|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Moja beba ima proljev
19.7.2011 20:20:31   
ElmaB
Možeš, ja sam kupovala u apoteci na Socijalnom, ona što je dežurna i nisu mi tražili recpt.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 401
   RE: Moja beba ima proljev
19.7.2011 20:21:03   
Hanady RR
linex babay možeš uzeti bez recepta

ako imate proljev uzmite ga neće skoditi...
a o strahu kod doktora razumijem, ima svakakvih virusa...žalost da s ešta još ''pokupi''user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 402
   RE: Moja beba ima proljev
19.7.2011 20:23:36   
emma.L
Možeš dobiti bez recepta, ali odmah idi, ne čekaj. Super da je razigrana. Samo daji sve gore nabrojano i uskoro će proći. MM je bolovao za vikend, ja danas jedva hodam od povraćanja i molim Boga da Emu zaobiđe user posted image . Kad smo bili u bolnici zbog proljeva Eminog prije godinu dana, rečeno nam je da ne možemo puno više uraditi od ovoga ako je virus, tijelo ga mora izbaciti i početi se boriti a to zna i do 7 dana trajati. Samo čajeva i ORS što više, hrana trenutno nije toliko bitna.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 403
   RE: Moja beba ima proljev
19.7.2011 20:25:30   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: emma.L

Možeš dobiti bez recepta, ali odmah idi, ne čekaj. Super da je razigrana. Samo daji sve gore nabrojano i uskoro će proći. MM je bolovao za vikend, ja danas jedva hodam od povraćanja i molim Boga da Emu zaobiđe user posted image . Kad smo bili u bolnici zbog proljeva Eminog prije godinu dana, rečeno nam je da ne možemo puno više uraditi od ovoga ako je virus, tijelo ga mora izbaciti i početi se boriti a to zna i do 7 dana trajati. Samo čajeva i ORS što više, hrana trenutno nije toliko bitna.


eh kad smo mkod čajeva...
moja je cura imala povraćanje i proljev nedavno i na pedijatriji sma dobila super savjet pore šipurka čaja...ćubr( tj. majčina dušica) je dobra...
pa eto ako bebi daješ već čajeve nebi bilo zgorega da i ovo znaš...
itna je tečnost zaista jer jako je rvrućeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 404
   RE: Moja beba ima proljev
19.7.2011 20:33:10   
zeze
Nazalost ne mogu ga kupiti do sutra user posted image
Ona hoce  cajeve, evo bas sad je popila oko 120ml majcine dusice. Hoce li joj biti puno da i veceras tokom spavanja pije?
I mm takodje ima user posted image


_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 405
   RE: Moja beba ima proljev
19.7.2011 20:35:19   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: zeze

Nazalost ne mogu ga kupiti do sutra user posted image
Ona hoce  cajeve, evo bas sad je popila oko 120ml majcine dusice. Hoce li joj biti puno da i veceras tokom spavanja pije?
I mm takodje ima user posted image



ma vidi nešto...daji polagano...nije puno...
u slučaju da krene u povraćanje onda zapamti8 da sat vremena po povraćanju ne djaeš ništa pa tek onda na svakih 5 minuta 5ml tekućine...ako bude kombinacija porljeva i povraćanja obavezno daji ORSAL.
Mojoj se nakon 2 dana sastavimo a prvo je bilo jednouser posted image

neće njoj biti puno tečnosti ako je traži...to je dobro...
ali vskakoa imaš dežurne apoteke...ja bih regirala s alinexom još večerasuser posted image
i d akupiš orsal da imet kod sebe.
i suprug neka primjeni na sebi...virusno je...nemojte da vam šeta u kruguser posted image

< Poruku je uredio Hanady RR -- 19.7.2011 20:36:10 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 406
   RE: Moja beba ima proljev
19.7.2011 20:41:03   
ElmaB
Muž može slobodno uzeti enterofuryl kapsule i bit ćemu sigurno bolje, a za bebu linex i soli za rehidraciju. Definitivno najbolje.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 407
   RE: Moja beba ima proljev
20.7.2011 18:05:04   
MaminaBeba
Evo i nas da se prijavimo. I mi imamo proljev od jučer i dva puta mi je jučer povratio. user posted image
Ja nisam normalna majke mi kad mi se dijete razboli, hoću da crknem od brige. Mislim svaka mama je takva, ali ja sinoć nisam oka sklopila, nego sam bdjela, pipkala ga, strepila... uh..
Vjerovatno je virus naletio. user posted image Ja sam njega odmah vodila kod pedijatrice.
Propisala nam Enterofuril i Linex, a ja sam uz to uzela i rehidromix, Oro 200, kuham rižu, krompir, dijeta uključena. Od jutros još dva puta je imao stolicu, jeste rijetka, ali već formirana, nije sama voda.

Eto, nadam se da će brzo proći kod sve dječice ovo glupo što ih muči. user posted image user posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 408
   RE: Moja beba ima proljev
20.7.2011 20:24:47   
Bambi09
Virus definitivno... Evo i moj Nane od poslijepodne imao 3 puta proljev... Ali bas vodenasto, kao kada mu hoce zubi... 

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 409
   RE: Moja beba ima proljev
20.7.2011 21:02:42   
DM
Bambi i ja sam kod I.mislila da su zubići-temp. proliv-sve kao i uvijek,ali jest vraga......znaš šta nam se sve izdešavalo
nego ti njemu odmah dijetu uvedi-ima negdje na ovoj temi moj post o ishrani tokom proliva i još bih dodala ono od Hanady-tjestenina sa jogurtom 0.1 procenat mm AB kultura i čaj od čubre!
Meni se puno bolji pokazao pro life od linexa ovog puta, a ovaj enterofuril me buni pravo-isto kao da prouzrokuje još više tečnih stolica(pratila sam i kod malog i kod velikog)!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 410
   RE: Moja beba ima proljev
20.7.2011 21:06:10   
Hanady RR
ja encefuril nisma uvodila jer im se nisu stasvili proljev i povraćanje odmah...a kad su se stavili ja sačekala d avidim dali to ide puno...kako nije ne uvedoh ga.

Eh meni starijoj pomožae prolife bolje nego linex...isto kao što sma primjetila da je njoj bolji panadol baby od paracetamola...

baš sma joj večeras dala jedan...kao da je imala 2 tečnije stolice...al to je od antibiotika 100%...pa su i stale nakon porlifeuser posted image

user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 411
   RE: Moja beba ima proljev
20.7.2011 21:08:15   
Bambi09
Evo bas sam mu napravila rizu (sluz) pa sam mu dala i ismijala mu se kako je "srkao"... Mislila sam da nece htjeti jer je relativno betno, ali pojeo je od prilike 3-4 velike kasike... Dosta sad za sad... A napravila sam mu i caj, doduse od majcine dusice jer trenutno nemam cubra... Ali i majcina dusica je dobra... Mislila sam mu za veceru praviti blitvu, ali necu sada jer obicno ga blitva iscisti... Nista, nema veze, dat cu mu nesto suho, tipa hljeba ili petit ili tako nesto... Samo sam zaboravila, pa nisam sigurna da li da mu dajem flasicu da popije mlijeko ili ne user posted image

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 412
   RE: Moja beba ima proljev
20.7.2011 21:10:36   
Hanady RR
ćubra = majčina dušicauser posted image

mlijeko ne dok traje proljev

< Poruku je uredio Hanady RR -- 20.7.2011 21:11:06 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 413
   RE: Moja beba ima proljev
20.7.2011 21:11:12   
ElmaB
Možeš mu dati grisini, obični, on je suh neka pojede nekoliko, bolje je nego sam hljeb, jer ako nije prepečen, zalijepi se za stomak, pa da ga još ne nadme.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 414
   RE: Moja beba ima proljev
20.7.2011 21:11:50   
DM
Pa 3 stolice i nisu puno, ali ipak pripazi, ako ćeš mu baš dati mlijeko(što se ne preporučuje kod proliva) pomješaj mu sa rižinom sluzi!
Ja lično mu ne bih dala-im aš li mu hipp ors-daj mu umjesto hape!
A zar majčina dušica i čubra nije isto!?user posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 415
   RE: Moja beba ima proljev
20.7.2011 21:13:15   
DM
Ah dobih odgovor!user posted image

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 416
   RE: Moja beba ima proljev
20.7.2011 21:13:21   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: doublemum

Pa 3 stolice i nisu puno, ali ipak pripazi, ako ćeš mu baš dati mlijeko(što se ne preporučuje kod proliva) pomješaj mu sa rižinom sluzi!
Ja lično mu ne bih dala-im aš li mu hipp ors-daj mu umjesto hape!
A zar majčina dušica i čubra nije isto!?user posted image


kjeste ja već napisah... znak jednakostiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 417
   RE: Moja beba ima proljev
20.7.2011 21:20:14   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: Bambi09

Evo bas sam mu napravila rizu (sluz) pa sam mu dala i ismijala mu se kako je "srkao"... Mislila sam da nece htjeti jer je relativno betno, ali pojeo je od prilike 3-4 velike kasike... Dosta sad za sad... A napravila sam mu i caj, doduse od majcine dusice jer trenutno nemam cubra... Ali i majcina dusica je dobra... Mislila sam mu za veceru praviti blitvu, ali necu sada jer obicno ga blitva iscisti... Nista, nema veze, dat cu mu nesto suho, tipa hljeba ili petit ili tako nesto... Samo sam zaboravila, pa nisam sigurna da li da mu dajem flasicu da popije mlijeko ili ne user posted image


Nemoj ništa od mliječnih proizvoda dok god ima proliv.


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 418
   RE: Moja beba ima proljev
20.7.2011 21:30:01   
Bambi09
Hajd nemojte mi se razumiti user posted image Znaci nista mlijecno da mu ne dajem, ok... Grisinija ima to cu mu odmah dati... A sto se tice proliva, evo opet je imao... U sat vremena 2 puta user posted image user posted image Al sto smrdiiiiiii... user posted image

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 419
   RE: Moja beba ima proljev
20.7.2011 21:34:29   
Hanady RR
ti bi trebala njemu linex baby uvesti...
idete u noć...

nemoj ništa od mliječnih sem jogurta ali ab kulturu i to klasik sa namjanje mliječne masti....

nemoj mu davati mekani dio hljeba, smao kore ako baš želi...
pazi sa pettit keksom...ako je onaj orginal s apuno putera u sebi , mjenja ga plazmom da gricka...

i da kao terapiju možeš dati koka-kole po nekoliko gutljaja sa štapićima slanim...kažu pomaže...

napravi mu rižinu sluz sa kašom do jabuke...ima napisano kako s eto pravi http://www.ringeraja.ba/clanak/kad-dijete-povraca---dijeta_622.html
i može se razrijediti da ide kroz pipu...neka s atim ode na spavanje umjetso mlijeka.

Smrdi jer je visruno...stomak napet...
samo moli Boga da nema povraćanja zajdno sa timuser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 420
   RE: Moja beba ima proljev
20.7.2011 21:35:17   
ElmaB
Obično jako smrdi, znam ja kada su moji imali. Drži ga na dijeti dok se to malo ne sanira.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 421
   RE: Moja beba ima proljev
20.7.2011 21:44:29   
Bambi09
Linex nemam, apoteke vise ne rade...
Mlijeko mu necu davati nikako...
MM je otisao po grisini, "posrkao" je rizine sluzi podosta...
Nema povracanja, nema temperature, nema nikakvih znakova da ga nesto boli... Veseo je i skace isto kao i svaku noc...
A to sto smrdi je sigurno od virusa, jer kad ima proliv zbog zubica, ne smrdi skoro pa nikako... Al ovo ubi...


_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 422
   RE: Moja beba ima proljev
20.7.2011 21:46:01   
ElmaB
Ma virus je vjerovatno. Bez obzira što sve od lijekova uključimo, ono mora da istjera svoje nekoliko dana i džaba je. Bitno je samo da dijete ne dehidrira. Ljubi momka.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 423
   RE: Moja beba ima proljev
20.7.2011 21:55:23   
Bambi09
Ma jasta... Evo ga trpa grisini i ribice... Zaljeva cajem... MM mu daje grisini a on govori "TA" (hvala) user posted image

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 424
   RE: Moja beba ima proljev
20.7.2011 21:55:36   
Anoniman
bambi sve su ti rekle user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ElmaB)
  Neposredna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *