|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje cvijeca
13.9.2013 7:49:36   
gargamel
ne kazem nista, ovdje gdje ja zivim, to nije tako jeftino, ta prehrana kosta vise od 15km, a i supstrat je tako nekako.
sve sam ja to ovoj svojoj provodila, i pazila na zalijevanje, da bude kisnicom, ako ne onda prokuham vodu i ostavim par dana da odstoji, mislim samo da je nisam trebala potapati, jer, kod jedne rodice sam vidjela da stoji na kamencicima mokrim, ima 4 cvijetne stapke, cvate ko luda, nove listove i keiki, tj. na starim stapkama objema su joj se pojavili mladi. mislim da ovoj mojoj nema bas pomoci ali opet se nadam..user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Odrzavanje cvijeca
21.9.2013 15:57:36   
Marija13
Drage moje help!
Dobila sam na poklon palmu - Dracenu, kako da se brinem o njoj???
Listovi po vrhu postaju žuti user posted image nisam je često zalijevala, možda sedmično, stvarno sam laik po pitanju cvijeća a ne bih da se osuši, pa mi recite koliko često da je zalijem, trebam li je i sad kad je hladno prskati vodom? Kako da znam da je vrijeme da se presadi u veću vaznu? Hvala puno.

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu gargamel)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Odrzavanje cvijeca
21.9.2013 22:11:58   
canim
Gargamel ja mislim da je kod tebe glavni problem svjetlost, listovi su ti se osusili ili zbog previse vode, direktnog ljetnog sunca ili nedostatak svjetlost. Najbolje je da bude negdje iza zavjese kad je jako sunce a kad nije direktno slobodno ga na prozoru drzi. Zimi moze komotno biti i na direktnom suncu jer nije jako sunce. Izbjegaji da je drzis na mjestu gdje temperatura nije stabilna te na propuhu i temp manju od 15tak stepeni.

A sto se palme tice, pa palma ko palma, palme rastu u tropskim predjelima tako da hoce puuuno svijetla a malo vode. Tako da ti je dovoljno jednom sedmicno da zalijes a drzi ga tamo gdje ima puno svjetla i cvjece ce biti sretno i veselo user posted image


(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Odrzavanje cvijeca
3.12.2013 18:17:54   
Ushi
MOLIM VAS HITNO ZA POMOĆ!!!
Kako da se riješim sitnih "bijelih baja" u cvijeću. Imam cvijeće koje mi je mnogo vazno, ostalo mi je od jedne osobe koje vise nema. user posted image Dugo je bilo OK i onda su se pojavile te baje, već je pola cvijeća struhlo, ostala je mala stabljikica zdrava, presadila sam je, sa novom zemljom, počela je bas fino da raste i razvija se i evo sad vidim da su se ponovo i tu pojavile user posted image Skroz su sitne, jedva se vide, slučajno sam ih primijetila prilikom zalijevanja.
Zaista mi je mnogo važno da sačuvam ovo cvijeće.

(odgovor članu gargamel)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Odrzavanje cvijeca
3.12.2013 18:24:17   
Ushi
Zaboravila sam napisati, u zemlji se nalaze, ne vidim ih na listovima i stabljici.

(odgovor članu Ushi)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Odrzavanje cvijeca
3.12.2013 18:52:43   
canim
A nisi rekla koje cvjece

(odgovor članu Ushi)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Odrzavanje cvijeca
3.12.2013 19:26:13   
Ushi
Nisam sigurna kako se zove, jedna žena mi je rekla da se zove dukat, al nisam sigurna. Ima okrugle listove.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Odrzavanje cvijeca
3.12.2013 19:34:55   
salmy

IZVORNA PORUKA: Ushi

MOLIM VAS HITNO ZA POMOĆ!!!
Kako da se riješim sitnih "bijelih baja" u cvijeću. Imam cvijeće koje mi je mnogo vazno, ostalo mi je od jedne osobe koje vise nema. user posted image Dugo je bilo OK i onda su se pojavile te baje, već je pola cvijeća struhlo, ostala je mala stabljikica zdrava, presadila sam je, sa novom zemljom, počela je bas fino da raste i razvija se i evo sad vidim da su se ponovo i tu pojavile user posted image Skroz su sitne, jedva se vide, slučajno sam ih primijetila prilikom zalijevanja.
Zaista mi je mnogo važno da sačuvam ovo cvijeće.

Imas kupiti stapice koje zabodes u zemlju i te baje nestanu...Trazi u nekoj poljoprivrednoj apoteci ili u nekoj cvjecari

(odgovor članu Ushi)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Odrzavanje cvijeca
4.12.2013 14:04:27   
Ushi
Hvala salmy user posted image

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Odrzavanje cvijeca
31.1.2014 15:44:12   
raja_ringe
Evo mene i na ovoj temi user posted image ..Već dugo vremena pokušavam da održim orhideju u životu i nakon što su mi se dvije osušile, ova treća će mi biti posljednji pokušaj :). Prvo da kažem kako sma isčitala temu i vidim da sam sve pogrešno radila. Prije četiri godine sam kupila svekrvi orhideju i ona nju tretira kao i ostalo cvijeće, presadila ju je u običnu zemlju koja se ima kupiti, pomalo zaljeva (jendom sedmično) i to odozgo, ponekad je istušira, stoji joj na prozoru na direktnom svijetlu, a ona cvijeta li cvijeta. Doduše to je neka drugačija vrsta od ovih mojih (ima mlo sitniji cvijet).

Eh ovu sam presadila (nisma znala da ne trebam), nakon cvjetanja odsjekla štapove i iz objke je napupalo, a samo iz jedne pustilo kao nove listove. Izlistao je i jedan novi list. Evo vam slike, pa mi recite kako vam se čini? Da li sada ovo što je naraslo iz štapa treba da presadim ili da ostavim ovako? Da li da vaj drugi štap potpuno odsječem jer se osušio, a ono što s emeni činilo da 'pupa' stoji kako stoji mjesecima. Da li da na proljeće kupim tu pravu zemlju za orhideju ili da ostavim ovu u kojoj je sada? Zašto mi listovi pucaju?

user posted image

Ovo je taj drugi štap koji bi ja odsjekla
user posted image

_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu Ushi)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Odrzavanje cvijeca
3.2.2014 22:14:00   
raja_ringe
Canim? Hanadi? Iko?

_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Odrzavanje cvijeca
3.2.2014 22:22:20   
Hanady RR
Super ti je rogideja... stim ovaj štap što je suh do kraja dojeci jer on suh uzima joj snagi bezpotrebno a omladiti se neće...
listovi ti pucaju jer ih e rpskaš a negdje je bliz tolpoga možda...
prskaj listove
a ovaj dio što ti stagnira to ti je novi štap...samo ti nju pusti narast će on i za koji mjesec eto cvjetića....
meni znaju stagnirat i po 5-6 mjeseci al dok je list zelene sve je kako treba

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Odrzavanje cvijeca
3.2.2014 23:17:03   
canim
Eto hanady ti je sve fino rekla, sta god ti je suho na orhideji ti to slobodno odmah ukloni jer nemas nikakve koristi od toga. A super su ti listovi, fini napeti, kako zalivas orhideju?
Ja ih sedmicno okupam... Moje su sada divne... Sve se ispopuljale a neke i procvjetale. Juce sam 2 mlade odnijela mami, jedna je procvjetala a jedna puna pupoljaka, imam jos dvije da presadim, ova mi jedna orhideja stalno izbacuje nove orhideje... Do sad sam od nje dobila 6 orhideja user posted image

< Poruku je uredio canim -- 3.2.2014 23:18:44 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Odrzavanje cvijeca
5.2.2014 8:55:17   
raja_ringe
e hvala vam objema user posted image user posted image user posted image

Nisma je prskala, sada sam počela i to ovako kako si ti nekada ranije napisala (prokuhanom vodom).

Canimz zaljevam je dva puta sedmično odozgo :) (nisma to znala da ne smijem, pa kontam da li smijem sada promijeniti jer se ona očitno navikla ovako??), a tuširam je jednom mjesečno otprilike (kao i ostalo cvijeće). Kako je razmnožavaš? Ako možeš uslikaj da vidim kako izgleda to što ćeš razmnožiti, da znam ako se i moja kad odluči :)). Ja sam mislila od ovog lijevog štapa da je to za presaditi, a znači to je samo za novi štap. Kod svekrve uvijek niknu potpuno novi štapovi

< Poruku je uredio raja_ringe -- 5.2.2014 8:58:05 >


_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Odrzavanje cvijeca
7.2.2014 9:19:42   
magbi
pozz kako mislis mlade orhideje uspijeli ih presadit jeli kakoooooooooo

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Odrzavanje cvijeca
7.2.2014 10:07:25   
Hanady RR
canim daj nam detaljno kako ih rasađuješ...
meni nije uspjelo čini mi se...user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu magbi)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Odrzavanje cvijeca
7.2.2014 11:41:09   
canim
Tusiraj je jednom sedmicno i ostavi je malo tako da se dobro ocjedi i onda je vrati na mjesto.

A evo ove orhideje sto se razmnozava
user posted image

Na stabiljci ima dva korijena, dakle ono pri vrhu su liske zajedno sa korijenom, iza onog cvjetica su isto liske i korijen, dakle imam dvije orhideje da rasadim, samo odrezem ove dvije i zasadim u druge dvije saksije, do sad mi je dva puta po dvije nove orhideje s korijenom izbacivala, dakle ukupno je rodila 6 novih orhideja user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Odrzavanje cvijeca
7.2.2014 11:44:52   
Hanady RR
e ja imama samo pike nove odozdo
meni nikada ovo gore iznad cvijeta nije izašlo...nema lista...imala sma sabljike po 4-5 njih iz jedne ove velike stabljike la na njima bude scijet i osuše se kasnijeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Odrzavanje cvijeca
7.2.2014 12:30:15   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: canim

Tusiraj je jednom sedmicno i ostavi je malo tako da se dobro ocjedi i onda je vrati na mjesto.

A evo ove orhideje sto se razmnozava
user posted image

Na stabiljci ima dva korijena, dakle ono pri vrhu su liske zajedno sa korijenom, iza onog cvjetica su isto liske i korijen, dakle imam dvije orhideje da rasadim, samo odrezem ove dvije i zasadim u druge dvije saksije, do sad mi je dva puta po dvije nove orhideje s korijenom izbacivala, dakle ukupno je rodila 6 novih orhideja user posted image

U kakvu ih zemlju presađuješ?
Kako znate kad je vrijeme da se presadi u novu zemlju?
Ima li neko đubrivo za orhideje da svoju malo nahranim?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Odrzavanje cvijeca
7.2.2014 12:32:55   
Hanady RR
Imaš taj supstrat...od tih kora drveća ..to je ''zemlja'' za orhideje...
ja svojim mjenjala...

supstrat u OBIJ-u je super...zdrav i za 7.5 KM za dvije saksije imaš...
eh sad imaš i prehranu za orgideje da je pripaziš..oko 5 Km 200 ml košta la je dobra stavr baš je oživi...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Odrzavanje cvijeca
7.2.2014 13:05:06   
canim
Hanady znam na koju stabiljku mislis, samo na osnovnoj stabiljci izbaci jos jednu stabiljku na kojoj budu pupoljci i orhideje, ja trenutno imam u kuci u saksijama 6 orhideja, 4 mlade orhideje sto mi je ova izbacila sam podijelila a i ove 2 nove kad presadim cu nekome odnijeti.
Od ovih 6 orhideja u saksijama samo mi ova izbacuje liske s korijenjima, druge izbacuju standardno grancicu i cvjece na njoj.
A Orhideje se jos mogu rasadjivati sa podjelom korijena, ali je to malo rizicno, tj treba imati dovoljno korijena, plus treba znati podjeliti i gdje se djeli korijen.

Lejla, orhideje rasadis u vecu saksiju kad vise nebude mogao korijen stati u malu. Otidji u OBI oni ti imaju i one providne saksije za orhideje i zemlju i dodatke i stabiljke i razne djidje...pa cak ako potrefis akcije mozes orhideje za 6 km kupiti user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Odrzavanje cvijeca
7.2.2014 14:30:34   
Lejla Ka
Moja je sad ispupala ko nikad, ne bih je dirala, samo mi se čini da su cvjetići svako pupanje sve sitniji pa bih joj neke hrane dala user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Odrzavanje cvijeca
8.2.2014 13:31:06   
raja_ringe
Hvala Canim na slici i objašnjenju, pravi si drug. Kod svekrve imaju isti ovakvi vazdušni korijeni, pa ću joj reći da rasadi. JOš samo reci hoćeš li to uraditi nakon cvjetanja, jer je kod nje sada sva napupala i samo što nije procvjetala, pa mislim da je ne bi sada trebalo dirati?? Je li ovo kod tebe žuta orhideja?

I ja ću vala do Obija ima da je nahranim :), a ako neko vidi da imaju na akciji za 6 KM neka nam javi, ja bi rado još koju boju, ali 35 KM mi je puno za ovako krhku biljku. Krhku kažem jer je meni treća orhideja, a prva koja daje znakove života poslije cvijetanja :)

_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Odrzavanje cvijeca
8.2.2014 23:29:58   
canim
Ma te od 6 km su super, ja zadnji put kupila u obiju, nekakva bas visoka orhideja samo jedan cvjetic imala na sebi sva nekakva jadna , ali korijen zdrav fin, uglavnom pregledaj da se korijen zeleni, da nema suhih djelova, ako je korijen zdrav cak i ako je bez cvjetova biljka slobodno kupuj, procvjetat ce to kad tad....evo ova moja jadnica se skroz oporavila i sva sva ispopuljala.
Ova na slici je neka krem boja orhideje sa ruzicastim neravnomjerno rasporedjenim tackicama, presadit cu je nakon cvjetanja.

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Odrzavanje cvijeca
7.3.2014 22:12:07   
bebaa
dobila sam ciklamu......predivno izgleda....ali čitajući malo po netu nije je baš divno za održavati.....optim. temp. za cvatenje 10-16 stepeni....user posted image a kod mene 24 stepena u stanu......user posted image
ima li neko iskustva.......user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *