|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: pelenski osip
30.10.2012 15:02:48   
SailorMoon
Tako A ako puno kaki od zubica od me se ospe po guzi. Ja namazem sa Bübchen spezial Wundschutzcreme i odma prodje sutredan. ALi i za sekundu se zacrveni

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: pelenski osip
30.10.2012 15:04:59   
samedi

IZVORNA PORUKA: animagical

ne bepanten kremu, nego bepanten mast, krema nije ni za sta...


nama je bepanthen krema 1000 puta pomogla sa osipom i crvenilom

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: pelenski osip
30.10.2012 15:11:42   
EEDITH

IZVORNA PORUKA: madame noire

Za pelenski osip preporucam Mustelinu Stelactiv kremicu user posted image

Ja nisam sigurna da li je u pitanju pelenski osip ili nešto drugo,inače se borimo sa dermatitisom(ekcem)

(odgovor članu madame noire)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: pelenski osip
2.11.2012 12:08:39   
moon2
Molim za svajet, iako nema veze bas s ovom temom.
Bebici mi se pojavio osip po licu, a sada i po glavi.
Crvene tackice sa bjelkasto zuckastim vrhom, hrapave na dodir.
Da li je neko ima slican probčem, sta ciniti?

Hvala

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: pelenski osip
2.11.2012 12:16:01   
smajli80
Po opisu mi se čini da se radi o Atopičnom dermatitisu jer ga ima moja kćerka.
A to ti jedino može potvrditi pedijatar pregledom. Ako je to u pitanju nije ništa strašno dobiješ par kremica i to je to samo što se stalno ponavlja.


Nemoj to s ničim mazati prije nego ti dok.kaže o čemu se radi.Malo operi čistom vodom i posuši.

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu moon2)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: pelenski osip
14.12.2012 14:33:58   
Bebica11
haj zene

imam pitanje

curi nicu gornje jedinice ima 7 dana, jedna je lijepo iznikla druga na putu, imala je malo proljeva prosle sedmice i na insistiranje nane i dede odvedemo je za vikend na selo pa se prehladilauser posted image , imala 3dana BLAGU temp, nismo je vodili dr jer smo pripisali zubicima, i evo bolje je samo smrce ALI cijelo vrijeme ima blaaagi osip po kokici i nize prema guziuser posted image

u dva navrata poslije noci se znao i povuci, al u toku dana se vrati narocito po kokici, tackice prema guzi su gotovo iscezle, probala sam cesce prati susiti zna se povuci al se vrati, mislila sam da je do hrane pa sam sve alergeno iskljucila-nije, mislila sam da je od proljeva al nije sad je ok stolica i odmah je perem, eh zbog pada imuniteta ima malo soora po ustima al to tretiramo skoro se i povuklo, dal ima veze sa tim???

a osip je u obliku tackica koje se crvene crvene pa kad prolazi blijede al se opet zacrvene na istom mjestu i tako??????

evo danas cu probati s platnenom pelenom, zao mi je po minusu vodati dr, kontam nije toliko opasno iliuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: pelenski osip
14.12.2012 14:57:10   
Adana
Kokare drage male sekiraju curicu... user posted image

E ovako, poodavno je to bilo. :) Ako jeste pelinski oisp, a mislim da jeste, vrlo lako moze biti od zubica...
Peri je svakako kada god mozes i fino posusi guzu i koku. Mozes je i prati sa rastvorom hipermangana. Ili ga rastvoriti u lavoru pa je malo ''namakati'' user posted image , mislim ono spustis guzu i koku u rastvor par sekundi pa je onda ispres sa tim i onda kada se malo okapa samo potapkas pelenicom ili pesiricem.
Nama je, sto se krema tice, najvise pomagala Niveina krema protiv pelinskog ojeda, ima puno cink oksida u sebi, bas je gusta i teze se razmazuje. I onda po njoj stavim i pudera Niveinog. Tako da je to podrucje uvijek sto suhlje. :)

Da, ponekad nam je pomagao i Jekoderm. ;o)

Sretno vam sa tim, ljubi nonare malene. :)

< Poruku je uredio Adana -- 14.12.2012 15:02:06 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: pelenski osip
14.12.2012 15:24:19   
Bebica11
probacu onda s niveinom kremom

joj kud probah ovu platnenu pelenu, kupala je prije sahatak i stavila platnenu sad jos vise crveno oteklouser posted image

imam zink oksid becutanovu al nekad se povuce nekad neceuser posted image

a sve je krenulo sa zubicima sad druga jedinica gornja otekla brzo treba izbiti

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: pelenski osip
14.12.2012 15:33:06   
Miimy
mi smo nedavno kuburili sa osipom po stomaku gdje je traka od pelene i oko prepona i ja ga glupaca odvedoh dr. ona bezveze neku mazu i drugarica mi kaze Yonhson krema protiv pelenskog osipa namazai par puta i ko rukom odneseno pa probajte....

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: pelenski osip
14.12.2012 15:39:33   
morenaa

IZVORNA PORUKA: Bebica11


u dva navrata poslije noci se znao i povuci, al u toku dana se vrati narocito po kokici, tackice prema guzi su gotovo iscezle, probala sam cesce prati susiti zna se povuci al se vrati, mislila sam da je do hrane pa sam sve alergeno iskljucila-nije, mislila sam da je od proljeva al nije sad je ok stolica i odmah je perem, eh zbog pada imuniteta ima malo soora po ustima al to tretiramo skoro se i povuklo, dal ima veze sa tim???

a osip je u obliku tackica koje se crvene crvene pa kad prolazi blijede al se opet zacrvene na istom mjestu i tako??????



moja curica je imala ovakav osip od soora, Osip je bio samo oko genitalija dok je guza bila cista. Cistila sam joj usta nistatinom a za osip smo dobili kremu plimicol. Pokusaj,ako su gljivice trebalo bi nakon tretiranja brzo bit bolje..

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: pelenski osip
14.12.2012 15:44:38   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: morenaa


IZVORNA PORUKA: Bebica11


u dva navrata poslije noci se znao i povuci, al u toku dana se vrati narocito po kokici, tackice prema guzi su gotovo iscezle, probala sam cesce prati susiti zna se povuci al se vrati, mislila sam da je do hrane pa sam sve alergeno iskljucila-nije, mislila sam da je od proljeva al nije sad je ok stolica i odmah je perem, eh zbog pada imuniteta ima malo soora po ustima al to tretiramo skoro se i povuklo, dal ima veze sa tim???

a osip je u obliku tackica koje se crvene crvene pa kad prolazi blijede al se opet zacrvene na istom mjestu i tako??????



moja curica je imala ovakav osip od soora, Osip je bio samo oko genitalija dok je guza bila cista. Cistila sam joj usta nistatinom a za osip smo dobili kremu plimicol. Pokusaj,ako su gljivice trebalo bi nakon tretiranja brzo bit bolje..


i ja nesto sumnjam na soor, al mozda da je odvedem dr prije plimicol kreme, il se moze kupiti u apoteci bez recepta?

sad sam stavila dosta becutanove cink kreme pa vidjecu hocel ista bolje biti


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu morenaa)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: pelenski osip
14.12.2012 16:00:25   
morenaa
ja sam isla kod dr po savjet al plimicol mozes kupiti i bez recepta i ako je osip od gljivica onda ce vec nakon jednog,dva mazanja bit bolje.
moja curica je nakon toga dobila i pelenski osip i bas se vidjela razlika al i to smo hvala Bogu brzo rijesili ..

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: pelenski osip
23.12.2012 18:49:39   
mamaibabo
jooj neznam sda da radim mrvica mi je imala par dana jaku stolicu s jacim mirisom,i evo guza u donjem dijelu jako crvena,dosad joj to nikad nije bilo,jutros smo vidjeli novi zubic....al sta da radim s guzom,inace ja je iskljucivo perem dobro posusim pelenm i cesto (toplo je u stanu)ostavim je tako i po pola sata bez pelene ovo se juce pojavilo ,nije se prosirilo neznam cime da je mazem i jel treba puder stavljati malo mi je na dodir to crvenilo suho pa kontam da nestavljam puder....neplace al bojim se da se neprosiri i kako da joj to saniram ...pooomoooc

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu morenaa)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: pelenski osip
23.12.2012 21:03:15   
mala_sa
Namazi Bepanten mast, ili neku kremicu za guzu sa cinkom, imas i Mustelinu za pelenski osip, mozes i najbicniiju vazelinsku kremu. Takodjer mozes malo natopiti kamilicom, ostaviti je bez pelene da se guza proluftira i onda namazi neku od krema; trebalo bi pomoci.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: pelenski osip
24.12.2012 8:25:24   
mamaibabo
mala sa bas ti hvla kupit cu ovu bepanten mast...user posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: pelenski osip
24.12.2012 8:57:42   
Bebica11
samo da se javnemo

bile su gljivice i pomogla nam je jedinp plimicol kremauser posted image od svih drugih se samo pogorsavalo stanje

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: pelenski osip
24.12.2012 8:58:05   
ninuska
Nama se isto desilo ljetos. Samo je kod nas guza toliko bila izjedena da mala nije mogla sjesti odmah bi pocela plakati. Pedijatrica nam je preporucila kremu koju smo uzeli u Sarajevo apotekama koju oni prave. Nama je bila zaista user posted image .Kupili smo i neke dr. kreme na bazi cinka, ali ova je bila definitivno najbolja. I sto su ti rekle zene, ako ti je toplo u stanu ostavi je bez pelene jedno vrijeme i bice to super za par dana.

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: pelenski osip
24.12.2012 9:10:42   
mamaibabo

IZVORNA PORUKA: Bebica11

samo da se javnemo

bile su gljivice i pomogla nam je jedinp plimicol kremauser posted image od svih drugih se samo pogorsavalo stanje

joj mene toga strah ako nije problem molim te napisi mi simptome moja rabija ima po kokaci nake tackice a to nikad prije nije imalai nekako joj je urin malo zuci al nema skora bar ga ja nevidimuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: pelenski osip
24.12.2012 9:38:19   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: mamaibabo


IZVORNA PORUKA: Bebica11

samo da se javnemo

bile su gljivice i pomogla nam je jedinp plimicol kremauser posted image od svih drugih se samo pogorsavalo stanje

joj mene toga strah ako nije problem molim te napisi mi simptome moja rabija ima po kokaci nake tackice a to nikad prije nije imalai nekako joj je urin malo zuci al nema skora bar ga ja nevidimuser posted image user posted image user posted image



i KOD NAS JE BILO SAMO NA KOKICI i poslije proljeva sto znaci da je izbacilo iz crijeva gljivice, eh sad pogledaj malo po obrazima imal bijelih fleka, VIDI ISPOD USANA se kod nas skrio soor i ja sam jedva skontala

crvene su tacke koje se bas CRVENILE i navecer se cak cesala po peleni dok po danu nije

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: pelenski osip
24.12.2012 9:53:51   
mamaibabo

IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: mamaibabo


IZVORNA PORUKA: Bebica11

samo da se javnemo

bile su gljivice i pomogla nam je jedinp plimicol kremauser posted image od svih drugih se samo pogorsavalo stanje

joj mene toga strah ako nije problem molim te napisi mi simptome moja rabija ima po kokaci nake tackice a to nikad prije nije imalai nekako joj je urin malo zuci al nema skora bar ga ja nevidimuser posted image user posted image user posted image



i KOD NAS JE BILO SAMO NA KOKICI i poslije proljeva sto znaci da je izbacilo iz crijeva gljivice, eh sad pogledaj malo po obrazima imal bijelih fleka, VIDI ISPOD USANA se kod nas skrio soor i ja sam jedva skontala

crvene su tacke koje se bas CRVENILE i navecer se cak cesala po peleni dok po danu nije

sve onatako ima jooj bas sam se sad zabrinula i crveno joj jako oko cmarica...mila jesili ti isla kod dr.bil je trebala voditi kod dr. ,meni je nesvatljivo da je pelenski osip,meni paket pelena od 70kom.bude 10dana pelene joj mjenjam svaka 2 sata cim kaki ja joj mjenjam ,perem guzu pa eto ..user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: pelenski osip
24.12.2012 10:01:29   
Bebica11
ja sam se deset dana patila s raznim kremama a najvise mi zao sto sam nju patilauser posted image jer poslije 10dana pocelo je svrbitio oteklouser posted image user posted image user posted image i odvedem dr dali mi plimicol i rijesili problem za 2danauser posted image user posted image

odvedi je dr najbolje je da se ne patite

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: pelenski osip
24.12.2012 10:04:58   
maxus svratila
Od brata mala je imala jak opsip po guzi, nema sta nismo stavljali, a onda sam joj kupila ovu penaten kremu, doduse u Becu, dva puta smo joj namazali i pomoglo je odma......


http://www.google.ba/imgres?um=1&hl=en&tbo=d&biw=1366&bih=643&tbm=isch&tbnid=Wtvwvw01C8qtmM:&imgrefurl=http://www.assorti.lt/penaten-svelnus-kremas-kudikiams-su-5-pantenoliu-75ml&docid=ZtbFw3nJ9dEuDM&imgurl=http://www.assorti.lt/userfiles/uploader/404x303.g/penaten-svelnus-kremas-kudikiams-su-5-pantenoliu-75ml.jpg&w=404&h=303&ei=ZhrYUIyYGoXTsgbewoH4Ag&zoom=1&iact=hc&vpx=648&vpy=287&dur=40&hovh=194&hovw=259&tx=146&ty=108&sig=116370959138475772294&page=2&tbnh=136&tbnw=190&start=25&ndsp=37&ved=1t:429,r:39,s:0,i:204

I posle toga joj peru guzu, jedan dan stavljaju ovu kremu a drugi dan bademovu i fala Bogu nema joj nista......

_____________________________

Sve što sam starija to udobnije gaće biram!

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: pelenski osip
24.12.2012 10:51:17   
mamaibabo
hvala vam drage moje ,bebica 11 demo danas kod dr.jer evo i ceska se po stomaku ,ma izbjegavam dr.jer kazu ordinacije su pune djece s virozom e jos nam samo i to faliuser posted image
maxuz svratila user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu maxus svratila)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: pelenski osip
24.12.2012 10:52:55   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: mamaibabo

hvala vam drage moje ,bebica 11 demo danas kod dr.jer evo i ceska se po stomaku ,ma izbjegavam dr.jer kazu ordinacije su pune djece s virozom e jos nam samo i to faliuser posted image
maxuz svratila user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


ma znam i ja sam izbjegavala al eto kad smo mi isle nije bilo guzve i nije se mijesala s djecom samo je dr pogledala ispod stomaka i eto


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: pelenski osip
25.12.2012 8:10:12   
mamaibabo
drage mamice bili smo kod dr. i nije pelenski osip kaze dr.da se objela od proljeva i dala nam ycol kremu al nam niko nije rekao kako se krema koristiuser posted image
tetau apoteci napisala 2x mazatiuser posted image pih nista nekontam zar se nebitrebalo koristiti nakon svakog mjenjanja peleneuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *