|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako rasporedujete finansije
26.5.2012 16:48:04   
nanika
Mi nemamo nikakvih kredita i mislim da smo jedni od rijetkih

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Kako rasporedujete finansije
26.5.2012 16:49:48   
veeseelaa
a nisam ni ja imala do prije par mjeseca nikada kredit user posted image nije mi ni trebao, stambeno smo riješeni, auta imamo i sl
al se naložila da kupim stan, eto ti ga sad hahahhaha
kontam i onako para nema, pa kad ih nema da bar znam u šta ih dajem user posted image
no preživjeće se


< Poruku je uredio veeseelaa -- 26.5.2012 16:51:32 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Kako rasporedujete finansije
26.5.2012 16:49:51   
Hurma

IZVORNA PORUKA: Mala Selma

Vesela samo d ate utjesim da mm i ja imamo ratu za stan od 800KM jos 8 godina (5 smo isplatili) i jos jednu ratu od 220km jos 3 godineuser posted image ..boze samo dja zdravlja sa otplatimo sa hajrom sveuser posted image i da direktno se otplacuje sa plata, meni 600, a njemu 400user posted image


vi ste giganti, velike su to rate, auuuu... ja se nikad ne bih usudila toliki kredit dici, znam da se mora ali eto... danas na neodređeno = određenom... posao vise nikome nije siguran, pa ni privatluk...

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Kako rasporedujete finansije
26.5.2012 16:51:00   
veeseelaa
Mala selma pretpostvaljam da vam plate nisu loše....
jer zaista ako više od pola plate ode na ratu ne bi se imalo od čega živjeti....



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Kako rasporedujete finansije
26.5.2012 16:52:31   
veeseelaa
Mozes misliti kako je ovima sto vracaju tudje kredite. Ti bar znas za sta vracasuser posted image


da, ljudi svakom bivaju žiranti
nepromišljeno skroz....


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Kako rasporedujete finansije
26.5.2012 16:55:32   
palachinken
Ja sve i da hocu kredit, niko mi ga ne da, ni meni ni muzu. Tako da nit imamo stan nt imamo kredit. Sve sto smo kupili, ostvarili smo stednjom.
A da je teze sad, e znam vala, mene odkako sam se rodila prate neke finansijske krize, inflacije, ratovi, besparica, studentks neimastina ili recesija, tako da, ako nista, imamo male prohtjeve.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Kako rasporedujete finansije
26.5.2012 16:55:52   
Mala Selma
Ukupono zaradjujemo 2100KM, ja sam u drzavnoj upravi, mm kod privatnika.1000KM damo na kredite, a od ostatka placamo rezije 250KM, vrtic 150KM, gorivo 100KM i od ostalog jedemo,pusimo, pijemo, oblacimo se, idemo u goste, docekujemo, kupujemo poklone i sl.user posted image user posted image
Uglavno jos nismo posudjivali novac, hvala Bogu.Pomognemo mi roditeljima i bratu/sestri, ali i oni nama, krpimo se.
Mi smo kupili stan u nevakat 2009god kad je bio skup kvadrat, i stan nam je 40 kvadrata.Mogli smo u podstanare ali to nismo zelili, nadam se da cemo biti sretni u nasoj investiciji/stancicu i da cemo djecu iz njega izvesti na pravi put.Aminuser posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Kako rasporedujete finansije
26.5.2012 16:57:10   
Galicia
Ja i mm samo na auta placamo kredit mjesecno $1000. On svoje 650 a ja 350. Bez auta ne mozemo, ni jedno ni drugo. A da imamo samo jedno auto, mislim da bi se pobili prvi dan oko njega.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Kako rasporedujete finansije
26.5.2012 17:28:24   
mamma mumi
Blago svakome ko nema kredit. Mi ga imamo mali je 246 km, i jos godina i odplacen. Mislim da covjek kada ima vise i vise trosi.Uvijek sam za opciju kupovine nekretnine i na taj nacin stednje novca, nego ostavljanja na banke. I ja imam kao i Vesela( stim da je ona san realizovala) da akB kupim stan, mada sam stambeno situirana, ali mi to dodje ko super stednje, jos nadjes podstanare zive tu, placaju ti ratu i sve super. Dosta stavri ja licno bezpotrebe kupujem, mislim puno igracaka, slatkisa, svaki dan bar 10 km se baci, stoga sam odlucila staviti tacku na to.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Kako rasporedujete finansije
3.6.2012 13:57:51   
enno
Elhamdulillah i mi nemamo nikakav kredit. Mogli smo uzeti ali zaista smo jako paziljivi kako trosimo novac i kako uskladimo nas prihod i nase potrebe. Pogotovo pitanje oko ˝kamata˝. Osjetljivi smo na to.

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Kako rasporedujete finansije
23.7.2012 12:17:05   
Ombra
ja se zahvaljujem svojoj kolegici s posla koja me je naucila kako cu s parama....inace u nasoj firmi vodi finansije...ja kad sam pocela radit pocela sam joj se zalit kako muz i ja nikako da ustedimo...tad nismo imali djece...a ona meni pa kako...imate normalna primanja itd....reko, ne znamo se rasporedit...i hvala bogu pa nju upoznadoh...od tad...kupih auto...kredit ni osjetila nisam....ustedila finu svotu novca i evo aBd uskoro kupujemo kucu...i iskreno nije me sad nimalo strah...muz kako je vidjeo da znam s novcem...tj. da sam konacno naucila...svoju platu meni da....ne meni kao meni...nego zna on kako cu ja to rasporedit...naravno za sta njemu treba uvijek mu je novac na raspolaganju....eh, sad od kako smo spisu nasu dobili...groooooooo novca ide na nju....tu sam totalno nestedljiva....ali ne kupujem gluposti....sto se tice odjece...ne kupujem vala markirano...kad izraste za mjesec-dva....ja trosim na kvalitetan pribor za jelo, njenu kozmetiku placam jakooooooooo skupo jer ima inace osjetljivu kozu, hranu itd...i na igracke dam novac jer ona kad se sveze jedne igracke...igra se njom po mjesec dana....tako da mi nije zao dat...inace, ja sam zadovljna svojom finansijskom situacijom...ali iskreno 90% ljudi jedva prezivljava...ja ne patim od markiranih stvari, skupog namjestaja itd...to su ipak samo stvari...sve to mogu sebi priustiti ali vise volim dati dio novca u humanitarne svrhe nego na neku markiranu majicu...ne znam, evo svi na ovom forumu koliko toliko nemaju finansijskih dilema ali boga mi jako velik broj ljudi ima i to je zalosno

(odgovor članu enno)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Kako rasporedujete finansije
23.7.2012 12:28:29   
aazra
IZVORNA PORUKA: palachinken

mene odkako sam se rodila prate neke finansijske krize, inflacije, ratovi, besparica, studentks neimastina ili recesija, tako da, ako nista, imamo male prohtjeve.


Ja bih citirala palachinken...ratna generacijauser posted image  I svoju rodicu koja btw. ima novca ali i dobar zivotni moto:
"Moram jesti, obući se i platiti račune" user posted image

_____________________________








(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Kako rasporedujete finansije
23.7.2012 12:29:48   
R&T@

IZVORNA PORUKA: Ombra

ja se zahvaljujem svojoj kolegici s posla koja me je naucila kako cu s parama....inace u nasoj firmi vodi finansije...ja kad sam pocela radit pocela sam joj se zalit kako muz i ja nikako da ustedimo...tad nismo imali djece...a ona meni pa kako...imate normalna primanja itd....reko, ne znamo se rasporedit...i hvala bogu pa nju upoznadoh...


Daj i nama taj carobni recept pa da i mi Bogu zahvaljujemo sto procitasmo tvoj post user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Kako rasporedujete finansije
23.7.2012 12:31:11   
damma
ombra i sta bi, kako rasporedis novce? ja bi cini mi se mogla bit i bolja u rasporedjivanju finansija, mada ni ovako nije lose user posted image

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Kako rasporedujete finansije
23.7.2012 12:31:27   
aazra
Ma nju bi trebalo predloziti za ministra finansija user posted image

_____________________________








(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Kako rasporedujete finansije
23.7.2012 12:32:39   
idana_85
IZVORNA PORUKA: aazra

IZVORNA PORUKA: palachinken

mene odkako sam se rodila prate neke finansijske krize, inflacije, ratovi, besparica, studentks neimastina ili recesija, tako da, ako nista, imamo male prohtjeve.


Ja bih citirala palachinken...ratna generacijauser posted image  I svoju rodicu koja btw. ima novca ali i dobar zivotni moto:
"Moram jesti, obući se i platiti račune" user posted image


@aazra user posted image

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Kako rasporedujete finansije
23.7.2012 12:36:26   
canim
Ombra hocu i ja taj carobni recept user posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Kako rasporedujete finansije
23.7.2012 12:38:30   
aazra
IZVORNA PORUKA: idana_85

IZVORNA PORUKA: aazra

IZVORNA PORUKA: palachinken

mene odkako sam se rodila prate neke finansijske krize, inflacije, ratovi, besparica, studentks neimastina ili recesija, tako da, ako nista, imamo male prohtjeve.


Ja bih citirala palachinken...ratna generacijauser posted image  I svoju rodicu koja btw. ima novca ali i dobar zivotni moto:
"Moram jesti, obući se i platiti račune" user posted image


@aazra user posted image


user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________








(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Kako rasporedujete finansije
1.8.2012 10:12:51   
Ombra
eh ovako...prvo da kazem...nemam kreditnih kartica....ni ja ni muz...
stavila na papir moja i njegova primanja....onda otprilike koliko nam treba za rezije svaki mjesec i koliko benzina trosimo...ratu kredita...
ostalo hrana toliko i toliko...otprilike kazem...uvijek mi nadodamo malo vise...
nepredvidivi troskovi....
100,00 KM svaki mjesec sa strane i tako svaki mjesec....
imam stednu knjizicu na koju stavljam extra novca i to stoji za ne daj boze...da se razumijemo ne mogu ni ja svaki mjesec staviti sa strane...ali ono nije mi frka na kraju mjeseca...
kad nesto zelim da kupim od namjestaja, tehnike...tu mi kolegica pomogne i kaze mi e finansijski mozes ovaj mjesec ili ne mozes...doduse kupujem sve na rate ako mogu...to mi je ona savjetovala da radim...
takdojer, hocu da kazem da ni ja ni muz nemamo sad neka extra primanja...cak sta vise on sad na bolovanju...slomio ruku pa samo ja radim...ali stvarno uz dobru kontrolu se sve moze...ja isto s finansijama nisam znala i bila u minusima itd...ali sad sam naucila jer nam se jednom desilo kad smo se tek vjencali...kraj mjeseca...10 jaja u frizideru i dva hljeba...dobro, plata sutra dan bila ali rekla sam nikad vise u takvu situaciju ne zelim da dodjem...jos su nas njegovi roditelji i moj izvali da vide kako smo, treba li nam ista a ja sufliram muzu ne treba, ne treba...i onda on sta bona ne treba 10 jaja i dva hljeba u frizideru hahahha
nekad se isto ljudi zalete pa udju u kredit pa jedva kraj s krajem ali i to prodje pa kad prodje onda pamet u glavuuser posted image

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Kako rasporedujete finansije
1.8.2012 14:46:18   
aazra
IZVORNA PORUKA: Ombra

eh ovako...prvo da kazem...nemam kreditnih kartica....ni ja ni muz...
stavila na papir moja i njegova primanja....onda otprilike koliko nam treba za rezije svaki mjesec i koliko benzina trosimo...ratu kredita...
ostalo hrana toliko i toliko...otprilike kazem...uvijek mi nadodamo malo vise...
nepredvidivi troskovi....
100,00 KM svaki mjesec sa strane i tako svaki mjesec....
imam stednu knjizicu na koju stavljam extra novca i to stoji za ne daj boze...da se razumijemo ne mogu ni ja svaki mjesec staviti sa strane...ali ono nije mi frka na kraju mjeseca...
kad nesto zelim da kupim od namjestaja, tehnike...tu mi kolegica pomogne i kaze mi e finansijski mozes ovaj mjesec ili ne mozes...doduse kupujem sve na rate ako mogu...to mi je ona savjetovala da radim...
takdojer, hocu da kazem da ni ja ni muz nemamo sad neka extra primanja...cak sta vise on sad na bolovanju...slomio ruku pa samo ja radim...ali stvarno uz dobru kontrolu se sve moze...ja isto s finansijama nisam znala i bila u minusima itd...ali sad sam naucila jer nam se jednom desilo kad smo se tek vjencali...kraj mjeseca...10 jaja u frizideru i dva hljeba...dobro, plata sutra dan bila ali rekla sam nikad vise u takvu situaciju ne zelim da dodjem...jos su nas njegovi roditelji i moj izvali da vide kako smo, treba li nam ista a ja sufliram muzu ne treba, ne treba...i onda on sta bona ne treba 10 jaja i dva hljeba u frizideru hahahha
nekad se isto ljudi zalete pa udju u kredit pa jedva kraj s krajem ali i to prodje pa kad prodje onda pamet u glavuuser posted image


E to je pravo prijateljstvo user posted image  I opet se sve svodi na hrana, rezije, odjeca i ako sta ostane "za luksuza" user posted image

_____________________________








(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Kako rasporedujete finansije
2.8.2012 0:57:30   
veeseelaa
plan štednje:

1. cigaretu pušiti do filtera, nema ono gašenje a cigara do pola
2. kupiti manje čaše za sokove i ostala pića, prvo se dooobro napiti vode pa onda nasuti sok
3. kad se skuha jelo na ringli, istu ugasiti i na nju metnuti čaj da se podgrije, nema ponovnog paljenja ringle
4. mašinu za veš paliti isključivo kad je jeftina struja, i kad se nakupi dovoljno veša da je ista puna
5. dijete se ne vodi u prodavnice, razne centre i sl
6. monte, kinder i ostale džidže jedu se samo za blagdane
7. djetetu kupovati obuću za br višu, tako da može istu nositi 2-3 godine
8. haljinice kad se smanje nositi kao tunikice
9. nema ženska muška garderoba, sve je unisex, tako da mogu i žena i muž nositi istu
10. kilaža supružnika treba biti približna zbog tačke 9
11. djeca se radjaju sa malom razlikom u godinama , po mogućnošću istog spola
12. kišobran se nigdje ne spušta, da se ne do Bog ne izgubi
13. i bez rukavica se može
14. auto se gasi na semaforu, zastojima i sl
15. gas se nikad ne dodaje naglo
16. gume moraju biti ljeto-zima
17. auto se ne pere u autopraonici već kući, po mogućnosti kod prijatelja pod izlikom "da se malo zabavimo"
18. od cvijeća dolazi u obzir samo kaktus, nije zahtjevan za održavanje a i ne moraš komšiju moliti da ti cvijeće zalije kad nisi doma što znači da izbjegavaš zahvaljivanje na usluzi bombonjerom
19. na poslu se hrana nosi od kuće
20. na poslu se ne priča kad ti je rodjendan jer valja poslije častit raju


itd


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Kako rasporedujete finansije
2.8.2012 1:01:11   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

plan štednje:

1. cigaretu pušiti do filtera, nema ono gašenje a cigara do pola
2. kupiti manje čaše za sokove i ostala pića, prvo se dooobro napiti vode pa onda nasuti sok
3. kad se skuha jelo na ringli, istu ugasiti i na nju metnuti čaj da se podgrije, nema ponovnog paljenja ringle
4. mašinu za veš paliti isključivo kad je jeftina struja, i kad se nakupi dovoljno veša da je ista puna
5. dijete se ne vodi u prodavnice, razne centre i sl
6. monte, kinder i ostale džidže jedu se samo za blagdane
7. djetetu kupovati obuću za br višu, tako da može istu nositi 2-3 godine
8. haljinice kad se smanje nositi kao tunikice
9. nema ženska muška garderoba, sve je unisex, tako da mogu i žena i muž nositi istu
10. kilaža supružnika treba biti približna zbog tačke 9
11. djeca se radjaju sa malom razlikom u godinama , po mogućnošću istog spola
12. kišobran se nigdje ne spušta, da se ne do Bog ne izgubi
13. i bez rukavica se može
14. auto se gasi na semaforu, zastojima i sl
15. gas se nikad ne dodaje naglo
16. gume moraju biti ljeto-zima
17. auto se ne pere u autopraonici već kući, po mogućnosti kod prijatelja pod izlikom "da se malo zabavimo"
18. od cvijeća dolazi u obzir samo kaktus, nije zahtjevan za održavanje a i ne moraš komšiju moliti da ti cvijeće zalije kad nisi doma što znači da izbjegavaš zahvaljivanje na usluzi bombonjerom
19. na poslu se hrana nosi od kuće
20. na poslu se ne priča kad ti je rodjendan jer valja poslije častit raju


itd


ma nego user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Kako rasporedujete finansije
2.8.2012 9:15:10   
minja_
Ja bih voljela da cujem kako novac rasporedjuju ljudi s primanjima od 1000 KM, s dvoje djece, bez baste, da im niko ne daje hranu- ni meso, mlijeko, voce, povrce, sto placaju sve racune, pomazu roditelje, svi obuceni i obuveni, i bilesi jos i kucu prave.
A kako od 3000+ KM ustediti mjesecno 1000 KM, pa sramota bi bilo ne ustediti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Kako rasporedujete finansije
2.8.2012 9:20:50   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: minja_

Ja bih voljela da cujem kako novac rasporedjuju ljudi s primanjima od 1000 KM, s dvoje djece, bez baste, da im niko ne daje hranu- ni meso, mlijeko, voce, povrce, sto placaju sve racune, pomazu roditelje, svi obuceni i obuveni, i bilesi jos i kucu prave.
A kako od 3000+ KM ustediti mjesecno 1000 KM, pa sramota bi bilo ne ustediti.



Ja ti mogu odgovoriti ovi sa 1000 ne zive nego prezivljavaju,ne kupuju salamu od 5 KM,nego onu od 1,5 KM,ne piju kafe svaki dan po kafanama,sve im je na rezervu,a naravno da bi se po pravilu sa primanjima od 3000 trebalo ustediti nesto,sad kako ne znam ja ne uspijem ustediti nista svakakouser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Kako rasporedujete finansije
22.1.2013 11:04:19   
lost
Da podignem malo temu, vjerujem da nas većina "devera" sa finansijama jer je svake godine čini mi se sve gore u smislu da je sve skuplje.
Pa dajte savjete, iskustva kako štedite, možete li uštediti...
Mi živimo pod kirijom 220km, obdanište 220km, kredit za auto 460km, benzin oko200km nekad i više, na hranu potrošimo oko 350+ oko 100km kad jedemo vani, pizza izlasci isl. Ja pušim kutiju dnevno mm ne puši.
Otprilike jednom mjesečno sebi priuštimo po nešto od garderobe (muž ne svaki mjesec), za malenu ne kupujem ništa jer sve dobije... Ne idem na frizure, nokte i sl. ošišam se jednom u dva mjeseca sama se feniram... I tako imamo solidna primanja mm radi u privatnoj firmi ima ok platu ja radim u zdravstvu u javnoj ustanovi takođe ok plata (zajedno zaradimo oko 2500km) ali ništa ne uspijevamo uštediti ali bukvalno ništa. Jednostavno nam taj novac koji zaradimo traje od plate do plate i hajmo ispočetkauser posted image
Roditelje ne pomažemo hvala Bogu nema potrebe, ne hodamo nešto puno u smislu u goste i to je dva-tri puta mjesečno. I nije mi jasno opet kako ne možemo ostavit nešto u štek. Budem tako ljuta i razočarana u sebeuser posted image user posted image Pogotovo kad čujem ljude koji imaju manja primanja od nas da uštede fine pare. Ne znam nisam pametnauser posted image


_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *