|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 21 [22] 23   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Moja beba ima proljev
25.9.2012 22:04:45   
reallove
Hi zenice...Moj Ameen ima proljev i povraca,danas mu je drugi dan..Ja sam ga odmah vodila kod dr.,kaze to je virus,dala mu prolife i onu otopinu humana da pije po malo..Jucer je vise povracao.danas je povratio 3 puta,ali proljev ga muci..Zivnuo je malo,jucer je samo spavao,danas sam ga malo izvela vani,igrao se,evo i sad je ok,sminka meuser posted image samo jos uvijek,svako malo,trka u wc..Sta da radim,zao mi ga,muci ga bas..Popio je caj od nane i caj od nara..Do kada cemo ovako..Mi smo sad u Beogradu,u subotu aBd trebamo nazad kuci,ali kakouser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu demented)
Neposredna veza do poruke: 526
   RE: Moja beba ima proljev
8.10.2012 8:23:14   
Miimy
Molim vas za savjet moj bebac ima 2 mjeseca i jedna je masal napredna beba...hranimo se ad mijekom vec par dana ima dosta riedju stolicu nego smo navikli nije vodenasta al je rijedja,boja je zlatno zuta ne smrdi on nema ni temp niti povraca normalno jede , obicno se pokaki kad jede... obicno bude oko 4-5 stolica .. smijem li dati pola linexa beby i smijeli u caj da se rastopi

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 527
   RE: Moja beba ima proljev
8.10.2012 8:34:36   
mayra
miimy bebi se stolica stalno mijenja, moj je imao bas proljev u tom dobu, i dali su mu linex baby, elektrolite i humana od banane. Tad mi je doktor rekao kad je malo meksa stolica kod bebe, slobodno da skuham rizu i da mu dam par kasicica rizine sluzi. Ljubni bebaca.

_____________________________

Ja sam vasar.Eto sta !
Ja sam tristo cuda.
Muzika sam. Guzva. Smeh.
Vrteska. I luda.

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 528
   RE: Moja beba ima proljev
8.10.2012 9:11:39   
Miimy
Mayra hvala ti puno evo cekam mm da donese linex dacu mu nek mu se malo i crjevna flora obnovi antibiotik je ipak bio jak, a sto i sam kazes beba se mjenja iz dana u dan pa tako i navike ...
pusa od mene i bog D.

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu mayra)
Neposredna veza do poruke: 529
   RE: Moja beba ima proljev
8.10.2012 10:45:27   
demented
Miimy i mi smo imali cesto stolice kad smo bili mali, cak poslije svakog obroka i svaka stolica je bila tecna i obilna. Kao sto mayra rece bebi se stolica stalno mijenja i mislim da 4-5 stolica nije uopste puno. U svakom slucaju mozes probati zamijeniti obroke AD mlijeka sa humanom HN i svakako probaj sa linex baby

_____________________________

S 2008
A 2011

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 530
   RE: Moja djeca imaju proljev
8.10.2012 11:27:33   
miiiki
pozz nova sam na forumu pa sam naisla na ovo.......moja bebica ima devet i po mjeseci zadnjih par dana ima proljev ali juce je bilo najgore imao je preko deset stolica nista nece da jede samo sokic pije nece ni caja ni vode.....ne znam vise sta da radim davala sam mu linex ali mu nije bolje od toga danas cu ga voditi doktoru pa da vidimo sta ce reci....ako imate kakav savjet bila bih vam zahvalna nemam bas iskustva ovo mi je prva beba......

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 531
   RE: Moja djeca imaju proljev
8.10.2012 11:35:50   
vila_7
miiiki probaj nabaviti caj od borovnice-al ne u kesicama nego negdje u biljnoj apoteci, i mozes obicni caj od sipka u kesicama, al svakako bih tako malo bebu obavezno odvela dr.

Mimy posavjetuj se sa dr. al ja ne bih uopce davala nista,ako nije skroz vodena - jer i ja sam dojila i sve do jedno 6 mjeseci curica je imala rijetke stolice i to apsolutno nakon svakog podoja ( samo po noci dok je dojila nije kakila), a kako je jela svaka 2 sata,znaci imala je i do 7 stolica,ali bile su OK boje i nisu smrdjele..... I dan danas ima rjedju stolicu - a moja mama mi je rekla tako sam i ja....

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu miiiki)
Neposredna veza do poruke: 532
   RE: Moja djeca imaju proljev
8.10.2012 11:43:14   
nutellica
Mimy i mojja beba ima dosta rijetku stolicu, i to sluzavu, vjerovatno kad joj se nosic malo zacepi izbacuje na stolicu.Jutros bili na vakcini kaze pedijatrica da je to ok,jos nam je rekla da ukoliko beba u sat vremena ima 3-4 stolice, to je vec alarmantno.
Inace, moja ima jednom ili dvaput dnevno, ili se desi da ima preko dan stolicu.

_____________________________

Svatko želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i rast događa se penjući se na nju.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 533
   RE: Moja djeca imaju proljev
8.10.2012 11:59:40   
ninuska
IZVORNA PORUKA: miiiki

pozz nova sam na forumu pa sam naisla na ovo.......moja bebica ima devet i po mjeseci zadnjih par dana ima proljev ali juce je bilo najgore imao je preko deset stolica nista nece da jede samo sokic pije nece ni caja ni vode.....ne znam vise sta da radim davala sam mu linex ali mu nije bolje od toga danas cu ga voditi doktoru pa da vidimo sta ce reci....ako imate kakav savjet bila bih vam zahvalna nemam bas iskustva ovo mi je prva beba......


najbolji ti je caj od sipurka, linex i ako dajes ad mlijeko kupi onda Humanu za dijetalnu prehranu. skuhaj kromirica, mrkvice, mozes, takodjer, dati bananu, hljeb, rizinu sluz. jer treba jesti samo laganu hranu dok traje proljev.

Mi smo imali dosta faza sa proljevom. Proci ce, ne sekiraj se.

(odgovor članu miiiki)
Neposredna veza do poruke: 534
   RE: Moja djeca imaju proljev
30.10.2012 17:38:21   
Apotekarka
Vecer...Ja sam
MOje dijete nikako da od subote prodje proljev....Nije to velik broj stolica 2-3 dnevno ali su vodenaste s tim da je jucer 2 put povratio i evo maloprije....Slabo jede,pije dovoljno....ON je aktivan i piski redovno....Pije enterofuril,prolife i rehidromiks
Uz sve to ukljucili smo caj od sipka,od nara.petit keks,stapice,rizu ali eto nikako da ga prodje...NIkad duze od 3 dana nismo imali problema pa sam se zabrinula...Sad ga mm odvede doktoru,,,


_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 535
   RE: Moja djeca imaju proljev
18.11.2012 20:58:49   
almondray
pozz iskusnijim mamicama. Moze li malo pomoci? Moj beban ima 16 dana ,iskljucivo dojimo na zahtjev sto zna biti i na 1,5h. Obicno kaki posle svakog drugog podoja ,uz neki eksplozivan zvuk. Danas je bio gol kad je to uradio i izgledalo je kao da je iz crijeva prsnuo gusti sok. Jeli to rijetka stolica? Nekako je djelovala tekuce,pampers je tekucinu upio i ostalo je ono gusto ,zuto je,nema mirisa. Ja mislim da su mu uvijek takve stolice ,zadnja je bila malo i sluzava. Jeli to zabrinjavajuce? Pored toga ,juce mi je dobio i pelenski osip ...

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 536
   RE: Moja djeca imaju proljev
19.11.2012 16:30:18   
almondray
Bilo ko?

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 537
   RE: Moja djeca imaju proljev
19.11.2012 16:34:54   
Lady26

IZVORNA PORUKA: almondray

pozz iskusnijim mamicama. Moze li malo pomoci? Moj beban ima 16 dana ,iskljucivo dojimo na zahtjev sto zna biti i na 1,5h. Obicno kaki posle svakog drugog podoja ,uz neki eksplozivan zvuk. Danas je bio gol kad je to uradio i izgledalo je kao da je iz crijeva prsnuo gusti sok. Jeli to rijetka stolica? Nekako je djelovala tekuce,pampers je tekucinu upio i ostalo je ono gusto ,zuto je,nema mirisa. Ja mislim da su mu uvijek takve stolice ,zadnja je bila malo i sluzava. Jeli to zabrinjavajuce? Pored toga ,juce mi je dobio i pelenski osip ...

Sasvim normalna stolica...zlatno zuta boja idealna, a to sto je tecna je normalno, ne moze ni biti cvrsta....


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 538
   RE: Moja djeca imaju proljev
19.11.2012 16:36:12   
ninuska
IZVORNA PORUKA: almondray

pozz iskusnijim mamicama. Moze li malo pomoci? Moj beban ima 16 dana ,iskljucivo dojimo na zahtjev sto zna biti i na 1,5h. Obicno kaki posle svakog drugog podoja ,uz neki eksplozivan zvuk. Danas je bio gol kad je to uradio i izgledalo je kao da je iz crijeva prsnuo gusti sok. Jeli to rijetka stolica? Nekako je djelovala tekuce,pampers je tekucinu upio i ostalo je ono gusto ,zuto je,nema mirisa. Ja mislim da su mu uvijek takve stolice ,zadnja je bila malo i sluzava. Jeli to zabrinjavajuce? Pored toga ,juce mi je dobio i pelenski osip ...


Mojoj maloj se to desavalo dok je bila manja. bebama je svakako stolica kasasta, a i treba biti zute boje. Bitno je i da nema mirisa. Nemas razloga za briguuser posted image .
Guzu mazi nekom masnijom kremom. ja sam uvijek mazala debeli sloj, pa su me zezali da sam ekonomicna

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 539
   RE: Moja djeca imaju proljev
27.2.2013 12:11:16   
amrych
pozdrav valjda mi neko pomogne

moja beba ima 35 dana, u zadnje vrijeme je imala stolicu 1 dnevno ili cak 1 u dva dana,i uvijek je bas neugodnog mirisa, ali od jucer ima bas cestu poslije svakog podoja malo je vodenkasta,nista pretjerano, ali strasnoooooooo smrdi. doktorica mi je rekla da joj dajem prpolife i onu kao infuziju, ali opet je sve isto. svaki podoj sva se ukaki ne znam jel ostane ista u njoj. ne bih se ja brinula jer znam fda je normalno da stalno kaki al ovaj smrad me zabrinjava i cijeli dan place grcevi ludim vise.

_____________________________

Prvi put znam šta je sreca, osjecam je, vidim, mirišem. Cio svijet i cijela vasiona, nas troje. Nikog drugog osim nas nema.

Duša duše moje 22.01.2013.

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 540
   RE: Moja djeca imaju proljev
27.2.2013 12:27:00   
djoisa
kakvu infuziju dajes i koliko cesto? i kako si dala prolife?

mislim da je normalno da bebe imaju cestu stolicu, i kod nas je tako bilo..mislim da ne trebas brinuti zbog smrada..moze to biti i do tvoje ishrane posto bebu dojis..koliko stolica dnevno ima beba?

(odgovor članu amrych)
Neposredna veza do poruke: 541
   RE: Moja djeca imaju proljev
27.2.2013 12:37:43   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: amrych

pozdrav valjda mi neko pomogne

moja beba ima 35 dana, u zadnje vrijeme je imala stolicu 1 dnevno ili cak 1 u dva dana,i uvijek je bas neugodnog mirisa, ali od jucer ima bas cestu poslije svakog podoja malo je vodenkasta,nista pretjerano, ali strasnoooooooo smrdi. doktorica mi je rekla da joj dajem prpolife i onu kao infuziju, ali opet je sve isto. svaki podoj sva se ukaki ne znam jel ostane ista u njoj. ne bih se ja brinula jer znam fda je normalno da stalno kaki al ovaj smrad me zabrinjava i cijeli dan place grcevi ludim vise.


Moja druga beba je bila takva. Svaki podoj, stolica. Gore jede, dole kaki.
Ne sjećam se da je nešto smrdila, ali je takvo imala stolicu skoro do puna 4 mjeseca.
Onda je prestala kakiti na svaki podoj, ali samo kod noćnih podoja.
Dnevni podoji ostali isti, podoj - stolica.
tek kad je pocela jesti krutu hranu to se promijenilo.

(odgovor članu amrych)
Neposredna veza do poruke: 542
   RE: Moja djeca imaju proljev
17.3.2013 23:31:13   
Aldina87
Pozdrav svima, imam bebicu od mjesec dana i nije kakila vec tri dana. Ne znam sta da joj radim , dojim je, dajem joj caj od kamilice s kimom, masiram stomak. Ako je neka imala takvo iskustvo svaki savjet mi je sad dobro dosao.

Hvala

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 543
   RE: Moja djeca imaju proljev
28.3.2013 9:44:13   
ajla86
curici je 6 mj i imamo zubic jedan koji nas grebe...od kako je on poceo da grebe ona ima ceste tecne stolice,ima sadrzaja ali opet se brinem...jer prije su bile muke dok se pokaki..a sad u toku dana ima 4-6 puta tecne stolice kontam od zubica jer sve je drugo ok....
inace pijemo cajeve razne zbog njene probave....sad smo na vodi samo i prijateljica mi rece da dajem joj sok od banane i breskve kao da je malo zatvori ..dal je to ok...non stop pijucka sok jer bas puno kaki..nevodi mi se dr zbog toga a sad i dz puni bolesne djece,nazalost,pa da pokupimo jos nesto....

(odgovor članu Aldina87)
Neposredna veza do poruke: 544
   RE: Moja djeca imaju proljev
29.3.2013 8:48:07   
Alma_27
IZVORNA PORUKA: ajla86

curici je 6 mj i imamo zubic jedan koji nas grebe...od kako je on poceo da grebe ona ima ceste tecne stolice,ima sadrzaja ali opet se brinem...jer prije su bile muke dok se pokaki..a sad u toku dana ima 4-6 puta tecne stolice kontam od zubica jer sve je drugo ok....
inace pijemo cajeve razne zbog njene probave....sad smo na vodi samo i prijateljica mi rece da dajem joj sok od banane i breskve kao da je malo zatvori ..dal je to ok...non stop pijucka sok jer bas puno kaki..nevodi mi se dr zbog toga a sad i dz puni bolesne djece,nazalost,pa da pokupimo jos nesto....



puno soka od banane ce je protjerati. vlakna+voda je odlican recept za otvaranje stolice. ako ima proliv duze od dva dana, mora ici doktoru

da dodam, ukljuci joj prolife (ona moze popiti pola bocice - moj je pio po pola bocie ujutro na prazan zeludac kad je imao 1mj) ili jos bolje enterofuryl sirup ali provjeri od kada se on daje djeci. moj je cini mi se imao 11 mjeseci kad smo ga davali. entoreofuryl su isto tako probiotici i nama se pokazao kao najbolji.

< Poruku je uredio Alma_27 -- 29.3.2013 8:59:29 >

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 545
   RE: Moja djeca imaju proljev
29.3.2013 13:37:04   
branka12

IZVORNA PORUKA: ajla86

curici je 6 mj i imamo zubic jedan koji nas grebe...od kako je on poceo da grebe ona ima ceste tecne stolice,ima sadrzaja ali opet se brinem...jer prije su bile muke dok se pokaki..a sad u toku dana ima 4-6 puta tecne stolice kontam od zubica jer sve je drugo ok....
inace pijemo cajeve razne zbog njene probave....sad smo na vodi samo i prijateljica mi rece da dajem joj sok od banane i breskve kao da je malo zatvori ..dal je to ok...non stop pijucka sok jer bas puno kaki..nevodi mi se dr zbog toga a sad i dz puni bolesne djece,nazalost,pa da pokupimo jos nesto....


joj proljev user posted image
mi smo imali grozno iskustvo sa proljevom i povracanjem user posted image
moj I je bio 4 dana na infuziji user posted image uzas
nama je tad doktorica rekla ....da uvedemo dijetalnu ishranu...riza ..jabuka ..mrkva ..keks ..da pije ad mlijeko namjenjeno djeci sa proljevom...hipp sok ORS 200 sa elektrolitima..i rehidran ...linex baby i sirup enterofuryl

ali posto je ona jos mala..tek 6 mjeseci ..odvedi ti nju privatno pedijatru ..nemoj nista na svoju ruku
nadam se da cete se brzo rijesti proljeva user posted image


_____________________________

"Pre nego što krenete da tražite sreću, proverite – možda ste već srećni. Sreća je mala, obična i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide"

moja sreca je stigla 21.07.2011 00:10h :)))

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 546
   RE: Moja djeca imaju proljev
25.5.2013 8:37:15   
Lilliloo
Pozdrav imam bebu od dva i mjeseca i u zandnjih tri cetiri dana nakon svakog hranjenja ima stolicu (sto mi je cudno jer je inace imala dvije do cetiri dnevno) stolica je normalna kako reci tvrda ni bas vodena. Izbaci je u manjim kolicinama. Inace je na adaptiranom mlijeku Babylove koje normalno jede malo bljucka i dobija na tezini (vise od dvije kile od rodenja). Bojim se da nije prehladila stomacic znate li vi kako pomoci jer nisam od onih koje lete doktorima i davati hemiju djetetu na prvu...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu branka12)
Neposredna veza do poruke: 547
   RE: Moja djeca imaju proljev
25.5.2013 9:18:04   
EEDITH
nemaš razlog za brigu,sve je u redu ako beba dobija na težini i ako je stolica zlatno žute boje(da nije zelena)
isto i ako nema stolicu par dana user posted image

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu Lilliloo)
Neposredna veza do poruke: 548
   RE: Moja djeca imaju proljev
25.5.2013 9:30:19   
MicoTico
Eldinki ti sve napisala. nema mjesta strahu ako dijete dobija na težini, ako je stolica zlatnožute boje, dijete zadovoljno, ne grči se i sl.
Moji su u početku imali stolicu poslije svakog obroka, a kasnije je to bilo znatno rjeđe, pa smo se mi zbog toga ufrkisali. Tad nam je pedijatrica rekla da je OK i jednom u 7 dana, ali i više puta dnevno.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 549
   RE: Moja djeca imaju proljev
25.5.2013 9:40:23   
Lilliloo
Hvala draga! Nije zelena sreca ;)
IZVORNA PORUKA: eldinky

nemaš razlog za brigu,sve je u redu ako beba dobija na težini i ako je stolica zlatno žute boje(da nije zelena)
isto i ako nema stolicu par dana user posted image


(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 21 [22] 23   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 21 [22] 23   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *