|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje cvijeca
7.3.2014 22:15:30   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: bebaa

dobila sam ciklamu......predivno izgleda....ali čitajući malo po netu nije je baš divno za održavati.....optim. temp. za cvatenje 10-16 stepeni....user posted image a kod mene 24 stepena u stanu......user posted image
ima li neko iskustva.......user posted image

na prozor je stavi..od porzora je hladije
al na sjevernu stranu jer ljeti će je spržiti, a nemoj da ti bude radijator ispod...
ako je moguće takvo mjesto naći


nemoj joj zaljevati list i cvijet...
zaljevaj je dostajalom vodom ne direkt iz slavine...
najbolje da ti je sakcija dole sa rupicama pa je u tanjirić stavić...u njega vode i ona uzima koliko treba za korijen



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Odrzavanje cvijeca
7.3.2014 22:18:34   
bebaa
stan ima 2 prozora...oba zapadna strana....radijator ispod prozora......user posted image
ja ću je staviti na šank....šta ću...žao mi da joj šta bude,krasno izgleda...
a u principu zaljeva se kao ljubičica koju imam.....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Odrzavanje cvijeca
7.3.2014 22:19:27   
Hanady RR
najbolje onda na tu...
i da kao ljubičice

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Odrzavanje cvijeca
8.3.2014 3:13:31   
canim
Ja jako volim ciklamu ali kod mene ni jedna nije prezivila user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Odrzavanje cvijeca
15.3.2014 22:12:26   
raja_ringe
ni kod mene ni jedna ciklama nije preživjela, a za svaki 8. mart dobijem makar po jednu i pokušam i sve savjete koje sma čula. Jedna crvena mi je preživjela jednu fgocinu i čak procjvetala sljedeće godine, ali to nije bilo ni blizu onog predhodnog cvjetanja. Uglavnom meni su rekli kada joj cvijetovi otpadnu da se stavi na direktno svjetlo, a dok je u cvatu da se stavi na indirektnu svjetlost. Tako ja nešto ciklamu doživaljavam kao jednogodišnju biljku, ali mam od moje prijateljice ima ciklame godinama i super su joj.


Eh sada ja sa svojim problemima. U orhideji imam neku gamad (predpostavlajm da je biljna uš). Samo je u zemlji nije napala biljku. Probala sam sa prirodnim (onim sirće i tečni sapun) i ponavljaal postupak više puta. Nestnu na jedna dan a onda se pojave i to sve mi se čine čak u većem broju :) i nije mi uspjelo. Sada bi nešto od hemije. Šta mi preporučujete??

_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Odrzavanje cvijeca
15.3.2014 22:15:07   
Hanady RR
promjeni joj zemlju...
najsigurnije...
isto će te košatati i štapići hemija čista koje zabodeš u nju da se rješiš toga uz rizik dal ćeš uspjeti...
novi kompost u OBI_iju i presadi je

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Odrzavanje cvijeca
31.3.2014 10:06:12   
raja_ringe
Ja samo da javim da su se bajice nestale bez hemije. Možda je trebalo samo malo da sačekam da sirće i sapun odrade svoje, a možda su se samo privermeno umirile.

_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Odrzavanje cvijeca
7.5.2014 15:16:54   
Lejla Ka
Pošto znam da ovdje ima puno vrijednijih žena od mene po pitanju cvijeća (da, ulizujem se), molim slijedeće informacije:

gdje ima kupiti onih malo kvalitetnijih (deblja plastika) duguljastih saksija za balkonsko cvijeće, po najpovoljnijim cijenama, i koji je to red cijene user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Odrzavanje cvijeca
7.5.2014 17:17:22   
canim
Ja sam cula da ima raznih boja i raznih kvaliteta tamo kod binga u hadzicima, agro nesto i kao oni imaju svega i svacega, kanim se da odem, trebaju mi bijele, ako budes isla javi mi pls imaju li bijele zardinjere i cijenu.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Odrzavanje cvijeca
5.1.2016 21:00:33   
bebaa
procvjetala mi ljubičica,duša moja dragauser posted image user posted image
kad je vakat,u koje doba godine se razmnožava...imam je oko 3 godine mislim....nikad je nisam razdijelila ....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Odrzavanje cvijeca
6.1.2016 13:37:13   
canim
ljubicicu mozes bilo kad razmnozavati, samo otkines list i posadis ga negdje ili eventualno stavis u casu vode da pusti korijenje i onda presadis, ja bas neki dan presadila neke listove.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Odrzavanje cvijeca
28.2.2016 16:30:56   
Lavica28
Drage dame, sta preporucujete da uradim da mi anturijum cvjeta, samo mu listovi rastu, zdravi i lijepi ali cvijeta nigdje :( isto tako i kala., oba sam dobila na poklon u cvatu i godinama meni nista ne cvjeta...

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Odrzavanje cvijeca
28.2.2016 16:55:27   
Blue rose RR
Kod mene na poslu kolegica ima kale,i obje joj stoje i pored prozor i pored radijatora. A cvata stalno ima. Moja pretpostavka je da hoće i toplinu i svjetlo, i obavezno joj ne miienjati mjesto.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Lavica28)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Odrzavanje cvijeca
28.2.2016 21:55:51   
canim
Ako cvijece ne cvijeta ili mu svjetlosti fali ili vode. Promjeni mjesto, gledaj da ti je blize prozoru ali nemoj da je direktno na suncu. Sobno bilje je dovoljno jednom sedmicno zaliti i jednom mjesecno dohraniti onim nekim vitaminima i to je to.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Odrzavanje cvijeca
28.2.2016 21:57:54   
canim
...

< Poruku je uredio canim -- 28.2.2016 21:58:20 >

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Odrzavanje cvijeca
28.2.2016 22:23:34   
Lavica28
Hvala canim, mislim da ga nisam dovoljno zaljevala, a nalazi se na finom mjestu, na galeriji taman ispod svjetlarnika znaci nije na direktnom svjetlu nego polusjeni a ispod prozora...moram priznati da ga nisam dohranjivala to cu sve odmah da potkacim redom...
Isto tako moram iscitati sta ste pisale o orhidejama, imam dvije koje imaju listove ali mi nikada cvjetale nisu...
Sad ce uskoro i vanjsko cvijece jos malo, ako imate info gdje ima najljepsih zardinjera i izbora petunija javite :)

IZVORNA PORUKA: canim

Ako cvijece ne cvijeta ili mu svjetlosti fali ili vode. Promjeni mjesto, gledaj da ti je blize prozoru ali nemoj da je direktno na suncu. Sobno bilje je dovoljno jednom sedmicno zaliti i jednom mjesecno dohraniti onim nekim vitaminima i to je to.



(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Odrzavanje cvijeca
19.4.2016 12:51:32   
sabinas
imali neko savjet oko orhideje,kako odrzavati.

Trenutno cvate i ima novih pupoljaka,ali mi se listovi suse, a ne vidim nove listove da ce narasti.

(odgovor članu Lavica28)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Odrzavanje cvijeca
19.4.2016 13:14:18   
Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: sabinas

imali neko savjet oko orhideje,kako odrzavati.

Trenutno cvate i ima novih pupoljaka,ali mi se listovi suse, a ne vidim nove listove da ce narasti.


Ja suhe listove siječem (kad baš poprime onu žutu boju).
Kako ih zaljevaš?

Orhideje neće mnogo vode, jednom sedmično ja ih potim u vodu odstoje 1 minutu, i vadim ih iz vode te vraćam u saksije.
Jesi li ih ikada presađivala u novu zemlju/humus, i sjekla im uvehle korijene?

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Odrzavanje cvijeca
19.4.2016 13:21:02   
sabinas
Dobila sam za 8.mart.

Jedan list mi je samo zut,ostali su jos zeleni ali vidim da "stare".

Zaljevam ih tako da naspem vode u mali kao stakleni tanjiric na kojem stoji orhideja.

A nekada stavim u saksiju 2-3 kocke leda.

Nisam je presadjivala.Vidim da dosta imaju tih kao drvenih kamncica,koje kako sam procitala drze im vlaznost,a ne klasicna humus/zemlja.

Isto tako korijen (stari) nisam sjekla.Ne znam sta bi bilo pametno sta mislis ?

Da presadim,isjecem list koji je zuti nabavim za orhideje te drvene kamencice ili klasicni humus.

Sto se tice cvata,zaista jako puno cvate,nista se do sada nije ousilo, cak 4 nova pupoljka ima koji su svaki dan sve veci i veci.Samo me lisce brine


(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Odrzavanje cvijeca
19.4.2016 18:13:09   
Blue rose RR
Ja sam nakon dva mjeseca kad sam ih dobila kupila u OBI-ju onu zemlju za orhideje, sa tim komadićima drveta. Onda sam polahko izvadila orhideju iz saksije njene, "očopala" zemlju oko njenih žila-što više to bolje, uzela makaze i svaku onu njenu žilu koja je suha odrezala. Nakon toga vratila je u saksiju sa novom zemljom.
Ja ne stavljam nikakve kocke leda, nekako mi to preradikalna promjena temepratura, a one žele laganu prilagodbu kada je riječ o temepraturama. vode ne ostavljam u zdjelici jer im je dovoljno jednom sedmično da pokupe koliko im treba.

Ima negdje na netu video - potraži a tiče se ovog održavanja orhideja.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Odrzavanje cvijeca
19.4.2016 20:38:10   
Visnja RR
počela sam se zaljubljivati u orhideje user posted image

al mi to djeluje kao puno posla ... grijesim li?

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Odrzavanje cvijeca
20.4.2016 8:12:04   
Blue rose RR
Ma nema puno posla.
One traže svjetlosti, i ove prve pripreme da im bude ugodno.

Ja ih krajem proljeća iznesem na balkon koji nije na sunčanoj strani .

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Odrzavanje cvijeca
22.4.2016 11:59:30   
sabinas
Cure,hvala vam puno na savjetima.

Isla sam u potragu za humusom,ali je trenutno nestalo,pa su mi rekli u ponedj.da ce stici.

Orhideja je za sada dobra,ima nova 4 pupoljka,zaista cvate,ukupno ima sada oko 18 cvatova,samo listovi su joj problematicni.Jedan mi se osusio,ostali su zeleni ali kao ono "stari".

U razgovoru sa tetama koje rade u cvjecarama,rekle su mi da joj mjesto promjenim.

Trenutno je na balkonu (koji je zatvoren i u staklu),ali sam jutros primjetila da jutarnje sunce ( od 6 ujutro) direktno na nju udara, a vec od 7-8 ono zalazi oko zgrade tako da ostatak dana nema direktnog kontakta.

Tako da cu je ostaviti na balkonu,ali promjeniti mjesto gdje je malo "tamnije" i nema direktnih kontakta sa suncevim zracima ni u jednom trenutku.

I da napomenem isto sam dobial savjet sa potapoanjem,kao sto ste i savjetovale..

Javim vam kako napredujemo od slijedece sedmice

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Odrzavanje cvijeca
26.4.2016 7:55:10   
Mamica24
Ja u male saksije posijala zacinske trave kao i svake godine...
Malo kupovne zemlje malo one iz baste, voda sjeme i to je to...
Uglavnom svake godine imam bosiljak, mazuran, kopar, korijander, mentu i bude tu jos nekih pokusaja npr. Ruzmarin on mi nikad nije uspio..

A napolju posto zivim u kuci imama vecu bastu pa mogu svega posijati....
user posted image cvijeca pogotovo...

< Poruku je uredio Mamica24 -- 26.4.2016 7:56:20 >


_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Odrzavanje cvijeca
15.9.2016 9:13:58   
Visnja RR
Moja prva orhideja /nova ljubav :))))

user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *