|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Moja beba ima proljev
14.8.2011 19:38:07   
salmy
nemam pojma sta mi je cinit? jos je imao dva puta proliv.Njagore od svega je sto je on raspolozen,skace igra se kao da mu nije nista,pojeo je tanjirc rize i pije cajeve.Nisam pametna sta cinit i od cega je?mm me ubjeđuje da su zubici,a ja sam user posted image  

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 451
   RE: Moja beba ima proljev
14.8.2011 20:27:38   
tekja
salmy, draga, zasto je najgore sto je on veseo i igra seuser posted image ..hvala Bogu da je tako, znaci da nije nista strasnouser posted image ...uh meni je najgore kad se uhvati kreveta i miruje, tek tada milion misli prolijece kroz glavu...opet mu daj dozu linexa, vidis ja sam rizu zaboravila, nek' pije caj da nadoknadjuje tecnost, pa sacekaj jutro...mislim ja bih tako, ti opet slusaj sebe i svoj instinktuser posted image

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 452
   RE: Moja beba ima proljev
14.8.2011 20:34:46   
salmy
Joj draga nemam pojma, ali mi nije jasno odakle tolika energija i snaga (a 5 puta imao proliv)on skace ko u inad.Spremicu ga na spavanje pa se nadam da ce biti bolje sutra.Dacu mu linexa opet dozu pa cemo vidjet.Al on caj nagne i popije skoro pola case,nece da mu dajem na kasicicu.A u zadnje vrijeme jede grozđe nenormalno,sve kontam da nije od njega,pa zaljeva sokom
Hvala ti draga pa se pisemouser posted image

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 453
   RE: Moja beba ima proljev
15.8.2011 10:07:47   
Alma_27
ovaj moj je prosle sedmice imao proljev. uspjeli smo dijetom (caj od sipka, keks, malo cok. za kuhanje, riza isl.) i linexom malo popraviti situaciju ali kada se opet pojavio, odveli smo ga doktoru. sestra nam je rakla da ga moramo odvesti doktoru kad god ima proljev koji se ponavlja.
i on je bio raspolozen, mekan stomacic, pio dovoljno tecnosti. elem, dr. je rekla da mu na 3 dana ukinemo mlijecne proizvode i da mu dajemo po jedan prolife dnevno (on ima 19mjeseci). odmah sutradan nakon takvog rezima (uz keksice, rizu...) je proljev nestao i sad je dobro.




joj, kad se sjetim jednog proljeva od kojeg mu se guza tako strasno ojela i nista nije pomagalo dok proljev nije prestao user posted image

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 454
   RE: Moja beba ima proljev
15.8.2011 17:31:21   
bebacha
Alen vec par dana ima rjetku stolicu po par puta dnevno,ja prepisujem zubima,al evo danas guza mu je grozno,crveni,on je nervozan i samo kmezi,opet kontam bole ga desne.e sad ja znam sve te stvari za proljev al mi brine sto bi ja njemu trebala sad ukinut mlijeko.prije dvije sedmice i prestao dojit i sad super pije mlijeko.bojim se da bi se onda odvikao.dali se smije davat ono Lgano jutro,bez laktoze.
a koje je ono adaptirano s bananom,al dal bi htjeo to
bas me zadevera.samo se nadam da nije virus


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 455
   RE: Moja beba ima proljev
15.8.2011 20:53:55   
Mya_81 RR
U apotekama ima AD mlijeko bas za tu namjenu tako da mu mozes to uvesti nekoliko dana ako se vec bojis da bi se odvikao od mlijeka. A mlijeko bih i ja da sam na tvom mjestu ukinula dok se stolica ne stabilizira. Ipak sad nisu preporucljivi mlijecni proizvodi.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 456
   RE: Moja beba ima proljev
15.8.2011 21:06:50   
Amani12
Bebacha, Humana HN je odlicna kod proljeva,mlijecene proizvode svakako izbaci dok se to ne sredi...
Ljubimo decka user posted image


_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 457
   [Obrisana poruka]
16.8.2011 9:07:49   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Amani12)
  Neposredna veza do poruke: 458
   RE: Moja beba ima proljev
16.8.2011 9:12:56   
R&T@
U linexu nema nista lose...

Postoji baby linex koji je u kesicama...
samo tu kesicu istreses u malo tecnosti (voda ili caj od sipka)...

Dobar je i Hippov sok od mrkve...

O hrani imas sve na prethodnoj stranici, da se ne ponavljamo...

user posted image


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 459
   RE: Moja beba ima proljev
16.8.2011 9:13:31   
Nedi
Svom malenom sam davala rižu i bananu i nije mu bilo gore. Također sam davala i plazma keksić da po malo gricka i odmah uvodila hippov ORS zbog nadoknade elektrilita. Tečnost po malo - posolim čaj od majčine dušice. Ovo je na svoju ruku a sve ostalo u dogovoru sa dr.
Pokušaj prvo sa malo banane jer banana nekoga zatvori a nekoga jos više sredi (npr mene)  

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 460
   [Obrisana poruka]
16.8.2011 9:39:24   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Nedi)
  Neposredna veza do poruke: 461
   RE: Moja beba ima proljev
16.8.2011 9:50:28   
Alma_27
linex je dobar a moze i prolife. mi smo, u dogovoru s pedijatrom, njemu jednom davali po pola prolife dnevno (kad je bio skroz mala beba) a sad i citav.

ja sam mu istopila jedan dobar red cokolade za kuhanje i prelila po banani. smazao je za tren user posted image i mislim da ga je to prvi put i zatvorilo user posted image

al proljev se opet javio za dva dana i tek je dijeta bez mlijeka uspjela

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 462
   RE: Moja beba ima proljev
16.8.2011 9:53:31   
bebacha
Iman sad sam se sjetila.jabuka pecena u rerni,ja je pomjesam sa rizom ili keksom.bude bas ukusno a dobro protiv proliva,ja dodajem i bananu.i da supa iz kesice

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 463
   RE: Moja beba ima proljev
17.8.2011 15:54:27   
bebacha
dali djeca sa prolivom,ne bas klasicni,nego et nije bas normalna stolicauser posted image user posted image smiju piti ono mlijeko bez laktoze.nema sanse da mu ne dajem mlijeko

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 464
   RE: Moja beba ima proljev
17.8.2011 15:59:27   
Lejla Ka
A što bez laktoze? Jel to inače pijete?

Ma ako vas je malo "protjeralo" ne znači da morate na dijetu.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 465
   RE: Moja beba ima proljev
17.8.2011 16:05:21   
bebacha
inace pije domace mlijeko.al sam mislila ga prebacit na to bez laktozeuser posted image on inace ima 3-4 stolilice,mekse,i uvjek nakon sto popije mlijeko al ja to prepisujem zubima.to traje evo vec 4-5 dana.znaci da mu ipak nastavim davat mlijeko

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 466
   RE: Moja beba ima proljev
17.8.2011 16:20:01   
Lejla Ka
Ma ja, pa nije to sad nešto alarmantno da se mora tretirati, zar ne?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 467
   RE: Moja beba ima proljev
17.8.2011 16:22:04   
bebacha
hvala na pomoci kao i uvjek.a dali da mu dam hipp ors ili prolifeuser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 468
   RE: Moja beba ima proljev
17.8.2011 16:46:20   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: bebacha

hvala na pomoci kao i uvjek.a dali da mu dam hipp ors ili prolifeuser posted image



moze i jedno i drugo zato sto je hipp ors (ako bude htio da pije jer je bas bezveznog okusa) sredstvo za rehidrataciju a prolife probiotik. ako ima proljev malo dzue, da vidis sta ce dr reci?

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 469
   [Obrisana poruka]
17.8.2011 18:49:35   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Alma_27)
  Neposredna veza do poruke: 470
   RE: Moja beba ima proljev
17.8.2011 21:41:38   
bebacha
Iman sta ti je ta oralna infuzijauser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 471
   RE: Moja beba ima proljev
17.8.2011 21:44:17   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: bebacha

Iman sta ti je ta oralna infuzijauser posted image

ORS ...one ksice koje se daju rastopljene u vodi...to nadokanđuje izgubljene litrolite i daje s ekod dehridracije ili čak kada se pojave porljev i povraćanje u isto vrijeme u predostrožnosti od dehidracije

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 472
   RE: Moja beba ima proljev
1.9.2011 10:11:18   
Dida79
Mi smo svi bolesni user posted image Prvog dana Bajrama mi se razbolio stariji sin proljev, povracanje...oko podneva je pocelo kod mm mene isti dan samo na vece i kad smo mislili da je malog zaobislo on je nocas poceo..Dusa moja je cijelu noc povracao user posted image user posted image Od jutros je i proljev poceo eno ga sad lezi bijel ko krpa bez imalo volje da ustaneuser posted image user posted image
Nista nece u usta da stavi na sami miris necega mu se povraca user posted image user posted image Jutros sam mu napravila orosal pa nema sanse kasikicu da stavi usta samo se bojim da ne dehidrira samo bi mi to jos falilouser posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 473
   RE: Moja beba ima proljev
1.9.2011 10:23:07   
Nedi
Jesi li probala onaj hipov sokić ORS on je baš namijenjen za nadoknadu elektrolita. Ja stavim 15ml ORS-a i 5ml gustog soka od brestve samo da poboljša ukus i na kašikicu po mlao. 

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 474
   RE: Moja beba ima proljev
26.9.2011 17:41:11   
lirio
I mi ponovo na ovoj temi...moj djecak je dobio teski proliv( oko 25 stolica u 24h) i visoku temp. te istu noc zaglavio u bolnici, na zaraznom jer mu se pojavila ikrv u stolici... Ostao je sedam dana te nakon urednih nalaza prekjucer je pusten kuci sa diagnozom srednje tezak enterokolitis nepoznatog uzroka...sad dnevno ima 2-3 stolice, sarolike al smrdljive...i da, da napomenem da mu je u bolnici nikao zuboc... Sad se pitam, da li on i dalje ima taj enterokolitis, jel normalno da takvi prpblemi traju vec preko 10 dana i jos nesto...sinoc je u toku noci popio 3 boce bebelaca FL i da nas mi je imao nekako sivkastu stolicu, kao da ima grudvica mlijeka... Inace skroz slabo jede, uglavnom pomenuto mlijeko, caj od sipka, stapice i podravkinu bistru kokosiju supu.... Maleni ima 2 god...

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *