|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
18.11.2010 17:17:05   
leona81
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: leona81

mi necemo dati vakcinu do 18 mj...a mozda necemo ni tad...moja sestra je imala uzasne reakcije na vakcine a i brat doduse manje...tako da nisu primili sve do kraja i sasvim su ok...nakon sto sam saznala da nas dom zdravlja daje vakcine iz koreje i ovaj slucaj sa vakcinom u lukavcu, a i podatak da je ukinut mmr sa 12 mj u susjednoj nam drzavi, sumnjam da cu da je dam osim ako se sta znacajno ne promijeni...hvala na savjetima, svakako cu joj uvesti bjelance, ide isto kao sa zumanjkom po cetvrtina?


Kod nas se ne daje MRP, nego Priorix proizvođač GlaxoSmithKlinea..Govorim o ovoj sa 13 mjeseci...


mislila sam na prvu vakcinaciju sa mjesec dana...pouzdano znam da je proizvodjac koreja, za mmr ne znam jer nisam jos dijete vodila a molim da mi kazu majke koje su nedavno vodile djecu da li su pitale ko je proizvodjac, vidjele vakcinu i rok trajanja? jer ako ne mogu izbjeci vakcinu radije cu kupiti vakcinu od pouzdanog proizvodjaca...odoh ot skroz:)


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
18.11.2010 17:37:43   
anidla
mi jos nismo probali bjelnace, a i sa zumancetom smo jos uvijek na 1/3 ali ga mrziii.hranu koju bas voli pomjesana sa zumancetom gadi mu se user posted image mi smo napunili godinu, ali bolesni smo, jos uvijek pijemo antibiotik...mucci me ovo bjelnace i tacka user posted image

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
18.11.2010 19:12:29   
leona81
i moja mrzi zumance a i bjelance joj nije nimalo ukusno al sam joj nekako podvalila...sutradan je jela kiflice u kojima je bilo jaje a i tortu evo 2 dana zaredom...ne vjerujem da ce noa imati problema...pusa

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
18.11.2010 19:33:28   
anidla
leona kako si joj dala bjelance? koliko?
fakat me strah!

pusa i za nase cure user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
18.11.2010 21:28:59   
leona81
ma malkice s kruhom da ne skonta jer je onako odmah odmaknula glavu...mozda je ukupno cetvrtinu pojela prvi put a sutradan sam joj dala kiflice koje se prave s cijelim jajetom i komad torte

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
18.11.2010 21:43:08   
teacher75
mi odavno vec jedemo jaja, doduse izblendana, pomijesana sa povrcem ili sama sa pavlakom. ubacili smo i kravlje mlijeko u upotrebu, doduse samo sa grizom i ljesnjak-cokolinom jer i dalje nece nista da pije (odbija tecnost). davala sam joj i pomalo med kad je imala upalu grla. mandarine uveliko jede, probala cokoladu, torte i razne kekse-napolitanke, mada joj ne dajem cesto slatko, to je samo probala par puta i svidjelo joj seuser posted image i dalje blendam povrce i meso, mada voce, hljeb i keks hoce pojesti u komadima, ali nema jos nijedan zub...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
19.11.2010 1:39:38   
leona81
koje mlijeko dajes?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
19.11.2010 9:38:00   
teacher75
IZVORNA PORUKA: leona81

koje mlijeko dajes?

meggle 3.2% masti, ono za djecu ili obicno za odrasle, kako kad. ne dajem svaki dan vec kad pravim griz ili ljesnjak cokolino. bojim se da unosi nedovoljno mlijeka jer doji samo tokom noci i ujutro rano kad se tek probudi, a nece nista da pije tokom danauser posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
19.11.2010 13:00:22   
leona81
ma moja doji previse, odnosno samo bi da doji...prvo su nas spopali zubici, evo 4 u 10 dana, al ovaj 4 jos nije skroz izasao, pa onda prehlada ili virus ne znam sta je, kaslje i skripi i nos joj je zacepljen...od jucer ne jede skoro nista guste hrane, samo doji...jedva joj ubacim nesto al vecinom okrece glavu, pa kontala da joj napravim cokolesnik ili griz...sta stavljas u griz, malo secera ili neko voce?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
19.11.2010 13:11:59   
megi
Leona griz mozes napraviti sam, ili dodati u njega malo voca moze naravno i povrca ili malo cokolade, zavisi sta user posted image  voli
moja nazalost nikad nije htjela griz ni u kakvoj kombinaciji
a sto se tice jaja to joj je omiljeni dorucak


_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
19.11.2010 13:15:13   
teacher75
IZVORNA PORUKA: leona81

ma moja doji previse, odnosno samo bi da doji...prvo su nas spopali zubici, evo 4 u 10 dana, al ovaj 4 jos nije skroz izasao, pa onda prehlada ili virus ne znam sta je, kaslje i skripi i nos joj je zacepljen...od jucer ne jede skoro nista guste hrane, samo doji...jedva joj ubacim nesto al vecinom okrece glavu, pa kontala da joj napravim cokolesnik ili griz...sta stavljas u griz, malo secera ili neko voce?

mozes staviti voce al ja svojoj stavim abc sira ili mladog sira kako bi sto vise mlijecnih proizvoda unijela obziorm da ne pije mlijeko a ne doji tokom dana


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
19.11.2010 23:04:49   
niki83
Drage mame, moze li mi neka lijepo objasniti zasto se krompir ne smije zagrijavati? Joj ja bih tako rado da moja N jede i krompir, ali vrlo rijetko joj pravim hranu koju odmah jede, naravno zbog posla i obaveza, obicno pravim hranu za nju koju ona jede poslije, dakle podgrijavamo je..tako da mi krompir nikako ne moze u kombinaciju, a ipak je zdrav, i uostalom ide zima, pa je sve manji izbor i povrca (kao i voca)...voljela bih joj ga cesce davati...

_____________________________

N&N

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
19.11.2010 23:57:48   
leona81
nemam pojma sto al mi rijetko ako nam ostane pire samo jedemo ga drugi dan sve ostalo bacamo...ne znam zasto al znam da ne valja

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
20.11.2010 10:25:17   
anidla
sad cu odprilike navesti sta Noa jede u toku 24h, a neka mi neko odgovori jel to dovoljno, jer se meni uvijek cini malo...

1) dorucak:

uvijek jede obareno voce (nece svjeze osim banane), znaci jabuka, kruska +pola banane sa zitaricama ili DM-ovom kasom od vanilije ili banane pravljena s vodom (iako trebam polako da je pravim sa mlijekom)
nekad je to griz sa pavlakom ili abc sirom
nekad je to palenta sa nekim mlijecnim proizvodom
ali najcesce referiramo ujutro voce

2) poslije prvog spavanja ide rucak:

uvijek je komadic mesa (puretina, teletina ili piletina) iskuhana sa povrcem (krompir, brokula, karfiol, mrkvica, spinat)
ako ne stavim rompir onda ide tjestenina ili riza mada rizu slabije jede

3) kao medjuoboroci kako kad, nekad mu dajem abc sir na komadice kruha cisto da mi zvace, nekad komadici pite, nekad komadici banane

4) vecera zavisi, ako mu ujutro nisam dala griz onda mu dam griz sa pavlakom ili abc sirom

5) pred spavanje ide flasica koju kako kad pojede

6) u toku noci mi se budi i jede 2* po 150 ili 120 ml  aptamila

presli smo na aptamil 3

jel ovo ok?

naavno ima svoje faze pa nekad ima i odstpanja(najcesce kad smo nahladjeni, ili evo sad kad smo imali upalu grla)


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
20.11.2010 10:27:56   
bebacha
meni se cini ovo kao dobar jelovnik,samo ja bi kao meduobrok ubacila vocni jogurt,pahuljice i sl

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
20.11.2010 10:38:56   
teacher75
IZVORNA PORUKA: anidla

sad cu odprilike navesti sta Noa jede u toku 24h, a neka mi neko odgovori jel to dovoljno, jer se meni uvijek cini malo...

1) dorucak:

uvijek jede obareno voce (nece svjeze osim banane), znaci jabuka, kruska +pola banane sa zitaricama ili DM-ovom kasom od vanilije ili banane pravljena s vodom (iako trebam polako da je pravim sa mlijekom)
nekad je to griz sa pavlakom ili abc sirom
nekad je to palenta sa nekim mlijecnim proizvodom
ali najcesce referiramo ujutro voce

2) poslije prvog spavanja ide rucak:

uvijek je komadic mesa (puretina, teletina ili piletina) iskuhana sa povrcem (krompir, brokula, karfiol, mrkvica, spinat)
ako ne stavim rompir onda ide tjestenina ili riza mada rizu slabije jede

3) kao medjuoboroci kako kad, nekad mu dajem abc sir na komadice kruha cisto da mi zvace, nekad komadici pite, nekad komadici banane

4) vecera zavisi, ako mu ujutro nisam dala griz onda mu dam griz sa pavlakom ili abc sirom

5) pred spavanje ide flasica koju kako kad pojede

6) u toku noci mi se budi i jede 2* po 150 ili 120 ml  aptamila

presli smo na aptamil 3

jel ovo ok?

naavno ima svoje faze pa nekad ima i odstpanja(najcesce kad smo nahladjeni, ili evo sad kad smo imali upalu grla)


kod nas je ovo sve slicno s tim sto su kod nas prije rucka 2 obroka: jedan je vocni, mix izblendanog voca sa pahuljicama a drugi je pura ili griz sa sirom. a rucak nam ide kasnije. lana nece hljeb sa abc ali voli sam hljeb pa kao medjuobrok ubacim konadic hljeba ili keks ili rizin stiropor ili neku vocku... i tokom noci doji otprilike 2 puta


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
20.11.2010 11:20:32   
anidla
IZVORNA PORUKA: bebacha

meni se cini ovo kao dobar jelovnik,samo ja bi kao meduobrok ubacila vocni jogurt,pahuljice i sl


juce sam kupila vocne jogurte danas cemo ih probati user posted image user posted image user posted image

a na koje pahuljice tacno mislis? user posted image

hvalaaa


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
20.11.2010 11:23:02   
bebacha
ma pne lopticeuser posted image user posted image mi jedemo one lino,crne,bijele,sareneuser posted image user posted image user posted image imaju loptice, i dr oblice ili musli

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
20.11.2010 11:24:01   
anidla
eh mi ne smijemo gdje ima cokolade user posted image

ali jede zitarice korn ujutro 3 vrste doje iz dm-a



_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
20.11.2010 11:34:46   
Apotekarka
Nama je 16,5 mj
mlijeko kad se probudi
dorucak juhica,namzi,eurokrem ili slicno
voce(mandarine,jabuke,banane)
popodnevno spavanje -mlijeko
rucak kad se probud svaki dan drugacije uglavnomu zadnje vgrijeme sta i mi jedemo,grah,saft poileci  i makaroni i sl
cokoladca ili puding,voca
vecera-nekad je ima nekad nema uglsavnom pojede nesto ili voca,pudinga,palcinku
pred spvnj jos jedna boca mlijeka
izmedju toga sokc,caj

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
20.11.2010 11:41:43   
bebacha
a nisam znala za cokoladu.a smije musli,ili one kukuruzne pahuljice koje nisu sa cokoladom

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
23.11.2010 21:35:12   
anidla
od kad dijete smije piti caj od kadulje ??????




_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
23.11.2010 21:49:40   
anidla
IZVORNA PORUKA: anidla

od kad dijete smije piti caj od kadulje ??????





moze li iko odgovoriti??


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
23.11.2010 21:51:09   
Anoniman
ja ne znam user posted image sta se ljutisuser posted image

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
23.11.2010 21:53:05   
anidla
ne ljutim se, ali mi je poprilicno hitno user posted image

noa vristi, ne znam od cega, a danas je prvi put pio caj od kadulje, i jeo je prvi put grah pa da eliminisem jedno po jedno...

ne kontam sta mu je user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *