|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Lekovito bilje
11.2.2009 14:21:42   
Anoniman
Gdje ima dobro snabdjevena biljna apoteka. Treba mi nekih stvari, a u badem butiku nema. Treba mi ulje od karanfila, od nane ...

(odgovor članu delfin)
  Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Lekovito bilje
11.2.2009 14:29:16   
Blue rose RR
Ima ona Matija - nešto preko puta bezistana ali sa donje strane, ulice koja vodi prema domu Armije.
Ima preko puta Begove džamije.
I ima u Koševskoj - preko puta taksista, ili preko puta knjižare Defter.

Valjda dobro objasnihuser posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Lekovito bilje
11.2.2009 16:23:19   
Anoniman
Hvala. Obicu ove sto su mi blizu, pa ako ne nadjem idem dalje

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Lekovito bilje
18.3.2009 13:52:33   
myself
Da li ste culi za caj koji se zove "rodina" ili "roda". Znate li slucajno o kojoj se travi radi?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Lekovito bilje
2.4.2009 22:21:59   
Lilipop
Cure, mozda ce zvucati glupo, ali moram da vas pitam: dali znate, jel postoji neko bilje, neki napitak za popit, protiv polipa u maternici ?
Najvjerojatnije cu za dva mijeseca ici na histero , jer nikako da ostanem user posted image  ma koliko se ja bona trudila, ali bas bih htela ako uopste postoji nesto piti, kako se on u medjuvremenu ne bi povecao. Ja sam vam totalno neuka i pojma nemam sto se biljaka tice, pa molim za savet. Pusa za sve!

(odgovor članu myself)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Lekovito bilje
28.4.2009 22:21:30   
Vedica
prijenos posta sa slicne teme

IZVORNA PORUKA: ninki
Evo ja sam našla jednu kuru, koja će možda pomoći trudilicama, pa želim da je podjelim s vama. Moram biti iskrena, ja je nisam probala, ali ne znači da neću. MM i ja tek 6 mjeseci pokušavamo dobiti , pa mi još nije frka, ali u svakom slučaju vrijedi pokušati i ovo!

P.S. Za lazarku i idjirot nisam ranije čula, pa ako neko zna koje su to biljke i gdje ih ima za nabaviti neka napiše! Pusa

Kura
Osnovni preduslov da žena može da rodi je pretpostavka da su oba partnera zdrava i da nema smetnji ni kod muškarca ni kod žene . Ukoliko postoje smetnje u vidu manjeg broja pokretnih spermatozoida, kod muškarca (75%), slijedeća kura će sigurno pomoći. Ova kura se koristi i kod potpuno zdravih žena  radi poboljšanja ovulacije reproduktivnog sistema.
 
Sastav čaja:
240 g hajducke trave - kunice (što više cvetova)
  60 g cvjetova zove
  30 g listova maline
  30 g listova i cvjetova kantariona
  30 g listova pitome nane
  20 g listova i cvjetova divlje nane
  20 g stabljike lazarkinje
  20 g stabljike majčine dušice
  20 g idjirota
 
Pripremanje i primena čaja:
Trave jako usitniti i smješati. U 1 litru proključale vode staviti 10 g mješavine i kuhati poklopljeno 1 minut. Hladan čaj procjediti u tamnu bocu i jako začepljeno držati na tamnom mestu. Piti 3 puta dnevno po 1 dcl prije i poslije jela. Posle napitaka prije jela, uzeti srednju kašiku rafiniranog maslinovog ulja, a nakon napitaka poslije jela srednju kašiku meda. Nastojati da med bude jednoličan, tj. od žalfije, bagrema, kestena i sl. Miješani med nije preporučljiv.
Umjesto vode piti lagani čaj od mješavine jednakih količina matičnjaka i listova i cvjetova hajdučke trave (kunice). Dnevno popiti najmanje 1/2 litre. Umotati u toplo krsta, slabine i ispod trbuha.




_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Lekovito bilje
28.4.2009 22:23:35   
Vedica
prijenos posta sa slicne teme


IZVORNA PORUKA: leli§
moja mama se 5 godina ijecila od steriliteta dok joj jedna nana dalmatinka nije dala recept:
-40 smokava (ja mislim da idu suhe smokve) se poslaze u teglu i potopi malsinovim uljem (ali onim pravim domacim maslinovim uljem). To treba da odstoji 40 dana, i 41. dan se pocinje sa terapijom tako sto se svako jutro na taste jede jedna smokva i kasika tog maslinovog ulja...mama kad je racunala je saznala da je osala u drugom stanju oko 40 dana nakon zadnje pojedene smokve





_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Lekovito bilje
6.6.2009 16:43:27   
dojbinica
IZVORNA PORUKA: Vedica RR

prijenos posta sa slicne teme


IZVORNA PORUKA: leli§
moja mama se 5 godina ijecila od steriliteta dok joj jedna nana dalmatinka nije dala recept:
-40 smokava (ja mislim da idu suhe smokve) se poslaze u teglu i potopi malsinovim uljem (ali onim pravim domacim maslinovim uljem). To treba da odstoji 40 dana, i 41. dan se pocinje sa terapijom tako sto se svako jutro na taste jede jedna smokva i kasika tog maslinovog ulja...mama kad je racunala je saznala da je osala u drugom stanju oko 40 dana nakon zadnje pojedene smokve





ovo sa smokvama još nisam probala, ali ako trave ne pomognu prelazim na smokve

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Lekovito bilje
6.6.2009 16:58:34   
amarilis
Nakon spontanog i vanmaterične (ostajala sam odmah trudna) od doktorice dobila savjet da pijem čaj od matičnjaka i nanu divlju (mentha spicata), pošto je problem bio, kako kaže na nervnoj bazi... Divlju nanu sam kupila na pijaci a matičnjak u apoteci. Opet sam zatrudnila, 6-ti mjesec mi je i sad' za sad' je sve ok.
Što se tiče mješavine kopriva-neven-kunica, ima efekta. Moja sestrična je dobivala mengu svako 45-50 dana, kako je počela piti tu mješavinu počela je da dobiva mengu na 30-32 dana, što je fantastično. Kako doktorica kaže, to je znak da se poboljšala ovulacija i kvalitet jajašca. Pa, eto možda nekome pomogne...user posted image

(odgovor članu dojbinica)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Lekovito bilje
6.6.2009 17:01:16   
dojbinica
IZVORNA PORUKA: amarilis

Nakon spontanog i vanmaterične (ostajala sam odmah trudna) od doktorice dobila savjet da pijem čaj od matičnjaka i nanu divlju (mentha spicata), pošto je problem bio, kako kaže na nervnoj bazi... Divlju nanu sam kupila na pijaci a matičnjak u apoteci. Opet sam zatrudnila, 6-ti mjesec mi je i sad' za sad' je sve ok.
Što se tiče mješavine kopriva-neven-kunica, ima efekta. Moja sestrična je dobivala mengu svako 45-50 dana, kako je počela piti tu mješavinu počela je da dobiva mengu na 30-32 dana, što je fantastično. Kako doktorica kaže, to je znak da se poboljšala ovulacija i kvalitet jajašca. Pa, eto možda nekome pomogne...user posted image



hvala na receptu, ako ovo ne pomogne što sada pijem probaću i to

(odgovor članu amarilis)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Lekovito bilje
7.6.2009 11:02:27   
sanela22
Jel se vrkuta smije piti za vrijeme menstruacije???

(odgovor članu dojbinica)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Lekovito bilje
7.6.2009 14:35:42   
plava72
vrkutu smiješ piti cijeli ciklus a macu samo poslije menstruacije do
ovulacije

_____________________________

Ako si usamljen kad si sam u lošem si društvu..

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Lekovito bilje
8.6.2009 13:39:12   
sanela22
plava72 hvala na odgovoru...

(odgovor članu plava72)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Lekovito bilje
9.6.2009 17:09:41   
sanela22
Jel se nekome poslije koristenja vrkute, poslije menstruacije pojavljivao bijelkasto-roskast iscjedak??Meni se nakon ove menstruacije pojavio a vrkutu koristim vec 2 mjeseca i ciklus mi je bas dovela u red :) Pa ne znam da li to moze biti od vrkute?


< Poruku je uredio sanela22 -- 9.6.2009 17:11:21 >

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Lekovito bilje
9.6.2009 17:15:33   
ivana st

Takav iscjedak sam i ja primjetila nakon kratkog vremena što sam pila vrkutu i marulju, ali kako sam pila oba čaja ne znam kojem to mogu pripisati. Inače takvu sluz primjetim negdje oko ovulacije. Čitala sam da je mnogima vrkuta kao i tebi pomogla u reguliranju ciklusa,ali meni nažalost nije pa sam sad na tabletama.

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Lekovito bilje
9.6.2009 17:23:34   
sanela22
Ivana hvala na brzom odgovoru... Inace prije nikad nisam imala taj iscjedak poslije menstruacije a sada ga ima dosta i kao bjelskasto-roskast je i dosta raztezljiv tako mi se bar ucinilo :) Meni su se ciklusi bili produzili i bukvalno nisam znala nikad kad cu da dobijem ali eto regulisala sam to sa vrkutom... Nego nisam znala da li je taj iscjedak od vrkute mozda ili od neceg drugog...

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Lekovito bilje
9.6.2009 17:34:21   
ivana st

Meni ti takav iscjedak traje oko dan dva, i obično je popraćen i laganim štrecanjem nisko u stomaku, a  ginekolog mi je potvrdio da se radi o ovulaciji. Znam samo da to prije čajeva nisam imala, sluzi je uvijek bilo ali nikad nije bila roskasta. Sad se malo odmaram od ispijanja trava ali sljedeći mjesec ću nastaviti, iako nisam primjetila da su mi nešto pomogle.

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Lekovito bilje
9.6.2009 17:38:09   
ivana st

Može biti i da je u pitanju neka lagana upala, tko će to znat, bilo bi dobro da odeš kod ginekologa pa da vidiš o čemu se radi.

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Lekovito bilje
9.6.2009 17:44:35   
sanela22
Ja prije nisam imala nikako te sluzi a prosli mjesec sam primjetila da se negdje sredinom ciklusa pojavila providna sluz i bilo je bas dosta... Ako se nastavi ta roskasta sluz otici cu kod doktora... Ali me nista ne boli dole i ne svrbi i ne pece i nema nikakav miris pa sam zato mislila da je od vrkute...

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Lekovito bilje
9.6.2009 17:59:47   
ivana st

Tako ti je i kod mene, ne osjećam ni neki miris ili peckanje,ali sam  svejedno otišla doktoru i eto sve je bilo ok. Žao mi je samo što čajevi nisu imali nekog većeg učinka jer mi je draže ispijat njih nego tablete, ali očito nije bilo druge, jer su mi se ciklusi sa 34 produžili na 50 danauser posted image

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Lekovito bilje
9.6.2009 18:04:54   
sanela22
Jesi vadila nalaze polnih hormona i hormona stitne???Jel ti se zbog toga poremetio ciklus??

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Lekovito bilje
9.6.2009 18:39:45   
ivana st

Nisam, ginekolog mi je zasad prepisao duphaston tablete, i savjetovao da pratim bazalnu( što i radim zadnja tri ciklusa),pa ako tijekom ljeta ne bude user posted image da ćemo radit detaljnije pretrage, a mm mora ovaj tjedan radit spermiogram.

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Lekovito bilje
9.6.2009 20:04:49   
ena0002
Je li neko zna da li se persun ipak ne preporucuje  biti dugo, jer snizava pritisak i razredjuje krv. Navodno treba piti 10-ak dana pa napraviti pauzu user posted image

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Lekovito bilje
23.6.2009 23:43:40   
sanela22
Juce sam imala nenormalne bolove jajnika onakve otprilike kao kad treba da dobijem menstruaciju onakav bol samo mnogooo jaci i juce i danas sam primjetila sekret sirkast ali bez ikakvog mirisa pa me zanima da li je moguce da mi se to desava od vitexa koji sam pocela da pijem ili mozda od vrkute (nju pijem 2,5 mjeseca) ili mi je mozda nastupila ovulacija mada ne bi trebala jer mi je 21 dc???

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Lekovito bilje
24.6.2009 12:20:41   
plava72
sanela ja sam isto imala bolove od vitexa i to nakon desetak kom.
ovulacija mi je bila bolnija od menstruacije a što se tiče sirkastog bijelog pranja to su ti gljivice ,imaš vaginalete za njih ili možeš pogledati šta su cure pisale o tome
ja kad imam gljivice uzmem 1l prokuhane vode i stavim 1-2 kašike sirćeta i time se ispirem par dana (možeš uzeti vaginalni tuš ili špricu ) i mažem se kremom za gljivice,sretno

_____________________________

Ako si usamljen kad si sam u lošem si društvu..

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *