39   
koka i po

IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: koka i po

po nekom mom predracunu s 900 km mjeceno,da se ne placa kirija,da se uracunaju rezije ,hrana i ostalo,moglo bi se ustedjeti bar 100 do 150 km mjesecno


koko, pokvario ti se digitron majke mi user posted image
kako bona da uštedi na ovo? da se može živjeti, može ali uštedjeti? hmmmmuser posted image




moze poky itekakouser posted image
ako poredas prioritete,izbacis luksuz i zivis skromnouser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 13:54:56   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: koka i po

po nekom mom predracunu s 900 km mjeceno,da se ne placa kirija,da se uracunaju rezije ,hrana i ostalo,moglo bi se ustedjeti bar 100 do 150 km mjesecno


koko, pokvario ti se digitron majke mi user posted image
kako bona da uštedi na ovo? da se može živjeti, može ali uštedjeti? hmmmmuser posted image



moze sigurno al naravno da onda nemas mogucnost skrsit neke pare u Benetonuuser posted image ovo cisto da ti docaram


u sarajevu, teško..ali haj dobro...user posted image

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 13:56:40   
bebacha
Pocy cini ti se
kako sto rece kako poredas prijarotite a izbacis luksuze
ti to nerazumijes jer ti ocito nije potrebno
i hvala bogu na tome

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *