|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
22.2.2011 6:33:26   
anidla
mi sve jedemo user posted image

naravno jos uvijek nismo probali smoki (kikiriki), paradajz, jagode....to cemo kasnije, ali sve dijete jede HB! zbog dermatitisa smo isli step by step, i evo ga,dosli smo u fazu da zajedno jedemo....




_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
22.2.2011 7:41:14   
Meri29
I mi jedemo sve... kod nas vise nema bebeceg jelovnika, poodavno je presla na nas jelovnik jer je vidjela da mi nesto drugo jedemo... sada tamani sve, ja pravim skroz malo slane ruckove, sa skroz malo ulja tako da njoj odgovara, a mi sebi dodajemo. Na kontroli neki dan imala 10,5kg i 14 mjeseci, meni nesto malo, ali dr. kaze taman. Nije mrsavica, ali ne dam joj ni da se previse ubuci jer po tati ima dobrih sansi user posted image Jos uvijek doji pa je onako nabijena, mada ce to spasti cim prestane sa sikom sto mi se sada cini nemoguca misija. Kod nje ne prolaze cokolina, monte, plazma... daj nesto konkretno... i uvijek je spremna da jede.
Eh da zadnjih mjesec dana mete kiseli kupus, obozava ga uz svako jelo

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
22.2.2011 13:58:15   
leona81
moja curica ne jede dobro, prije je jela sve ali nakon navrsenog rodjendana pocela je da sve vise doji a sve manje jede ostalu hranu...povrce, meso, jaje uopste ne jede ni u kasicama ni kad mi jedemo...ona napreduje dobro i cak je buckasta ali vecinom od dojenja...ja se bojim da ne dobiva sve vitamine koje bi trebala i ne znam sta da radim ali sve sam probala i ne ide...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
22.2.2011 14:06:06   
ivanak
leona od kad mu je baba pokazala za čokoladnu fantaziju ( to se taman dogodilo negdje nakon godine dana ), on je totalna komaaa.
ništa ne jede kako treba. sve nešto ofrlje. Muku mučimo sa slanim jelom... pa mu mutim malo sa čokolinom, što ne bi smjela da bar nešto pojede.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
22.2.2011 14:16:36   
Meri29
Leona jesi li pobala ono kroz igru. Ja Majdi ponekad moram tako, stavimo bebu pored ili igracku koja joj je trenutno glavna pa malo jede beba, malo mama, malo Majda.

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
22.2.2011 19:07:00   
leona81
probala sam to ali to samo nekad upali...evo danas je upalilo pa je pojela trecinu kase od povrca i puretine sto je uzasno malo za njen uzrast...nakon toga je pojela mandarinu i to joj je rucak? za dorucak je pojela 3 komadica sira i popila caj i to je sve...za uzinu sam joj pokusala dati hipp jogurt i voce koje inace jede i voli i pojela je 4 kasikice...i naravno doji...probala sam da joj ne dam da doji i opet isto samo uz plac vristanje, odbijanje jela, pljuvanje, bacanje na pod hrane i sl...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
22.2.2011 21:35:39   
teacher75
lana skoro sve jede, mada joj i dalje kuham odvojeno jer se nas dvoje nezdravo hranimo, rijetko sta jedemo kuhano, a hocu da ona jede zdravo. voce jede u svakom obliku, ne voli mlijeko ali voli puru, griz, cokolino koje naravno pravim s mlijekom ili udrobim hljeba i dodam jaje. jaje ne voli kuhano al voli przeno, s tim da ne przim puno vec samo malo i dodajem mladi sir. voli i zuti sir i pojede ga malo dok ja doruckujem, pojede od mene. nije neki ljubitelj povrca pa je moram stalno zaigravati, slikovnice je odavno izgustirala pa smo presli na moju kozmetiku, sve pregleda i na kraju pojede, probaj leona i ti sa kozmetikom, daj joj neseser da se igra dok je hranis. ne voli grah, jedva ga pojede. povrce i meso joj i dalje uglavnom blendam, mada cevape pojede bez problema (pojede 2 cevapa malo pomalo) i trokut pizze, al povrce i ostalo meso nece ako nije izblendano ili pojede jako malo. ali ja sam zadovoljna jer kad joj izblendam uz igru pojede pun tanjir. cokoladu i smoki, monte jako rijetko jede, ja joj ne dajem, al joj sveki i ostali nekad dadnu, al to je jako rijetko. voli kifle, hljeb, svo voce, pizzu, pitu (i nju moze jesti neizblendanu)

< Poruku je uredio teacher75 -- 22.2.2011 21:36:46 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
23.2.2011 0:03:36   
leona81
ja sam probala sve to da dam i nece...mozes joj dati sta hoces, moze gledati i slusati omiljene stvari ali kad nece nece...meso i povrce jede samo hipp i to rijetko, a od mesa jos samo suho meso...sve ostalo nece, ni cevape ni pitu ni pizzu?
pojede cokolino ili griz, mlijeko nece a ni mlijecne proizvode osim zutog sira...ja njoj moram dati npr onu kinder snitu jer nju hoce kad ne jede nista drugo tako da svaki dan pojede ili to ili onaj kinder pingui...voce jede svo svjeze

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
23.2.2011 0:15:58   
Atarka
Moj sin bi cini mi se mogao svaki dan jesti supu sa domacim knedlicama, toliko se obraduje kad ih ugleda u zdjelici! Leona, probaj joj to napraviti ako vec nece meso, bar ih skuhaj na mesnoj vodi sa mrkvicom. Ja sitno isjeckam meso kad se iskuha i sazvace ga.
Inace, moj sin jede sa nama, samo nam manje solim. Nece nikako palentu, mladi svjezi sir (samo u piti ili kiflicama), tvrdi sir ni pod razno (na pizzi da), jogurt nema sanse...

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
23.2.2011 10:08:00   
ivanasa
Moj Filip isto sve mete sto mu dam,doduse u zadnjih par dana osjetim da ce mu zubici pa vise voli kifle i keksice da zvace ali ipak jede..ja mu dajem sve sto i mi jedemo samo bez zacina e jedino ako mi nesto przeno jedemo ili pizu il cevape njemu posebno skuham.zaista sve voli osim mlijekauser posted image sve sam probala i sa plazmom i sa kras expresom ma nema sanse da ga prevarim samo se strese al zato popije po dvije solje jogurta bez problema..ne smijem mu uz jelo jogurt dati jer nece onda da jede nego naknadno..sto se tice cokolina,onih hipp kasica za laku noc i tih zezalica to bas i ne voli pojede par kasikica al trazi nesto konkretno nije bas ljubitelj pa mu ni ja ne dajem..da ga ne ureknemuser posted image dijete 13 mjeseci i 14.5 kg..a jos uvijek i dojim
leona,bas je grozno kad dijete nece da jede, ne znam sta bi ti rekla pokusaj je nekako zanimati znam da ne bi trebalo al pusti joj omiljeni crtic i bar tako pokusaj..


_____________________________

Moj andjeo maleni Filip Noa rodio se 13.01.2010

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
1.4.2011 14:06:26   
maja78 RR
Prenos postova:


IZVORNA PORUKA: amy09

zanima me sta vasa djeca od 2 godine jedu...mi smo uvelikoo uveli onaj danonino i one male jogurtice i vocne jogurte danonino,i monte i u malim flasicama djecijim onim i monte onaj normalni...jel to ok..sad vec djete od 2 godine slobodno moze sve da jede....


IZVORNA PORUKA: ziki

Ja sam strogo vodila računa od godine, posle polako popuštala strogoću. Sa dvije je već jeo sve. A mislim da sam sa 1,5 davala voćne jogurte dukatino.


IZVORNA PORUKA: emma.L

Mi smo to odavno uveli, ali u malim količinama. Još uvijek se trudim da užina bude voće, ali pojede i keks i smoki i kinder i monte. Voćne jogurte ne voli, ali obični čvrsti bi mogla stalno jesti. Nama je problem što je skontala šta je poli salama i viršle (u vrtiću i kod nane user posted image ). To ne kupujemo nikako i ja sam željna najesti se bijelih kifla sa poli salamom i majonezom user posted image . I jako voli suho meso, pa joj nekad za doručak dam jednu šniticu uz sir i pavlaku i kažem "razgodi, nema više, sve smo pojeli" user posted image . A moja Ema je malo specifična, jer voli svu "ružnu hranu" (Bože mi oprosti na ovome). Recimo riblje ulje mlatne bez problema punu supnu kašiku i sjedne nakon toga i smlati pun tanjir gešla user posted image . Ili neki dan ja pitam može li pečena jabuka za užinu, a ona se ljuti i kaže "neću, hoću pečeni luk i mrkvu". I pošto baš voli kuhano i povrće, ja se trudim do ručka da pojede fin doručak, voće i ručak kuhano, a onda je pustim da zasladi čime želi tako da uvečer jede i kokice i kolače i smoki i čokoladu (doduše male količine, jer već bude sita).



_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu ivanasa)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
2.4.2011 17:41:13   
selina
pozdrav zenice

kad ste vi vasoj djeci poceli davati sok od limuna mislim na limunadu cjedjenu ili od kad se daje????

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
2.4.2011 21:56:47   
tekja
IZVORNA PORUKA: selina

pozdrav zenice

kad ste vi vasoj djeci poceli davati sok od limuna mislim na limunadu cjedjenu ili od kad se daje????


...citrusi idu nakon godinu, po ovom mom kalendaru...ja malenom cijedim narandzu, pa malkice dodam limunovog soka i kasikicu meda, fino popije...probaj tako..user posted image

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
2.4.2011 21:58:51   
teacher75
moja L. ne voli sokove, ja joj dam onako da jede narandzu, a limun ne moze naravno

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
30.4.2011 15:24:17   
chuci
ako je ajša probala npr onaj dukatino sir s voćem od jagode ili nešto srugo sa prerađenom jagodom npr sok  i nije bilo problema jel to znači da joj smijem dati jagode bez bojazni od alergije?

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
30.4.2011 17:22:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: chuci

ako je ajša probala npr onaj dukatino sir s voćem od jagode ili nešto srugo sa prerađenom jagodom npr sok  i nije bilo problema jel to znači da joj smijem dati jagode bez bojazni od alergije?







noa je prvo jela dukatino i jogobelu pa kad sam vidjela da nema reakcija dala sam svjezu jagoduuser posted image sve proslo bez problema i sad ih tamani pravouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu chuci)
  Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
30.4.2011 18:09:14   
chuci
hvala puno noa na odgovoru
tako ću i ja postupiti
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
30.6.2011 8:07:36   
niki83
Generacijo draga, sta vi doruckujete??
Meni je vise muka od jaja, mlijeka, mlijecnih proizvoda i pure...user posted image
Dajte nam jos nekih prijedloga, valjda ce ih ova moja djevojka htjeti usvojiti user posted image


_____________________________

N&N

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
30.6.2011 9:25:22   
leona81
mi doruckujemo cesto razljevak od sira ili sa spinatom, ustipke ili lokume sa sirom, ona to bas voli...jaja ne voli nikako, pa joj ja ubacim gdje mogu da ne skonta:) a jednom u 15 dana jede hrenovku za dorucak. i to govorim samo za weekende jer inace jede u vrticu, a tamo jede sve.

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
10.12.2011 21:22:17   
Elma Denny
Zdravo mame kako ste,kako provodite dane s svojim malisanima??user posted image  Ja imam jedno pitanje dali mi netko od vas moze reci koliko prosjecno treba kilograma imati dijete od 1 godinu??Moj maleni ima sada 10 kg a visok je 74cm,fino jede ali nekako od kako se vise krece nekako mi sve tanji ili se to meni cini user posted image !!Dali da pocnem s dodavanjem jajeta,meda i tako toga??

_____________________________

- MY BABY IS BORN ON 23.11.2010-
-MAMINA LJUBAV-

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
19.1.2012 13:38:23   
meli28
Pokusaj pratiti tezinu i visinu po grafikonu:

http://www.pampers.ba/bs_BiH/parenting-articles/raste-raste-jedva-%C4%8Deka-da-poraste/1512

(odgovor članu Elma Denny)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
20.4.2012 13:02:17   
anidla
Kako dijete naviknuti na salate?

Meni ne ide nikako user posted image



_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu meli28)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
20.4.2012 16:28:29   
Medić*
Moj F slabo hoce salatu, voli jedino paradajz onako na kockice narezan i malo posoljen, mladi luk gricka, pecenu papriku ponekad. Kiselog kupusa nekada uzme malo. Ne sekiram se jer jede dosta kuhanog povrca, a salatu ce valjda dok jos malo naraste zavoljeti user posted image

< Poruku je uredio medic slatki -- 20.4.2012 16:37:06 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
20.4.2012 22:15:22   
Zucchi
Pozdrav. Moja djevojcica ima nesto vise od godinu dana i oko 9 kg. Meni se to cini nekako malo. Inace je visoka i vrlo aktivna od kada je pocela puzati i dizati se. Sta vi mislite o kilazi?
Inace, ona ujutro oko 8 jede domaće mlijeko sa zitaricama, palentu, jaje... ne dajem joj hljeb sa pavlakom kao cijeli obrok, jer mi se cni da se od toga nece najesti obzirom da jos ne zvace dobro (iako ima dosta zubica)
za oko 11 uzinu voce sa malo zitarica
rucak oko 14 - meso (2x sedmicno), riba, povrce, mahunarke (koje u zadnje vrijeme odbija)
uzina oko 17- voce
vecera oko 20
i u toku noci pojede flasicu 240 ml sa par kasika zitarica

Kada citam vase jelovnike cini mi se da je i nas tu negdje sto se tice strukture i broja obroka, ali mi se cini da je njena kilaza nedovoljna.
Hljeb joj ne dajemo doduse, ali u sve supice, kasice dodam zitarice. Ne jede niti slatko, sto vidim da neke mame daju (Monte i sl.), sokove nece, samo caj i vodu pije.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
20.4.2012 22:49:40   
lejla80
Moj sin od petnaest mjeseci ima tri redovna obroka..Doručak u 9 h (jaje, sir i pavlaka sa hljebom, palentu, griz i sl)..Ručak oko 15..svaki dan neka domaća supa i uz to ono što i mi jedemo ako ne pojede previše supe jer je baš voli i oko 19h večera, iskombinujemo nešto što nije jeo taj dan. Izmedju obroka jede izblendano ili cijelo voće zavisno šta imamo i koliko imamo vremena, pojede poneku plazmu, jogurt..Od ovih nezdravih sitnica pojede ponekad smoki, kinder čokoladicu i još štošta čega se sam dočepa..i da svaki dan popije tri flašice mlijeka odprilike po oko 220 ml

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu Zucchi)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *