|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 11:07:19   
bebacha
ako ti odbijem ovaj kredit ostane to 2000KM
ovo sve ostalo imamo i mi,kirija,obdaniste i bla,bla
mm ima platu do nekih 800KM
dvoje djece,smtram da zivimo sasvim ok
et necu dalje,skontaj

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 11:31:58   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: bebacha

ako ti odbijem ovaj kredit ostane to 2000KM
ovo sve ostalo imamo i mi,kirija,obdaniste i bla,bla
mm ima platu do nekih 800KM
dvoje djece,smtram da zivimo sasvim ok
et necu dalje,skontaj



Kako majke ti,napisi mi na ppuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 11:33:07   
muaaa

IZVORNA PORUKA: Emica_sa


IZVORNA PORUKA: bebacha

ako ti odbijem ovaj kredit ostane to 2000KM
ovo sve ostalo imamo i mi,kirija,obdaniste i bla,bla
mm ima platu do nekih 800KM
dvoje djece,smtram da zivimo sasvim ok
et necu dalje,skontaj



Kako majke ti,napisi mi na ppuser posted image


A zasto na pp,ovo treba svi da procitaju user posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 11:37:49   
MicoTico
Moja priča o finasijama:
Mm i ja smo počeli kuću praviti čim smo se vjenčali. Imali smo nešto ušteđevine 8što smo dobili za svadbu), nešto su pomogli moji, nešto njegovi i jedan dio naravno kredit.Vidim svi se osipaju na sam pojam kredita, ali meni je to najbolja stvar ikada. Evo zašto: nemam keša niti nasljedstva niti sam na lotu dobila, bolje dužna banci (malo ko nije) nego nekoga vući za rukav, osjećati se dužnom za uslugu i sl. Banci sam dužna samo pare i ništa više.

Elem, mm i ja smo sagradili svoju kuću i pomalo je dorađivali. Odvajali od plate, pored kredita koliko smo mogli, i pomalo svašta napravili. Npr. svaki mjesec po jedna roletna na prozorima i sl (kuća nam bila ful smješna - na jednom prozoru roletna, na drugom pored nema). Ali smo je sada skroz završiliuser posted image
Nemam minus po tekućem(iskustvo mi je pokazalo da se on nikada ne namiri kad se jednom načne), na kreditnim karticama sam limit smanjila na najniže moguće da me ne mame da potrošim (imam ih kao varijantu - zlu ne trebalo).
Mm i ja oboje hB radimo, imamo redovne i solidne plate, što je u današnje doba već preduslov da kažem da živimo dobro,hB.


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 11:38:35   
lost

IZVORNA PORUKA: bebacha

ako ti odbijem ovaj kredit ostane to 2000KM
ovo sve ostalo imamo i mi,kirija,obdaniste i bla,bla
mm ima platu do nekih 800KM
dvoje djece,smtram da zivimo sasvim ok
et necu dalje,skontaj


Živimo i mi ok sasvimuser posted image
Ali vrijeme prolazi, stambeno pitanje ne možemo još rješavati mm ima ugovor na određeno i stalno mu se tako produžava tako da nismo još sigurni u njegovo radno mjesto.
Super je ovako živjeti dan za danom ali nije to dugoročno rješenje. želim da nešto stvorimo sebi i svom djetetu a kako smo krenuli daleko ćemo doguratuser posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 155
   [Obrisana poruka]
22.1.2013 11:40:35   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu muaaa)
  Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 11:41:40   
bebacha
p imate sasvim pristojne plate da mozete dignut kredit i rjesit stambeno pitanje

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 11:43:25   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Iman83

Plata:2500
Kredit: 480
Vrtić: 220
Kirija: 220
Gorivo:200
Hrana:450
_____________

Ostane vam 930 KM. Napravite trajni nalog u banci da vam svaki mjesec, čim legne plata skine (recimo) 250 KM na štedni račun i vama do sljedeće plate ostaje 680 KM. Ovako ćete znati to je to, s tim raspolažemo i nema više, zamislite da vam je taj iznos za štednju još jedna rata kredita.

Mi funkcionišemo na sličan princip, odvojimo za sve potrebe, ali jedna od tih je i štednja, banka sama skine iznos čim plata legne i mi rahat.
Prije toga je uvijek bilo: uplatićemo 'koliko možemo' i nikad nam ništa ostajalo nije...jer koliko god da ih imaš, potroše se.

Eto ovo je moj savjetuser posted image
Imate fina primanja i šteta je da nešto i ne uštedite.


super plan i mi smo razmisljali o tom trajnom nalogu u banci,jednog dana kad se ja zaposlimuser posted image
tako bi stedili za rjesavanje stanbenog pitanja

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 11:44:46   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: lost

Da podignem malo temu, vjerujem da nas većina "devera" sa finansijama jer je svake godine čini mi se sve gore u smislu da je sve skuplje.
Pa dajte savjete, iskustva kako štedite, možete li uštediti...
Mi živimo pod kirijom 220km, obdanište 220km, kredit za auto 460km, benzin oko200km nekad i više, na hranu potrošimo oko 350+ oko 100km kad jedemo vani, pizza izlasci isl. Ja pušim kutiju dnevno mm ne puši.
Otprilike jednom mjesečno sebi priuštimo po nešto od garderobe (muž ne svaki mjesec), za malenu ne kupujem ništa jer sve dobije... Ne idem na frizure, nokte i sl. ošišam se jednom u dva mjeseca sama se feniram... I tako imamo solidna primanja mm radi u privatnoj firmi ima ok platu ja radim u zdravstvu u javnoj ustanovi takođe ok plata (zajedno zaradimo oko 2500km) ali ništa ne uspijevamo uštediti ali bukvalno ništa. Jednostavno nam taj novac koji zaradimo traje od plate do plate i hajmo ispočetkauser posted image
Roditelje ne pomažemo hvala Bogu nema potrebe, ne hodamo nešto puno u smislu u goste i to je dva-tri puta mjesečno. I nije mi jasno opet kako ne možemo ostavit nešto u štek. Budem tako ljuta i razočarana u sebeuser posted image user posted image Pogotovo kad čujem ljude koji imaju manja primanja od nas da uštede fine pare. Ne znam nisam pametnauser posted image



naparvi trajni nalog na račun štednje...

300 Km mjesečno...kao da ih nema
za tri godine to je suma koja ti daje lijepu odskočnu dasku...

da pogledaš unazad sad si mogla imati to jel da?

Mi ostavljamo...kao rata kredita pa podignrem i ulažem u kuću...
sređujemo dio po dio upravo jer ne dižem kredite...bolje kamatu dat na nešto drugo...




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 11:46:02   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: Iman83

Plata:2500
Kredit: 480
Vrtić: 220
Kirija: 220
Gorivo:200
Hrana:450
_____________

Ostane vam 930 KM. Napravite trajni nalog u banci da vam svaki mjesec, čim legne plata skine (recimo) 250 KM na štedni račun i vama do sljedeće plate ostaje 680 KM. Ovako ćete znati to je to, s tim raspolažemo i nema više, zamislite da vam je taj iznos za štednju još jedna rata kredita.

Mi funkcionišemo na sličan princip, odvojimo za sve potrebe, ali jedna od tih je i štednja, banka sama skine iznos čim plata legne i mi rahat.
Prije toga je uvijek bilo: uplatićemo 'koliko možemo' i nikad nam ništa ostajalo nije...jer koliko god da ih imaš, potroše se.

Eto ovo je moj savjetuser posted image
Imate fina primanja i šteta je da nešto i ne uštedite.


super plan i mi smo razmisljali o tom trajnom nalogu u banci,jednog dana kad se ja zaposlimuser posted image
tako bi stedili za rjesavanje stanbenog pitanja



Super je ko moze,ali meni jos fali svaki mjesec parauser posted image user posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 160
   [Obrisana poruka]
22.1.2013 11:47:07   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 161
   [Obrisana poruka]
22.1.2013 11:48:29   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Emica_sa)
  Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 11:48:57   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Emica_sa


IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: Iman83

Plata:2500
Kredit: 480
Vrtić: 220
Kirija: 220
Gorivo:200
Hrana:450
_____________

Ostane vam 930 KM. Napravite trajni nalog u banci da vam svaki mjesec, čim legne plata skine (recimo) 250 KM na štedni račun i vama do sljedeće plate ostaje 680 KM. Ovako ćete znati to je to, s tim raspolažemo i nema više, zamislite da vam je taj iznos za štednju još jedna rata kredita.

Mi funkcionišemo na sličan princip, odvojimo za sve potrebe, ali jedna od tih je i štednja, banka sama skine iznos čim plata legne i mi rahat.
Prije toga je uvijek bilo: uplatićemo 'koliko možemo' i nikad nam ništa ostajalo nije...jer koliko god da ih imaš, potroše se.

Eto ovo je moj savjetuser posted image
Imate fina primanja i šteta je da nešto i ne uštedite.


super plan i mi smo razmisljali o tom trajnom nalogu u banci,jednog dana kad se ja zaposlimuser posted image
tako bi stedili za rjesavanje stanbenog pitanja



Super je ko moze,ali meni jos fali svaki mjesec parauser posted image user posted image


da ih odmah uzmu trajnim nalogom nebi na njih računala...
jorga koliki je toliki je...
što imamo više novaca veći su nam i porhtjevi...
a hB teško naš porhtjeve pravouser posted image




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 11:49:15   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Emica_sa


IZVORNA PORUKA: bebacha

ako ti odbijem ovaj kredit ostane to 2000KM
ovo sve ostalo imamo i mi,kirija,obdaniste i bla,bla
mm ima platu do nekih 800KM
dvoje djece,smtram da zivimo sasvim ok
et necu dalje,skontaj



Kako majke ti,napisi mi na ppuser posted image


nemora pp,nije nikakva tajna i pisala sad do sad puno put o tome
mm ima negdje oko 600 i nesto fiksnu platu e sad preko plata zaradi prilicno,cesto to bude fini para i prede ovih 800
znaci od plate prezivljavamo a od ostalog zivimouser posted image
plata nam sluzi da platimo sve i hrana
a ono ostalo kako kad budeuser posted image
nekupujemo skupu odjecu.osim obuce.ne trosim na gluposti
imamo auto,pojedemo vani(pod tim podrazumjevan kupovinu pita ili sl sto doneswmo kuci) bar 2 put sedmicno
odemo na more
et otprilike,bitno je slozit prioritete

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 11:50:30   
bebacha
cinjeni je da sve sto vise imas vise zelis.podizu se apetiti

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 11:53:11   
lost

IZVORNA PORUKA: Iman83

Plata:2500
Kredit: 480
Vrtić: 220
Kirija: 220
Gorivo:200
Hrana:450
_____________

Ostane vam 930 KM. Napravite trajni nalog u banci da vam svaki mjesec, čim legne plata skine (recimo) 250 KM na štedni račun i vama do sljedeće plate ostaje 680 KM. Ovako ćete znati to je to, s tim raspolažemo i nema više, zamislite da vam je taj iznos za štednju još jedna rata kredita.

Mi funkcionišemo na sličan princip, odvojimo za sve potrebe, ali jedna od tih je i štednja, banka sama skine iznos čim plata legne i mi rahat.
Prije toga je uvijek bilo: uplatićemo 'koliko možemo' i nikad nam ništa ostajalo nije...jer koliko god da ih imaš, potroše se.

Eto ovo je moj savjetuser posted image
Imate fina primanja i šteta je da nešto i ne uštedite.


Baš tako, nekad se osjećam kao potpuni idiot user posted image
To smo mi planirali ali uvijek smo kontali to što bi nam ostalo nakon što nam se odbije putem trajnog naloga, ne bi moglo da nam potraje do sljedeće plate... Ali znam svjesna sam da malo moramo "zavrnut pipu" pa početi sa štednjom jer ovako ode sve u helaćuser posted image
user posted image
Stambeno ako bog da rješavamo kad mm dobije ugovor za stalno ili neki sigurniji posao jer ovde gdje radi jeste dobra firma stabilna ali danas te ima sutra nema, glave lete samo tako ako ne zadovoljiš nihove norme koje ti postave...
Stambeno pitanje želim riješiti više nego bilo šta jer mi je stvarno muka od podstanarstva 7 godina, s tim da prvih pet godina sam samo ja radila mm studiraouser posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 12:14:13   
Nedi
Morate se malo bolje potruditi. Bez ikakvig poteskoca mozete sad stediti po 300KM svaki mjesec. Moj savjet je da pocnes biljeziti gjde ste potrosili kes. Ako se ne mozes sjetiti znaci da to nije vazno i da bez tog iduci mjesec mozete. Pravi spisak za kupovinu kucnih potrebstina i hrane. Potrudi se da ne uzmes mnogo stvari pored spisaka. Eto npr jede ti se snicker uzmi jedan-dva a ne 5-6 da imas i za kasnije. Najbolje je da umjesecne nabavke ides 2 puta. Onako kad ides 10 puta u kopovinu vise sanse imas da kupis bespotrebne stvari.
Ma moze vi to. Sretnouser posted image

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 12:17:37   
Nedi
I kupi kasice...jednu za registraciju auta a drugu za godisnji. Kad je plata npr 01 u mjesecu ubacujes po 10KM u svaku kasicu. 15. u mjesecu ubacujes po petaka. I do plate ubacujes siću od kusura i na kraju sedmice sve siće iz novcanika.

Ja se svaki put obradujem kao dijete kad otvorim kasicu. Ma ja skacem od srece. Kasica imam bar 10 godina

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 12:18:36   
Hannica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

plan štednje:

1. cigaretu pušiti do filtera, nema ono gašenje a cigara do pola
2. kupiti manje čaše za sokove i ostala pića, prvo se dooobro napiti vode pa onda nasuti sok
3. kad se skuha jelo na ringli, istu ugasiti i na nju metnuti čaj da se podgrije, nema ponovnog paljenja ringle
4. mašinu za veš paliti isključivo kad je jeftina struja, i kad se nakupi dovoljno veša da je ista puna
5. dijete se ne vodi u prodavnice, razne centre i sl
6. monte, kinder i ostale džidže jedu se samo za blagdane
7. djetetu kupovati obuću za br višu, tako da može istu nositi 2-3 godine
8. haljinice kad se smanje nositi kao tunikice
9. nema ženska muška garderoba, sve je unisex, tako da mogu i žena i muž nositi istu
10. kilaža supružnika treba biti približna zbog tačke 9
11. djeca se radjaju sa malom razlikom u godinama , po mogućnošću istog spola
12. kišobran se nigdje ne spušta, da se ne do Bog ne izgubi
13. i bez rukavica se može
14. auto se gasi na semaforu, zastojima i sl
15. gas se nikad ne dodaje naglo
16. gume moraju biti ljeto-zima
17. auto se ne pere u autopraonici već kući, po mogućnosti kod prijatelja pod izlikom "da se malo zabavimo"
18. od cvijeća dolazi u obzir samo kaktus, nije zahtjevan za održavanje a i ne moraš komšiju moliti da ti cvijeće zalije kad nisi doma što znači da izbjegavaš zahvaljivanje na usluzi bombonjerom
19. na poslu se hrana nosi od kuće
20. na poslu se ne priča kad ti je rodjendan jer valja poslije častit raju


itd


Bas me nasmija ovaj plan stednje.user posted image


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 169
   [Obrisana poruka]
22.1.2013 12:21:18   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Nedi)
  Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 12:26:25   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: Nedi

I kupi kasice...jednu za registraciju auta a drugu za godisnji. Kad je plata npr 01 u mjesecu ubacujes po 10KM u svaku kasicu. 15. u mjesecu ubacujes po petaka. I do plate ubacujes siću od kusura i na kraju sedmice sve siće iz novcanika.

Ja se svaki put obradujem kao dijete kad otvorim kasicu. Ma ja skacem od srece. Kasica imam bar 10 godina


Ovo je super savjet...još nam nije kasno početi s obzirom da je auto nedavno registrovano user posted image



Ajlina prva 3 rodendana smo tako rjesili,kasicom,rodendan slavlje kao ivkova slava i njoj poklon.
evo vec 5 mjeseci imamo novu kasicu,Alen prve dvije god nismo imali

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 12:34:10   
Nedi
Kad otvrim kasicu i pocnem brojati ja sam presretna...mm kaze da tad uziva da gleda kako se ja radujem malim stvarima. Meni je to nesto posebno. Taj novac tretiram potpuno drugacije od ostalog. Ostali je - Ja sam njega zaradila a ne on mene i koliko ima rasprediti cemo i tačka. ALi ovaj iz kasice...jojjj...ma kad ne moram platiti registraciju toliko sam ushicena nijedno dijete mi nije ravnouser posted image

Da samo vidite sa kojom paznjom ja njega prebirem i brojimuser posted image

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 12:43:34   
koka i po
dobro je da imas kasicu i nesto u njojuser posted image
vecina nema stek za crne dane.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 12:49:47   
leona81
mi ne uspijevamo stediti, osim za M. troskovi su nam dosta veliki...
rezije 300-400
vrtic 320 plus ples 30 - 350(iako vecinom dobijemo umanjenje jer je M stalno bolesna)
kirija 350
kredit 430
moj fax minimalno 60 KM komisiju platim mjesecno, plus ostali troskovi - materijal, knjige, printanje, kosuljice i sl...
sveki saljemo oko 300 svaki mjesec
hrana nas dodje skuplje od svega a skoro nikad ne jedemo vani.
jedini luksuz koji nekad priustimo je da odemo u kino(mm i ja) ili idemo na predstave sa M, odjecu vecinom njoj kupujem, mm i ja to rijetko, bas kad nam nesto treba.

nas plan je kad ja zavrsim fax a valjda to bude uskorouser posted image da radimo na rjesenju naseg stambenog pitanja jer imamo kucu koja stoji prazna, ima tu dosta posla ali radije da dignemo kredit za nesto svoje...racunali smo da mozemo dici kredit npr na 10 god za kucu i iznos bi nam rate bio kao sto sad placamo rentu i kredit koji imamo...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 12:55:23   
R&T@

IZVORNA PORUKA: bebacha

cinjenica je da sve sto vise imas vise zelis.podizu se apetiti


Aminuser posted image

Otkako ovo skontah zivot mi je laksiuser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *