|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spavanje u maminom krevetu, da ili ne
28.11.2008 22:15:14   
medavi
Hari je vrlo rijetko prelazio kod nas u krevet i takav je i danas dan nevoli da se ko njemu slepauser posted image
al samed je druga prica on je onako maza velika i tako i vise ima marifetluka svojih ...
vecinom spava u kreveticu do 5-6 ujutro a zatim predje kod nas, nije nista strasno tih sat dva a i sto lulu rece mazimo se i tako to -neznam dali bi mi to odgovaralo citavu noc ali ovako mi je ok!!user posted image
I ja sam za to da se bebe uce da same spavaju i da je to najvise iz hidijenskih razloga a i zbog navike ali ako je beba bas vezana toliko za majku pa da mora i po noci da bude s njom onda je to ok- pogotovu bebe koje doje ...
kad se sjetim koliku sam muku mucila savki put podoji harija pa ga vrati u krevetic i tako su mi se svodile noci na hodanje djecija soba -spavaca pa po 3-4 puta u toku noci...uh al eto narastoseuser posted image ma slatke su to mukiceuser posted image


_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Spavanje u maminom krevetu, da ili ne
28.11.2008 22:31:13   
mamina princeza
moja beba se ujutro veoma rano budi oko pola 6 i nema sanse da vise spava u kreceticu ...od tada je s nama jedno sat dva tri kako kad uspijem malo spavamo malo se mazimo...neko kaze ne valja - bas me briga i uzivam tako i lakse mije nego da ustajem u pola 6 kad ona hoce:)
poguramo se sve troje ujuto na krevet - jest da se mama malo ukoci jer princeza zauzme dobar dio kreveta al nema veze...


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Spavanje u maminom krevetu, da ili ne
28.11.2008 22:52:14   
Aminad
Merjema je prvu godinu spavala s nama jer je dojila pa mi je tako bilo lakše. Nije htjela da čuje za krevetić. U drugoj godini je prestala dojiti pa je povremeno spavala u krevetiću  a ponekad kod nas. U trećoj godini je sama odlučila da želi da spava sama i meno je to bilo sasvim uredu. Sad joj je 6god. ponekad spava sama, ponekad s MM a ponekad samnom zavisi ali najčešće sama.


Imran je uvijek spavao sam u krevetiću, od prvog dana. Htjela sam "trenirati strogoću" i "dobre navike" i nikad to sebi neću oprostiti, nikad. Sigurna sam da je sve to skupa utjecalo i da rano prestane dojiti. Kasnije je pristao da spava s nama i nikad neću zaboraviti onaj sjaj u očima ujutro kad je prvu noć prespavao s nama. Sad i on spava ponekad sam ponekad s nama.

Ne prave ni jedno probleme oko toga kad će ko i gdje zaspati a najdraže mi je kad Imran zovne Merjemu: Dada, pava! i onda skupa legnu drže se za ruke i zaspu.

Burhan od prvog dana spava s nama i znala sam da će tako biti još dok sam bila trudna. Doji pa mi je tako lakše a nikad tokom noći ne spava u krevetiću.  S njim ću pokušati isto kao i s Merjemom kad bude prestao s dojenjem polahko će pomalo spavati sam a do tad će nadam se i naš stan biti gotov pa će imati svoju sobu i biti će im zanimljivije, šarenije i ljepše nego što je sad.

Ponekad se desi da se ujutro svi probudimo u jednom krevetu. Okupljanje obično počinje oko 6.30 ili 7h.user posted image user posted image user posted image user posted image

MM i ja smo zaključili da će vrlo brzo proći ovi dani i da nikad više neće biti tako mali pa da legnu s nama, koliko god mi to nekad budemo željeli kad odrastu neće biti šanse za tim. U stanu nam je toplo i ne brinemo se za otkrivanje.

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Spavanje u maminom krevetu, da ili ne
29.11.2008 11:25:43   
lamka
Od prvog dana kada je izasla iz bolnice spavala je u svom kreveticu. U posljednje vrijeme kada je bolesna znam je ostaviti da s nama spava ali se u toku noci probudi i trazi da je prebacim u njen krevetic. I mislim da treba tamo da spava.Jer ako slucajno spšava s nama ja se uopste ne uspijem naspavati jer je cijelo vrijeme uz mene pa me strah da je slucajno u snu ne udarim. 

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Spavanje u maminom krevetu, da ili ne
30.11.2008 22:33:38   
dana3
user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Spavanje u maminom krevetu, da ili ne
30.11.2008 22:41:43   
dana3
ovo olaksava cjelonocno skakanje kad grcevi napadnu ili kad se cesto doji.pomaze kad se rodi na carski ko ja a kad beba naraste tj,prodju grcevi moze se koristiti kao podlozak za presvlacenje.meni spasava zivot user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Spavanje u maminom krevetu, da ili ne
5.12.2008 20:21:31   
sarayka
Nama se dešava ova situacija....Lamija spava sama u krevetiću i sama se uspava sa flašicom i danju i noću, međutim nekad ujutro oko 6h pređe kod mame, fino ustane u krevetiću i kaže Mama hoću kod tebe!!! :) I ja je prenesem pa pajkimo do 9h:) A ponekad mi samo pruži rukicu kroz ogradicu čisto da vidi da sam tu... Ali daleko od toga da njeno spavanje zavisi od mame jer je puno puta spavala i kod nane i tetke itd i nije ljuta zbog toga uopšte niti plače... Ma sve su to faze!!

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Spavanje u maminom krevetu, da ili ne
5.12.2008 21:25:37   
enna
Moja je Ena prva 4 mjeseca spavala u kreveticu a odkako je dobila taj djeciji dermatitis na obrazicima pa navece se zna cesati po licu pa se unervozi i place spava kod nas.Jeste da mama ustane ukocena ali sta mogu znam da nevalja i svasta nesto ali drugacije nemogu hehehe volim kad mi je blizu i kad one okice ujutru progledaju i nasmije mi se nema veze sva ukocenost proci ce i to aBd!!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Spavanje u maminom krevetu, da ili ne
28.4.2009 11:46:51   
boogy woogy
Dana3, gdje se ovo ima kupiti? Sto je ovo dobra stvar!! Imas li ime proizvodjaca?

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Spavanje u maminom krevetu, da ili ne
28.4.2009 11:55:52   
manuela RR
Emir je cijelo vrijeme od kada su ga počeli mučiti grčevi spavao sa mnom u krevetu u krevetić nije htio ni sekunde i tako puna 3 mjeseca,ali zato od kad su grčevi prošli spava samo u krevetićuuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Spavanje u maminom krevetu, da ili ne
28.4.2009 13:06:36   
mišur
Luka spava u krevetiću i tako je od kako se rodio...
Prebacim ga nekad kod nas ujutro oko 5h kad ustane, ne bih li ga prevarila da malo duže odspava...
Ali to su mi najljepši momenti...Gledati ga onako usnulog, nježnog...Kao anđeli su kad spavaju! A tek kad ujutro ustane i počne da se mazi, beba moja mila....
I nemam ništa protiv toga da spava sa nama, ali nam je krevet mali i nijedno od nas troje se ne bi naspavalo.
I ovih par sati kad ga prebacim, mm i ja ležimo na ivici da mu mali gospodin imao više mjesta i da ga ne prignječimo...I sva se polomim, ukočim..
Jednu noć sam se krenula okrennuti, i zamalo da padnem sa kreveta...Dočekala sam se rukama...
A i Luka baš nemirno spava, ne znam kako vaša djeca. Čas mu je glava gore, čas dole, pa na jednoj pa na drugoj strani...
I uvijak se bojim da će u tom svom prevrtanju otresti sa kreveta, a da ga ja prije toga neću čuti...
Tako da se trudimo da bude u svom krevetiću što više..Tu mi je najsigurniji...
Ja sam hronično premorena od nespavanja, pa mi se često dešava da ne znam ni šta više radim s njim po noći-ne mogu se sjetiti kad mi se budio, kad sam ga prebacila kod nas ili nazad u krevetić...
Ali ko ima veliki krevet...Tu bih već bila slaba i poklekla bihuser posted image
A što se tiče tek rođenih beba, sa time se ne slažem..
Sve mi znamo kakve smo bile tih prvih mjesec dva, i ja se stvarno ne bih usudila staviti Luku da spava sa mnom...

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Spavanje u maminom krevetu, da ili ne
28.4.2009 13:17:34   
Nedi
Nedi obicno spava u kreveticu do 05:00 onda malo kod nas.  Ako se probudi u toku noci prebacimo ga kod nas, i malo se mazimo i ubrzo zaspe. Nekad nece u krevetic nikako pa cijelu noc spava sa nama, pa sutradan opet u krevetic, u sustini kad hoce sa nama mi ga stavimo. Mi se naravno bolje naspavamo kad je u kreveticu ali ako zaplace spava sa nama pa kako nam bude. 

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Spavanje u maminom krevetu, da ili ne
28.4.2009 13:45:59   
mišur
IZVORNA PORUKA: Nedi

. Mi se naravno bolje naspavamo kad je u kreveticu ali ako zaplace spava sa nama pa kako nam bude. 


Bolje kako bilo, nego nikakouser posted image user posted image  

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Spavanje u maminom krevetu, da ili ne
28.4.2009 14:06:04   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: boogy woogy

Dana3, gdje se ovo ima kupiti? Sto je ovo dobra stvar!! Imas li ime proizvodjaca?


Ne bacaj pare...u ovom spava samo beba koja se nije počela okretati. Vraga bi u ovom spavalo dijete od 4 mjeseca i više. user posted image

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Spavanje u maminom krevetu, da ili ne
30.4.2009 12:56:50   
mirjana
Neki dan sam u časopisu "Moje dijete" pročitala članak o zajedničkom spavanju, jer je i kod mene ista situacija. Edi zaspe u svom krevetiću (koji je tik do našeg) ali oko 12-1, se budi i mora preći u naš bračni krevet, i nastavlja fino spavati do jutra. Nama to nimalo ne smeta, i slažem se sa svima vama koje ste napisale da nema ništa ljepše nego kad se svo troje probudimo ujutro i mazimo :) I znam da će kad tad htjeti sam u svoj krevet, pa makar sa 6 godina :) Nepada mi napamet da ga pustim da se dernja po cijele noći da bi se navikao na svoj krevetić. Više bi mi smetalo to plakanje nego što spava s nama. 

Evo citat iz tog članka iz pomenutog časopisa, sa naslovom "alati povezivanja":
"Ne postoji jedno jedinstveno mjesto za spavanje koje je dobro za bebe. Mjesto na kojem se svi članovi obitelji najbolje naspavaju, najbolje je mjesto za vašu obitelj. Većina djece, ali ne i sva,najbolje spavaju kad je blizu svojih rodutelja. Spavanje u blizini bebe zaposlenim roditeljima može pomoći da se povežu sa svojom djecom i da se brinu za njihove potrebe tokom noći, jednako kao i tokom dana i večeri. Noć je katkada zastrašujuća za male ljude, pa spavanje u blizini izvora dodira i njege umanjuje tjeskobu odvojenosti tokom noćii bebama pomaže naučiti da je spavanje nešto ugodno, a ne nešto zastrašujuće. Majkaka je takođe lakše podojiti dijete ako je beba u blizini"
Ovo je preuzeto iz knjige "Povezujuće roditeljstvo" Dr. William i Martha Sears

Pozzz

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Spavanje u maminom krevetu, da ili ne
18.12.2009 11:11:29   
snijeg
Moja bebica spava samnom, dojim je i tako mi je lakše. Na početku je spavala u krevetcu, već mjesec dana spava kod mene. Krevetac sam kupila jer niti jedna majka ne može znati šta će biti ugodnije njenom djetetu, a prije poroda nisam imala unaprijed izgrađen stav o ovoj problematici, smatram da pogrešno podržavati ili odbijati bilo šta dok ne steknemo neka iskustva. Ipak se radi o prvoj bebici i uvijek pročitam i za i protiv, ali majčinski instinkt uvijek poslušam, ko zna možda će za 2/3 mjeseca ponovno prihvatiti krevetac bez vrištanja, a ako se to i ne dogodi, ne smeta mi da spava kod mene ni do 18 godine. Ja muža posjetim u našoj spavaćoj sobi, tako da niko ne oskudjeva ni u čemu, potrebno je iznaći balans user posted image .
Evo jednog članka, preuzeto sa Roda. hr koji će možda olakšati mamicama ove dileme
Najlakše je slomiti dijete "Još uvijek spava s vama? … Dijete treba pustiti da se isplače... plakat će nekoliko dana i smirit će se...", stari su, a sada se zna, i vrlo opasni savjeti koje mladi roditelji dobivaju. Najnovija istraživanja koja uključuju i skeniranje mozga djece u različitim situacijama, ukazuju znanstvenicima da tzv. kontrola plača ili tehnike "kako naučiti dijete da spava samo ostavljajući ga da plače" ne samo da uništavaju djetetov mozak već mogu postati osnova za stvaranje kasnijih psihičkih problema. Psiholog Abraham le Roux predstavio je svoje istraživanje u kojem tehnike samouspavljivanja kroz plač izravno povezuje s problemima kojima se odrasli susreću u odrasloj dobi – prekomjerno jedenje, uzimanje droga i alkohola i sl. Sve su to nezdrave tehnike kojima se odrasle osobe pokušavaju utješiti, a koje dovode do pojačane anksioznosti i osjećaja ljutnje. Margot Sundreland, znanstvenica Centra za mentalno zdravlje djece u Londonu kaže: "Ako ne reagirate na dječji plač, govorite im da zašute ili ih smjestite u drugu sobu, tada možete djetetu nanijeti ozbiljne posljedice – oštećenja mozga koja kasnije u životu mogu dovesti do pretjerane anksioznosti i drugih psihičkih poremećaja." Jednim je istraživanjem utvrđeno da je čak 70% žena koje nitko nije tješio dok su plakale u djetinjstvu u kasnijoj dobi imalo probavnih problema. Navedena znanstvenica uzburkala je krugove stručnjaka za odgoj djece sljedećom tvrdnjom: "Spavanje u istom krevetu s roditeljima djeci daje veće šanse da se razviju u smirene i zdrave odrasle osobe." Sunderland nije neki novi odgojni guru već je vodeća stručnjakinja na području razvoja dječjeg mozga u Velikoj Britaniji i dobitnica mnogih nagrada u znanstvenim krugovima. Ona je do sada objavila dvadesetak knjiga o dječjem razvoju, a u posljednjoj razrađuje svoju teoriju o dobrobiti spavanja s roditeljima. Rezultati njenih istraživanja (i proučavanja 800 znanstvenih istraživanja o načinima razvoja dječjeg mozga) u mnogočemu odudaraju od savjeta koje roditelji dobivaju. Rutina, čvrsta disciplina i tzv. kontrolirano plakanje, dugo su se smatrali osnovom dobrog odgoja, ali znanstvena istraživanja pokazuju drugačije. Ustaljena praksa u kojoj se i najmanja djeca navikavaju da spavaju sama djeluje na dijete jako štetno. Odvajanje od roditelja povećava razinu stresnih hormona u djece čak do razine fizičke boli. Uznemireno dijete ne treba "odgajati" već zagrliti i pomoći mu da ponovno stekne sigurnost. Nažalost mnogi roditelji, umjesto da se približe djetetu u tim trenucima, odlaze od njega i time podižu razinu stresa djeteta. Zagrljaj, dodir i fizičko smirivanje osnova su pristupa koji čuva djetetovo psihičko, ali i fizičko zdravlje. Znanstvenica vrlo odlučno odgovara svima koji su skloni pustiti dijete da se isplače (kao metodu odgoja) znanstvenim protuargumentom koji iskazuje vrlo jasno da ne postoji niti jedno istraživanje koje ukazuje na korisnost te raširene, a štetne metode. Mnoge svjetske studije ukazuju da spavanje s roditeljima do pete godine života predstavlja ulaganje u djetetov zdravi razvoj. S njom se slaže i neurolog Jaak Pankseep ističući da se njezine teorije temelje na podacima neuroloških istraživanja i da bi ih pametna društva trebala uzeti u obzir. Britanska znanstvenica navodi važnost zajedničkog spavanja i u odnosu na sindrom iznenadne dojenačke smrti, navodeći da dojenče mora osjetiti majčino disanje i rad srca da bi normalno funkcioniralo. S druge strane, znanstvenica upozorava roditelje da ne treba sputavati dijete u iskazivanju emocija, posebno onih koje često zovemo negativnim emocijama – ljutnju, strah, nervozu. Ako dijete dopusti, treba ga zagrliti. Izrazom lica, tonom glasa treba mu pokazati da razumijemo da je za njega neka situacija teška. "Ako je vaše dijete uznemireno, a vi ga ne shvaćate ozbiljno, tada se njegova razina uznemirenosti samo povećava – kao što se i mi uznemirimo kad naše strahove netko nama blizak ne shvaća kao nešto čega se treba bojati, zar ne?", ističe Sundreland. Najlakše je slomiti dijete! Teži, ali po dijete zdraviji put je biti emocionalno uz dijete. Često je dijete u tolikoj emocionalnoj buri da ne može ni čuti naše riječi - one ga još više uzbude. Topao i nježan dodir jedini je način da bez sukoba smirimo dijete. Osnovni savjeti:
  • nemojte negirati djetetove emocije, nemojte ih sputavati i braniti njihovo izražavanje ma koliko vama bilo neugodno zbog njih
  • nemojte minorizirati djetetove osjećaje, pokažite kroz dodir, izraz lica, nježan ton glasa da shvaćate kroz što dijete sad prolazi
  • budite djetetova emocionalna stijena – budite nježni i hladne glave
  • grlite ih, dodirujte ih...dodir je najbolji put za smirenje
  • spavanje s roditeljima ulaganje je u djetetovo zdravlje.
   
Pripremila: Sonja P-H.
Objavljeno: 14. kolovoza 2006.


_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu mirjana)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Spavanje u maminom krevetu, da ili ne
18.12.2009 11:31:08   
Amrino
Evo samo da se javim i "razbijem" neke predrasude. Nas Hamza gotovo od rodjenja spava s nama. Spavao je na pocetku u kreveticu (u nasoj sobi, pored naseg kreveta) ali meni je bilo, zbog dojenja, mnogo lakse da je kraj mene nego da svaki cas ustajem. Nikada nismo imali nekih "problema" s tim...u smislu da nam je smetao...ili mi njemu..
Neko vrijeme je spavao u kreveticu preko dana, sve dok nije zamalo "zaronio" u parket pa smo krevetic brze- bolje sklopili.
Svi su nam govorili da je to greska i da se nikada nece odvici od spavanja s nama...Da ce biti nesamostalan i sta sve ne...
Medjutim, prije nekih desetak dana zavrsili smo uredjenje njegove sobice. Kupili mu pravi krevet (vise kao dvosjed). Soba se nalazi do nase...I pored cinjenice da je od pocetka spavao s nama u krevetu- od prve noci kako mu je sobica gotova- bez ikakvih problema spava u njoj. Ujutro nam se sam usunja u krevet.
On je to "odvajanje" odradio mnogo lakse nego mi user posted image . Nama dvoma je bilo tako neobicno prvih par noci da ga je MM jedno dvije noci, kad bi se ovaj probudio, odmah prenosio kod nas user posted image . Kaze- pozelio sam ga user posted image .
Tako da tu nema pravila.
Meni je i dalje to sto je spavao s nama nesto najljepse sto sam dozivjela i sada jedva cekam jutro da nam se usunja u krevet! user posted image user posted image user posted image
Tako drage moje. Nema pravila u tome i to sto pustite dijete da spava s vama nikako ne znaci da poslije nece htjeti nigdje bez vas...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Spavanje u maminom krevetu, da ili ne
18.12.2009 11:43:38   
bebacha
Svako je djete jew prica za sebe,kako u hranu,spavanju i svemu.Slazem se da se djete moze naviknut na nesto al je sve to stvar karaktera.Ajla je od rodenja do 6.og mjesca spavala u kreveticu,koji je bio u spavacoj sobi.tad smo se preselili i ona jednostavno nije htjela u krevetic.pocela je spavat s nama.odna je 10 noci spavala s nama pa jednu u kreveticu,pa par noci u kreveticu pa opet s nama.svaku noc smo je ljuljali pa kad zaspi stavimo je u krevetic,najcesce ubrzo pocne plakat i moramo je prenijet u nas krevet.kad sam msaznala da sam opet trudna odlucili smo da je dosta sa ljuljanjem i spavanjem u nasem kreveticu.Ajla je tad imala oko 18 mjeseci i lijepo sam joj rekla da je ona velika,da mora sama leci u svoj krevetic i zaspat,da nemoze vise spavat ss mamon i tatom.da ce doci beba koja mora od nje vidjet kako se mora spavat i kreveticu i bla bla.od toga dana Ajla sama zaspi u krevetcu,uz flasicu.jos par puta je spavala s nama.posto se ona mnogo vrti u snu stalno me udarala i ja se stalno opominjala,da bi ona u jednom momentu ustala i rekla "hocu u svoj krevet".valjda sam joj bila dosadnauser posted image user posted image user posted image user posted image od tad sve spava u kreveticu.a po dani je uvjek spavala u kreveticu.a da napomen da ona i nije bas puno poslusno djeteuser posted image user posted image i da je velika maza.sorry na dugom postu al moje misljenje je da roditelji trebaju radit onako kako i njima i djete odgovara.ako je vama lijepo svima zajedno u krevetu pa onda i spavajte tako.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Spavanje u maminom krevetu, da ili ne
18.12.2009 12:32:16   
Nedi
IZVORNA PORUKA: Nedi

Nedi obicno spava u kreveticu do 05:00 onda malo kod nas.  Ako se probudi u toku noci prebacimo ga kod nas, i malo se mazimo i ubrzo zaspe. Nekad nece u krevetic nikako pa cijelu noc spava sa nama, pa sutradan opet u krevetic, u sustini kad hoce sa nama mi ga stavimo. Mi se naravno bolje naspavamo kad je u kreveticu ali ako zaplace spava sa nama pa kako nam bude. 



Ovako smo mi nekad...a sad stalno spava sa nama, krevetic smo sklopili. Nekako smo na godišnjem puno putovali i spavali svi zajedno, pa onda 2 dana krevetic dva sa nama, onda je bilo zima (nije radilo grijanje), pa je slomio rukicu i sad je s nama. Legimo svi zajedno na krevet svakome podijeli po igračku i tako spavamo. Da je komotno-nije, udara nas rukicama, nogicama, glavom gdje stigne. Ali kad u toku noći kaže "hoće kod mame na jastuk" i mi se zagrlimo najsretnija sam na svijetu i nek spava do 10 godine ako hoće. MM se nekad naljuti (obično kad ga Nedi zvekne nogom u glavuuser posted image ) i kaže idemo kupiti krevet za njega ali do naveče zaboravi i sam ga zove da idemo spavati na krevet.



_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Spavanje u maminom krevetu, da ili ne
18.12.2009 12:35:42   
Nedi
Zaboravila sam napomenuti: Kad je spavao u kreveticu, ujuru kad ja idem na posao pravio je cirkus na vratima da mi je bilo grozno ostaviti ga i otici na posao. A sad ne plače, nego uradi neke smicalice tipa "sakio kuc i mama ne ide na poso" (izvadi kljuc iz ulaznih vrata i sakrije ga), ponedjeljkom malo zakenka ali ni blizu onim cirkusima od ranije.

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Spavanje u maminom krevetu, da ili ne
18.12.2009 12:44:41   
lilith
pridrupi zujem se grupi malih zaposjedaca roditeljskih posteljauser posted image nasa se u trecem mjesecu uselila u nas krevet i nema je sanse sada delozirati...imala je tada skok u razvoju i meni je bilo lakse da spava pored mene nego da ustajem milion puta u toku noci...moja greska,ne njena...eh sada,bez obzira koliko lijepo bilo njoj ili meni,voljela bi da je u svom krevetu,no,nisam za  radiklne poteze...neko je vec rekao da treba naci balans i slazem se...ne treba pustati sve i svasta,ali isto tako bebe su bespomocna mala bica i potpuno zavise od nas...
mojoj kada je u noci hladno ususka se skroz uz meneuser posted image
svaki roditelj lako prokuzi i pronadje metod koji pali kod djeteta...ja mislim da plac to definitivno nije...


_____________________________

Tri najneobicnije rijeci Kada izgovaram rijec Buducnost, prvi slog već odlazi u proslost. Kada izgovaram rijec Tišina, narusavam je. Kada izgovaram rijec Nista, stvaram nesto sto se ne smjesta u bilo kakvo nepostojanje.

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Spavanje u maminom krevetu, da ili ne
18.12.2009 12:50:03   
sweet BaBy
Moja user posted image od rodjenja spava u svom krveticu. Ali ujutro kada ispratimo tatu na posao, obavezno je mama ususka pored sebe i tako do 10huser posted image user posted image
i naravno vikendom ujutro kad se probudimo stavimo je kod nas.


_____________________________

#A&A# Srece moje.

(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Spavanje u maminom krevetu, da ili ne
18.12.2009 12:53:13   
teacher75
ja ne bih u nasem krevetu da spava, zdravije je da beba spava u svom kreveticu, sta ima udisati nasa isparavanja tokom noci:))a i plasila bih se da je prignjecim u snu

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu sweet BaBy)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Spavanje u maminom krevetu, da ili ne
26.12.2009 20:29:29   
škorpija
Bebi spava u svom krevetu, ali kad se probude prerano ja ga prenesem kod sebe u krevet i onda bubamo malo duže. Inače ja ne volim spavati ni sa kim pa ni sa bebijem iako ga volim najviše na svijetuuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Spavanje u maminom krevetu, da ili ne
26.12.2009 21:57:55   
ena23
Jedno ogromno veliko DA

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *