|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
7.1.2011 11:16:03   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: tekja

Nismo ni visoki ni debeli...80cm/12 kg!  


Čuj slabo napreduje!!!
Pa moja S. će u aprilu imati tri godine a ima 12 kg.
tvoja S. je veeelika i nema vise bebi spekecauser posted image ...moj ima 13 i nesto kg...visok je 85cm...i jos se nije "istopio"


a eto ti stalno ''kukaš'' kako slabo jede....
Moja Farah super jede kao i hanadi, pravi mali termitiuser posted image user posted image user posted image
Farah je visoka 90 a ima 14 kguser posted image a stariji smo od vas
a hanadi je vidoka 120 i ima 16 kguser posted image user posted image user posted image user posted image fakat ne kontam kako joj se ne prima silna hranauser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
7.1.2011 11:19:10   
tekja
hanabanana, po svim tablicama rasta od rodjenja pa do danas moj sin je na donjoj granici, tako da ne mislim da pretjerujem...imamo nekoliko djecaka i djevojcica oko nas, istog uzrasta i svi ga sisaju u visinu makar za pola glave (5-7 cm) i po 1-2 kg u tezini...dakle najmanji je i najlaksi (iako MM i ja nismo najnizi i najlaksi)...
 
za tvoju djev. i njene kg nemam komentar, ako je to tebi ok i meni je...od brata mala ima 2.5 god i 14 kg/100cm i prepremrsava je, skroz slabo jede, stalno anemicna, podlozna prehladama, temperaturamauser posted image , raznim upalama i njena dr. kaze ma ona je super, no sikirikiuser posted image  haj ti sad budi pametanuser posted image

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
7.1.2011 11:25:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: tekja

Nismo ni visoki ni debeli...80cm/12 kg!  


Čuj slabo napreduje!!!
Pa moja S. će u aprilu imati tri godine a ima 12 kg.
tvoja S. je veeelika i nema vise bebi spekecauser posted image ...moj ima 13 i nesto kg...visok je 85cm...i jos se nije "istopio"


a eto ti stalno ''kukaš'' kako slabo jede....
Moja Farah super jede kao i hanadi, pravi mali termitiuser posted image user posted image user posted image
Farah je visoka 90 a ima 14 kguser posted image a stariji smo od vas
a hanadi je vidoka 120 i ima 16 kguser posted image user posted image user posted image user posted image fakat ne kontam kako joj se ne prima silna hranauser posted image

On stvarno slabo jede...to je ono sto mene "brine"...otac mu je jako gojazan (vidjela si uostalom)...a i citava familija s muzeve strane...pitam se kako ima ovoliko kg...mene nervira to sto mi nece meso...sto nece supice...sto nece ribu...sto iskljucivo jede junk food...nema kod njega metode izgladnjavanja...mislim, ne pomaze...on nista ne jede a nervozan je uzasno

jedino sto tamani voce...e radi toga sam presretna...ne kupujem sokove, smokije i ostale grickalice, pudinge itd...nebil bio primoran da pojede sutliju...pekmez..med...etc

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
7.1.2011 11:27:41   
hanabanana
Moja H. je sa 9 mjeseci imala 10 kg.
S. je toliko imala sa 13 mjeseci.

S. je višlja od svojih vršnjaka, prvi put je bila bolesna u septembru prošle godine.
I tada nisu znali zašto je dobila spazam.

Prije i nakon toga, kuc kuc, nikada nije bila bolesna.

H. je u njenoj dobi imala sigurno 16 kg.
Drugačije je građena, i inače su različite.

Ja se ne brinem jer znam da jede i znam šta jede i koliko jede.

Hoću ti reći da to što neko dijete izgleda ko bumbar ne znači da će biti zdravije od mršave djece, i obratno.

Moja S. je rodjena sa 3150, a sa godinom je utrostručila kilažu, meni pedijatri nikada nisu skrenuli pažnju na njenu kilažu. Problem sam pravila isključivo ja, naime poredila sam H. i S. stalno.
Kad sam konačno prestala, mirnije spavam. user posted image

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
7.1.2011 11:28:21   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: tekja

hanabanana, po svim tablicama rasta od rodjenja pa do danas moj sin je na donjoj granici, tako da ne mislim da pretjerujem...imamo nekoliko djecaka i djevojcica oko nas, istog uzrasta i svi ga sisaju u visinu makar za pola glave (5-7 cm) i po 1-2 kg u tezini...dakle najmanji je i najlaksi (iako MM i ja nismo najnizi i najlaksi)...
 
za tvoju djev. i njene kg nemam komentar, ako je to tebi ok i meni je...od brata mala ima 2.5 god i 14 kg/100cm i prepremrsava je, skroz slabo jede, stalno anemicna, podlozna prehladama, temperaturamauser posted image , raznim upalama i njena dr. kaze ma ona je super, no sikirikiuser posted image  haj ti sad budi pametanuser posted image

ja nisma sigurna koja je tablica recimo taman za dijete od 4 i pol godine...
ali meni doktorica svaku pit kaže super je samo je vidočila za svoj uzrast...moja starija nosi garadrobu broj 128 eventualno 120 al to joj je baš knap, ako otkuham kratki rukavi i nogavice.

Kilograma ima 14....
svi nalazi su joj uredni i evo recimo ova mlađa je reklo bi se bucmastija ali je više bolešljiva od starije...starij je beton user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
7.1.2011 11:30:15   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Moja H. je sa 9 mjeseci imala 10 kg.
S. je toliko imala sa 13 mjeseci.

S. je višlja od svojih vršnjaka, prvi put je bila bolesna u septembru prošle godine.
I tada nisu znali zašto je dobila spazam.

Prije i nakon toga, kuc kuc, nikada nije bila bolesna.

H. je u njenoj dobi imala sigurno 16 kg.
Drugačije je građena, i inače su različite.

Ja se ne brinem jer znam da jede i znam šta jede i koliko jede.

Hoću ti reći da to što neko dijete izgleda ko bumbar ne znači da će biti zdravije od mršave djece, i obratno.

Moja S. je rodjena sa 3150, a sa godinom je utrostručila kilažu, meni pedijatri nikada nisu skrenuli pažnju na njenu kilažu. Problem sam pravila isključivo ja, naime poredila sam H. i S. stalno.
Kad sam konačno prestala, mirnije spavam.
user posted image


Očito moram i ja prestati...doktori mi fino kažu sve Ok a ja puna pitanja za sebeuser posted image user posted image user posted image
znači to je to...moram sama presjeći da mislim....
user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
7.1.2011 11:37:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: tekja

dadada, jel ti ovo za nas da jedemo punouser posted image ...joj ja se smori sumnjom da ipak malo jedeuser posted image , odnosno slabo napreduje...po obroku je to 200 ml, nikad vise, a nekad manje...koliko popije dojeci pojma nemam.

Nismo ni visoki ni debeli...80cm/12 kg!  
superrr jedeuser posted image user posted image user posted image user posted image
anel slabije jede ima 10.700gr a dug 75cm.


(odgovor članu tekja)
  Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
7.1.2011 11:41:48   
Anoniman
ja sam imala 14 kg ja mislim kada sam krenula u prvi razreduser posted image ...mene je torba spasavala da me vjetar ne obori...ovo stvarno mislim...nije zahebancija

dok je mm imao uvijek viska i stalno bio bolestan...on je vec kao dijete imao upalu pluca i konstantan bronhitis...misljenja sam da su mrsaviji ljudi zdraviji...svakako jesu nego pretili...a zlatnu sredinu je tesko naci...tj. rijetki su oni koji odrzavaju kilazu da kazem-savrsenu...mada je ovo upitno

Ne treba forsirati dijete da jede ako nece...treba mu samo dobre navike u ishrani napraviti...a to je ono sto je meni problem

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
7.1.2011 11:44:12   
tekja
hvala vam sto mi otvoriste oci i olaksaste dusuuser posted image ... al' eto tjesim se sto nisam jedina koja zagleda svoje dijete, valjda i ja aBd sa drugim djetetom popustim brate malo.user posted image ..

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
7.1.2011 11:48:40   
Anoniman
Tekja ja sam vise "veremila" za anelom kad je bio manji i jelom sad vise ne dok mi neko nekaze jest procjedio,ili smrzo zaklala bi ga odmauser posted image od neke huje....Nije smrso samo bolestan pa,i umoran.
Anelov meni je ovako.
Dorucak.jaja
rucak,supa
vecera cokolino ili riza s mesom
pred spavanje flasa
budjenje oko 3.flasauser posted image nece caja da si tito
Budjnje oko 8.flasa opet ...
Nekad zna biti jedna flsa kad se budi pred jutro kad ustane u po noci nema sanse da nebude 2..flase

(odgovor članu tekja)
  Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
7.1.2011 11:52:42   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: dadada

ja sam imala 14 kg ja mislim kada sam krenula u prvi razreduser posted image ...mene je torba spasavala da me vjetar ne obori...ovo stvarno mislim...nije zahebancija



Moja starija sestra imala 12 kg.
Jedva je primili u školu. user posted image
A ja sam imala dobrih 18 kg. user posted image
A moja H. 24 kg. Masala.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
7.1.2011 12:00:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: dadada

ja sam imala 14 kg ja mislim kada sam krenula u prvi razreduser posted image ...mene je torba spasavala da me vjetar ne obori...ovo stvarno mislim...nije zahebancija



Moja starija sestra imala 12 kg.
Jedva je primili u školu. user posted image
A ja sam imala dobrih 18 kg. user posted image
A moja H. 24 kg. Masala.
Masallah draga hanabananauser posted image user posted image user posted image
ja sam imala 11kg.kad sam posla u prvi razred,najmanja i najsitnijauser posted image htjeli me ispisat al mama nije dala zbog drustva koje sam imala i rodjake s njima sam isla zajedno pa,da nekvarim generacijuuser posted image ...
Znam samo da nisam mogla trpit pi,pi da sam mami bezbroj puta dosla uspiskila se iz skoleuser posted image user posted image user posted image Bila sam stidna nikad se nisam htjela javiti mogul na wc.
Dok mama jednom me nije istukla po guzi,i rekla ucitelju za "moj problem"user posted image user posted image

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
7.1.2011 12:15:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: dadada

ja sam imala 14 kg ja mislim kada sam krenula u prvi razreduser posted image ...mene je torba spasavala da me vjetar ne obori...ovo stvarno mislim...nije zahebancija



Moja starija sestra imala 12 kg.
Jedva je primili u školu. user posted image
A ja sam imala dobrih 18 kg. user posted image
A moja H. 24 kg. Masala.
ko nije bio mrsav kao dijete nema pojma kakva u sa zna bura puhatiuser posted image

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
16.1.2011 9:18:30   
niki83
drage mame, zna li neka od vas neki ukusan recept za bebu u kojem moze pojesti pilece krilce (meso, naravno user posted image )..ali da to nije supica! one su nam vise dosadile... imamo domacu piletinu pa bih joj rado danas napravila..ali nemam vise ideja.. da, da, ni riza vise ne dolazi u obzir, muka je i meni vise od nje, a kamoli njoj user posted image hvala

_____________________________

N&N

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
16.1.2011 9:29:19   
Anoniman
skuhaj joj s krompirom i mrkvicom ili s blitvom i krompirom...ili pire...vidi se da moje dijete samo krompir jedeuser posted image

ja sam, dok je jos normalno jeo, znala staviti krilca, krompir, mrkvi i kukuruz secerac

(odgovor članu niki83)
  Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
16.1.2011 10:47:27   
niki83
hvala dadadadadadaaa user posted image
ja zaboravila da krompir postoji..jer ona ga rijetko hoce jesti...ali mislim da bi u ovoj kombinaciji sa mrkvom bio odlican, a njoj barem prihvatljiv user posted image


_____________________________

N&N

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
19.1.2011 14:11:12   
niki83
IZVORNA PORUKA: dadada

skuhaj joj s krompirom i mrkvicom ili s blitvom i krompirom...ili pire...vidi se da moje dijete samo krompir jedeuser posted image

ja sam, dok je jos normalno jeo, znala staviti krilca, krompir, mrkvi i kukuruz secerac



prije neki dan smo pravili ovo i super je bilo, jela je! user posted image
a sad imam pitanje koliko su OK oni pelati iz konzerve, da se stavljaju u neko kuhanje koje i beba moze jesti...jer ona je ljetos voljela paradajz i mislim da bilo bi lijepo opet dodati taj okus u hranu..samo svjezi je bljak, pa nesto razmisljam o ovim pelatima..sta vi kazete?


_____________________________

N&N

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
19.1.2011 14:27:12   
Anoniman
pelat se smatra "zdravim"...gledala na tv-uuser posted image ...u svakom slucaju je bolji od paradajz pirea...ili onog koncentrata u tbi...e da...nekad je moj Andrej volio i makarone s sosom od paradajza (pelata)user posted image

(odgovor članu niki83)
  Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
19.1.2011 15:15:24   
niki83
ma jest ce Andrej ponovo aBd, nemoj da tugujes, mada znam da nije lahko, moja kad ne jede dan, ja ludim...jednostavno treba strpljenja najvise za svaku od njihovih faza!!!
a hvala na brzom odgovoruuser posted image


_____________________________

N&N

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
25.1.2011 20:05:38   
plavooka
Postovanje svima,ja sam ovde nova i htela bi da se druzim sa vama iskusnijima,htela bi  po nesto da vas pitam i ako mogu da pomognem nekome.E sad da vas pitam nesto....user posted image Moja devojcica ima 14 meseci pa bi htela da pitam sve druge mame kako izgleda njihov jelovnik za malisane(celodnevni)Moja cerkica jede sve(99%) a to vas pitam zato sto mi doktorica kaze da mora jos da jede da to sto ona jede je malo,npr:kada se probudi oko 8,30h dobije mleko(vestacko 180mg nestle pokusali smo i sa 210mg ali joj je puno i vec oko 10 ili 10.30h ide da dremne malouser posted image )izmedju dorucka i spavanja pojede jos ponesto (malo hleba,keksic sa mamom plazmu sa mlekom i td)Zato vas molim da mi napisete vese jelovnike za vase bebce celodnevne,a drugi put cu vam napisati sta jede ostatak dana...Hvala puno na odgovorima....user posted image

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
25.1.2011 20:15:26   
Hanady RR
Dobro nam došla...

tvoje pitanje s eodnosi smao na doručak...većina beba doručkuje prije spavanja...koliko puta dnevno beba spava ako je dva puta onda j eok da legi bez doručka čvrste hrane...

u koliko je doručak bebi črvste hrane...
koliko dnevno mliječnih obroka imate...
koliko čvrstih odborka imet....



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu plavooka)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
25.1.2011 20:20:47   
salmy
Dobro doslauser posted image user posted image user posted image
Pa nas jelovnik se sastoji iz sljedeceg : bebi ima 15 mj
Ujutru mlijeko +med oko 7-8
Dorucak nekad jaje,nekad banana+ keks.ili neki namaz abc sir
Uzina smoki ili monte ili jabuka ili keksic
Rucak obicno bude meso(teleca koljenica supica) ili krompiric sa povrcem
uzina opet nesto da zvakne (sokic ili caj obavezno)
Oko 5 jede sa nama (nas rucak ili sto je njemu ostalo od njegovog rucka)
opet uzina nesto zvakne
i vecera griz +banana
i mlijeko obicno +med oko 12
Nadam se da sam ti barem malo pomogla

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
25.1.2011 20:29:09   
teacher75
mojoj bebi je 15 i po mjeseci i kod nas to ide ovako:
kad se probudi jede puru ili griz sa mladim sirom ili abc namazom ili udrobim hljeba u mlijeko i dodam malo putera i jaje i sira. nakon spavanja jede voce. oko 4-5 je rucak- povrce sa mesom, oko 7 je vecera- uglavnom cokolino. u medjuvremenu pojede nekad keks ili nesto od onoga sto ja jedem...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
25.1.2011 21:29:39   
mamabb
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: tekja

Nismo ni visoki ni debeli...80cm/12 kg!  


Čuj slabo napreduje!!!
Pa moja S. će u aprilu imati tri godine a ima 12 kg.
tvoja S. je veeelika i nema vise bebi spekecauser posted image ...moj ima 13 i nesto kg...visok je 85cm...i jos se nije "istopio"


a eto ti stalno ''''kukaš'''' kako slabo jede....
Moja Farah super jede kao i hanadi, pravi mali termitiuser posted image user posted image user posted image
Farah je visoka 90 a ima 14 kguser posted image a stariji smo od vas
a hanadi je vidoka 120 i ima 16 kguser posted image user posted image user posted image user posted image fakat ne kontam kako joj se ne prima silna hranauser posted image



Moja djevojčica ima dvje godine i (skoro) dva mjeseca, jede normalno,ima tri obroka i užine koje su najčešće voće. Slatkiše joj ne dajem, dnevno jedna krembanana,ako jede pekmez onda drugog slatkiša nema ili ako je za užinu puding, sutlijaš (zna nam se omaći ali to je kad je kod nane ili bake),uglavnom, ona je visoka 96-97 cm i ima 20kg.Ona uopšte nema šlaufića već je sva ''''nabijena'''', nekad me brine da ne bude baš ''''bembela'''' dsjevojčica ali pedijatar kaže da ona njemu izgleda sasvim normalno jer je puno viša od svojih vršnjaka, pa i taj resto kila i ne dođe kao višak.user posted image  Zdrava je hB i to je ono što mi je od svega najvažnije, ali kad uporedim ovako neka mi mi mušica vazda zuji u glavi.user posted image

< Poruku je uredio mamabb -- 25.1.2011 21:31:38 >


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
2.2.2011 10:19:40   
emma.L
I nama isto zuji jer cijela moja familija ima taj "debeli gen" user posted image . Ja sam bila debelo dijete i ostala željna eurokrema jer je moja mama pazila da takvih stvari ne bude u ostavi nikada (zato ga supnom kašikom jedem sada user posted image ), i čim Ema počne tamaniti sve (dođu joj tako faze) mi odmah počnemo razgovarati na temu "da se ne razvali". Mada mislim da nema osnove za te brige, jer skače kao blesava, a ja sam bila prilično troma. Mislim da Ema ima oko 14-15 kg na visinu možda 95 cm i nije debeljuca uopće.
A jelovnik nam je (kad je doma): ujutro po ustajanju pola šolje rijetkog čokolina zbog sirupa koji ne smije na prazan želudac (više ni ne može popiti jer nije navikla jesti odmah ujutro), kasnije doručak čaj s medom + maslac i džem, pavlaka i sir, jaje, nekad griz sa medom i kakaom, pura sa maslacem i jogurtom, jutros recimo banana i kruška sa mljevenom plazmom - kako kad, za ručak jede supicu sa koljenice ili junetine ili piletine (uvijek sa mesom unutra) ili neku čorbu sa gomilom povrća, nakon spavanja ide voćka ili monte ili grožđice i čaj, ponekad keksić ako kasno ustane da ne kvari ručak, kad mi dođemo s posla ruča što je već za ručak (to nam je ujedno i večera oko pola 6) i kasnije može slatkiš, kokice, voćka, nije mi ni bitno kad sve ovo kroz dan pojede.
Kad je u vrtiću nemam baš uvida u količinu koju pojede, ali čim dođe iz vrtića (ide samo 4 sata) ponudimo joj jogurt ili voće pa ako pojede, znamo da joj je trebala dopuna, a ako ne znači da je ručak bio po njenom ukusuuser posted image . I nastavljamo sa našim ručkom onda, samo joj uvečer forsiram malo više voće. Mislim da dosta jede količinski dok može pojesti cijelu pastrmku i salatu od karfiola pride ali nemam nikoga da usporedim jer ispade da bolje jede od djece svih naših prijatelja.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *