|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
19.8.2010 14:56:15   
koka i po
hvala Višnja ....stvarno ne znam kad uuduće da mu napravim friško jelo.A nikad mu nisam dala od juče,čak mu po dva puta dnevno kuham.Ja budale jelde user posted image user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
19.8.2010 14:58:26   
Visnja RR
user posted image user posted image  zaista nema potrebe za tim...slobodno mozes ostaviti da prenoci... pa to je vec veliki bebac user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
19.8.2010 14:59:33   
w.pooh
I ja kad pravim supicu napravim da ima za dva dana user posted image špinat nikad ni u toku istog dana nisam podgrijala a gljive još uvijek nije ni probao i neće još user posted image Krompir ako je kuhan može prenoćiti, naravno sve ide u odmah u frižider..a što grašakuser posted image user posted image

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
19.8.2010 15:01:55   
bananica
IZVORNA PORUKA: w.pooh

I ja kad pravim supicu napravim da ima za dva dana user posted image špinat nikad ni u toku istog dana nisam podgrijala a gljive još uvijek nije ni probao i neće još user posted image Krompir ako je kuhan može prenoćiti, naravno sve ide u odmah u frižider..a što grašakuser posted image user posted image



ja sam cula da ispusta pri podgrijavanju neke otrovne materije, poput spinata, sad koliko tu ima istine ne znam, al ja ga ne podgrijavam

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
19.8.2010 15:18:45   
Majčica
Za grasak ne znam, a cula sam za gljive, spinat i krompir da ne valja podgrijavati. Mada krompir obicno ima u svakom kuhanom jelu, tako da ne znam kako bi izgledalo da se on ne podgrijava. 

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
8.9.2010 6:45:24   
Ella_H
Poz drage moje bas sam se nacitala...
Kod mene situacije nesto slicno kao kod mame mumi
caj nece, sokice rjetkost, voli dosta mlijeka,
pitu ponekad nemam je kad ni spremat hehe razljevak itd
povrce i meso skoro nikako neznam sta da radim
a sto se tice od jucer da ne podgrijes draga koko pa nije ti prvo djete
hehehe ovo kazem jer sam svom prvencu sve tako titrala jadnica
samo sto nisam osjedila...
Moram priznati nekad mi nedostaje kreativnosti u svemu ovome...
Primjetila sam da momcic voli domaci hljeb strogo i umakati onako u recimo supicu
corbicu nece nista da je kasasto nego da on to momacki ceprka...
Gubim interes za kuhanje jer nista nece da jede skoro u zadnje vrijeme
ni maleni ni veliki momcic.....

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
17.9.2010 14:21:47   
daris
evo i da se i ja javim!
Moj bebac ima godinu i deset dana.mlijeko nece da pije a podoj jednom dnevno ili nijednom
nas meni izgleda ovako.
budjenje je u pola 7, 7 zavisi.Ako ga prevarim popije mlijeko u najboljem slucaju 100 ml.( u mlijeko sam probala stavljati sve moguce kombinacije i samo sam probala ali uzalud)
Ukoliko nepopije mlijeko za nekih pola sata do sat od budjenja dajem mu neku kasicu lino koja ide sa mlijekom jer na taj nacin pokusavam da nadoknadim tu tekucinu.Pojede mozda pola zdjelice za puding koju svi otprilike imamo u kuci.
S obzirom da rano ustaje spavanje opet ide oko 9, nekih sat vremena.
oko 12 jede neku vocnu kasicu ( ili od svjezeg voca ili gotovu), oko pola 2, 2 je spavanje.nakon sat vremena i budjenja pojede neki slani obrok.svaki njegov obrok je otprilike pola zdjelice za puding nista vise moze biti samo manje.Nakon toga u medjuvremenu mozda pojede koji smoki ili cokoladicu ili monte.Nista tvrdo jer ima samo 4 zuba i slabo moze svariti komadice jer se zagrcne( sve sto mu dajem je ispasirano ili zgnjeceno ).
Oko 6 ili 7 sati mu dam opet ili voce sa nekim Linom ili samo uglavnom pokusavam neke kombinacije da mu nije sve isto.
oko 9 pokusaj flasice nesto malo popije ili nikako ili podoj ali slabo imam mlijeka.

Sad mu pokusavam dati malene mrvice hljeba sa pavlakom.Mozda pojede cetvrtinu kriske hljeba( mislim samo na sredinu) to nemogu smatrati obrokom.nedajem mu plazmice jer gurne prevelike komade koje nezna da sazvace pa se zagrcne.Sir nevoli tako da tu kombinaciju nemogu da pravim.pomalo sam ocajna jer neznam sta da mu dajem.nekad mislim da mu je hrana tako jednolicna i onda sebe krivim za to.Ali zaista neznam sta da ucinim.pogotov sto sam ja na poslu do pola 6.Skoro cijeli dan nije samnom i nemogu da mu se posvetim u toj mjeri koliko bih ja zeljela.user posted image
ako imate bilo kakav prijedlog ili savjet bit cu vam zahvalna!!!!

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
17.9.2010 14:54:12   
Honey3
daris evo nije tvoja beba jedina koja nece mlijeko i moja E evo vec nekoliko dana pije mlijeko samo ujutro oko 200ml.i poslije nece flasicu ni blizuuser posted image Ja mislim da je to samo faza,jer je malo prehladjena a kao da hoce i novi zubiciuser posted image sto se ostale hrane tice u tu je malo umanjila ali ja citav dan samo joj dajem pa koliko god pojede ja zadovoljna,voli krompir,puru,jaje,voce svo,supe,rizu,meso onako po malo,plazmu,smoki(ali joj rijetko dajem),stapice,cokoladu,ma skoro sve voli samo jos nismo jeli gljive i kostunjavo voce,ja joj nista ne blendam a ima samo 2 zubica,ona tako fino zvace a sto nemoze sazvakati pljune i hvala Bogu jos nijednom se nije hranom zadavila,pravim joj posebne obroke ali i sa nama jede sve sto i mi samo ne puno zacinjenouser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu daris)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
15.11.2010 0:56:21   
leona81
moja curica iduce sedmice puni godinu pa me interesuje da li jede dovoljno guste hrane?
ujutru kad se probudi doji oko 10, i prije prvog spavanja opet doji dakle oko 12 ili 13 a izmedju toga pojede ili malo hljeba ili stiropor rizin ili neku vocku...
poslije budjenja jede vocnu kasicu od 120 ml, i kasnije ponovo doji...popodne jede i povrce sa mesom oko 60 ml i ja joj dam jos malo vocne kasice ili vocku ili hljeba
navecer je prije jela nocne kasice ali u posljednje vrijeme ih nece pa ne znam sta bih joj uvela pred spavanje,veceras je jela malo kruske i mandarine i dvopek, nece ni one kasice sto se prave s vodom a sadrze AD...uspava se dojenjem i doji 2 do 4 puta tokom noci...popije caj ili vodu tokom cijelog dana pomalo, ponekad razblazeni sokic...
kad trebam uvesti kravlje mlijeko i kako? bjelance? paradajz? smije li kasice s cokoladom? kivi? sto se tice citrusa probala je mandarinu, narandzu, maracuju i ananas...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
15.11.2010 1:02:47   
Visnja RR
leona pogledaj na temi ishrana od 12 do 18 mjeseci...tu ćeš naći mnogo ideja...
kivi ne bih još
mlijeko i bjelanjak probaj i pazi ima li reakcije...
ako bijoj se dopala kašica s čokoladom, što da ne

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
15.11.2010 1:06:01   
leona81
eh da a ljesnjak, orah i badem u tablicama pise od 10 mj mljeveno? da li joj mogu dati cokolesnik npr?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
15.11.2010 1:08:02   
leona81
i smije li probati malo torte za rodjendan ako dosad nije probala bjelance?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
15.11.2010 1:08:10   
Visnja RR
ja sam svom djetetu uvela i malo prije godine čokolešnik....

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
15.11.2010 1:09:28   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: leona81

i smije li probati malo torte za rodjendan ako dosad nije probala bjelance?


naravno da, da... jer joj moraš sad uvesti bjelanjak da vidiš da li ima reakcije ako ima onda je problem vakcina koju prima nakon 12 m...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
15.11.2010 1:18:14   
leona81
mi necemo dati vakcinu do 18 mj...a mozda necemo ni tad...moja sestra je imala uzasne reakcije na vakcine a i brat doduse manje...tako da nisu primili sve do kraja i sasvim su ok...nakon sto sam saznala da nas dom zdravlja daje vakcine iz koreje i ovaj slucaj sa vakcinom u lukavcu, a i podatak da je ukinut mmr sa 12 mj u susjednoj nam drzavi, sumnjam da cu da je dam osim ako se sta znacajno ne promijeni...hvala na savjetima, svakako cu joj uvesti bjelance, ide isto kao sa zumanjkom po cetvrtina?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
18.11.2010 11:30:45   
leona81
probali smo bjelanjak...bez reakcijauser posted image

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
18.11.2010 12:43:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: leona81

mi necemo dati vakcinu do 18 mj...a mozda necemo ni tad...moja sestra je imala uzasne reakcije na vakcine a i brat doduse manje...tako da nisu primili sve do kraja i sasvim su ok...nakon sto sam saznala da nas dom zdravlja daje vakcine iz koreje i ovaj slucaj sa vakcinom u lukavcu, a i podatak da je ukinut mmr sa 12 mj u susjednoj nam drzavi, sumnjam da cu da je dam osim ako se sta znacajno ne promijeni...hvala na savjetima, svakako cu joj uvesti bjelance, ide isto kao sa zumanjkom po cetvrtina?





u kojoj od susjednih drzava je ukinut mmr,moj sestric primio u Hrvatskoj prije mjesec danauser posted image

(odgovor članu leona81)
  Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
18.11.2010 12:51:30   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: leona81

mi necemo dati vakcinu do 18 mj...a mozda necemo ni tad...moja sestra je imala uzasne reakcije na vakcine a i brat doduse manje...tako da nisu primili sve do kraja i sasvim su ok...nakon sto sam saznala da nas dom zdravlja daje vakcine iz koreje i ovaj slucaj sa vakcinom u lukavcu, a i podatak da je ukinut mmr sa 12 mj u susjednoj nam drzavi, sumnjam da cu da je dam osim ako se sta znacajno ne promijeni...hvala na savjetima, svakako cu joj uvesti bjelance, ide isto kao sa zumanjkom po cetvrtina?



Kod nas se ne daje MRP, nego Priorix proizvođač GlaxoSmithKlinea..Govorim o ovoj sa 13 mjeseci...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
18.11.2010 12:52:04   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: leona81

mi necemo dati vakcinu do 18 mj...a mozda necemo ni tad...moja sestra je imala uzasne reakcije na vakcine a i brat doduse manje...tako da nisu primili sve do kraja i sasvim su ok...nakon sto sam saznala da nas dom zdravlja daje vakcine iz koreje i ovaj slucaj sa vakcinom u lukavcu, a i podatak da je ukinut mmr sa 12 mj u susjednoj nam drzavi, sumnjam da cu da je dam osim ako se sta znacajno ne promijeni...hvala na savjetima, svakako cu joj uvesti bjelance, ide isto kao sa zumanjkom po cetvrtina?





u kojoj od susjednih drzava je ukinut mmr,moj sestric primio u Hrvatskoj prije mjesec danauser posted image



Primio je priorix...user posted image ...sto je u biti isto, samo drugi proizvodjac.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
18.11.2010 12:53:14   
Anoniman
mozel mi tko reci u kakvo jelo stavljate zumanjak  scim jos dodajete stvavljate stim???
Neznam u sto,da ga stavim s ostalim jelom da smixsam??
Hvala,.

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
18.11.2010 12:55:29   
Skvo RR
A, sto ces ga miksati, mislim bebac je veliki? To sam samo radila kada sam uvodila zumance....user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
18.11.2010 13:01:46   
Anoniman
skvo,pa mix mu jer slabo jedeuser posted image muce ga desni pa kad dam nesmx slabo pojede a kad simxsam pojede bar nesto i brze nego ovako.Inace rijetkost mix al kad su zubi upitanju tad moram ,kad slabo jede.
Zanima me scim da zumanjak smix sta jos da stavim snjim
Jer se mucimo sa manjkom zeljeza ,a znam da je zumanjak za zeljezo

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
18.11.2010 13:07:22   
Skvo RR
Mozes u sve...U povrce, u meso, u pavlaku..u jogurt...Onda mu stavi u ono sto voli da jede.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
18.11.2010 13:13:44   
Anoniman
EH, superrrr bas ti hvalauser posted image user posted image ja mislila nesmije da ima neko odredjeno jelo u sta ide user posted image a ja i mene .....
Punoo puno hvala,budemo napravili i probali.....

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
18.11.2010 17:12:16   
leona81
mi smo probali i komadic torte, nije bilo reakcije evo 2 dana uzastopno...smijemo li sad jesti nesto s mlijekom?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *