|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Moja beba ima proljev
26.4.2012 0:39:03   
Radiodjeva
mene vise ne iznenadjuje jer sam na ovom formu dosta negativnog procitala o tom doktoru (DZ Saraj polje) :( Sutra cu joj pokusati ponovo dati Humanu, a ukljucicu i Hipp Ors, te Prolife. Valjda ce pomoci...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 501
   RE: Moja beba ima proljev
26.4.2012 0:40:11   
Radiodjeva
i, zaboravih, beba mi je danas super jela - neocekivano... samo non-stop puna pelena

(odgovor članu Radiodjeva)
Neposredna veza do poruke: 502
   RE: Moja beba ima proljev
26.4.2012 0:41:41   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Radiodjeva

i, zaboravih, beba mi je danas super jela - neocekivano... samo non-stop puna pelena


pa virus je na izmaku snaga...
već vam je 4-5 dan kako shavtih...zato su i stolice malo gušće postale...

samo bez obzira na sve...zaliječite vi to fino...
da se ne vrača brzo...

user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Radiodjeva)
Neposredna veza do poruke: 503
   RE: Moja beba ima proljev
26.4.2012 0:43:02   
Radiodjeva
Hvala na podrsci draga :) Dugo sam te zadrzala, ali puno si mi pomogla :) Sutra ce valjda sve biti bolje

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 504
   RE: Moja beba ima proljev
11.7.2012 23:39:49   
Zlatija

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Radiodjeva

i, zaboravih, beba mi je danas super jela - neocekivano... samo non-stop puna pelena


pa virus je na izmaku snaga...
već vam je 4-5 dan kako shavtih...zato su i stolice malo gušće postale...
samo bez obzira na sve...zaliječite vi to fino...
da se ne vrača brzo...

user posted image

a kakav je to virus, moja curica ima 11 mj... vec trec dan ima tecnu stolicu, inace joj je uvijek bila tvrda...danas je vec imala 4 stolice...nisam je vodila doktoru kontam da nisu zubici

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 505
   RE: Moja beba ima proljev
11.7.2012 23:42:09   
Hanady RR
roto virus takozvani....
isti s ejavlja u obliku porljeva, nekada praćeno i povraćanjem...
stomačna gripa isto zvan...

vaš može biti do zubića...al i ne mora...
u svakom slučaju preko 5 tečnih stolica bili zubi ili ne obratite pažnju ...
ne znam koliko je dijete al linex ne bi bio na domet i vodite računa o unosu tečnosti poebno jer su sada i velike vrućineuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Zlatija)
Neposredna veza do poruke: 506
   RE: Moja beba ima proljev
11.7.2012 23:48:47   
Zlatija
Hvala puno, slabo jede, i stalno se budi nocu, ali dojim je i pocela sam joj davati caj od sipurka ...ima 11 mjeseci..

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 507
   RE: Moja beba ima proljev
12.7.2012 0:06:34   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Zlatija

Hvala puno, slabo jede, i stalno se budi nocu, ali dojim je i pocela sam joj davati caj od sipurka ...ima 11 mjeseci..


slabo jelo također je prisutno kod ovoga virusa...
neka doji, bilo koje durgo mlijeko ako dajate isključite....
dok traje porljev...
od hrane rižina sluz sa kuhanom jabukom, makatončići sa ab kulturom,
šipurak, mačina dušica...
linex...
ako nakon toga nastavi ili se pojavi i povraćanje ja bih s eobratila ljekaru da se uzme necefuril eventulano jer po ovim vrućinama dehidracija može brzo doći

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Zlatija)
Neposredna veza do poruke: 508
   RE: Moja beba ima proljev
16.7.2012 21:47:33   
yasemin
pozz svima
možda ispada glupo , ali ne mogu da skontam da li beba ima proliv
inače ima 2 stolice dnevno jednu uveče jednu ujutro , izgled joj je bio do jučer zlatno žute boje ( a čvrstoća kao gotovo suha (izgled kao kukuruzno brašno (sorry na poređenju) bez nekog posebnog mirisa) jedna je stolica juče r bila zeleno žuta ali skontah da je mogla biti i od čaja komorača, do nendelje je pio Milomil , kad sam mu promjenila AD Lactann 1 koja ima probiotik ,, danas 2 i jučer jedna stolica je bila rijeđe nego inače i mirisala je drugačije i totalno sam zbunjena da li mi beba ima proliv? Ima li iko slično iskustvo beba je stara 40 dana

_____________________________

yasemin

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 509
   RE: Moja beba ima proljev
16.7.2012 21:52:32   
škorpija
koliko znam beba ima proljev ako ima više od 5 stolica u 24 sata čini mi se, znači tvoja beba nema proljev, a čudno miriše vjerovatno zbog čestih promjena AD mlijeka

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 510
   RE: Moja beba ima proljev
18.7.2012 22:52:16   
Rina26
Danas je moj mali imao 3 puta proljev i temparaturu 37,5.Što bi mu mogla dati da jede inače pije čokolino i ima 9i pol mjeseci.

_____________________________

21.10.2006. 12.07.2008.

(odgovor članu Radiodjeva)
Neposredna veza do poruke: 511
   RE: Moja beba ima proljev
18.7.2012 23:06:10   
Medić*
IZVORNA PORUKA: Rina26

Danas je moj mali imao 3 puta proljev i temparaturu 37,5.Što bi mu mogla dati da jede inače pije čokolino i ima 9i pol mjeseci.


Mozes mu slobodno davati kuhanu rizu, kompot od jabuka, gnječenu bananu, kuhanu šargarepu, pire od krompira.
Ne bih mu davala cokolino jer sgurno ima secera jer secer moze da pogorsa proljev.

< Poruku je uredio medic slatki -- 18.7.2012 23:09:17 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 512
   RE: Moja beba ima proljev
1.8.2012 13:24:12   
Dz3ni
Beba mi ima proljev evo već 3 dana, bukvalno kaki u mlazu i to uz prethodno grčenje, ne spava skoro nikako, svako malo bi da doji i gura ruke u usta, plače skoro stalno. Tek joj je dva i po mjeseca, pa mi rano nešto za zubiće... Šta bi ovo moglo biti? Baš se brinem... Da spomenem još da isključivo doji, davala sam joj samo malo čaja protiv grčeva i ništa drugo.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 513
   RE: Moja beba ima proljev
1.8.2012 13:59:01   
Alma_27
mozes davati i prolife. nas je bio cini mi se i mladji. das pola bocice na prazan zeludac

i nikad nije rano za zubice user posted image

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 514
   RE: Moja beba ima proljev
1.8.2012 14:01:12   
palachinken

IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Beba mi ima proljev evo već 3 dana, bukvalno kaki u mlazu i to uz prethodno grčenje, ne spava skoro nikako, svako malo bi da doji i gura ruke u usta, plače skoro stalno. Tek joj je dva i po mjeseca, pa mi rano nešto za zubiće... Šta bi ovo moglo biti? Baš se brinem... Da spomenem još da isključivo doji, davala sam joj samo malo čaja protiv grčeva i ništa drugo.

Jeste li išli pedijatru? Uvedi u svoju ishranu one namirnice koje zatvaraju, rižina sluz, banana, čokolada za kuhanje, uzimaj prolife i linex. Koliko stolica beba ima?
Nek doji što češće, jer majčino mlijeko obnavlja crijevnu floru.
Inače je prisutna stomačna viroza, pa je moguće da ju je beba pokupila

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 515
   RE: Moja beba ima proljev
1.8.2012 14:21:45   
Dz3ni
Jeste li išli pedijatru? Uvedi u svoju ishranu one namirnice koje zatvaraju, rižina sluz, banana, čokolada za kuhanje, uzimaj prolife i linex. Koliko stolica beba ima?
Nek doji što češće, jer majčino mlijeko obnavlja crijevnu floru.
Inače je prisutna stomačna viroza, pa je moguće da ju je beba pokupila


Joj sad me zabrinu pravo s tom stomačnom virozom... Nismo bili kod pedijatra, komšinica nam je pedijatrica u penziji pa sam je pitala ovo isto i ona mi je rekla da je ok bebina stolica u bilo kojem obliku sve dok je zlatno žute boje (što jeste). Prvo sam joj rekla da sumnjam na zubiće jer sam primjetila malu bijelu tačkicu na mjestu gdje treba biti donja desna jedinica, pa je ona letimično provjerila da vidi je li krupica pošto kaže da ne zna za slučaj kad su nekoj bebi počeli zubi tako rano... I tu nisam htjela da se raspravljam više, ipak valjda nije džaba na fakultet išla. Ali evo vidim Alma_27 je sličan slučaj, sad više ne znam šta da mislim. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 516
   RE: Moja beba ima proljev
1.8.2012 14:25:19   
Dz3ni
E da, nisam rekla koliko stolica beba ima... Obično je sve do sad imala jednu stolicu dnevno i to u određeno vrijeme, sat sam mogla po njoj naviti user posted image Sad kaki 4-5 puta u roku 24h i to jako tečno.

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 517
   RE: Moja beba ima proljev
1.8.2012 14:25:51   
palachinken
Jednoj forumašici što je trudnovala sa mnom, mislim, njenoj bebi, prvi zubić nikao sa 2 mjeseca, tako da tu nema nekih pravila.
Ima li bijelih naslaga po ustima, ima li nekog ojeda po guzi?

Vidim kazeš 4 stolice, to i nije strašno. Samo nek što češće doji! A ti se najedi čokolade za kuhanje, banana, probiotika pa nek beba uzme preko mlijeka.

< Poruku je uredio palachinken -- 1.8.2012 14:28:46 >


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 518
   RE: Moja beba ima proljev
1.8.2012 14:30:48   
Dz3ni
Nema ništa po guzi, a ni u ustima osim te tačkice. Sad mi je malo lakše, valjda je "samo" zub user posted image Javit ću da li je to bilo u pitanju. Samo još da pitam koliko dugo treba da iznikne zub?

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 519
   RE: Moja beba ima proljev
1.8.2012 14:31:57   
Dz3ni
Vidim kazeš 4 stolice, to i nije strašno. Samo nek što češće doji! A ti se najedi čokolade za kuhanje, banana, probiotika pa nek beba uzme preko mlijeka.

Hoću, evo odmah ću navaliti na čokoladu haha user posted image Doji svakako svako malo, čak sam i tamo na dojenju pitala jel normalno toliko često dojiti user posted image

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 520
   RE: Moja beba ima proljev
1.8.2012 14:39:17   
palachinken
Vidiš kako beba zna šta joj treba :) Danas lezite i dojite, pa i svaki sat ako treba, jer tako maloj bebi to je jedini i najbolji lijek!

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 521
   RE: Moja beba ima proljev
1.8.2012 15:02:38   
Alma_27
hehe starijem je izasao sa 4mj ali je sa dva vec poceo da bali ida stavlja prstice u usta. a mladji je imao 3mj i koji dan kad se pojavio prvi zubic.

obicno budu nervozni i bale prije izbijanje zubica. kod nas nervoza traje po nekoliko dana (za sada imamo zuba i nervoze koliko hoces kao da ce ih jos izaci user posted image )


mozda beba nije glada nego zedna pa trazi da doji. sigurno je izgubila tecnosti zbog tih proljeva

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 522
   RE: Moja beba ima proljev
6.8.2012 14:11:31   
Ombra
ne znam bi li vodila svoju bebicu doktoru, 7 joj je mjeseci...vec tri dana mislim da je muci pupa...smrdi joj kaka uzasno....ali super mi jede...samo je malo nervozna...juce je imala dva puta proljev i onda treci put se pokakila normalno i nije smrdilo....ali je nervozna uzasuser posted image

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 523
   RE: Moja beba ima proljev
9.9.2012 14:00:47   
ninuska
Bebu sam 6 dana (24 h) mucila sa infuzijama i gnjavila po bolnici user posted image , i sasvim slucajno cujem za Hipp ORS 200, ovaj sokic  nam je puuuuuuuuno pomogao. Sad smo super hB. nemamo vise proljev user posted image .
Da znate, zenice, da zaista djeluje. A, sad je bas i vrijeme ovog odvratnog virusa.

(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 524
   RE: Moja beba ima proljev
22.9.2012 22:50:20   
demented

Mučimo se sa proljevom i temperaturom već 7 dana. Pijemo sve što treba za proljev(enterofuryl, prolife i otopine za rehidraciju) ali proljev ne prolazi. Doktori ne daju antibioitik jer ne znaju šta je a stolicu moramo čekati još 4 danauser posted image Na pedijatriju mi se ne ide jer smo i prošle godine lezali gore samo zbog infuzije nista drugo mu nisu davali sto ja vec ne dajem Interesuje me da li je neko od vas bio u slicnoj situaciji i koristio antibiotik ili kako ste vec zaustavili proljev?

_____________________________

S 2008
A 2011

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Hodalica
Rejjan

Da li korstite ili ste koristili hodalicu ili dubak?

DA (51%)

NE (26%)

smatram da je ne bi trebali koristiti (16%)

smatram da bi je trebali koristiti (7%)


Broj svih glasova: 228

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *