|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Moja beba ima proljev
21.7.2011 0:15:34   
zeze
Eh evo i mene.
Moja je jutros imala samo jednom. Popila je oko 100ml caja, i poslije podne sam joj dala linex. Stalo je. Jela je rizu, i grisini. Hocu li joj i sutra dati linex? Joj izvinite molim vas na ovim gluupim pitanjima user posted image . Prvi put nam se to desava, a ja ne znam.


_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 426
   RE: Moja beba ima proljev
21.7.2011 0:23:56   
Hanady RR
sačekaj ujutro...ako ne bude proljeva više nemoj davati linex dalje...nema potrebe... stim da ti ja sugerišem da još sutra budete na čajki i tako tom manje-više dijetalnom progarmuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 427
   RE: Moja beba ima proljev
21.7.2011 0:26:57   
zeze
Ok. Hvala Hanady user posted image
Ona caj pije svakako. Nekad caj, nekad sok user posted image


_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 428
   RE: Moja beba ima proljev
21.7.2011 8:35:39   
Bambi09
Evo samo da javim da smo imali mirnu noc hvala Bogu i da Nane nije imao proliv u toku noci... Sinoc je pojeo grisinija i ribica zalio cajem od cubra (par gutljaja nije mu se svidio), pojeo je znaci rizine sluzi... Sad cekam da ustanu pa da vidim sa mm kakvo je jutros stanje user posted image

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 429
   RE: Moja beba ima proljev
21.7.2011 11:07:19   
bembela
drage moje,moze pomoc???moja beba ima 22 dana,a vec cetiri dana ima nekada proljevastu,a nekada sluzavu stolicu.Vec cetiri dana je samo dojim,a do tada sam malo dodavala adaptiranu,jer sam mislila da je gladna.Beba dobiva na tezini,za sedam dana 250 gr.Sada me je strah da stolica nije ok,da je proliv,iako stolica ne smrdi nikako,vise slatkasto mirise,vjerovatno od mlijeka.
Da li je neko imao slicno iskustvo?Smijem li dati caj od sipka ili neke lijekove?Pomozite :)

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 430
   RE: Moja beba ima proljev
21.7.2011 11:34:57   
Bambi09
bembela (super ti nick) prvo dobrodosla na forum...
a sada, koje je boje stolica? ako je zlatnozute boje, to je u redu i to je znak da bebica napreduje, da joj odgovara samo tvoje mlijeko i da nema potrebe da joj dajes ista drugo osim sikane... ali ako je boja puno tamna ili bas vodenasta, providna, onda bi mozda bilo dobro da potrazis savjet pedijatra...
iskreno se nadam da je ipak u pitanju da beba dobro rucki i da joj godi... user posted image  
i da, normalno je da beba ima stolicu nakon svakog podoja user posted image
 
 
Nane je imao opet proliv jutros pola sata nakon sto je ustao... A mm kaze da mu je dao mlijeko da pije sa plazmom (sto sam koliko se sjecam skrenula mu paznju da ne daje dok se ne smiri situacija, ali... user posted image )

< Poruku je uredio Bambi09 -- 21.7.2011 11:36:06 >


_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu bembela)
Neposredna veza do poruke: 431
   RE: Moja beba ima proljev
21.7.2011 12:13:56   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: bembela

drage moje,moze pomoc???moja beba ima 22 dana,a vec cetiri dana ima nekada proljevastu,a nekada sluzavu stolicu.Vec cetiri dana je samo dojim,a do tada sam malo dodavala adaptiranu,jer sam mislila da je gladna.Beba dobiva na tezini,za sedam dana 250 gr.Sada me je strah da stolica nije ok,da je proliv,iako stolica ne smrdi nikako,vise slatkasto mirise,vjerovatno od mlijeka.
Da li je neko imao slicno iskustvo?Smijem li dati caj od sipka ili neke lijekove?Pomozite :)



Ovo što ti opisuješ je stolica bebe isključivo dojene.
kako si ukinula adaptirano tako s ei konzistencija dotlice pormjenila. Boja i miris su bitni...ako je zaltno žuta Ok je, a nekada može biti i žiđa od grčeva u pupi ili jednostavo je takve konzistencije jer se beba doji.

Ono što trebaš znati d aje za novorođenče savim ok d aima sotlicu nakon svakoga podoja...
kao što se i toleriše da isključico dojena beba do 10(13) dana enma stolice uopšte...

Mislim d anema potrebe za panikom...prati svakakao...
ako je i proljev naj lijek je što češće dojenje....
sa pedijatrom s emožeš posavjetovati pa bi s emožda moglo uključiti linex baby prah ali sokove i ostalo ne trebate jer se to bebi sa 22 ne daje...osim čaj od komorača u slučaju da stomačić boli pa da s ebebi olakša.

Ndams emalo smo ti pomogli, a svakako ako imaš nedoumice pedijtara će najbolje znatiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bembela)
Neposredna veza do poruke: 432
   RE: Moja beba ima proljev
26.7.2011 14:44:06   
bembela
ma joj,ja vise nemam pojma sta da radim...bili smo i kod pedijatra,ukljucili linex baby,ali i on kaze da ga malo dohranjujem,jer je beba jaka,sigurno mu nije dovoljno samo moje mlijeko???
Stolica nije skoroz vodenasta,i nema neugodan miris,cak sta vise slatkasto mirise,bas na mlijeko iz sike.A boja se stalno mijenja,sad je zlatno zuta,a onda sčljedeca malo tamnija,pa opet sljedeca zelenkasta...
Ukljucili smo linex baby,ali nikako da to bude ona "pasta" stolica

Hvala drage moje na pomoci,ali ja sam i dalje u nedoumici :(,samo me tjesi to sto bebac zaista napreduje

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 433
   [Obrisana poruka]
26.7.2011 14:51:24   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu bembela)
  Neposredna veza do poruke: 434
   RE: Moja beba ima proljev
26.7.2011 15:51:12   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: bembela

ma joj,ja vise nemam pojma sta da radim...bili smo i kod pedijatra,ukljucili linex baby,ali i on kaze da ga malo dohranjujem,jer je beba jaka,sigurno mu nije dovoljno samo moje mlijeko???
Stolica nije skoroz vodenasta,i nema neugodan miris,cak sta vise slatkasto mirise,bas na mlijeko iz sike.A boja se stalno mijenja,sad je zlatno zuta,a onda sčljedeca malo tamnija,pa opet sljedeca zelenkasta...
Ukljucili smo linex baby,ali nikako da to bude ona "pasta" stolica

Hvala drage moje na pomoci,ali ja sam i dalje u nedoumici :(,samo me tjesi to sto bebac zaista napreduje


Uh tog pedijtara i pametiuser posted image

naime kao beba napreduje zašto d auključuješ nešto drugo...nemaš potrebe...

To je normlana stolica kod bebe koja doji...ona ne može biti pasta...ona je tečnija nego sa AD...a vi ste uzimali Ad do nedavno pa set i gubiš u izgledu stolice.

boja stolice je bitno d naije stalno zelena, da beba ne napreduje...ali smao zajedno...jer boja stolice bebe koja doji ovisi i do toga što mama jede...ako je mama jela nešto sa dosta željeza naravno d aje tamnija stolica ili zelena od blitve, cvekle, špinata, paprika itd....

Ako imaš nedoumica napredovanju svoje bebe povezano sa stolicom kod bebe ja ti sugerišem da s ejaviš na sljedeće teme...
mislim da ćeš naći i adekvatnije odgovre jer tvoja beba proljev nema sigurnouser posted image
http://www.ringeraja.ba/forum/m_75150/mpage_5/key_/tm.htm
http://www.ringeraja.ba/forum/m_98114/mpage_46/key_/tm.htm
i eventualne nedoumice sa dojenjem i dodavanjem AD da rješiš
http://www.ringeraja.ba/forum/problemi-sa-dojenjem/m_119606/mpage_58/tm.htm#999661

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bembela)
Neposredna veza do poruke: 435
   RE: Moja beba ima proljev
26.7.2011 18:51:13   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: bembela

ma joj,ja vise nemam pojma sta da radim...bili smo i kod pedijatra,ukljucili linex baby,ali i on kaze da ga malo dohranjujem,jer je beba jaka,sigurno mu nije dovoljno samo moje mlijeko???
Stolica nije skoroz vodenasta,i nema neugodan miris,cak sta vise slatkasto mirise,bas na mlijeko iz sike.A boja se stalno mijenja,sad je zlatno zuta,a onda sčljedeca malo tamnija,pa opet sljedeca zelenkasta...
Ukljucili smo linex baby,ali nikako da to bude ona "pasta" stolica

Hvala drage moje na pomoci,ali ja sam i dalje u nedoumici :(,samo me tjesi to sto bebac zaista napreduje


Bembela, "jer je beba jaka,sigurno mu nije dovoljno samo moje mlijeko" je notorna glupost koju je sramota da izjavi neko ko se školovao i radi kao pedijatar.

Koliko beba ima dnevno stolica?
Koliko ima popiškenih pelena?
Koliko puta doji u toku 24 sata?
Koliki su razmaci između podoja?

Kakva je to bila stolica pa si posumnjala na proljev?
Da li se beba mučila, pokazivala neku nervozu, imala vjetriće?

Imaš li ti problema sa dojkama, bradavicama, da li te nešto boli?

Iskreno, na prvo čitanje, ja ne vidim nikakvih problema kod vas osim pedijatra koji kao da ne zna ništa o dojenju, i unosi dodatnu zabunu. Da li je pedijatar vidio bebinu stolicu.

Kako ti misliš da bi trebala izgledati bebina stolica.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bembela)
Neposredna veza do poruke: 436
   RE: Moja beba ima proljev
9.8.2011 14:22:45   
bembela
e sad...evo ponovo sam pokusala,po drugi put da SAMO DOJIM,moja beba opet ima zelenu stolicu,znaci cim je vrtim samo na siku,odmah je zelaena stolica,a dok pije i AD onda je zlatno zuta???Ne mjerim razmake,dojim je stalno,kada god trazi,cim se unervozi ili pocne da place,a i meni je lakse da je cesce dojim,jer mi se sike,koje su prilicno pune,brze prazne.Mokrih pelena je 6-7 dnevno,sto mislim da je dobro.Sa Ad mlijekom jednu dnevno,a kada dojim,onda ima nakon svakog podoja,a kako sam i dojila i davala dohranu,onda je jedna stolica.beba ima grceve,ne neke strasne da vristi od bolova,ili mozda to ne stigne pokazati,jer je ja odmah uzmem u narucje,ne zelim da place,a svakako joj odgovara moja blizina.A ja sam ok,niti sta boli niti muci,sve je potaman,osim ove stolice :)

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 437
   RE: Moja beba ima proljev
9.8.2011 14:27:08   
palachinken
bembela, da je beba gladna, ona ne bi uopste imala stolicu! Savjetujem ti, kao i sve mame gore, da dojis, kao sto vec radis, na bebin zahtjev, a da se ne brines previse o boji stolice. Imali smo i mi zelenkastih stolica, pa onda pozlate user posted image
I jos nesto, koji ti je pedijatar rekao da uvedes dohranu, da ga izbjegavam? user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu bembela)
Neposredna veza do poruke: 438
   RE: Moja beba ima proljev
9.8.2011 14:27:10   
vila_7
bembela Lejla ce ti vec najbolje reći,ali evo i ja da kazem moja je imala stolicu nakon SVAKOG podoja,cesto je znala po 3-4 dana biti zelenkasta pa se vrati zuckastoj,pa opet zelenkasta, i uvijek je (dok je samo dojila) bila skroz vodena- i nikad nisam ni pomislila da nesto nije u redu i hB i bilo je sve OK.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu bembela)
Neposredna veza do poruke: 439
   RE: Moja beba ima proljev
9.8.2011 14:27:45   
vila_7
IZVORNA PORUKA: palachinken

I jos nesto, koji ti je pedijatar rekao da uvedes dohranu, da ga izbjegavam? user posted image


ma ti si meni kraljica! user posted image


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 440
   RE: Moja beba ima proljev
9.8.2011 14:34:22   
bembela
heheh,nema ih bas puno u bolnici :)

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 441
   RE: Moja beba ima proljev
9.8.2011 14:35:44   
palachinken
OT, mi tek trebamo ugledati pedijatra prvi put, tamo u dispanzeru na redvnoj kontroli, pa veze nemam mogu li uopste birati kome da idem i da li ima nekih sa malo unaprijedjenim stavovima.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu bembela)
Neposredna veza do poruke: 442
   RE: Moja beba ima proljev
9.8.2011 14:36:48   
bembela
nista,od danas ponovo samo dojim,pa da vidimo kako ce da ide...valjda dobro jer cini mi se da se vec i mlijeko smanjuje uvodjenjem ove dohrane,iako se non-stop izmuzam,pa mu dajem i to.Jos da nije lijen,pa da ne zaspi na siki,budan je samo prvih 5 min,ostalo spava,a veeeeoma ga je tesko razbuditi

(odgovor članu bembela)
Neposredna veza do poruke: 443
   RE: Moja beba ima proljev
9.8.2011 14:39:23   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: bembela

e sad...evo ponovo sam pokusala,po drugi put da SAMO DOJIM,moja beba opet ima zelenu stolicu,znaci cim je vrtim samo na siku,odmah je zelaena stolica,a dok pije i AD onda je zlatno zuta???Ne mjerim razmake,dojim je stalno,kada god trazi,cim se unervozi ili pocne da place,a i meni je lakse da je cesce dojim,jer mi se sike,koje su prilicno pune,brze prazne.Mokrih pelena je 6-7 dnevno,sto mislim da je dobro.Sa Ad mlijekom jednu dnevno,a kada dojim,onda ima nakon svakog podoja,a kako sam i dojila i davala dohranu,onda je jedna stolica.beba ima grceve,ne neke strasne da vristi od bolova,ili mozda to ne stigne pokazati,jer je ja odmah uzmem u narucje,ne zelim da place,a svakako joj odgovara moja blizina.A ja sam ok,niti sta boli niti muci,sve je potaman,osim ove stolice :)

zelene stolica nije uvijek znak gladi...
može biti zelena od grčeva kod bebe,
od toga što ti jedeš

Mlijeka imaš...
beba doji i to je pokazatelj da to die fino...
beba napreduje a to je najbolji pokzatelj d aje tvoje mlijeko dovoljno...

Uvođenjem Ad mlijeka stolica se mjenja...
prekidanjem sitoga da se ostane smao na siki isto s emjenja i boja i8 konzistenscija...

crijeva su mala i nisu dovoljno naviknuta i dvka pormejan u hranjenju dovešće do pormjene bolje...

Mislim da u tvom lsučaju smao trebaš poraditi na samopoudanju i vjerovanju d aje tvojoj bebi mlijeko dovoljno...
naime danas izvagaj svoju bebu na adekvatnoj vagi...
hrani svoju bebu smao sikom 10 dana...
prati njeno ponašanje i broj mokrih stolica...moraš znati da čisto dojene bebe mogu kakiti nakon svakoga podoja i to je ok a mogu da ne kake 10 dana i to je ok ako je smao dojena a svi ostali pokazatelji su ok, vesela, budna da jede itd...

ako nakon 10 dana i 20 grama pokaže da s ebeba popravila...smiri s ei nastavi dojiti svoju bebicuuser posted image


iako ja nisma ona koja tim vaganjem rješavala porbleme tebi sugerišem samo iz čiste namjere da se prestaneš brinuti...jer sva tvoja pirča me podjeća na mene s aprvom bebom gdje sam podlegla strahu, manjku smaopouzdanja i odgojila svoje dijete na HIPP-u a bacila punu kadicu upaljenog izdojenog mlijeka ubjeđena u mit da moje mlijeko nije kvalitetno a Hipp jeste...
svoje dugo dijete dojila sma 15 mjeseci...jer sve ovo što ti pišem prošla sam i ovaj forum je mjesto i najbolji prijatelj mi bio...neki su ostali ljuti na mene iz familije evo i 2 i pol godine kasnije...ali ja nisma odustajala dohranu7 nisma uvela iako mi je također sugerisanauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bembela)
Neposredna veza do poruke: 444
   RE: Moja beba ima proljev
9.8.2011 14:39:23   
bembela
trazi samo doktoricu Karmen ili Sandru,zaista su divne sa bebama,a i sa majkama,a nazoves telefonom prije toga i raspitas se kada i koju smjenu rade ;)

(odgovor članu bembela)
Neposredna veza do poruke: 445
   RE: Moja beba ima proljev
9.8.2011 14:53:15   
Lejla Ka
Bembela, kako mjenjaš dojke pri podoju, svaki podoj druga ili nekad ponudiš istu?
Koliki od prilike beba pravi razmak između podoja?

Beba sisa na slijedeći način:
Uhvati bradavicu i sisa brzim povlačenjem.
Tvoje tijelo na to sisanje pokrene refleks otpuštanja mlijeka i mlijeko stane samo teći bebi u usta.
Beba počinje sisati sporije sa pauzama da proguta.
Kad prestane refleks otpuštanja, dotok mlijeka se smanjuje, mlijeko sporije teče.
Sad bi beba trebala da počne ponovo brže sisati i povlačiti da bi izazvala novi refleks otpuštanja.

Mele bebe najčešće zaspu kad prvi refleks počne da jenjava jer su utažile prvu glad i ne da im se više truditi.
Ti onda pripomogneš tako što rukom koja ne drži bebu obuhvatiš dojku, cijelu blizu rebara. Kad beba prestane sisati ti stisneš i polako palcem koji je na gornjoj strani dojke "guraš mlijeko iz dojke prema bradavici. Pratiš da li beba počinje opet sisati. Ako ne, ponoviš ovo "cijeđenje" koje mi nazivamo kompresije, a ako vidiš da opet sisa i guta pustiš stisak. Opet pratiš kako doji pa opet "pripomogneš" ako padne u san. Na ovaj način beba više pojede tokom podoja, a i lakše dođe do najmasnijeg mlijeka.
Nemoj da te zabrinjavaju zelene stolice, već sam puno pita rekla, nakon 20 tak dana života one ne znače glad.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bembela)
Neposredna veza do poruke: 446
   RE: Moja beba ima proljev
14.8.2011 14:39:56   
salmy
Evo mene na ovoj temiuser posted image
od jutros user posted image ima tecne stolice 3 puta do sad.On je raspolozen veseo,doruckovo je odspavao.Pio je caj i opet se sad ukakio.Neznam jesu li zubici,ili nesto drugo?
U caj sma mu ubacila pola kapsule linexa i popio je.Neznam imali potrebe da ga vodim dr? 

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 447
   RE: Moja beba ima proljev
14.8.2011 14:47:21   
tekja
salmy, tri stolice do sada nisu alarmantne...skuhaj mu caj od sipka ili neki drugi crveni, daj cokoladu za kuhanje, bananu, mislim da ce i linex uraditi svoje...sretno vamuser posted image  

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 448
   RE: Moja beba ima proljev
14.8.2011 14:47:48   
Skvo RR
Pa sacekaj malo...mozda je i neko ciscenje...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 449
   RE: Moja beba ima proljev
14.8.2011 14:54:16   
salmy
Hvala Vam,sad sam ga presvukla nije klasicni proliv,ali je vodensta/sluzava i ima cudan miris.Kuham mu rizu pa cemo vidjeti dalje

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *