|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Moja beba ima proljev
26.9.2011 17:59:47   
Rabi
http://www.ringeraja.ba/forum/norovirus-i-salmonela/m_635356/mpage_3/tm.htm#1034861
Moj zadnji post imate recept koji zaustavlja proljevuser posted image
NAPOMINJEM, samo djeca starija od 1 god!
 Ova supica se moze koristiti i kod ''obicnog'' proljeva
Nama da nije bilo ove supice, ne znam sta bismouser posted image Mi smo imali proljev punih 13 danauser posted image I to svaki dan po 13-14 putauser posted image NAs je ova supa spasila!


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 476
   RE: Moja beba ima proljev
27.9.2011 22:05:01   
lirio
Draga Rabi procitah sve...malo mi je teze doci do tih sastojaka al prpbat cu da ih zbavim nekako...inace, mpj maleni je danas bas slab, bezvoljan, nema apetit, imao je 4 proljevaste i smrdljive stolice i ev ko slag na kraju opet temp 38,5...nakon toliko dana opet...bas me neka panika uhvatila...odvela sam ga odmah pedijatru i navodno mu se proljev vratio i na njega se nakalemio jos neki virus koji je zahvatio nosic...dr mu je dala sumamed 100, linex, ors, stroga dijeta...mene zanima jos jedno, posto vidim da je tvoje milo imalo salmonelu...kod mog su svi nalazi bili ok, salmonela nije izolirana al mene nesto muka hvata da im nije promaklo sta, i kako si ti negdje napisala da nije usla u krv ne dao bog... Bas me ovo danas uspanicilo, uzas jedan... Proljev traje vec 11 dana u pocetku jak a sad vec manje al je dosta sarolik...a temp je imao samo prva dva dana i ev sad jefanaesti...i jos nesto, nije imao dr simptome sem proliva i temp...

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 477
   RE: Moja beba ima proljev
28.9.2011 12:55:00   
Rabi
Ne sikiraj se, nije im moglo vala promaci, a posebno da se sikiras da li je nesto sto nema, otislo u krvuser posted image Ne brini!
Ako je tvoje dijete starije od godinu, potrazi ove sastojke, i napravi mu ovaj sirup koji ce mu zaustaviti svakako, proljev! ne znam gdje si, gdje zivis, ali ove sastojk mozes nabaviti u prodavnicama zdrave hrane! MAkrovita, BBI centar, na 5. spratu! Sretno!


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 478
   RE: Moja beba ima proljev
28.9.2011 22:09:15   
lirio
Kod nas se proljev danas smirio, dvije stolice koje nisu lose medjutim kasalj se pogorsao i bebi je dva puta povratio, a i sinoc smo imali temp do 38,7...pqnika me drma pravo, ne znam sta bih vise... Samo me strah da se na ovo kompletno stanje ne nadoveze upala pluca... Cital sam tvoje postove na nekoj dr temi i vidjela sam da je i tvoj mis imao neke probleme sa plucima... Sta je bilo u pitanju? Ja sam vise ocajna... Dani prolaze a nama nikako bolje... Takodjer mi je panika sto on nece da jede ama bas nista, skoro da i ne pije... Ja mu maloprje ustricala u usta onaj hippov ors i odma ga izbaci....sad je zaspao i ne znam dal da ga pustim da spava ili da se patimo sa orsom i povracamo...

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 479
   RE: Moja beba ima proljev
6.10.2011 18:51:01   
samedi
Kopiram post:

Pomagajte!
Šta smijem dati curici(17 mj) za proljev? Evo ima ga već 3 dana,5-6 stolica dnevno,reakcija na antibiotik,a od toga je nastao strašan ojed. Davala sam joj Hipp Ors ali neće da ga okusi. Smijem li joj dati Prolife i koliko?



_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 480
   RE: Moja beba ima proljev
6.10.2011 19:30:58   
d.dita
Linex baby u prahu, to sigurno smije. Posle xiclava i moj D. je imao proliv i ja mu sasula 2 kesice u ohlađen čaj i odmah mu presjeklo.

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 481
   RE: Moja beba ima proljev
15.10.2011 15:10:51   
lirio
Mrzim proljev....nakon dva boravka u bolnici, mase lijekova i infuzija jutros opet malo rijetka stolica...poludjet cu...ne znam sta se to vise desava...strepim nad svakom njegovom stolicom, cim on kaki i ja uradim isto pa ga onda presvlacim...bas sam vise istravljena proljevom...nakon te jutrosnje stolice ja danas sva drhtim, a noge kao gumene...jel moguce da je malo stolica rjedja od zubica...imam osjecaj da ce mu niknuti donji ocnjaci i malo je ojeden po guzi...

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu d.dita)
Neposredna veza do poruke: 482
   RE: Moja beba ima proljev
15.10.2011 16:53:10   
samedi
Lirio,pa sta je bilo,kakva bolnica?nisam u toku,mozda si i pisala negdje?

Evo mog posta gore od 6.10. i sve do juce je moja curica imala proljev i povracala je. Juce sam joj skuhala caj od lista dunje i pila ga je. Sinoc je kakila ali gusto i danas nije nikako. Nadam se da i nece vise biti problema sa stolicom user posted image

Sta je s vama? I ja sam mislila da je to mojoj od zubica,pa od sirupa jakog,ni sama ne znam uzrok...


_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 483
   RE: Moja beba ima proljev
15.10.2011 23:13:25   
lirio
Samedi, nisam bas mnogo pisala o ovom nasem problemu, samo ponesto bas kad ne mogu vise da izdrzim pa da s nekim to podijelim.... Moj maleni je nekad 18.9.dobio jak proljev sa krvi i sluzi i visoku tem i boraci je na zaraznom6 dana... Svi nalazi bili ok pa je pusten kuci. Kod ku ce nije imao par dana proljev vec obilnu, zelenu, smrdljivu stolicu da bi nekad 28.9. (cini mi se da sam tad nesto i pisala na ovoj temi) dobio temp, opet jak proljev al sad i povracanje i kasalj... Tu noc smo ostavljeni na pedijatriji i bili smo opet 6 dana... Svi nalazi ok sem pozitivnih masti u stolici... E sad, dr sumnja na celijakiju mada ja ne vjerujem u to al hajd... Sad cekamo da se stolice malo ustabile, da se crijeva obnive pa da ponovimo nalaze.. Ak opet bude poz radit cemo nalaze na celijakiju... Al, ev danas je imao 4 stolice, dvije tvrde, jedna porijetka i maloprije, pred spavanje, kasasta, zelena...i temp 38... Ne da sam prestravljena.... U stresu sam groznom, kad god on kaki i ja sam vec u wc-u...grozan osjecaj... Uh, jesam se raspisala... Moram malo dusu da olaksam unace cu da frcnem skroz, pa makar me niko i ne cita...

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 484
   RE: Moja beba ima proljev
16.10.2011 0:00:39   
DM
Liriouser posted image poznat ni je taj tvoj osjećajuser posted image
Al' glavu gore, ne daj se,probajte samo da  jede ono što smije tokom proljeva, pa kad završite nalaze vidjećete na čemu ste!
Sretno


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 485
   RE: Moja beba ima proljev
16.10.2011 0:04:10   
Hanady RR
Liriouser posted image
naježih se od tvoga posta, sikiracija strašna...razumijem te zasigurno.

Što kaže doublemum malo sa hranom propazite sada do nalaza. Sretno.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 486
   RE: Moja beba ima proljev
21.10.2011 4:25:06   
lirio
Doublemum, Hanady hvala na utjesnim rijecima... Ipak je temp i rjedja stolica bila posljedica nicanja zubica... A mislim da mu je stolica konstantno zelenkasta od AD mlijeka (Nestle junior +1) koje je obogaceno zeljezom... Dva dana mu davala hipp i stolica normalne boje... I jos nesto, koliki je normalan broj stolica dnevno kod dvogodisnjeg djeteta? On ima3-4 u prosjeku...

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 487
   RE: Moja beba ima proljev
21.10.2011 7:37:58   
bananica
liriouser posted image user posted image user posted image

i moja D je znala imati zelenu stolicu dok je koristila Aptamil
sa 2 godine je imala jednu eventualno dvije dnevno, ali je to sve individualno od djeteta do djeteta

a zasto mu sa 2 god. dajes AD?

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 488
   RE: Moja beba ima proljev
25.4.2012 23:54:48   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Radiodjeva

Drage mame, moja beba je stara 5,5 mjeseci. Prije dva dana je povracala, imala proljev i temperaturu 38,6. Vodili smo je kod doktora koji je preporučio tečnost za rehidraciju, Linex i Humanu protiv proljeva, te zakazao kontrolu dan kasnije. Beba je sutradan bila mnogo bolje s tim da dan ranije skoro nista nije jela (Humanu odbija, inace pije Aptamil). Na kontroli doktor nista ne govori, osim - beba je dobro. O uzroku nista. Pitala sam da nije od zubica na sta je odgovorio da je moguce. Popnem se sprat vise na stomatologiju, doktorica je pregleda i kaze da zubici nece skoro, te da je max. temp. kod zubica 37,7.
Inace, pedijatar rekao da je vratim na Aptamil posto joj je to jos uvijek osnovna hrana (uvodimo i cvrstu i pazila sam da joj ne dajem nista sto izaziva proljev). Medjutim, beba je danas kakala 7-8 puta :( sve sto je od cvrste hrane pojela dan ranije, a nekoliko puta je stolica bila puna niti nesvarenog mlijeka. Stolica nije prerijetka, mislim da nije proljev. Ne znam sta da radim... Beba je vesela, igra se, ali i nju i mene je smorilo konstatno kakanje i pranje guze. Moze li to biti od uvodjenja cvrste hrane???



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 489
   RE: Moja beba ima proljev
26.4.2012 0:02:12   
Hanady RR
a i na ovoj temi ima savjeta
http://www.ringeraja.ba/forum/m_46913/mpage_3/key_/tm.htm


pored svega...
virusno se javlja proljev kod djece...
kao stomačni virus...
no treba biti pažljiv da ne dođe do dehidracije...
kako beba prije Ad vjerujem krenuli ste pomalo i sa dohranom sada sa 5,5 mjeseci...
i pijete pomalo sokove...
ako da može vam pomoći jelo do mekrve kuhane,
riža,
HIPP sok od mrkve...
ako neće do humane Ad možda da porbate mililupvo preprata ili bebimilov...





_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 490
   RE: Moja beba ima proljev
26.4.2012 0:04:56   
Radiodjeva
Probala sam s mrkvicom na sve nacine, pila je i sok od mrkve, caj od sipurka, jela bananu... Mislim da sad nije klasicni proljev... Stolica nije toliko tecna. brine me toliki broj stolica :(

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 491
   RE: Moja beba ima proljev
26.4.2012 0:10:16   
Amam
IZVORNA PORUKA: Radiodjeva

Probala sam s mrkvicom na sve nacine, pila je i sok od mrkve, caj od sipurka, jela bananu... Mislim da sad nije klasicni proljev... Stolica nije toliko tecna. brine me toliki broj stolica :(


probaj s hippovim ORS sokom,dosta zenica je zadovoljno s njim,ti nju poji cesto,ali pomalo,ako ne bude bolje opet se javi pedijatru.

Jeste li probali nesto novo od hrane?

Saljemo vibrice ozdravilice.

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu Radiodjeva)
Neposredna veza do poruke: 492
   RE: Moja beba ima proljev
26.4.2012 0:12:04   
Radiodjeva
ma sve nam je novo od hrane.. cvrstu hranu smo poceli uvoditi par dana prije nego sto se ovo dogodilo.. Moze li ovoliki broj stolica biti reakcija na novu hranu (inace je pila samo Aptamil)?

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 493
   RE: Moja beba ima proljev
26.4.2012 0:13:35   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Radiodjeva

ma sve nam je novo od hrane.. cvrstu hranu smo poceli uvoditi par dana prije nego sto se ovo dogodilo.. Moze li ovoliki broj stolica biti reakcija na novu hranu (inace je pila samo Aptamil)?


pa i moglo bo biti...

koje ste namjernice uveli tačno...koje ste tačno jeli prije pojavljivana ovih više stolica

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Radiodjeva)
Neposredna veza do poruke: 494
   RE: Moja beba ima proljev
26.4.2012 0:17:07   
Radiodjeva
Mrkvicu, jabuku, rizine pahuljice, griz - par dana je sve dobro podnosila. Noc kad je pocela povracati i dobila proljev jela je Hipp kasicu za laku noc predvidjenu za njenu dob (riza i jabuka - priprema se s vodom), sat kasnije popila Aptamil.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 495
   RE: Moja beba ima proljev
26.4.2012 0:20:58   
Hanady RR
u principu ovo nije hrana koja je neki jači alergen...pa da je reccimo dijete na nju preosjetljivo....


iako je stolica čvršća u odnosu na klasičan proljev...moguće je da je u stomačnom viruru problem...
on traje 5-6 dana...

ja bih svakako mlijko ad izbacila...
pokušala sa rižinom sluzi samom u bočicu ili je mješala sa ad mlijekom ( o to pomaže)
u slučaju da se u narednih 48 sati nastavi isto stanje obratila se pedijtru s anamjerom da uardim određene nalaze...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Radiodjeva)
Neposredna veza do poruke: 496
   RE: Moja beba ima proljev
26.4.2012 0:23:49   
Radiodjeva
sta da joj dajem umjesto Aptamila? Humanu nece, a cvrste hrane pojede tek koju kasiku.. Na Aptamil navali kad joj damo jer je gladna :( I svaki put dok ga jede pocne kakiti.. Kad jede ostalu hranu ne kaki...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 497
   RE: Moja beba ima proljev
26.4.2012 0:26:40   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Radiodjeva

sta da joj dajem umjesto Aptamila? Humanu nece, a cvrste hrane pojede tek koju kasiku.. Na Aptamil navali kad joj damo jer je gladna :( I svaki put dok ga jede pocne kakiti.. Kad jede ostalu hranu ne kaki...


mlijeko i ad mlijeko otvara...
i kad sve stane...a staće...mlijeko najamnje 48 sati ne daji...
ako neće humanu...daj rižinu sluz u bočicu
ako neće nju samu mješaj je sa AD mlijekom koje koristite...

a rižina sluz ti je ona voda u kojoj skuhaš rižu...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Radiodjeva)
Neposredna veza do poruke: 498
   RE: Moja beba ima proljev
26.4.2012 0:30:32   
Radiodjeva
znam, davala sam joj kad je bilo kriticno... najgore sto nece ni da proba, moram joj na silu davati :( iznenadilo me sto je doktor vec drugi dan preporucio vracanje na aptamil)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 499
   RE: Moja beba ima proljev
26.4.2012 0:33:24   
Hanady RR
i mene iznenađuje doktorov stav...user posted image


ono što znam da sa ovim virusom djeca zaista slabo jedu...
a navika na ad je nešto što im je i utjeha...

kao sljedeću opciju uzimama u obzir da pokušaša sa probiotikom toga tipa drugoga proizvođača...mililup, bebimil itd

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Radiodjeva)
Neposredna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *