|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
27.1.2009 15:35:30   
Gigana
možda ne bi trebalo davati jaje baš svako jutro, znaš da se od njega može dobiti zatvor, ali opet, sve je individualno.

Mom Vedadu je 14 mjeseci i jedemo svega po malo.  Ujutro kad ustane (oko 8 sati) presvučem ga, umijem, obučem i dajem mu kašiku meda, pa nakon 15 minuta topli čaj (obično je to Hipp instant čaj od šumskog voća ili kamilice).  Poslije toga mu dajem neki od Lino proizvoda ili Hipp mliječne kašice koje se prave s vodom.
Ja onda odlazim na posao, a preuzima ga teta čuvalica, koja ga kasnije dolmi supicama, grahom, mesom, rižom, krompirom, itd. (juče mu je davala geršlo user posted image , cijeli dan je imao vjetrove, a ona kaže da je bio oduševljen kad ga je jeo).  Ja geršlo inače ne volim, niti ga pravim, a eto, mom djetetu se pravo sviđa.
U međuvremenu mu daje svježe iscjeđene sokove, čajeve, voće ili voćne kašice, a ja kad dođem s posla, onda nam se privali za stolom i obavezno nešto gricne.  Dajem mu i smoki i monte i voćne jogurte, i milk šnite.
Pred spavanje dobije adaptirano mlijeko i to je otprilike to.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
26.3.2009 0:47:36   
Hanady RR
Ja sma svoju Hanadi počela učiti na obroke sa 4 mjeseca...počele smo sa hapicama, pa supicama , kašicama...i nikada ama baš nikada nismo jele kupljene kašice. Čak sam i sokove pravila sve do godinu i pol. A najbolji način da vam dijete ne prevrne tanjir na ćilim nje Nukov tanjirić koji se vakumira na plastičnu površinu hranilice...nema šanse da ga smakne. Kod nas se tačno zna kad je doručak, ručak večera i naravno prije doručka domaće miljeko sa neskvikom ili kolom cao, što se tiče međuobroka tj. užina uopšte tome ne pridajem važnost jer ona sma uzme štapiće, voće ili iz friždera jogurt da pojede. kifle voli pa joj napravim ili krofne ili peksimete i onda to ona nosa po cijeli dan i jede.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
22.4.2009 12:50:01   
mišur
Hajde da malo dignemo temu, ženeuser posted image user posted image
Moj Luka ima tri glavna obroka i to ovakvim redosljedom:
-oko 9h doručak i to obično:palenta sa pavlakom, griz, cicvara, hljeb sa pavlakom ili ABC sirom, zobene pahuljice...Uz sve pije i jogurt...
-oko 11h pije cijeđeni sokić:jabuka, kruška i naranža, a dva puta sedmično ide kombinacija jabuka, mrkva i cvekla
- oko 12.30-13h ručak: sve što pravim nama, samo bez začina i to ukoliko se radi o čorbicama...Ako ne, njemu posebno pravim...
Još mu nisam davala mljeveno meso, ovih ću dana, nikako da kupim...
Pošto sam ga mislila napraviti sa makaronima, i to od crnog brašna, interesuje me jeli neko pravio...
I pošto Luka opet hoće samo pasirano, nemam pojma kako da mu makarone pasiramuser posted image user posted image user posted image
- oko 16h je užina: neka Hipp voćna kašica ili neki Dukatino ili Monte...
-oko 17.30h mu dam pola banane ili kruške ili jabuke, to mu je neka mjera otprilike...
-oko 19.30-20h je večera i to neki Nestle ili plazma...
-oko 21-21.30h ide spavati i tad pije mlijeko sa 1 kašikom griza,a nedavno sam počela u to umutiti i žumance...
-oko 6h ujutro pije 210ml mlijeka...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
23.4.2009 12:18:13   
hanabanana
Nemoj molim te stavljati mu sirovo žumance u mlijeko.
Trovanje salmonelom u njegovom uzrastu najčešće rezultira smrću.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
24.4.2009 9:14:44   
mišur
Uh, Hanabanana, sad si me baš presjekla!!!
Stavila sam mu svega dva ili tri puta, i to domaće jaje, ali bogami više neću...
Kad sam pročitala ovo što si napisala, noge su mi se odsjekle...
Baš si sročila post onako da pogodiš u sred sredeuser posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
24.4.2009 9:20:13   
hanabanana
Ma da se razumijemo, ja sam ko mala pojela žumanjaca i žumanjaca razmučenih sa šećerom, i evo me živa i zdrava. Ne znam zašto su nam roditelji to davali i čemu inzistiranje na jedenju sirovog žumanjca?!
Ali sa ovom pameću, i sa ovim  saznanjima, nikada to ne bih dala svojoj djeci.

Što mi treba da pokupe salmonelu...pa ne znam šta bi sebi uradila.

Naravno, ne mislim da je moja mama mislila ista loše ili da je bila neodgovorna kada mi je to davala da jedem.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
24.4.2009 11:47:54   
mišur
Ma naravno, i meni je moja mama davala pa me evo zdrava i prava...
Ali bolje je ne tražiti đavola, u svakom slučaju...
Što ti kažeš, ne dao Bog da se desi, ne bih sebi nikad oprostila...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
24.4.2009 15:30:12   
anitaMO
meni mama navalila što joj ne stavim u mlijeko izmućeno jaje,sreća pa je ne posluša.
hvala do nebauser posted image


_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
26.4.2009 17:31:04   
mišur
Tako sam i ja stavila...user posted image
Na prijedlog moje mame....

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
5.1.2010 19:08:54   
mamaMi
s prehranom ja sam samo pazila na to u kom se uzrastu sta uvodi - po preporuci ljekara.

sad - to je bilo poodavno, ali se sjecam da se med uvodio poprilicno kasno, kao oko godine starosti, bjelance oko 9tog mjeseca, zumance od 13og mjeseca, a tad i suhomesnati proizvodi.

I ja sam pocela raditi nakon godinu, Laracroft, cuvala ga je teta, i sjecam se da sam se sekirala oko njegove ishrane, jer mi je izgledalo da nedovoljno jede cvrstu hranu.
Ispostavilo se da je to bio privid - dojenje se nastavilo bez problema - isla sam kuci da ga dojim, ili sam izdajala mlijeko.

Sad, ja ni danas nemam tako precizno odredjen jelovnik kao neke mame (svaka cast!), ali ono sto je on jeo je vecinom bilo voce i povrce sirovo, kuhano povrce i slicno. Kasnije je dosla i pasta (tvrdje kuhana) i to jako voli da jede, kuhano meso...
Ja mu nisam pasirala hranu, nego ostavljala komadice, pa je volio da sam jede prsticima, odusevljava se i danas grasku.

Ja ga ne tjeram da jede - dam mu sto imam, i ako jede, jede, ako ne, ponudim mu par opcija na odluku.

Smatram da je bolje ne mjesati puno ukusa i dati stomacicu vremena da se navikne na razlicite vrste hrane, pa svom sinu sam davala jednu vrstu namirnice po obroku, a onda je uzina u stvari drugi dio rucka, i sl.
Nisam davala cokolade i slatkise.

trudila sam se praviti hranu, sokove, ali kad sam radila i kad nije imao ko drugi, snalazili smo se.

sad me nervira prehrana u vrticu (dorucak slatki griz, uzine su cokoladni biskviti, daju im kikiriki da grickaju...)


(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
8.4.2010 21:55:14   
koka i po
Ja bih molila za savjet ,čini mi se da pijemo puno mlijeka.Ovako izgleda naš meni:

-ujutro rano AD mlijeko 200 ml
-oko pola devet doručak,pura sa sirom ili pavlakom ili jaje sa pavlakom,ponekad eurokrem ili margarin sa pekmezom,omak od griza,čokolino plus+čaj kao napitak+voće
-oko pola jedan ručak,sve vrste povrća skuhane u čorbici i meso
-oko pola tri  AD mlijeko oko 200ml
-večera oko šest pretežno ono što je ostalo od ručka ili tjestenina sa povrćem i pavlakom,svježi sir ,hipp slana kašica+voće obavezno
-oko devet AD od 150-200ml
Moram da napomenem da izmedju obroka ide monte,keksić,čokoladica,kroki ili voćkica.


(odgovor članu mamaMi)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
8.4.2010 21:59:11   
Hanady RR
pozdrav koka i po...
dobrodošla na RR kao prvo
a drugo...neznam kojeg je uzrasta tvoja beba ali ja imam djevojčicu od 14 mjeseci čiji si ti meni prepisala. moja djevojčica doduše je dojila pa sada pije mlijeko sa kašikom keksolina u vremenu kada ti daješ AD ali u svakom slučaju tvoje pitanje o količini mlijeka odgovara stvarnom stanju moje bebe.

i starija djevojčica je ovaj režim hranjenja ( ona sa AD Hipp9 držala do 24 mjesac a onda smo smanjili ne mi nego ona sama na 2 puta.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
8.4.2010 22:05:43   
R&T@
Moja starija je do drugog rođendana pila litar mlijeka dnevno+ svu ostalu hranu!
Jedna "prijateljica" me je ubijedila da je to previse.
A nasa draga pedijatrica je pametno zakljucila da "Djeca savrseno znaju koliko im mlijeka treba. I da ce sama smanjiti kad osjeti potrebu."
I pitala me:"Koliko mlijeka piju djeca koja doje?"
To niko ne zna, a mi AD mame smo opterecene kolicinom.
I stvarno je tako bilo, ali jos uvijek voli mlijeko.

Mlađa sad ima godinu i pije 250 ml ujutro i toliko uvece.
One po danu je sama jednostavno odbila i ja prestala praviti.
Ali ona zato pojede cijelu pavlaku za jedan obrok.



_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
9.4.2010 14:23:26   
koka i po
Hvala mame utješile ste me pravo.Ja ovakve dileme nisam imala sa starijim djetetom jer on nije pio mlijeko od trećeg mjeseca pa mi je sada sa mladjim malo frka,a vjerujte pola toga sam zaboravila jer je razlika izmedju moje djece deset godina nego ako planirate planirajte na vrijeme-šala mala.Je li koja zna kakav dobar recept sa voćem i žitaricama to mi je nekako najzdravije za doručak?

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
9.4.2010 14:34:59   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: koka i po

Hvala mame utješile ste me pravo.Ja ovakve dileme nisam imala sa starijim djetetom jer on nije pio mlijeko od trećeg mjeseca pa mi je sada sa mladjim malo frka,a vjerujte pola toga sam zaboravila jer je razlika izmedju moje djece deset godina nego ako planirate planirajte na vrijeme-šala mala.Je li koja zna kakav dobar recept sa voćem i žitaricama to mi je nekako najzdravije za doručak?

e nas dvije koje smo te utješile smo ti plaho isplanirale pa je kod mene razlika 2 g i 8 m a vidi u potpisu kod tajre nije ništa veća.
a recept imaš na temi imaš više njih...ja baš i nisma sa žitaricama pravila jer moja djeca to neće ni pod razno...jedino stavim u maffine žitarice i tako jedu.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
9.4.2010 14:38:00   
Lejla Ka
Ma za doručak može svo voće, sa svim žitaricam user posted image (jesam ti pomogla)
Može i povrće: slatka bundeva sa palentom ili prosom.
Griz sa svim trenutno dostupnim voćem može.
Možeš i suho voće, npr marelice, opereš i skuhaš sa žitaricama, obilje željeza.
E sad, zavisi šta vi volite?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
9.4.2010 14:47:48   
koka i po
E,moj mali živćo neće da žvaće,hoće ono što se njemu svidja.Neki dan smo imali grašak za ručak,jedno zrno pojede a dva izbaci ko iz katapulta doduše ima samo četiri zuba a 13 mjeseci.Zato kokice jede ko i ja pa mi nikako nije jasno .Možda da forsiram pečenu hranu ?Možda su mu se čorbice ogadile,ali eto smatram da se jedino kašikom dobro najede.A opet kad promislim ništa mu ne fali ima skoro 15 kg.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
9.4.2010 14:52:21   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: koka i po

E,moj mali živćo neće da žvaće,hoće ono što se njemu svidja.Neki dan smo imali grašak za ručak,jedno zrno pojede a dva izbaci ko iz katapulta doduše ima samo četiri zuba a 13 mjeseci.Zato kokice jede ko i ja pa mi nikako nije jasno .Možda da forsiram pečenu hranu ?Možda su mu se čorbice ogadile,ali eto smatram da se jedino kašikom dobro najede.A opet kad promislim ništa mu ne fali ima skoro 15 kg.

mashala za djecaka user posted image , nece ni moja bebi neko povrce, tipa zrna kukuruza pa ih onda izgnjecim viljuskom i ide bolje, probaj tako, steta je da ne jede povrce tipa graska i sl.


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
9.4.2010 14:56:10   
Hanady RR
moja bebača jede sve...
nevjerovatno kako voli da jede...svoja mama u orginalu...
ja njoj dam komadiće piletine krompiriće na hranilicu i one sve to sam pojede sa komadićima hljeba...a ja joj kašikom dajem i grašak i supu i sve to pored onoga što ona jede sa hranilice sama. mašallah još 700 gr i stiće sestru po kilama. user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
9.4.2010 15:01:34   
koka i po
Jesmo se mi mame raspričale mora da sve bebe spavaju.Šta mislite o uvodjenju hrane tipa salama i hrenovkice?Moj stariji sin ih je jeo prije nego što je navršio godinu dana a malom mi se nekako ne daje,valjda s godinama čovjek postane svjesniji.

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
9.4.2010 15:02:25   
Lejla Ka
Kod nas je isto grašak na crnoj listi, ali pite u uljevaci prolaze kako god. U uljevaku mu mogu uvalit sve, osim graška user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
9.4.2010 15:06:31   
Hanady RR
iskerno moja je već porbala virše...starija jede samo pržene na puteru u vidu loptica i mala je toliko plakla da sam joj dala i ona pojela. svakako da ne praktikujem često ni starijoj ovaj vid doručka ali nevidim ništa loše da ponekad promjeni.

i ne moje ne spavaju trenutno...moje se igraju karti user posted image user posted image user posted image user posted image

a ja čekam pretis da kaže gotovo pa da bježim user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
10.4.2010 10:53:45   
koka i po
Jutro Tajra,šta danas kuhamo bebama daj mi prijedlog za večeru'

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
10.4.2010 11:12:18   
R&T@
Dobro jutro, draga!
Evo citam postove od jucer, i mislim, jer jos nisam skontala sta cemo jesti.
Mislim svi mi ukucani, jer smo svi stariji od godinu user posted image

Vjerovatno ce biti neko varivo.
Imam uvijek u zamrzivacu onaj Ledo mix, a to mozemo svi

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
10.4.2010 11:18:49   
koka i po
Ja ručak već skuhala,šta ću moram uraniti ne mogu od malog ništa uraditi dok je budan a i veliki ima svoje prohtjeve.Kontam za večeru puru sa sirom pa opet ne znam .Jesili davala djeci suhi sir sa purom ?

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *