|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
6.1.2011 14:40:48   
Lady26
Mozda nije prava tema, ali imam pitanje
koliko bi dijete od godinu i 1mjesec trebalo imati obroka?
Lana ujutro i navece pije Ad a ima 3 obroka GH.
Sinoc me tetka cudno gleda i napade me sto hranim dijete i sad svaka 3h a ne svaki sat?! Njena unuka pojede zdjelu zadrobljene supe, pa za sat opet ogladni user posted image i opet jede i sve tako?
Jesam li ja luda ili....


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
6.1.2011 14:57:58   
hanabanana
Dijete od godinu dana treba imati tri obroka: doručak, ručak i večeru.
Ako pije mlijeko ujutro i naveče, i to je ok.
Plus dva medjuobroka - užina - npr voće, puding, keks.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
6.1.2011 15:31:38   
Lady26
To mislim i ja, tj tako i hranim dijete ali ovo da jede svaki sat ...
Pitaju me jel to neces da joj dajes da se ne udeblja , ja pala sa stolice , jer ta je curica od rodjaka mali Tajson ....
Mlijeko oko 8
Dorucak : pura, griz, ili lino proizvodi (oko 11h)
rucak povrce, supice ili sl (15h)
i kad dodjem sa posla vocni obrok oko 6
i u 21h flasica
Izmedju uvijek gircka keks, mandarinu, koricu hljeba (to obozava) ili sl
Po meni je ovo sasvim ok i tako funkcionisemo vec odavno
Mozda grijesim u rasporedu obroka i kad sta treba jesti ali zasad ovako funkcionise sasvim ok


< Poruku je uredio Lady26 -- 6.1.2011 15:32:38 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
6.1.2011 15:39:15   
hanabanana
Hm...meni je malo ubolo oči ovo da dijete voće jede u 18.00. i onda više ništa do flašice.

Ona za večeru može slobodno imati nešto konkretno.

Ja sam recimo u toj dobi za doručak davala žitarice s voćem, jaje, namaz sa sirom, ili obični žuti sir na šniti kruha, uštipak s pavlakom, uljevak sa špinatom izrendanom tikviciom....Za mene lično Lino nije nikakav obrok, to može biti samo užina.

Za ručak bi davala neku čorbicu s povrćem i mesom.

A onda bi oko 17.00. opet ručala s nama, nekada ostatke od njenog ručka, nekada bi joj dala nešto od onog što je nama za ručak.

E hape ili Lino sa voćem, ili tako što išlo bi oko 19.00 i onda flašica za laku noć.  

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
6.1.2011 15:41:15   
leona81
mi jedemo 3 glavna obroka dakle jedan povrce i meso, jedan voce i zitarice i jedan vecernji nocna kasica i evo sad uvodimo cokolesnik pomalo s kravljim mlijekom...izmedju jede pomalo hljeba ili stiropor rizin ili nesto sl od zitarica, nekad malo sira...ne jede kolicinski puno oko pola one velike kasice za obrok ali izmedju doji kad god pozeli i plus pije caj i vodu...napreduje super iako je meni krivo sto ne jede bolje od ovoga i raznovrsnije ali jednostavno odbija neku hranu jos...polako se borimo

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
6.1.2011 15:50:37   
salmy
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Hm...meni je malo ubolo oči ovo da dijete voće jede u 18.00. i onda više ništa do flašice.

Ona za večeru može slobodno imati nešto konkretno.

Ja sam recimo u toj dobi za doručak davala žitarice s voćem, jaje, namaz sa sirom, ili obični žuti sir na šniti kruha, uštipak s pavlakom, uljevak sa špinatom izrendanom tikviciom....Za mene lično Lino nije nikakav obrok, to može biti samo užina.

Za ručak bi davala neku čorbicu s povrćem i mesom.

A onda bi oko 17.00. opet ručala s nama, nekada ostatke od njenog ručka, nekada bi joj dala nešto od onog što je nama za ručak.

E hape ili Lino sa voćem, ili tako što išlo bi oko 19.00 i onda flašica za laku noć.  
Slicno i mi jedemo,s tim sto user posted image vec odavno nece ad i lino proizvode(cokolino rizolino...) u sustini on sve jede sto jedemo mi!   u zadnje vrijeme voli da pije mlijeko sa medom,ali to mu dodje kao flasica u krevetu.Ali bez obzira kad je imao popodnevni obrok(supica ili meso) obavezno jede sa nama kad mm dodje sa posla. Nekako smo usli u fazon i vidim da mu godi!ali kad bih ja njemu davala koliko on moze bilo bi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
6.1.2011 15:52:54   
myb@by

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Hm...meni je malo ubolo oči ovo da dijete voće jede u 18.00. i onda više ništa do flašice.

Ona za večeru može slobodno imati nešto konkretno.

Ja sam recimo u toj dobi za doručak davala žitarice s voćem, jaje, namaz sa sirom, ili obični žuti sir na šniti kruha, uštipak s pavlakom, uljevak sa špinatom izrendanom tikviciom....Za mene lično Lino nije nikakav obrok, to može biti samo užina.

Za ručak bi davala neku čorbicu s povrćem i mesom.

A onda bi oko 17.00. opet ručala s nama, nekada ostatke od njenog ručka, nekada bi joj dala nešto od onog što je nama za ručak.

E hape ili Lino sa voćem, ili tako što išlo bi oko 19.00 i onda flašica za laku noć.  

Potpisujem i posebno se slažem sa boldiranim. Iskreno pored toliko svjezih namjernica, mislim da hemija nnije potrebna, ali ovo je samo moje misljenje user posted image


_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
6.1.2011 15:53:49   
Lady26
Ja sam vec pisala da ona nece da zvace + sad pogotovo jer joj je zacepljen nosic tako da ovaj dio "namaz sa sirom, ili obični žuti sir na šniti kruha, uštipak s pavlakom, uljevak sa špinatom izrendanom tikviciom" zasada otpada, hljeb voli sam da jede i pojede oko pola snite kad zavrsi za ruckom ali ne uz rucak, jaje ne voli nikako pokusavala sam na razne nacine da ga pravim i nista.
Mada voce nikad ne dajem samo, znaci pojede 2 banane+2 mandarine (npr) i mljevenu plazmu, mislim da je to bas zasitno i onda za neka 2,5-3h popije mlijeko i na spavanje (u 21 je vec u krevetu)
Otvorena sam za prijedloge i sugestije.

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
6.1.2011 15:59:12   
hanabanana
Ni moja nije htjela ništa što nije blendirano, govorim o starijoj, tako da znam kako ti je.

AKo neće jaje, hoće li šnite u jajetu? user posted image

Napraviš špinata, šaku, ili blitve, ili tikve, ili bundave.
Skuhaš i ispasiraš. I dodaš to u pšenični griz, puru...

Super je da jede voće, ali ne znam meni je voće u uzrasto preko godinu dana bilo samo užina, nikako obrok.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
6.1.2011 16:00:33   
salmy
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ni moja nije htjela ništa što nije blendirano, govorim o starijoj, tako da znam kako ti je.

AKo neće jaje, hoće li šnite u jajetu? user posted image

Napraviš špinata, šaku, ili blitve, ili tikve, ili bundave.
Skuhaš i ispasiraš. I dodaš to u pšenični griz, puru...

Super je da jede voće, ali ne znam meni je voće u uzrasto preko godinu dana bilo samo užina, nikako obrok.
Jel to ona velika tamna tikva? slatka

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
6.1.2011 16:05:33   
Lady26
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ni moja nije htjela ništa što nije blendirano, govorim o starijoj, tako da znam kako ti je.

AKo neće jaje, hoće li šnite u jajetu? user posted image

Napraviš špinata, šaku, ili blitve, ili tikve, ili bundave.
Skuhaš i ispasiraš. I dodaš to u pšenični griz, puru...

Super je da jede voće, ali ne znam meni je voće u uzrasto preko godinu dana bilo samo užina, nikako obrok.


Ovo cu probati sutra, kuci sam pa cu eksperimentisati.
A spinat jjoj pravim sa krompirom, pojede prilicno i voli, voli i blitvu, grasak i supu najvise, grah...povrce sad i nije toliki problem hB...

Eto voljela bih prijedloge za dorucak, da "ukinem" te lino prozvode, znaci dajte mi nesto da se ne zvace user posted image ...mozda zitarice+mlijeko ili nesto sl, evo ove przenicu cu da probam, puru jede sa abc sirom (nije odusevljena bas ali pojede), nekad joj namazem krisku (sredinu) hljeba sa abc sirom i zalije sa flasicom AD (jer nije to neka kolicina da bi je drzalo)...


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
6.1.2011 16:09:25   
hanabanana
Umjesto abc sira u puru stavi ovo što sam ti nabrojala. user posted image
A onda na to izrendaj sir i i stavi pavlaku.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
6.1.2011 16:09:36   
Lady26
I sad posto radim, dodjem kuci skoro u pola 6 a vrijeme joj je za jelo oko 6, ne bih ukidala ovo voce, iskreno ne bih stigla nista skuhati drugo...jedino da teta skuha rucka vise pa da joj dam to? A da voce jede ujutro...jooooooj nisam pametna, sad mi je zbrka u glavi user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
6.1.2011 16:14:09   
hanabanana
Pa šta vi ručate kad dodjes s posla?

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
6.1.2011 16:17:44   
Lady26
Pa mm radi u smjenama, kad je druga ne kuham nista, jer ja vecinom ne jedem kad dodjem (jedem na poslu) ili pojedem vocku, a kad je prva skoro uvijek ima neko varivo ili pasta u sosu...
Ma ovako, mislim da je najbolje, nek teta skuha malo vise za rucak pa cu joj i ja to dati oko 6, a nek joj mijesa voce, puru, griz, zitarice i sl za dorucak?!

< Poruku je uredio Lady26 -- 6.1.2011 16:18:20 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
6.1.2011 16:22:16   
hanabanana
Ja sam uvijek pravila domaće supe, dosta povrća ( keleraba, grašak, mrkva, brokulice, prokule, karfiol, komorac ) i mesa, onda bi to davala za večeru.
A može i stojati jedan dan.
( nemoj samo davati krompir i špinat koji je odstojao )

To bi mozda bilo rješenje.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
6.1.2011 16:27:51   
Lady26
Ok, hvala...milsim da sam ti trenutno na vrh glave . Tvoji su postovi uvijek "strogi" pa samo cekam ljutog smjeska...sala mala...
Nista onda mijenjamo rezim, imam 3 dana....ujutro cu joj voce, puru, neke zitarice sa mlijekom il nesto slicno, rucak kuhamo vecu kolicinu...
Supu ionako pravim za 2 dana (domacu naravno, od kupovne i meni bude lose )
Hvala puno na strpljenju


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
6.1.2011 18:35:16   
puma
e ljepoto moja lijepa...
i ja sam ti malo sada u "manjku" sa idejama za jelo, ali evo npr. Nane najvise za dorucak voli puru sa krompirom... puru skuhas malo zidje a posebno skuhas 1-2 krompirica i onda to dvoje pomijesas, izgnjecis, izmiksas kako ti volja i zalijes vrlo malo sa mlijekom ili pavlakom ili kajmakom cim hoces... bude ono kasasto... Nane se davi sa takvim doruckom... supice su obavezne, svako drugo jutro zadrobljena supica... mada sam skontala da od supice malo brze ogladni, ali ipak user posted image
a sto se tice obroka, ni Nane nema vise nego sto si nabrojala... nas dnevni meni izgleda od prilike ovako:
u 8 sati flasica (mlijeko + plazma)
izmedju 10,30 - 11 sati dorucak = jaje ili pura s krompirom ili lino proizvod ili supica ili rastopljeni kajmak ili neki namaz
izmedju 12 i 13 sati voce, pa spavanjac
izmedju 15 i 16 sati rucak = ono sto jedemo mi za rucak jede i Nane (varivo ili pita)
izmedju 19 i 20 sati vecera = ostatk rucka ili palacinke ili neki lagani namaz
do 22 sata grickalice (smoki, grisini, monte, voce) a onda flasica (mlijeko + plazma)
u globalu, ne forsiram ga da jede u minutu, nego kad osjetim da je gladan, a jede sve sto mu se ponudi... user posted image

p.s. ljubimo drugaricu Lanicu user posted image

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
6.1.2011 22:02:08   
tekja
Pozdrav...i sama se nekad nadjem u nedoumici radim li ispravno...nas dnevni meni izgleda ovako (17,5 mj):
[color=#006600 size=3] 
7-8 – dojenje
9 – vocni dorucak (kuhano suho voce plus zitarice u mlijeku, a nekad i petit)
11-12- dojenje skroz kratko, da se uspava
13-14 –povrtne domace corbice, dva puta sedmicno pojede poparu (jedino tako hoce jaje), nakon ovog obroka pojede jednu snitu kinder cokolade ili monte
16-17 – rucak sto i nama, dakle variva sa mesom i povrcem, od pita samo zeljanica, riba obavezno jedanput sedmicno uz pire itd. (kad nije riba, uz rucak obavezno casa jogurta)
7-8 – ostaci rucka ili palenta sa mladim sirom, nekad i palacinak sa abc-om
9 – dojenje i spavanac
[color=#006600 size=3] 
pije jednu bocu vode i jednu caja sa medom...pojede svaki dan jednu ili dvije vocke u hodu...
[color=#006600 size=3] 
e sad, meni se nekako cini prevelik razmak izmedju vocnog dorucka i ove juhice poslije spavanjca...mjesec dana smo bili na slanom dorucku, ali nikako nije islo, jako slabo bi doruckovao, zato sam se vratila na vocni, mada bih ga rado izbacila...misljenja pls, sto bi lady26 rekla, otvorena sam za prijedloge?

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu puma)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
6.1.2011 22:05:32   
Anoniman
wooooooooowuser posted image

da hoce moj Andrej ovoliko jestiuser posted image

(odgovor članu tekja)
  Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
6.1.2011 22:18:46   
tekja
dadada, jel ti ovo za nas da jedemo punouser posted image ...joj ja se smori sumnjom da ipak malo jedeuser posted image , odnosno slabo napreduje...po obroku je to 200 ml, nikad vise, a nekad manje...koliko popije dojeci pojma nemam.

Nismo ni visoki ni debeli...80cm/12 kg!  

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
6.1.2011 22:32:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: tekja

dadada, jel ti ovo za nas da jedemo punouser posted image ...joj ja se smori sumnjom da ipak malo jedeuser posted image , odnosno slabo napreduje...po obroku je to 200 ml, nikad vise, a nekad manje...koliko popije dojeci pojma nemam.

Nismo ni visoki ni debeli...80cm/12 kg!  
Tamanuser posted image

super ti jede...sada svakako oni vise ne napreduju onom brzinom kao do godinu dana...uprincipu rastu a na tezini slabo napreduju...sto je i logicno...a vise se i trose...Kad bih ti ja rekla koliko moj A. pojede za citav dan ti bi se za glavu uhvatila...ni trecinu ovog...a opet nije nimalo mrsav...dapace...on mlijeko dobije samo pred spavanje i rano ujutro...dakle dva put...samo ti nastavi...slusaj svoju bebu i sebe...a ja mogu samo da user posted image

(odgovor članu tekja)
  Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
6.1.2011 23:18:50   
puma
tekja, moj Nane je prije 15-ak dana napunio godinu, tezak je 10,5 kg i visok 75 cm... meni je to taman... meni mama probi glavu da on slabo jede, ali stvarno ja vidim na njemu da mu je dovoljno... pa sam pocne izbacivati hranu kad se nahrani, a Boga mi od skoro je poceo i da trazi kad je gladan ili zedan... mlijeka popije 2x po 210 ml, nekad i malo vise znaci oko pola litra dnevno popije mlijeka... a vjeruj mi da ponekad mislim da vise pojede nego Sabina... ma pravo da vam kazem, bas se puno i ne opterecujem s tim, jer vidim da je zdrav i sit... 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
7.1.2011 11:02:33   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: tekja

Nismo ni visoki ni debeli...80cm/12 kg!  


Čuj slabo napreduje!!!
Pa moja S. će u aprilu imati tri godine a ima 12 kg.

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
7.1.2011 11:12:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: tekja

Nismo ni visoki ni debeli...80cm/12 kg!  


Čuj slabo napreduje!!!
Pa moja S. će u aprilu imati tri godine a ima 12 kg.
tvoja S. je veeelika i nema vise bebi spekecauser posted image ...moj ima 13 i nesto kg...visok je 85cm...i jos se nije "istopio"

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *