|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
18.6.2009 11:50:26   
ElEmina
Pozdrav,
mene je vodila dr.Lejla Imširija još od 12.sedmice i bila je DIVNA svo vrijeme. Posto sam ja zavidno profurala svoj termin, a beba bila debela, ona me je naručila za porod. Dan nakon dolaska probila mi je vodenjak da porod krene.Kupila sam bila gel, ali CT nije bio ok, pa nije htjela da rizikuje. Slijedecih 4-5 sati sam dobivala trudove i malo se kretala, a Lejla me je provjeravala svako 10 minuta.Čak je babici rekla da me pazi pa je ova stalno oko mene, te vode, te umivala me jer je bilo vruće, te me zapričavala da ne mislim na bolove... Na koncu sam se otvorila i dobila potpune kontrakcije, ali beba nije htjela da siđe, bio je visoko i spavao ma koliko ga mi tresli. E pošto nije htjela da pati ni mene ni njega, izašla je da pripremi salu za sekciju. 2 minute nakon njenog izlaska iz sale (ležala sam u maloj sali sa jednim krevetom) on je samo sletio i ja sam se proderala da su u jednom trenu doletila ni manje ni više nego tri doktora i porodili me u sekundi. Lejla je došla za 5 minuta da me vodi u salu za sekciju, kad ono beba-u naručju:) Što se tiče posla koji je bio poslije: sve je zaista bilo u najboljem redu, odmah su me ušili i to za sekundu-pravo dobro, a Lejla me i danas pregleda. U trudnoći nisam dala ni bonbone a kamol para, a ni na porodu. Tek jednu sedmicu, nakon što sam došla po otpusno, Lejli sam dala parfem, i nešto još u kesici, a muž je počastio babicu s 50KM i kolačima. To je sve. Dakle, po mom iskustvu kod Lejle nije bitno poklanjanje niti koverte, mislim da ona to radi sa srcem.

_____________________________

Mama voli mazu, maza voli mamu:)
18.04.08.

(odgovor članu vila)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
18.6.2009 12:15:21   
veeseelaa
ako je ctg bebe u redu ne kužim zašto pristati na izazivanje porodauser posted image
meni su isto predlagali jer sam prenijela 6 dana al nije mi palo na pamet, porodila sam se prirodno bez ikakvih komplikacija a beba je za 10

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ElEmina)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
18.6.2009 14:56:08   
gvendolina
Iako sam imala dr koja me je vodila nije me ona porodila.Posto mi je prosao termin odlucila mi je inicirati porod,ali ja se nisam otvarala.Tako da kad je zavrsila njena smjena ona je otisla kuci.Dakle niti jedan doktor nece ulaziti drugom u smjenu,sto je  i logicno jer bi nastala zbrka.Ono sto mogu reci da sam imala bolji tretman dok je moja dr bila u smjeni.sestre su se skroz drugacije odnosile kada je ona otisla.Jos sam im dala novac,jer su mi unijele hranu koju mi je mm donio.Dr Murtezic mi je probio vodenjak,on mi se cini fin.samo sam cula da on ne poradja samo nadgleda.Mene je na kraju porodila jaaako mlada dr.Julija,ja sam milsila da je stazista.Pravo je fina bila,trudila se i super mi je sasila ranu od epiz.Nije htjela novac uzeti,a seste i babice naravno nisu odbile.A sto se tice vodjenja trudnoce privatno ja sam skroz za to,jer oni gore su tako prebukirani da nemaju vremena da se posvete pacijentu.Nikada te ne vagaju niti mjere pritisakuser posted image kod privatnika je ipak detaljnije.A ja sam u 7-om mjesecu pocela ici i na kosevo.

_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
18.6.2009 16:08:59   
Anoniman
Helem... ja postavih temu i pored svih vaših silnih prijedloga izabrah najgoru moguću doktoricu!!!
Svi vi koji znate moju priču razumijete zašto to kažem... a za one koji ne znaju: IZABRAT ĆETE dr. JADRANKU DIZDAREVIĆ SAMO AKO STE LUDE!!!

(odgovor članu gvendolina)
  Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
18.6.2009 16:14:34   
Suzana
pingpong, a jesi li negdje pisala o svom lošem iskustvu sa pomenutom Dr?
Jako me zanima jer je i meni vodila trudnoću a i prije trudnoće bila moj "oficijelni" ginekolog?



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
18.6.2009 16:20:38   
Mama1
Ja sam isla privatniku na preglede a doktor koji me porodio bio je Rovcanin i sve je super bilo ... sve me drzao u pripremnoj sobi dok nije doslo do poroda znaci kad sam legla na sto u roku 20 min sam se porodila :) 

_____________________________

Mnogi ljudi će ti prolaziti kroz život, ali samo pravi prijatelji će te voljeti i ostaviti trag u srcu.

ellma
Elmini


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
20.6.2009 0:57:39   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Suzana

pingpong, a jesi li negdje pisala o svom lošem iskustvu sa pomenutom Dr?
Jako me zanima jer je i meni vodila trudnoću a i prije trudnoće bila moj "oficijelni" ginekolog?




Prica pingpong:

Prekid trudnoce u trecem tromjesecju

ne sjecam da me je neko koga ne znam ucinio toliko sretnom nakon uspjesnog poroda zdrave bebice...user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 20.6.2009 1:15:43 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
20.6.2009 1:09:20   
@id@
E citam ovu temu i bas sam se prepala jer sam ja izabrala dr.Jadranku Dizdarevic po preporuci doduse,i sad citam ovo.Zanima me zasto je ona losa bas toliko,voljela bih da znam da nesto poduzmem.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
20.6.2009 2:36:30   
Dalila Sa
Na ovu temu ću samo prkomnterisati slijedeće,
porodila sam se bez feninga,što znači nikome nisam dala ni marku,što znači imaju plate a ja sam zaposlena i uredno su mi uplaćivani doprinosi za zdravstveno.Kad su mi počeli bolovi otišla sam u bolnicu Koševo,a prije toga sam rekla sebi nikom nedam ni marku,jer mi je pravo krivo zašto uzimaju novac.Meni kad je vrijeme da se porodim i porodit ću se nemogu oni tu ništa,ja dala novac ili ne imat ću opet bolove i bit će kako Bog da.
Kao što je i bilo,u pripremnoj sobi bila tri do četri sata otvorila se sama devet prstiju,u salu me odveli u 17:15 a izveli u 18:00h,hB sve prošlo u najboljem redu bebica Mašallah.Što se tiče trudnoće i poroda mogu desetero roditi a da ni ne osjetim user posted image
A i cijelu trudnoću mi je vodila dr.Boloban Nermana u skerlićevoj,odlična dr. nemam riječi za nju,ma super pravo.Tako što se mene lično tiče prava je glupost ići privatniku i bacati pare kao i u bolnici puniti džepove doktorima i babicama i sestricama.
To je moje mišljenje.


_____________________________

06.01.2009.god. Ajnur

(odgovor članu ElEmina)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
20.6.2009 10:10:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Suzana

pingpong, a jesi li negdje pisala o svom lošem iskustvu sa pomenutom Dr?
Jako me zanima jer je i meni vodila trudnoću a i prije trudnoće bila moj "oficijelni" ginekolog?




Prica pingpong:

Prekid trudnoce u trecem tromjesecju

ne sjecam da me je neko koga ne znam ucinio toliko sretnom nakon uspjesnog poroda zdrave bebice...user posted image



Hvala, Višnja, na ovim lijepim riječima... pusa

Suzana i @id@, evo Višnja vam je već napisala gdje da nađete moju priču (Prekid trudnoće u trećem tromjesečju i Pingpong rodila zdravu curicu)!


(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
30.6.2009 15:24:35   
Brineta26
Ciao
Nova sam na forumu, mene vodi dr. Nikulin, prva mi je beba, termin mi je 25/08/09, do sada sam zadovoljna s doktorom, nemam nikakvih primjedbi, stvarno je ljubazan i uvijek mi da podrsku i dobar savjet, ulijeva povjerenje. Dogovorila sam se s njim da ce me on poroditi, valjda ce tako i biti, strah me svegauser posted image
Ne znam za te poklone i koverte, koliko i kada se daje kome, koliko babicama i  sve to.
Hvala

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
30.6.2009 15:41:04   
ViniPu
Mene je vodio dr.Nikulin i bila sam veoma zadovoljna, on me na kraju i porodio carskim rezom jer je tako moralo biti u mom slučaju. Pazljiv, smiren i strucan-to mogu reći za njega. Poslije smo ga "pocastili", kad sam dolazila na kontrolu, zato što smo bili zadovoljni. Sestre su me razocarale, bile su strasno neljubazne, u bolnici sam provela 5 dana (zbog carskog reza), tako da su se stalno smjenjivale i nisam znala koju da "podmazem", a kasnije nisam ni htjela, zbog loseg tretmana. Svima koje se trebaju poroditi, od srca zelim prirodan porod, tako da ostanu samo jedan dan u bolnici. Sretno!

(odgovor članu Brineta26)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
30.6.2009 17:33:05   
mirnac
IZVORNA PORUKA: Dalila Sa

Na ovu temu ću samo prkomnterisati slijedeće,
porodila sam se bez feninga,što znači nikome nisam dala ni marku,što znači imaju plate a ja sam zaposlena i uredno su mi uplaćivani doprinosi za zdravstveno.Kad su mi počeli bolovi otišla sam u bolnicu Koševo,......


Isto mislim.
S tim da sam ja bila sama( povremeno su dolazile sestre da me provjere) od 3-6 u noci i za to vrijeme se otvorila 10 prstiju, tada je dosao Dr Kapetanovic(bio dezurni, nikad ga prije ni poslije nisam vidjela), otkrili da mi je zagadjena plodna voda pa izazvali porod, u 7,10 i 7,13 rodile se.



_____________________________

Leila i Ema 25.10.2008.

(odgovor članu Dalila Sa)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
1.7.2009 10:38:02   
Brineta26
Hvala na savjetima
Iskreno ne znam kako se postaviti prema osoblju na Kosevu, jedni kazu jedno, drugi drugo, a termin mi se priblizavauser posted image
Do sada nisam nista dala doktoru, jedino kad sam dobila upalu mokracnih kanala i imala jake bolove doktora sam zvala na osobni mob. bio mi stalno dostupan i sredio mi pregled odmah sutra dan kod doktora urologa, na kojeg bi inace trebala cekati bar 7-10 dana, nakon toga je moja mama me natjerala da Nikulinu ponesem Wiski, mada ja nisam htjela, glupo se osjecam kad moram tako nesto dati

(odgovor članu mirnac)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
8.7.2009 0:14:12   
Dida79
Ćao...citam ove poruke a niko da spomene dr Basica meni je vodio trudnocu koja je bila visoko rizicna ja sam prezadovoljna...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brineta26)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
31.7.2009 16:15:41   
superstar24
e drage moje..da slucajno neko ne zna doktora Nermina Hodzica, naime, Sanjin mi je vodio cijelu trudnocu ali ide na godisnji 3 dana prije mog termina, pa me preporucio njemu, a nista ne znam o tom doktoru..pa ako neko nesto zna..hvalaaaaa..mada vjerovatno ce biti onaj ko me potrefi kada zaboli, u 38 sedmici sam..hehe..pozz

_____________________________

djeca su vojska najjaca...

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
4.8.2009 12:49:38   
Kviki
Danas sam bila kod pomenutog doktora i mogu reći da je bio jako ljubazan...

(odgovor članu superstar24)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
5.8.2009 17:44:44   
Apotekarka
Meni je trudnoću vodio dr Nikulin privatno,a kasnije sam isla i na Koševo zadnji mjesec..super mi je uvijek dostupan na mob,izlazio mi u susret i porodio me...sve rijeci pohvale za njega...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Kviki)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
5.8.2009 18:14:21   
superstar24
e super bs mi je drago da ga neko poznaje..znaci djeluje ok..hvala..nadams e da ce biti sve ok..veliki pozz.

_____________________________

djeca su vojska najjaca...

(odgovor članu Kviki)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
20.8.2009 1:56:36   
darabubamara

IZVORNA PORUKA: ElEmina

Pozdrav,
mene je vodila dr.Lejla Imširija još od 12.sedmice i bila je DIVNA svo vrijeme. Posto sam ja zavidno profurala svoj termin, a beba bila debela, ona me je naručila za porod. Dan nakon dolaska probila mi je vodenjak da porod krene.Kupila sam bila gel, ali CT nije bio ok, pa nije htjela da rizikuje. Slijedecih 4-5 sati sam dobivala trudove i malo se kretala, a Lejla me je provjeravala svako 10 minuta.Čak je babici rekla da me pazi pa je ova stalno oko mene, te vode, te umivala me jer je bilo vruće, te me zapričavala da ne mislim na bolove... Na koncu sam se otvorila i dobila potpune kontrakcije, ali beba nije htjela da siđe, bio je visoko i spavao ma koliko ga mi tresli. E pošto nije htjela da pati ni mene ni njega, izašla je da pripremi salu za sekciju. 2 minute nakon njenog izlaska iz sale (ležala sam u maloj sali sa jednim krevetom) on je samo sletio i ja sam se proderala da su u jednom trenu doletila ni manje ni više nego tri doktora i porodili me u sekundi. Lejla je došla za 5 minuta da me vodi u salu za sekciju, kad ono beba-u naručju:) Što se tiče posla koji je bio poslije: sve je zaista bilo u najboljem redu, odmah su me ušili i to za sekundu-pravo dobro, a Lejla me i danas pregleda. U trudnoći nisam dala ni bonbone a kamol para, a ni na porodu. Tek jednu sedmicu, nakon što sam došla po otpusno, Lejli sam dala parfem, i nešto još u kesici, a muž je počastio babicu s 50KM i kolačima. To je sve. Dakle, po mom iskustvu kod Lejle nije bitno poklanjanje niti koverte, mislim da ona to radi sa srcem.

apsolutno djelim misljenje..dvije trudnoce, dva poroda..svaki put isti tretman( ljudski i profesionalni) a ni dinara..ma bilo bi me stid i pokusati joj "ugurati" kovertu..kasnije muza poslala sa buketom cvijeca i papiricem na kojem sam napisala:hvala!

(odgovor članu ElEmina)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
22.8.2009 22:12:16   
teacher75
Odlucno sam protiv placanja doktora jer oni imaju svoju platu, a meni se odbija od moje na zdravstveno pa ne vidim razloga da dodatno placam. medjutim, cula sam razne price porodilja koje su imale tezak porod, nije im se htjelo pomoci dok nisu platili doktoru. znaci, ako neces da patis, moras platiti. takodjer, cula sam price trudnica koje su unaprijed platile doktoru da bi ih pripazio, a doticni se poslije nije pojavio jer nije bila njegova smjena, pa su morale platiti i dr. koji ih je porodio. meni se sve to gadi, al covjek ne zna sta je najpametnije da se uradi i kako reagovati u toj situaciji...

(odgovor članu darabubamara)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
25.8.2009 22:34:22   
tužna mostarka
Iz mog bolnog iskustva znam samo jedno-dr.Sanjin-mladi doktor je za svaku pohvalu,a stari doktor Begić Kerim,pa to je monstrum što se tiče strpljenja i nježnosti prema trudnicama. Bez jake štele i dubokog džepa mu se ne javljaj. Kamo sreće da je taj bjednik priznao da mu nije dovoljna suma novca koju je primio od mog supruga,i da je rekao kolika ja cijena života jedne bebe,dala bih mu duplo više,i možda bi danas moje dvije bebe bile žive, Da se savjest i ljudstvo može kupiti,isprosila bih pa bih mu kupila,da bar druge majke poštedim patnje koju sam ja prošla. Još jednom-hvala dr.Begiću za svu bol,nehajnost i nekorektnost prema meni,i moja,tada još živa,dva mala bića,i neka se Bog smiluje ovakvim i sličnim bezdušnicima.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
25.8.2009 22:38:24   
Apotekarka
mostarko jako mi je zao je li taj doktor crn kad sam se ja porađala toli9ko je neki odvratan bio na jednu rodilju se toliko izderao da stvarnoi nemam rijeci...tolika odvratnost,nweljubaznost i ja sam zdravstveni radnik i znam da je na neki nacin i tesko s bolesnicima ali ljudi su bolesni mi smo tu radi njih da im pomognemo i izađemo u susret a ne u njihovoj muci jos da se izderemo nanjih...ma danas su doktori čast izuzrtcima katastrofa...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu tužna mostarka)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
25.8.2009 23:00:21   
tužna mostarka
Ne,nije crn. Sijed,nižeg rasta,nosi naočale. Jako nestrpljiv,sasluša te dvije riječi,a treću dok izgovoriš,okrene ti leđa. Jako nehuman čovjek.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Kojeg doktora/icu izabrati na Koševu?
26.8.2009 17:39:03   
teacher75
ja sam isla kod njega na neke preglede prije trudnoce i djelovao mi je pravo smotano i neuredno, cula sam od jos jedne trudnice da je dobila sepsu jer je nije dobro ocistio nakon pobacaja. ne uljeva mi neko povjerenje i nikad ne bih voljela da me on poradja

(odgovor članu tužna mostarka)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *