|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tvrda stolica kod bebe
9.4.2012 8:56:35   
tajra26
Probaj sok babylove iz dm-a,mjesavina komoraca i soka jabuke, bez secera je, i za bebe 4+.Moja nakon tog soka ima stolicu i po dva puta , sretno!!!


i ovo cu pokusati... hvala vam od srca

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu maja_86)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Tvrda stolica kod bebe
29.4.2012 18:18:49   
Klara_
Drage mame,

moj maleni je star 12 dana i zadnjih 8 dana nema stolicu nikako. Prducka lijepo i nema grceve, jede (hrani se iz prsa) svaka dva - tri sata, i sada me malo vec strah jer nekako imam osjecaj da za ovako malu bebu ipak predugo 8 dana. Da li sutra da idemo pedijatru?
Bojim se i znam da razumijete moj strah....
citala sam da ebeb koje sisiaju ne moraju imati tako cesto stolicu jer sve iksoriste za razvoj, ali ovo mi nekako ipak se cini predugo ????
sta da radim?

hvala

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Tvrda stolica kod bebe
30.4.2012 0:04:27   
Mya_81 RR
Ja bih rekla da je za iskljucivo dojene bebe to ok. Naravno, vec za par dana bi trebalo da ima stolicu, u tom slucaju se posavjetuj s pedijatrom.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Klara_)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Tvrda stolica kod bebe
30.4.2012 0:06:31   
Mya_81 RR

IZVORNA PORUKA: MALA1994

tajra26

jeli mislis na novalac AD da dajes?

sta mislis da probas onaj sirup ali ja se sada ne mogu sjetiti kako se zove nikako ima ga u apoteci leko jer su ga meni jednom nudili malenom ...

jer ti dajes upravo sve za potspjesenje stolice .

ovo je skorz biljno sa vocem (suha sljiva i smokva )ali ne mogu da se sjetim naziva ..ali nije portalak


Mala, koji je to tacno sirup?
Nama pod hitno treba nesto, jer sokove ni kompote nece ni pod razno, a ja stvarno ne znam s cime da joj reguliram stolicu, to jest da bude normalna, a ne tvrda jer joj to sad vec stvara problem.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Tvrda stolica kod bebe
26.5.2012 19:56:25   
lila25
,.

< Poruku je uredio lila25 -- 26.5.2012 19:57:16 >

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Tvrda stolica kod bebe
26.5.2012 20:02:40   
DM
portolak sirup-jesi na taj mislila mala?

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Tvrda stolica kod bebe
9.11.2012 20:20:57   
ajla86
moja beba ima mjesec i po..dojenje jos nismo uspostavili i trenutno je dohranjujem Humanom 1...sve je bilo ok i imala je stolice bez muke....zadnjih 2-3 dana je vrsiska i skika dok nekaki....i moram kamilicu dati,...
evo veceras muke su bile dok nije izbacila cep koji je tvrd ko kamen...samo njega izbacila i nema vise...dala kamilice ali je bljucnula....
neznam ni koliko smijem dati??
dal joj neodgovara humana...da uzmemo neku drugu helpppp

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Tvrda stolica kod bebe
9.11.2012 20:37:01   
Hanady RR
ajal ako se dobro sjećam vi ste prvo koristili patamil uz dojenje...
sad ste na humani...
ako na njuoj ne reguje isto kao na patamilu ja bih mu se vratila...biće da joj ne dogovara isti...
kamilica meni nikada i nije biela rješenje, posebno što ista u vidu preporuka malo je zašećeri i obična iz kesica čaj za odrasle može izazavati alergije...
komorač čaj do hipaa je mnogo bolja varijanata koja bi mogla pomoći...
koliko dati piše ti na kutiji dbeva doza za tako malu bebu pa podjeliš...

sad ima djece koja imaju grčeve pa i samim time stolica ih zeza...
masiraj stomačić...
stavi lanenu krpu mlaku na njega, drži je portrbuške na ruci, uvedi ako treba eskhumisan kapi...
al svakako vrati joj dohranu koja joj je godila...poprilično je zbunjuješ i okusima i navikama na razne hrane

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Tvrda stolica kod bebe
9.11.2012 20:42:49   
ajla86
grceve vise nemamo,espumisan je to reguliso.
aptamil joj je bio super....nije imala ovih problema a mene strah da joj ja non stop iritiram stolicu.nije niti zdravo da crijeva cekaju iritaciju....bar je tako kod odraslih user posted image
neznam smijem li na svoju ruku bez konsultacije pedijatra uzeti sad aptamil.....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Tvrda stolica kod bebe
9.11.2012 20:51:14   
Hanady RR
moja mlađa kćer je bila iključico dojena beba i imala je probleme sa stolicom i grčevima...jedna period kakila je svako 12-ti dan...onda kad s epokakai po 3 dana sa mene ne silazi jrer tada 2-3 pelene ispod nje mjenjam dok ona obaviuser posted image
za isključico dojene bebe čak su mi do 15 dana rekli da čekam bez da joj pomažem...
jesam jedno 2 puta pomogla vrhom toplomijera koji sma u bademovu kremu umočila...
nije joj strvoilo naviku lijenih crijeva a i ubrzo sve se rgulisalo...
eh sad...oko hrane...ako vam je epdijatar rekao d amjenjate aptamil koji je djetetu bio dobar...onda se konultujete i za vraćanje na njega

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Tvrda stolica kod bebe
9.11.2012 20:56:56   
ajla86
znaci oko ad se sve moram sa pedijatrom dogovoriti?
to sa toplomjerom znam ali mi nesto ruzno da joj to radim..sta znam....ja se svega bojim.uzasna sam.
neznam jesul sve mame ovakve ali ja samo nju zavirzujem...jel joj sta fali...jel vruca..jel dise..izludi sama sebe.a ovo sa stolicom me tako zabrinulo sad bi zvala pedijatriju i pitala dr oko toga ali znam da bi rekli da sam ludzakinja ali sta cu...
ona malo doji...jos uvjek mora 100 ml popiti poslije kontam da vise vode stavim ...da bude tecnije..smijem li to

< Poruku je uredio ajla86 -- 9.11.2012 20:59:19 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Tvrda stolica kod bebe
9.11.2012 21:06:08   
Hanady RR
moja ajla lako je meni biti sada saburli mama...na ovim temamauser posted image
ja sma sa starijom imala nebuloze to je čudo jedo...do toga da stojim nad djetetom i gledam jel diše...pa stavljam ogledalo pod bradu d azamagli, pa zovem hitnu jer s ezagrcnulauser posted image čivjek u hitnoj mi kaže gospodđo biće lakše kad budete imali treće -četvrtouser posted image

ja razumijem i straha i panoku a i nesigurnost kod tebe...
al neke stavri jednostavno znaš, dpjećaš...
npr to mlijeko AD...
prvo šta piše na kutiji koliko ml je obrok za dijete do mjesec dana...
sa dojenjem ja enbih ti više ništa pisla meni se čini da nisi spremna za tu borbu...100 ml obroka meni puno zvuči nakojn podpoja al meni s ečini i bez podoja puno je 100 ml šta piše na kutiji...
dalje dijete je ppilo aptamil...ja znam on je skuplji, al ja bih sad prekinula tu humanu koja dijete zatvra i dala aptamil i ond aobavjetila pedijtar na prvoj kontoli o tome...

i ne više vode ne smiješ dodati jer ćeš time narušiti energetske vrijednosti minerala i rpoteina u AD mlijeku što vskakao nije dobro

< Poruku je uredio Hanady RR -- 9.11.2012 21:08:09 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Tvrda stolica kod bebe
9.11.2012 22:15:24   
M kao Mama
ajla, u potpunosti prepisujem sve što ti je Hanady napisala, ja znam čini mi se da si pislaa da si dobila humanu na poklon, ali ako je bebi bio aptamil dobar, nisi smjela mjenjati, jer ipak je to jedan mali organizam, a ne lukta na baterije.

Drugo, pokušaj malo stati na loptu, jer ti sad imaš bebu, a ne igračku, i znam da je teško, ali lagano, ako nemaš nekoga iz bliđe okoline da te savjetuje, ovdje možeš naći i dobiti toliko dobrih savjeta.

Mjesec i po ti žene pišu, nemoj kamilicu, a kamoli pošećerenu, ti opet kamilica, daj djetetu komoral, on je birilač za stomu malu, vrati se na aptamil, i bit će sve ok

Moja starija je odrasla na patamilu, nikada nije imala problema sa stolicom,

mlađa evo na HIPP-u Ar, kutiju joj plačam 30 km, a kutija joj bude 4 dana, misliš meni drago i lijepo da tolike pare dam, ali on joj najbolje prija i tu nema priče, ako treba odreliču sve svega i svačega, samo da njoj bude kako treba,

i na kraju nemoj se ljutiti na mene, jer sam iskrena

ljubim ja tebe i princezu malu

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Tvrda stolica kod bebe
9.11.2012 22:23:49   
Mya_81 RR
Ima caj od HIPPa bas za probavu, ali ne znam tacno od kojeg mjeseca se smije davati. I kao sto je Hanady napisala, ako ste uz konzultaciju s pedijatrom presli na humanu, onda se posavjetuj opet da vratite aptamil. Mada iskrena da budem ja oko toga nisma ispitivala pedijatra vec sam na svoju ruku i prema svom instinktu promjenila mlijeko.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Tvrda stolica kod bebe
9.11.2012 23:05:23   
Candy
Mom malenom je kod zatvora i tvrde stolice pomogao Novalac IT posebna dohrana za bebe koje pate od zatvora i tvrde stolice...

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Tvrda stolica kod bebe
11.11.2012 12:58:30   
ajla86
sto cu se ljutiti..da se ljutim nebi vas pitala za sve zivo...
a dr je rekla samo jednom da dam kamilicu da je ocepi...nastavila sam sa komoracem...
sve je u konsultaciji sa pedijatrom nisam luda da sama baratam...a cijena...znas sta alma poslije njene onolike muke da se pokaki da je kutija 1000 km kad bi trebala pod most zaraditi joj za hranu..isla bi...

a taj novalak mi je dr spomenula...ukoliko nebude sa aptamilom bolje da ide ta hrana

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Tvrda stolica kod bebe
19.11.2012 13:24:12   
ninuska
Imam problem, beba ima 14 mjeseci i do sada nismo imali problema sa tvrdom stolicom. Do prije dva dana je bilo ok, al jucer poce da place, grci se i skontam da hoce da kaki, ali ne moze. Na kraju je uspjela kakiti i to jedva, uz plac. Danas isti problem user posted image
Mm je isao u apoteku i teta mu je rekla da imaju cepici, ali samo za djecu iznad 2 godine. Sad joj kuham supicu, stavlajal sam malo kreme u guzu da je iziritiram i ne znam sta jos da radim?
Pls, heelp, bas mi je tesko da je slusam i gledam kako se napinje user posted image

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Tvrda stolica kod bebe
19.11.2012 13:29:20   
djoisa
jesi joj davala jogurt ili raskuhane sljive, mozes joj dati pola male kasike lanenog sjemena potopljenog u jogurt ..nemoj davati bananu, mrkvu, rizu i sl dok se stanje sa stolicom ne normalizuje

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Tvrda stolica kod bebe
19.11.2012 13:35:53   
ninuska
Imam neki vocni jogurt Zott, pa ne znma moze li on ili da kupim obicni? Necu joj davati rizu i te stvari, ali je ona bas teska na hrani, al jogurt bi mozda i popila. pokusacu.

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Tvrda stolica kod bebe
19.11.2012 13:44:00   
djoisa
nemoj taj slatki jogurt..uzmi obicni, pa probaj dati kasikicom ili mozda ce joj biti interesnatno da pije iz case? ja ga bebiju dam u flasici sa kljunom, on ga bas voli..ili da ga pomjesa s necim, mozda skuhana jabuka, to bi trebalo da djeluje

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Tvrda stolica kod bebe
19.11.2012 13:47:32   
ninuska
Ma pretpostavljala sam da ne moze slatki, al eto user posted image . Hoce iz case, ali one iz koje mi pijemo user posted image . Imam tu sa kljunom, ali necee, hoce dijete da je veliko user posted image
Odoh do prodavnice. Hvala ti puno.

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Tvrda stolica kod bebe
19.11.2012 13:49:37   
Lejla Ka
Sok od suhe šljive. Ostavi suhu šljivu u pola čaše vode preko noći, sutra u jutro na prazan stomak nek popije vodu. To bi trebalo da pomogne odmah. Ako ne pomogne u toku dana, ponudi i tu raskiseljenu šljivu (samu ili u kombinaciji sa nečim).

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Tvrda stolica kod bebe
19.11.2012 13:50:41   
djoisa
ma na obicnu casu sam i mislila da joj ponudis, ako ne bude htjela drugacije, jer znam da je to njima zanimljivo..ali zato ciscenje user posted image  user posted image

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Tvrda stolica kod bebe
19.11.2012 13:51:09   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: ninuska

Imam problem, beba ima 14 mjeseci i do sada nismo imali problema sa tvrdom stolicom. Do prije dva dana je bilo ok, al jucer poce da place, grci se i skontam da hoce da kaki, ali ne moze. Na kraju je uspjela kakiti i to jedva, uz plac. Danas isti problem user posted image
Mm je isao u apoteku i teta mu je rekla da imaju cepici, ali samo za djecu iznad 2 godine. Sad joj kuham supicu, stavlajal sam malo kreme u guzu da je iziritiram i ne znam sta jos da radim?
Pls, heelp, bas mi je tesko da je slusam i gledam kako se napinje user posted image


Zašećerena kamilica. ALi baš zašećerena.

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Tvrda stolica kod bebe
19.11.2012 14:05:44   
selebriti

IZVORNA PORUKA: ninuska

Imam problem, beba ima 14 mjeseci i do sada nismo imali problema sa tvrdom stolicom. Do prije dva dana je bilo ok, al jucer poce da place, grci se i skontam da hoce da kaki, ali ne moze. Na kraju je uspjela kakiti i to jedva, uz plac. Danas isti problem


Nama se to desilo kada smo uveli mlijeko iz tetrapaka. te smo isto na kraju izbacili.


_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *