|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: tvrda stolica
20.11.2009 16:10:51   
leona c
mene brine sto ona ne kaki toliko dugo..beba je jako mirna ,spava ne pokazuje nikakve znakove na tegobe ! ne dohranjujem je,samo je dojim...pozdrav!!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: tvrda stolica
20.11.2009 16:14:17   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: leona c

Zdravo svima,nadam se da cete mi pomoci u vezi sa mojom bebom! Leona ima 2,5 meseci,dosad je imala redovnu stolicu,kakila se i po nekoliko puta na danu! desava se ovih nekoliko dana da se ne kaki po 3-4 dana!pitala sam savjet pedijatra rekao mi je da joj stavim cepic i tako sam uradila,beba se pokakila,da vec sledeceg dana pokazivala je znakove tvrde stolice i evo vec 4 dana ne kaki!ponavlja se isti problem... pokusala sam sa toplomerom,ne pomaze! kupila sam hipp-ov caj za probavu,dajem joj po 100 ml na dan,,dali je to ok?savjetovali su me da joj dam i prolife suspenzija sirup.... mislim da je jos mala za sirupe iako je na prirodnoj biljnoj bazi!..zelim savjet majke koje su vec imale ovakav problem sa svojim bebama !zaboravila sam da potenciram da dojim moju bebicu... puno vam hvalauser posted image

Ja bi dala malo zasladjene mlake kamilice (u cvijetu kroz prste, a mozes i filter samo drzi pola minute).... Vidim da si probala vec sa cajevima, ovo je nama pomagalo.
Dosta je blaza i efikasnija metoda od cepica i toplomjera.

< Poruku je uredio skvo -- 20.11.2009 16:16:23 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu leona c)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: tvrda stolica
20.11.2009 16:17:42   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: leona c

mene brine sto ona ne kaki toliko dugo..beba je jako mirna ,spava ne pokazuje nikakve znakove na tegobe ! ne dohranjujem je,samo je dojim...pozdrav!!


Ma ne brini obda sve je u najboljem redu.
Mislila sam da i dohranjuješ bebu. To je onda sasvim ok. opusti se i uzivaj.
I nipošto više ne stavljaj toplomjer i ostala čuda. Nema potrebe nikakve.



(odgovor članu leona c)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: tvrda stolica
20.11.2009 16:21:12   
mojbebac

s obzirom da beba samo doji to nije nikakav problem..... moja anja je znala da ne kaki po 8 - 9 dana i ja sam se plasila, ali sam poslije skontal ada je to ok, cim se ne muci, i ne vidis neke promjene na njoj to je normalno, jer bebe koje doje nemaju puno toga za izbaciti, a pogotovo zato sto je ona sad vec veca pa zadrzava mnogo vise nego ranije .... mislim da nemas razloga za brigu, jer sam i ja imala potpuno isti nedoumicu ....


_____________________________

mamina i tatina princeza stigla na svijet 14.05.2009

Nas mali princ stigao 07.10.2015. 54cm,4300 gr

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Tvrda stolica ili
28.11.2009 13:16:30   
acudesa
pronašla sam idealan način za rješavanje problema "tvrda stolica" kod djeteta (moj ima 3 godine):
kompot od šljiva, pije ga svaki dan
sad hB nemamo problema, a imali smo 100 muka

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu sanja bagarić)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Tvrda stolica
26.1.2010 12:30:02   
Anoniman
Moj mali ima ovaj problem, sad mu je  12mj. i doji još uvijek ali uveliko jede i čvrstu hranu...sad sam ovo sve iščitala i davala sam i kompot od šljive i kašice hipp od šljive, masiram stomačić stalno, zaslađenu kamilicu neće...Kada kaki plače prije dva dana je kakio i imao jako tvrdu stolicu 2 puta i treći put se olakšao pravo. U kratkom vremenskom roku 3x je kakio...i bojim se da će tako ponovo biti  stomačić mu je tvrd ko kamen. user posted image
Dali da mu izbacim hljeb da ovih dana dok se ne normalizuje dajem samo siku, supice i šta mi još predlažete jer se on ne može samo od toga zasititi????

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Tvrda stolica
26.1.2010 12:40:27   
Skvo RR
Ubaci mu svaki dan pilecu supu i to malo masniju, i mislim da ne bi trebalo biti problema. 

< Poruku je uredio Skvo RR -- 26.1.2010 12:41:03 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Tvrda stolica
26.1.2010 12:42:06   
Skvo RR
I da, ja mu ne bi izbacivala hljeb!user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Tvrda stolica
26.1.2010 12:45:02   
new mama
Kod mene Ajna kad ima tvrdju stolicu ja joj dajem kompot od sljiva,kasicu hipp ili supicu sto kaze Skvo masniju i bude ok,a skontala sam ako jede grickalice odmah problemi sa stolicomuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Tvrda stolica
26.1.2010 12:45:05   
hanabanana
izbaci slatko i grickalice, više voća, i jako je bitno kretanje. 

< Poruku je uredio hanabanana -- 26.1.2010 12:46:46 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Tvrda stolica
26.1.2010 12:45:13   
Anoniman
Hvala skvo evo baš sam numila da pravim pileću supu i kuham kompot od šljiva ponovo...Nadam se da će uspjeti

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Tvrda stolica
26.1.2010 13:51:10   
Dida79
Kad mene je maleni imao ogroman problem sa stolicom.Uvjek se je mucio dusa maminauser posted image Kompot sam mu pravila nikada nije htio ma ni da proba kaze midi mamauser posted image A od kada sam mu pocela davati Activiu sa zitaricama problemi sa tvrdom stolicom su iza nasuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Tvrda stolica
30.1.2010 19:43:53   
nikita
da li tvrda stolica moze biti zbog grceva

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Tvrda stolica
9.2.2010 13:49:59   
reallove
molim vas za savjetuser posted image user posted image Emin je maloprije kakio i imao tvrdu stolicu,plakao,kakio je skroz malo,sta da radim...citam gore postove,spominjete nekakve bakterijeuser posted image user posted image bas se bojim...dala sam mu kamilicu pa sad neznam hoce li pomoci..evo zaspao je malo,a ja sam bas zabrinuta...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Tvrda stolica
9.2.2010 13:51:08   
marinčii
probaj mu dati kašicu od šljive možda to pomogne

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Tvrda stolica
9.2.2010 14:01:21   
Skvo RR
Kamilica lagano zasladjena...Ja sam pravila tako sto iskuham vodu i stavim filter vrecicu oko 1 minute i onda mlako dam bebi.
Nemoj se sekirati, to je savim normalno...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Tvrda stolica
9.2.2010 14:04:33   
reallove
Ja sam dala instant kamilicu,a kasicu od sljive nemam,ne kupujem gotove kasice,imam kuci suhe sljive pa jel se moze praviti sok ili nesto...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Tvrda stolica
9.2.2010 14:07:15   
Skvo RR
Suhe sljive stavi u serpicu, sa vodom, kuhaj 3-5 minuta i bebi daj kao sok da popije.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Tvrda stolica
9.2.2010 14:09:17   
reallove
Skvo,marincii,hvala punouser posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Tvrda stolica
9.2.2010 14:13:39   
Hurma
hipp kasica od sljiva i jabuka, mix je... protjera sine... uh... crnila se stolica... provjereno!
inace i ja pravim kuci kasice ali sljiva nema kupiti... tako da uzeh tu kasicu hipp-ovu... od sada uvijek imam rjesenje...

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Tvrda stolica
9.2.2010 14:27:04   
acudesa
Reallove, i ja sam imala problema sa malim što se tiče stolice, sve kako su ti hanumice napisale...izbaci i bananu ako mu daješ ona je teška za probavu, kompot od šljiva provjeren i dan danas ga pijemo svaki dan i sve je uredu zahvaljujući njemu. Nisu to bakterije, nego se stomačić privikavca na varenje razne hrane.
Ako ima tako tvrdu stolicu, da se ne bi mučio dok kaki stavi mu glicerinski čepić-on omekšava stolicu i dijete odmah kaki bez muke, to sam ja radila kad baš vidim da se muči, znači mom malom su i hemoroidi znali izlaziti od naprezanjauser posted image user posted image , zato me ovaj čepić spasio...ali to ti je liječenje posljedice, bolje je srediti ishranu po savjetima hanumica

< Poruku je uredio acudesa RR -- 9.2.2010 14:32:04 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Tvrda stolica
9.2.2010 14:35:23   
reallove
Hvala vam drage moje,sta bih ja bez vasuser posted image evo skuhala sam sljivu,pa cu mu dati,evo probudio se igra se,dusa mala...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Tvrda stolica
9.2.2010 15:07:05   
new mama
Reallove probaj mu dati kasicu od sljiva,mojoj malenoj je to uvijek pomagalo,ili mu napravi supicu malo masniju,trebalo bi i to pomoci,mozes i kompot napraviti,nemoj se sikirati mila bice to dobro,meni je prije par dana tako Ajni bila tvrda stolica,ona je sve plakala dok nije kakila,ja joj poslije dam supicu i malo kompota i sve bilo okuser posted image



_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Tvrda stolica
9.2.2010 15:12:39   
bubuli
mozda ce vam biti strasno jer meni je bilo al moja beba ima dva mjeseca...na bebimilu je i stolica je bila uzas...vristanje,napinjanje satima uhh svasta grozno kad se sjetim...
prijateljica ima sina od 2 i po god i kcerku od 11 mjeseci...ona mi rekla jer je davala njima....jednom dnevno malu kasicicu maslinovog ulja i odozgo posuti malo muskatnog orascica...
kako sam pocela to davati moja Lejna kaki dva-tri puta dnevno bez placa,crvenjenja...nekad malo napinje a uglavnom samo usmrdi i to je to...
zao mi sto nisam i prije pocela sa tim koliko se jadnica patila...al bilo mi strasno davati joj ulje tako malo...



_____________________________



(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Tvrda stolica
9.2.2010 19:19:02   
reallove
Emin je jos jednom probao da kaki,ali tesko,dala sam mu sok od sljive,kamilicu al nista..neznam sta da radimuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Bubuli a jeli malo rano za maslinovo ulje...
drage moje jeli moguce da je sve to zbog mlijeka,nedavno smo presli na similac 2user posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *