|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
23.6.2011 0:59:52   
veeseelaa
ma naravno da ima al dijete koje raste u ljubavi i koje je privrženo roditeljima i obratno teško da će kiksati..... uvijek mu je na umu da može povrijediti ljude koji ga vole i koji brinu o njegovoj budućnosti
tamo gdje su nesređeni odnosi u porodici, gdje svak teše svoju, gdje nema zanimanja za članove porodice jedno između drugog šta očekivati od djeteta kad poraste??? Boga mi ništa

Zato kažem da je jako bitno da se mi mame fokusiramo na odgoj djeteta kao i na lijepe i zdrave odnose u porodici, to nam je obaveza

Da Bog do svi roditelji rade na tome ne bi se dešavale ovakve stvari kao sada......


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
23.6.2011 1:01:46   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: dadada

Jucer je u mojoj MZ bio razgovor na temu kriminala i narkomanije...zahvaljujuci nedavnom pronalasku sprice u pijesku namijenjenom za igru djece (pijesak se nalazi u krugu obdanista). Inace im je obdaniste "loga"...svaki dan se tamo opijaju i drogiraj...kako to obicno biva..."vrtic" nema adekvatnu ideju kako rijesiti problem...svi iz starta dizu ruke...u stilu...nista mi tu ne mozemo...obratite se...bla, bla...i tako to ide u krug...kao sve u nasoj drzavi...uvijek se ceka da neko drugi rijesi problem.

Interesuje me kako vi sto zivite u naseljima poput otoke, alipasinog, dobrinje...kako se borite s ovim problemima...da li se uopste borite? naravno, interesuje me kako u drugim gradovima rjesavaju ovaj problem? sta vi kao gradjani poduzimate? da li ista poduzimate? imate li u planu nesto da poduzmete?

Voljela bih cuti dobre ideje kako je recimo taj problem rijesen negdje...ako je uopste rijesen...ili recimo kako se taj problem rjesava vani (dijaspora)...A takodjer bih voljela da se u ovu raspravu ukljuce i ocevi (koji mozda samo citaju ovaj forum)

Meni je vise zlo...nesto semora promijeniti...samo, na zalost, ni roditelji tj. nase generacije ne pokazuju neko interesovanje da se bilo sta radi...jucer na tom sastanku smo bili samo ja i mm...ostalo penzioneri i jedan drot...pa sad vi zamislite na sta je to licilo...ljuta sam i na roditelje...mnogi su bili obavjesteni...niko se nije pojavio...je li nas se fakat to ne tice?! ili nam je sve postalo svejedno?!



Evo dadada lijpo si to sama napisala posljednim statausom...
sad ovdje možemo presipati iz šupljeg u prazno do zore...
pričati pirčice i donositi zaključe i nadasve negirati tru policije, podništavati ih jer rade u skladu sa zakonom koji nam je EU dala jer samo takav nas u Eu odvesti može, možemo negirati postojanje centra za liječenje ovisnosti pri javnim ustanovama, nihova nstojanja da sa porodicama provode da ne i noći objašnjavajući im da narkomanija i alkoholozam s ene liječe za 21 dan, možemo mi pričati i mješati akone i ovlasti bez stavrnih činjenica...ali nećemo otići na sastanaka koji bi nas toga ticao jer kao nama to se ne može desiti...

a može...

mene su moji roditelji vrlo ne skromno mogu reću savršeno odgojili, nisma posrnaul...imama strah kako ću sa djecom sutra...ali svakakao već sada znam koja škola u kantonu saraveo ima vijeće roditelja koje plaća po 1 KM mjesečno da im čiko čuva dvorište škole da s emeđu školsku djecu ne mješaju stranci i ne donesu im neki lijepi sokić ol ''bombonu''...
savršeno mi je jasno da ne mogu s ebi garantirati da ću uspjeti kao moji roditelji i8li zato ću se uključiti u drištveni rad zajednice na svkom polju i nadati se da će me zarad pomoći drugoj porodici i narkomanu manje zaboljeti glava u budućnosti od moje djece...

Iz kuće se mnogo toga nosi...kao i inferiornost na bitne stavri...

Koliko bi nas iz ove rasprave pdvojilo vrijeme da bude 2 sata na tom sastanku...

Ko bi pokrenuo akciju i izašao na ulici i stao za stol da se potpiše peticija za uvođenje video nadzora a mjestima gdje su sugrađani više od 30 puta pozvali policiju zbog ostoga straha...igla narkomana u dječijem pjesku, vriska narkomana u haustoru do parkla itd....

prosipanje iz šupljeg u prazno bez dokaznih činjenica i ne poznavanja porblematike i pokušaja rješavanja u zavisnosti od opštine do opštine od kantona do kantona neće nam pomoći...user posted image


a vrijeme leti...danas je našim pilićima 2 godine...dok trepnee slavim rođendan pred školu...i tada nije moje dijete više smao moje...škola je druga mama...tamo je većinu vremena...šta tada, kako, ko i s akim i čim će ga odgajati i dali će ''pokvariti'' moj utjecaj za ovih sitnih godinauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
23.6.2011 1:11:55   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma naravno da ima al dijete koje raste u ljubavi i koje je privrženo roditeljima i obratno teško da će kiksati..... uvijek mu je na umu da može povrijediti ljude koji ga vole i koji brinu o njegovoj budućnosti
tamo gdje su nesređeni odnosi u porodici, gdje svak teše svoju, gdje nema zanimanja za članove porodice jedno između drugog šta očekivati od djeteta kad poraste??? Boga mi ništa

Zato kažem da je jako bitno da se mi mame fokusiramo na odgoj djeteta kao i na lijepe i zdrave odnose u porodici, to nam je obaveza

Da Bog do svi roditelji rade na tome ne bi se dešavale ovakve stvari kao sada......


istoga sam ovoga stava bila do prije 3 godine....
a onda sam poraznim situacijama pred očimima ugledala djecu roditelja koji se brinu o njima maksimalno, gdje je ljubav i toplina doma nešto što bi sebi poželjea, gdje je vjera vrlo bitna, gdje su svi postulati srtene savršene porodice zadovoljeni...neko je drugi utjecao, nešto drugo je utjecalo...ta djeca su razrušila svoje porodice...
Porazan je statistika d aje više narkomana i alkoholičara i delikvenata dovelo do raspadanj savršene porodice iz koje potječu negoli ih postotak onih koji si iz već razruženih krnuli strapunticom...

i to je tuga...porazna al istinita...i strašna...

nismo zaštićeni dok društvo cjelokupno ne pormjeni stav i način rada na istom...

niko sa sigurnošću ne može reći...meni se to neće dogoditi i prekosčiti obezu pojedinačnog mjesnog satanka sa mišlju mi smo savršena porodica puna ljuvavi, nama se eto neće desiti....

strašno ali istinitouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
23.6.2011 1:17:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mislim da mnoge stvari potiču iz porodice, ako dijete živi u nesređenim odnosima za očekivat je da bude budala kad poraste.... zato sve mi redom trebamo dati sve od sebe da dijete živi u ljubavi i u lijepim međuljudskim odnosima da se ne do Bog danas sutra ne bi našle u nekoj od priča


Slozila bih se sa tobom donekle ali i nije bas tako  jer znam dosta raje  koji su bas mali sredjene zivote , porodice , roditelje , sve  super ali opet su zavrsili na dnu , par njih i nije medju nama ....Ne nzma nisam nikad nista probala hb i necu kad nisam do sad , ali droga ponese kako vidim po njihovim pricama i kasnije se ne moze vratiti  na prvobitno stanje sto djeci i treba  objasniti.Sta droga uradi od mozga, kako utjece (uticaj neceg na nesto valjda je rijec  dobro napisana , kad je ponovis nekoiko puta sam sebe isfuras ) Samo kad vidis one heroinske face , pakao na zemlji user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
23.6.2011 1:23:10   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mislim da mnoge stvari potiču iz porodice, ako dijete živi u nesređenim odnosima za očekivat je da bude budala kad poraste.... zato sve mi redom trebamo dati sve od sebe da dijete živi u ljubavi i u lijepim međuljudskim odnosima da se ne do Bog danas sutra ne bi našle u nekoj od priča


Slozila bih se sa tobom donekle ali i nije bas tako  jer znam dosta raje  koji su bas mali sredjene zivote , porodice , roditelje , sve  super ali opet su zavrsili na dnu , par njih i nije medju nama ....Ne nzma nisam nikad nista probala hb i necu kad nisam do sad , ali droga ponese kako vidim po njihovim pricama i kasnije se ne moze vratiti  na prvobitno stanje sto djeci i treba  objasniti.Sta droga uradi od mozga, kako utjece (uticaj neceg na nesto valjda je rijec  dobro napisana , kad je ponovis nekoiko puta sam sebe isfuras ) Samo kad vidis one heroinske face , pakao na zemlji user posted image


e da ovo im treba opričati a ne porvesti akciju po osnovnim i srednjim školama gdje policajac dođe i opisuje djeci gdje s emože sakriti marihuana ili kokaina...
pa tako i oni koji nisu znali vrlo lako su naučili da se može staviti u dvije kese i ubaciti u vodokotlić da pluta ipod plovka...da otvoriš video rekorder i poslažeš paketiće marikuna i lijepo sve zatvoriš a on opet radi itd...

mislim bitan je pirstup i šta im reći...
a najbitnije je edukovati roditelje...nažalost jako malo njih zna kako prepoznati početak istoga, zašto ograničiti izlaske, zašto znati ko je prijatelj s akojim si vana gdje živi i o su mu roditelji...mmislim sad parafraziram ali vskakoa edukacija je potrebna roditelju...
moja kolegica iz srednje škole je svojoj mami pirčala kako jedna tamo glupača uzima tramal na kocki šećera i pije vino...a njena mama je tek nakon 6 godina shavtila d aje ta glupča njena kćeruser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
23.6.2011 1:26:20   
Anoniman
Mislim da je ipak vise neznanje roditelja i djece koji bez razmisljanja pristanu na jedan dzoint, pa jos jedan pa na kraju kad te to vise ne zadovoljava prelaze na jace stvari , mnogi roditelji ne mogu i ne znaju prepoznati simptome ili cak negiraju stanje misleci kako je njihov sina ili kcerka nedodirljiva, dobro odgojena itd ....Kad krene naopako onda trci niz brdo....Mislim i da bi se skolski sistem pod hitno trebao ukljuciti u informisanju o losim efektima koje donosi droga gledano i sa medicinsko strucnog aspekta a i sa ulicnog

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
23.6.2011 3:06:35   
Galicia
Sve to dolazi nazalost iz porodice i odgoja. Nemam djecu svoju, ali mi je uvijek parola "nikad djeci ne vjeruj previse" u glavi. Ja sam za konstantno provjeravanje, kontrolisanje djece, a najvise sam za obrazovanje i pricu od malih nogica. Nema veze sto dijete od 4 godine ne zna sta je droga, ali ja bih njemu utuvila u glavu da to nije za njega.
 
Ella_H je po svemu sudeci moja komsinica, i moram se sa njom sloziti sve sto je napisala. Samo jedno moram reci, da odkako sam u Americi, jos nigdje nisam naisla ni na jednu spricu ni bilo kakvu parafernaliju osim koristenih kondoma negdje u parkicu. Vec dugi niz godina ne idem nigdje sama na vece, zbog sigurnosti. Nije me strah ni smrti nicega, osim straha. Strah me straha user posted image .
 
Neki dan sam radila na post porodjajnom odjelu gdje su mame i bebe i kad nisam srcani dobila taj dan. Imali smo oko 14 bebica, i od tih 14 bebica 8 bebica je na odvikavanju od nekih droga. Hej 8 bebica, znaci 3/4. To je OGROMAN broj. A isti taj dan sam imala 2 pacijentice, jedna je imala 12 godina, a njega druga 13 godina koje su se tek porodile i rodile bebice ovisne o drogama. Hej, sa 12 godina sam se jos igrala barbika. Da stvar bude gora, ni roditelji tih novopocenih majki nisu nista bolji. Sto znaci, da sve dolazi iz kuce, odgoja, porodice, zdravih/nezdravih zivota/odnosa.



_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
23.6.2011 8:57:47   
Malenaoduvijek
lako je svakome pricati dok mu rodjeno dijete ne dodje sa problemom kuci...

svi smo mi pametni i imamo svoje filozofije, ja bih ovako ja bih onako.
moji roditelji pojma nisu imali sta se sve uzima u moje vrijeme, a bilo je i sintelana i pusenja iza skole svega i svacega.
a oni su mislili moje dijete nikada, srecom pa mene to dokazivanje nikada nije interesovalo pa nisam probala a inace moglo je biti svega.

treba naravno sa djecom razgovarati, imam drugaricu koja je samohrana majka, curica joj je super sve ok s njom ali decko i pored njene price pravi svakakve probleme.
ona s njima prica stalno i pokusava biti i drug  i saslusati ih ali jednostavno sa njim se nesto desilo i on je krenuo nekim svojim putem.
tako da ja samo Boga molim da moja djeca budu razumnai da nece skrenuti sa puta


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
23.6.2011 9:24:31   
veeseelaa
lako je svakome pricati dok mu rodjeno dijete ne dodje sa problemom kuci...


slažem se, do duše ja ne pričam samo o narkomaniji nego i o drugim nenormalnostima
Evo znam lika čiji je sin došao i prebio ga (svog oca), dodje policija uhapsi ga, sutra izlazi naravno i otac ga opet primi u kuću
ma istjeraj ga da ti je sto puta sin, shvatiš da je propala investicija i vozdra!
takva djeca jovo nanovo isto rade i znaju opet da imaju utočište
Čvrsta ruka osobito oca je jako bitna!

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
23.6.2011 9:29:45   
sheri
IZVORNA PORUKA: MALA1994

lako je svakome pricati dok mu rodjeno dijete ne dodje sa problemom kuci...




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
sve je receno.


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
23.6.2011 10:17:44   
Anoniman
Ma i meni je stari  tupio zube svaki dan  a i mama, oboje su obrazovani i sto se najvise pika normalni ljudi svjesni situacija u koje tinejdzer, moze da upadne ...Ali iz licnog iskustva nista me nije opalilo nego stvarnost s kojom sam se susrela kad me stara odvela da vidim sta droga uradi od ljudi...To mi je lekcija bila za sva vremena, samo kad sam vidjea kako mladic sjedi na krevetu trese sse ko talasika , bali , jos kad je progovorio , glas mu je bio ko u malog djeteta , a on momak vec i sto je najgore bilo taj momak je odrastao u mom kvartu...Jedmo je kad ti usade u glavu pricu o necemu s cim se nisi susreo , ali kad vidis svojim ocima neke stvari,Poslije toga sam procitala knjigu mi djeca s kolodvora zoo , bilo mi je nekih 12 godina....Tad sam stvarno shvatila da se sa drogom ne smije igrati i dato nije gutljaj piva kojeg mozes kontrolisati....Sa majkom smo i ja i seka mogle otvoreno pricati o svemu bez stida, straha i mislim da to ipak bolje resenje nego plasiti djecu sa nekim stvarima ili ignorisati ....Znam slucajeva gdje s djeca dolazila kuci drogirana roditelji nizu znali prepoznati simptome , ponasanje, izgled itd sto bi itekako moglo barem malo smanjiti problem ili ih pokusati spasiti....
Ja ne kazem takodje iako sam svasta vidjela da cu postupati pravilno u odgoju svog djeteta jer svako vrijeme nosi svoga mangupa ali trudicu se da znam sta moje dijete radi u slobodno vrijeme , s kim provodi isto...Potrudicu se da ga naucim i stvorim  mu sliku zivota jednog narkomana, alkoholicara lopova kriminalca dati mu razlog da mucne svojom glavom i razumije i vidi zivot i sa druge strane....

(odgovor članu sheri)
  Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
23.6.2011 10:20:09   
veeseelaa
djeca treba da imaju ispunjen dan, od škole do vanškolskih aktivnosti i da se bave sportom obaveeeznoooo
ne treba im dati puno prostora za zujanje, bar ne u periodu kad su u pubertetu

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
23.6.2011 10:58:18   
Bambi09
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

djeca treba da imaju ispunjen dan, od škole do vanškolskih aktivnosti i da se bave sportom obaveeeznoooo
ne treba im dati puno prostora za zujanje, bar ne u periodu kad su u pubertetu

 
slazem se i u tom periodu roditelji trebaju jos vise paznje posvecivati djeci i obracati paznju na njihova ponasanja... upravo iz razloga da im se dopre do mozga i sprijeci odlazak sa pravoga puta...
evo kod nas je skoro poceo momak da radi, ostao bez oba roditelja kao beba, odgojili ga tetak i tetka... vjerovali ili ne, ja kad ga vidim i kad prodjem pored tog djeteta, mogla bih plakatii... u smislu da je dijete tako divno odgojeno, da je mali tako solidan i fin, pametan, kulturan, ma sve ono sto bi svaki roditelj pozelio za svoje dijete... i upravo iz tog razloga sto ta ista tetka je obratila veliku paznju na njega i posvetila se tome da ga zadrzi na pravom putu, djecak je takav kakav jeste... dusa nad dusama...

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
23.6.2011 13:20:15   
Anoniman
ja nisam zeljela dase ova tema pretvori u ovo...svi cemo mi svoju djecu pokusati maksimalno zastititi...to sam sigurna.

ono zbog cega sam ja postavila temu, jeste, da vidimo sta MI mozemo uraditi da se trenutna situacija popravi...kako djelovati kao gradjani, drustvo, pa konacnoi roditelji da se stopa kriminala, koja je u enormnom usponu, spusti

voljela bih da se malo trznemo...da ne okrecemo glavu kada primjetimo bilo sta sto nas zasmeta...tamo gdje mi mozemo urgirati...da urgiramo...tipa klinacakoji razvaljuju klupe, bacaju smece...policiju zvati ukoliko primjetimo grupicu koja nam je iz bilo kojeg razloga sumnjiva...policiju zvati ukoliko se neko napravi pametan pa auto parkira tako da zakrci prolaz za pjesake, i time oteza kretanje invalidima ili nama  s kolicima,policiju zvati ukoliko primjetite alkose koji se opijaju na klupama gdje ima djece...ma jednostavno poceti uvoditi red na legalan nacin

samo se tako moze nesto znatno promijeniti...uvijek mi je interesantna pojava bila kako se nas svijet znatno promjeni jel ode negdje izvan nasih granica...zasto...nista drugo nego iz straha tj. srama...e, kad se pocnemo i mi ko stranci derati na nekoga ko u sred bijela dana pisa u grmlju...pa kad se svi pocnu okretati...pa kad se postidi jer nije mogao pitati u obliznjem kaficu da koristi njihov wc ako mu je vec prigustilo...kad pocnemo skretati paznju...ljudi ce poceti paziti...bice uvijek onih koji ce pruzati otpor...al vjerujte mi...barem ja vjerujem...znatno ce se stvari popraviti

Mi smo se kao drustvo previse opustili...niko za nas nece nista uraditi...sjediti i cekati...od tog nema nista...mi moramo shvatiti da kupovinom stana u nekom naselju za nas nije zavrsena prica...uz tu kupovinu ide i stubiste,i park, i drvece...citavo naselje...duznost nam je cuvati...nekako smo digli ruke od svega...nema fakat smisla

ah sto se ja nas*a...al mi je fakat pun kufer svega...danekazem sta drugo

(odgovor članu Bambi09)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
23.6.2011 13:24:21   
koka i po
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

djeca treba da imaju ispunjen dan, od škole do vanškolskih aktivnosti i da se bave sportom obaveeeznoooo
ne treba im dati puno prostora za zujanje, bar ne u periodu kad su u pubertetu



kad dijete odluci da nesto napravi,napravice to pa makar i na malom odmoru izmedju dva casa tj.zujalo ne zujalo ono ce svoje uraditi.prema tome prekrizite zabrane jer one stvaraju jos vecu zelju da se proba zabranjeno.ovo pisem pogotovo za mame cija djeca nisu jos u pubertetu jer ne znaju sta ih ceka..pubertet je jedno osjetljivo razdoblje kad je dijete cas prkosno i sklono svadji cas mazno i ponasa se kao malo dijete.ono ni samo nezna dali je odrastao covjek ili dijete.ja sam svom sinu problem narkomanije objasnila ovako: trenutni uzitak iza kojeg dolazi zelja za jos vecim i vecim dok se ne nadje u situaciji da vise ne moze stati.veoma je vazno dijete educirati putem TV(ovo sam ja namjerno radila) i emisija koje prikazuju crnu stranu "trenutnog uzitka".zaboravite zabrane ...zabrane ce samo dijete potaknuti da uradi bas ono sto nebi trenalo(govorim o djetetu u pubertetu).

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
23.6.2011 13:58:10   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

lako je svakome pricati dok mu rodjeno dijete ne dodje sa problemom kuci...


slažem se, do duše ja ne pričam samo o narkomaniji nego i o drugim nenormalnostima
Evo znam lika čiji je sin došao i prebio ga (svog oca), dodje policija uhapsi ga, sutra izlazi naravno i otac ga opet primi u kuću
ma istjeraj ga da ti je sto puta sin, shvatiš da je propala investicija i vozdra!
takva djeca jovo nanovo isto rade i znaju opet da imaju utočište
Čvrsta ruka osobito oca je jako bitna!


vjeruj vesela da nije, evo moj zet je strah i trepet kad pogleda moju sestricnu nista joj ne treba vise , ali zato moj sestric na svoju ruku, sestra se trudi na sve moguce nacine i autoritetom i razgovorom i isao na kosarku i na sta sve nije ali ti nikada ne znas u onih pet minuta sto koka kaze sta moze napraviti, tako da ponavljam svoju izjavu od jutros

lako je svakome pricati dok mu rodjeno dijete ne dodje sa problemom kuci...i dok se ne nadje u odredjenoj situaciji.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
23.6.2011 14:02:51   
Malenaoduvijek
dadada
u pravu si sto posto, svako treba krenuti od sebe i uraditi nesto i ne okretati glavu od svega...ali mi smo pasivan narod prije je radio pendrek i bili smo zatvoreni za sve inovacije u titino vrijeme zato je vladala disciplina a sada vlada "demokratija" i to je da ne kazem sta....


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
23.6.2011 14:04:07   
Ella_H
Slazem se ne samo da djeci
ne treba vjerovati u svemu nego nikome.
Svi se naravno trudimo da sto bolje odgojimo
djecu ali treba dobro otvoriti oci sa cjelom porodicom
i svima oko nas. Ja licno radim koliko mogu, za ostalo
uputim dovu i nadam se najboljem.
Galicia to sto si napisala za te bebiceuser posted image user posted image user posted image
tuzno jako tuzno.
Ne osudujem ni narkomane svakom se moze desiti
takvo iskusenje u porodici.
Svakom se treba pomoci najmanje sto covjek moze
uraditi je posavjetovati a ako nemoze, kad vidis zlo bjezi od  njega
i zastiti svoju djecu.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
23.6.2011 14:05:57   
koka i po
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

lako je svakome pricati dok mu rodjeno dijete ne dodje sa problemom kuci...


slažem se, do duše ja ne pričam samo o narkomaniji nego i o drugim nenormalnostima
Evo znam lika čiji je sin došao i prebio ga (svog oca), dodje policija uhapsi ga, sutra izlazi naravno i otac ga opet primi u kuću
ma istjeraj ga da ti je sto puta sin, shvatiš da je propala investicija i vozdra!
takva djeca jovo nanovo isto rade i znaju opet da imaju utočište
Čvrsta ruka osobito oca je jako bitna!



nas kao roditelje i Bog i zakon duzi da ispravljamo krive Drine.dijete nije stvar ni objekat investicije,dijete je nasa krv .ono sto nismo postigli mi...nastojimo da postigne nase dijete.
potpisujem Malu.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
23.6.2011 16:59:12   
Anoniman
Glupo je reci pretvorila se tema u ono sto nisi htjela da je svak svoju djecu bodrio i brinuo se oko njih ne bi bilo ove teme...Nazalost trebao bi se prvo zakon promjeniti , pitala si za dijasporu npr ovdje pisas na ulici , grmlju ili bilo kojem drugom javnom mjestu slijedi kazna , i ovdje ima pasivnog naroda ali ima onih koji vide covjeka koji se samozadovoljava na javnom mjestu prijavit  ce ga ...Ja sam to isto pokusala uraditi u Sarajevu jednostavno su rekli da nemaju viska sluzbenih lica koji bi se brinuli o tome....Zasadjene mladice koje smo dobili od mz su seljaci par dana polomili i pocupali , ja sam se derala ko hajvan i na kraju sam i ostala hajvan sa balkona...Elem od koga ces krenuti ako neces od svog djeteta , neces vajda od komsijinog....
Kad uporedim prijeratni sastav stanovnistva koji je svake sedmice imao skup , cistilo se u parkicu, sadilo cvijece, brinulo se o cistoci stubista  danas je pola doseljenika koji cak nece da otvore vrata da bi ih covjek pozvao na sastanak ai zato redovno prazne smece kroz prozore svojih stanova...I kome da se covjek zali , policiji, predsjedniku vlade, Obami ,,Mnogi su necivilizovani naucili urlati po sumama boli ga k.... za komsijom  i sama si svjesna toga....A sto se tice zakona smjeh me hvata i to onaj grohotni mjesta u zatvorima nema ni za ove hardcore kriminalce a da ne spominjem manje prekrsaje ....

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
23.6.2011 17:06:31   
Anoniman
U mom kvartu imaju 3 dilera jedan je jos i prijeratni malo caknut , znam da nisu ratne posljedice , da znam sigurno da bi me koruptna  murija zastitila sutra bih ga prijavila  ali tu ne raste zelena trava jer ti isti imaju koristi od njega , mogu samo nagrabusiti...Mislim jedno vrijeme je znalo biti po 4 -5 policijskih auta , ali to doticnom ne  smeta prije bih rekla da su ga cuvali a ne gledali kako da zaustave prodaju droge maloljetnicima .....Kako znam za sebe i taj frajer je tu radi svoj posao niko jos prstom mrdnuo nije ....

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
23.6.2011 17:25:37   
Malenaoduvijek
struktura stanovnistva u gradovima se strasno promijenila.
da se razumijemo nemam nista protiv "seljaka" ja ne bih ljude sa sela vrijedjala, ali u grad su dosli papci a ne seljaci.ali kad covjek pogleda koliko su kod nas i dvorista nekih privatnih kuca nesredjena, neuredna i zapustena ne mozemo ocekivati da takvi ljudi kada se presele u zgrade odrzavaju iste urednim...

nas svijet svoje lose manire svugjde zadrzava, ja sam se sto puta znala posvadjati sa nekim radi neke gluposti tipa dijete sjedi ispred zgrade i cupa cvijece, ja mu kazem sto ti smeta a ono gleda u mene, sta da mi kaze?????
i sve nam je tako, tako da manjina koja pousava nesto da uradi izgleda kao da je spala sa grane jer je "manjina"


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
23.6.2011 19:14:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MarinaDK

Glupo je reci pretvorila se tema u ono sto nisi htjela da je svak svoju djecu bodrio i brinuo se oko njih ne bi bilo ove teme...Nazalost trebao bi se prvo zakon promjeniti , pitala si za dijasporu npr ovdje pisas na ulici , grmlju ili bilo kojem drugom javnom mjestu slijedi kazna , i ovdje ima pasivnog naroda ali ima onih koji vide covjeka koji se samozadovoljava na javnom mjestu prijavit  ce ga ...Ja sam to isto pokusala uraditi u Sarajevu jednostavno su rekli da nemaju viska sluzbenih lica koji bi se brinuli o tome....Zasadjene mladice koje smo dobili od mz su seljaci par dana polomili i pocupali , ja sam se derala ko hajvan i na kraju sam i ostala hajvan sa balkona...Elem od koga ces krenuti ako neces od svog djeteta , neces vajda od komsijinog....
Kad uporedim prijeratni sastav stanovnistva koji je svake sedmice imao skup , cistilo se u parkicu, sadilo cvijece, brinulo se o cistoci stubista  danas je pola doseljenika koji cak nece da otvore vrata da bi ih covjek pozvao na sastanak ai zato redovno prazne smece kroz prozore svojih stanova...I kome da se covjek zali , policiji, predsjedniku vlade, Obami ,,Mnogi su necivilizovani naucili urlati po sumama boli ga k.... za komsijom  i sama si svjesna toga....A sto se tice zakona smjeh me hvata i to onaj grohotni mjesta u zatvorima nema ni za ove hardcore kriminalce a da ne spominjem manje prekrsaje ....
Ma Marina draga, svi cemo mi pokusati nasu djecu odgojiti najbolje moguce...ali djecu ne odgajaju samo roditelji...odgaja ga i skola, a bogami i "ulica"...jedino da svoje dijete drzisizolovano...da ga skolujes kuci...damu nedozvoljavas da izlazii da mu ti drustvo biras...jedino tako tvoje dijete moze biti odgojeno samo od tvoje strane...i da za nista drugone zna...haj, necemo sada pretjerivati...nismo ni mi cvjecke bili...barem ja nisam..ali nismo ovoliko destruktivni bili...iprije rata je biloonih kojisu bacali smece kroz prozor...iprije rata su ljudicistili nosna sred ulice...pa onaj "hracak" rukom skinu...nismo mi parizani nikad bili...samo su se prije rata ikomsije znaleumjesati...pa te naruze ako cupas cvijeceili svrljas po zidovima...sada vise niko ne reaguje...ninasta...opsti haos...nista drugo...svako radi sta hoce u ime demokratije...malosemrdnuti...nista drugo...izvinine radimispace kako trebapa se patim

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
23.6.2011 21:11:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

Glupo je reci pretvorila se tema u ono sto nisi htjela da je svak svoju djecu bodrio i brinuo se oko njih ne bi bilo ove teme...Nazalost trebao bi se prvo zakon promjeniti , pitala si za dijasporu npr ovdje pisas na ulici , grmlju ili bilo kojem drugom javnom mjestu slijedi kazna , i ovdje ima pasivnog naroda ali ima onih koji vide covjeka koji se samozadovoljava na javnom mjestu prijavit  ce ga ...Ja sam to isto pokusala uraditi u Sarajevu jednostavno su rekli da nemaju viska sluzbenih lica koji bi se brinuli o tome....Zasadjene mladice koje smo dobili od mz su seljaci par dana polomili i pocupali , ja sam se derala ko hajvan i na kraju sam i ostala hajvan sa balkona...Elem od koga ces krenuti ako neces od svog djeteta , neces vajda od komsijinog....
Kad uporedim prijeratni sastav stanovnistva koji je svake sedmice imao skup , cistilo se u parkicu, sadilo cvijece, brinulo se o cistoci stubista  danas je pola doseljenika koji cak nece da otvore vrata da bi ih covjek pozvao na sastanak ai zato redovno prazne smece kroz prozore svojih stanova...I kome da se covjek zali , policiji, predsjedniku vlade, Obami ,,Mnogi su necivilizovani naucili urlati po sumama boli ga k.... za komsijom  i sama si svjesna toga....A sto se tice zakona smjeh me hvata i to onaj grohotni mjesta u zatvorima nema ni za ove hardcore kriminalce a da ne spominjem manje prekrsaje ....
Ma Marina draga, svi cemo mi pokusati nasu djecu odgojiti najbolje moguce...ali djecu ne odgajaju samo roditelji...odgaja ga i skola, a bogami i "ulica"...jedino da svoje dijete drzisizolovano...da ga skolujes kuci...damu nedozvoljavas da izlazii da mu ti drustvo biras...jedino tako tvoje dijete moze biti odgojeno samo od tvoje strane...i da za nista drugone zna...haj, necemo sada pretjerivati...nismo ni mi cvjecke bili...barem ja nisam..ali nismo ovoliko destruktivni bili...iprije rata je biloonih kojisu bacali smece kroz prozor...iprije rata su ljudicistili nosna sred ulice...pa onaj "hracak" rukom skinu...nismo mi parizani nikad bili...samo su se prije rata ikomsije znaleumjesati...pa te naruze ako cupas cvijeceili svrljas po zidovima...sada vise niko ne reaguje...ninasta...opsti haos...nista drugo...svako radi sta hoce u ime demokratije...malosemrdnuti...nista drugo...izvinine radimispace kako trebapa se patim



Pa to sam upravo i rekla u jdnom od prijasnjih postova, prije nas je i skola odgajala dok danas je to malo drukcije...Bilo je vise respekta i  za ucitlja i za komsiju i nekog slucajnog prolaznika ....Ja tad kad sam zagalamila s prozora na djecu koja su pocupali to mlado drvece istog trena se stvorio njihov otac sa palijom u ruci na mojim vratima hoce da me bije ....Mislim tako neke male stvari su bez kontrole....I kad ga prijavis muriji sta murija moze kad su im ruke pretrpane  vecim problmima ....Moja stara je bila p.k.s. pa zena izludila ...To malo starijih komsija i nekako komunicira  ali npr dosta stanova se izdaje svaki mjesec neko iseljava, neko useljava mnogi ne zele ni da znaju sta se desava i kakvi se planovi prave za neke osnovne stvari kao npr krecenje ulaza, placanje smetljarine i da ne nabrajam dalje...Sto se tice naseg djetinjstva i u mojoj raji je bilo  problematicnih  i ja sam bila tu negdje ali nisam mogla nikad nista uradit a da moji n saznaju danas ili sutra , bilo je vise reda .....I kad bi zazijanila znalo se , kratko i jasno ....

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
23.6.2011 21:53:10   
InLove





IZVORNA PORUKA: MarinaDK

U mom kvartu imaju 3 dilera jedan je jos i prijeratni malo caknut , znam da nisu ratne posljedice , da znam sigurno da bi me koruptna  murija zastitila sutra bih ga prijavila  ali tu ne raste zelena trava jer ti isti imaju koristi od njega , mogu samo nagrabusiti...Mislim jedno vrijeme je znalo biti po 4 -5 policijskih auta , ali to doticnom ne  smeta prije bih rekla da su ga cuvali a ne gledali kako da zaustave prodaju droge maloljetnicima .....Kako znam za sebe i taj frajer je tu radi svoj posao niko jos prstom mrdnuo nije ....


E pa zato ga i cuvaju. Danas su cigare stetne, ovake ,onakve. A o drogi niko ne prica, a prodaje se naveliko, a zasto, zato sto je dosta skuplja na odnosu cigara. Sve je to proracunato unaprijed!!
Cuvajte svoju djecu, pricajte im, odvedite ih da vide kako izgledaju ti koji koriste drogu(naravno kad budu dovoljno zreli za to)

Cekati na druge da nesto ucine za gradane?? Od tog nema nista. Politika je to!!


_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *