|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
24.6.2011 14:16:58   
veeseelaa
nas kao roditelje i Bog i zakon duzi da ispravljamo krive Drine.dijete nije stvar ni objekat investicije,dijete je nasa krv .ono sto nismo postigli mi...nastojimo da postigne nase dijete.
potpisujem Malu.


ne kontam??? da me sin mlati a ja da budem ok s njim???
svašta! da sam ga sto puta rodila sikter!

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
25.6.2011 1:02:15   
Mjeseceva Pratilja
Ne pada iver daleko od klade.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
25.6.2011 3:11:11   
jasmin
IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

Ne pada iver daleko od klade.

Ovo pravilo nekada ne vazi(npr.Nuh i njegov sin),covjek se nekada moze truditi,ali drustvo uradi svoje.Ne mozes djetetu zivot satkati od zabrana,jer ce bas krenuti za tim sto mu se brani.Prvo oruzje mi je dova za moje dijete,drugo-moje nastojanje da mu usadim lijepe osobine,da zeli dobro i kloni se loseg,da se zanima za nesto sto ce mu donijeti korist.Trece cini mi se da nema,a imalo bi da se i drustvo hoce pobrinuti.Sam odaziv roditelja na sastanak kojem je prisustvovala nasa dadada dovoljno govori o nasoj svijesti i mogucnosti da se nesto poduzme :(.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
25.6.2011 9:58:42   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

nas kao roditelje i Bog i zakon duzi da ispravljamo krive Drine.dijete nije stvar ni objekat investicije,dijete je nasa krv .ono sto nismo postigli mi...nastojimo da postigne nase dijete.
potpisujem Malu.


ne kontam??? da me sin mlati a ja da budem ok s njim???
svašta! da sam ga sto puta rodila sikter!


mislim da koka nije rekla da trebas biti ok s njim samo da time sto ces istjerati dijete iz kuce neces nista rijesiti...treba pokusati naci nacin da se problem rijesi a ne brigo moja predji na drugoga jer ipak je svaki roditelj odgovoran za svoje dijete i njegove postupke.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
25.6.2011 10:44:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

Ne pada iver daleko od klade.
i opet me iznova sokiras sa svojim stavovima, premda znam sta si po struciuser posted image
Ne znam je li igra slucajnosti ili sta vec, ali eto, ja licno, na zalost, poznajem jako puno ovisnika. To su sve nekad bili moji prijatelji, poznanici iz skole ili klubova u koje smo zalazili, pa su nekad, iz njima poznatog razloga, skrenuli, da kazem, na krivi put. To su sve mahom djeca visokoobrazovanih roditelja, koji su itekako ulagali u svoje dijete, na sve moguce nacine...da li su zaista roditelji negdje gresku napravili?! ja nesto cisto sumnjam, jer ti isti roditelji imaju npr. jos jedno dijete koje je odlican primjer "drustveno korisnog" covjeka.
Moja, nekad  bila, najbolja prijateljica, je zglajzala...njeni roditelji nema sta nisu pokusavali da je izvade, od odlazaka u beograd gdje postoje specijalne klinike i kojekakve moderne metode ugradjivanja nekakvih blokatora, do lijecenja u nasim klinikama...prodajom stana nebil se makla iz tog kraja...ma ljudi su jadni sve moguce radilil sto je u njihovoj moci da spase svoje dijete.
Dok nisam dobila Andreja, mislila sam da nisu normalni, misljenja sam bila da je trebaju istjerati iz kuce, da se opameti, a da oni isto tako sacuvaju "normalan zivot"...jer njena bolest je unistila i njih, sto je prirodno...pa mi nikako nisu bili jasni, sto dobrovoljno sjede u brodu koji tone, jer oni njoj zapravo, ne mogu pomoci...sve dok ona sama sebi nepomogne. Ona, opet, ocigledno, sebi ne zeli pomoci. To su ljudi, koji iz nkog razloga, ne vole same sebe...tako ja gledam na ovisnike.Kada i zasto su oni digli ruke od sebe samih...pojma nemam...to ostavljam psihijatrima...vjerovatno, nekad, u adolescenciji...vjerovatno su neki podlozniji vise...drugi opet manje...ima li tu genetike...boga pitaj...ali tek sad, od kako sam majka, razumijem te roditelje...roditelje koji i dalje sjede u brodu koji tone....jer je njihov zivot to dijete.
Citavo drustvo je bitno...ne samo roditelji...primjere lose i dobre djeca upijaju na sve strane...A valjda i mi kao drustvo imamo neku obavezu...valjda...samo nesto ne vidim izlaza...posto ocigledno vecina smatra da se to njih ne tice

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
  Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
25.6.2011 11:21:51   
Anoniman
Dobro, znamo svi da se odgoj "vari" u porodici, ali se dalje formira i u vrticu, skoli, na ulici...


Na roditeljima je da stalno pod lupom drze svoje dijete i da prepoznaju lose uticaje, a potom da adekvatno uticu na anomalije. Nazalost, roditelji previse brzo zive u ovom vremenu i u stalnoj trci i frci ne prepoznaju simptome delikvencije,neki ih ne zele prepoznati vodeci se onom " ne to se meni ne moze desiti" i sl. Po mom misljenju, trebamo RODITELJE vise obasopati informacijama o maloljetnickoj delikvenciji i konzumiranju opojnih sred. , tu je jedan od kljucnih problema. Ako roditelji na vrijeme prepoznaju problem,  ako znaju sta dalje nakon te "spoznaje" i ako "znaju" da to kod njihovog djeteta nije nikakva sramota i da nece u drustvu upirati prstom u njih, vec je to nus produkt sistema drustva u kojem zive...e tu je vec pola posla odradjeno.


(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
25.6.2011 13:14:01   
koka i po
roditelj nije roditelj ako pusti svoje dijete da potone.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
25.6.2011 13:30:34   
sheri
ja mislim da je najveci problem to sto svi mi mislimo "to se meni ne moze desiti". sve se svima dogadja! i onima koji su obrazovani, i neobrazovanima! ne mislim da dijete treba bas stalno kontrolisati, treba mu dati prostora i vjerovati mu. ali treba postaviti granicu. i drzati se te granice. bar ja tako mislim, i zasad se toga pridrzavam. ali, isto tako znam da nikada, ali bas nikada ne bih mogla okrenuti ledja svom djetetu.i u dobru i u zlu to je moje dijete!
imam rodjaka;:od njegovog rodjenja sve se oko njegfa vrtilo. ima stariju sestru, koja kaze da je otkako se on rodio sve se promijenilo. kad ej bio 4.razred osnovne skole, imao je nesrecu auto ga udarilo, jedva ziv ostao, jedva pokretan ostao. i od tada sve, ama bas sve mu ej dopusteno. poceo je sa lakim drogama u 8. osnovne(roditelji su mu fakultetski obrazovani), tad je poceo na ulici da prodaje cigare(rat je poceo u bih). do kraja srednje je bio na heroinu, i na njemu je soato 7 godina. i svi smo znali sta radi, samo njegovi roditelji nisu mogli to sebi priznati. da njihov sin, njihov jedini, najbitniji, najbolji sin to radi. nisu vjerovali ni kad im je prodao sve iz stana, nisu vjerovali ni kad ej moja mama lezala na samrti a on ju dosao obici i gledao njene lijekove, sta mu moze posluziti, nisu vjerovali ni kad ih je istjerao iz stana....
ako neko misli da nismo pokusali sve, vara se. 3 puta su ga slali u bolnicu, ali izadje iz bolnice, pa ga ni oni vise nisu htjeli. a kad su ga natjerali u komunu, rekao je mom tati da ce se ubiti, i tad je moj tata otvorio prozor i rekao mu hajde, ubij se(i dan danas kaze da mu je to najtezi tzrenutak u zivpotu, jer sta bi da se idiot ubio). nije se ubio, bio je previse kukavica za tako sto, vec je otisao u komunu i lijecio se 2 godine. sad je cits, kako on kaze zalijeceni narkoman, ne izljeceni. najzahvalniji je dsvom amidji, mom tati sto ga je spasio.
zato, sve vi koje kazete da biste ovo ili ono, sutite. molite se Bogu da nikada ne dodjete u takvu situaciju.
izvinite na dugom postu, ali morala samuser posted image


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
25.6.2011 13:38:57   
koka i po
sutite. molite se Bogu da nikada ne dodjete u takvu situaciju.


ovo su kljucne rijeci.
svakom se sve moze desiti..i droga i prostitucija  i alkoholizam i dalje da ne nabrajam.
samo sto pojedine osobe ili pribojavaju to priznati ili misle da zive u nekom drugom svijetu koji je daleko od ovog navedenog.
najgore je stavljati ruzicaste naocale i ploviti u oblacima.
ako bjezis od stvarnosti ona ce naci tebe....kad tad.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
25.6.2011 15:13:56   
veeseelaa
mislim da koka nije rekla da trebas biti ok s njim samo da time sto ces istjerati dijete iz kuce neces nista rijesiti...treba pokusati naci nacin da se problem rijesi a ne brigo moja predji na drugoga jer ipak je svaki roditelj odgovoran za svoje dijete i njegove postupke.


da do 18 godine
ja sam govorila o ekstremnim situacijama, kad roditelj da sve od sebe a dijete i dalje ne daje znake da će ići ka boljem, šta uraditi??? pustiti ga da maltretira, krade novac od roditelja itd ???
ja neeee

< Poruku je uredio veeseelaa -- 25.6.2011 15:15:19 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
25.6.2011 15:14:14   
veeseelaa
user posted image


< Poruku je uredio veeseelaa -- 25.6.2011 15:15:00 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
25.6.2011 17:54:40   
Malenaoduvijek
zato, sve vi koje kazete da biste ovo ili ono, sutite. molite se Bogu da nikada ne dodjete u takvu situaciju.


100 % te moram potpisati, ali uistinu.roditelji oprastaju djeci nemoguce.

ja sam uvijek mislila u skoli Boze ovi losi ucenici kako njih njihovi roditelji volejer je za mene bilo normalno da sam odlicna, ali kao roditelj sada znam da djetetu svasta nesto pustas i dopustas.

vesela ja ne bih nikada bila tako kategoricna i sigurna da bih nesto tako uradila, odrekla se svog djeteta, jer ipak je to onda tvoja najveca zivotna greska jer bih sebi prebacivala da nisam uspjela izvesti dijete na pravi put i da sam ga odbacila


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
25.6.2011 18:17:52   
veeseelaa
vesela ja ne bih nikada bila tako kategoricna i sigurna da bih nesto tako uradila, odrekla se svog djeteta, jer ipak je to onda tvoja najveca zivotna greska jer bih sebi prebacivala da nisam uspjela izvesti dijete na pravi put i da sam ga odbacila


nekada draga treba  prihvatiti poraz, ako vidiš da ti je dijete narkoman, ubica, silovatelj il nešto slično šta da se radi??? da se i dalje ulaže u njega??? u šta???' ne razumijem


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
25.6.2011 18:23:04   
Malenaoduvijek
ne mislim ja da treba "ulagati" u njega ali ti samo kazem nikad ne reci nikad puno je lakse pricati uprazno nego kad se covjek nadje u odredjenoj situaciji.

iskreno sutra kad bi mi se bilo sta slicno desilo ne znam kako bih reagovala, samo se molim da ne dodjem u tu situaciju.

zamisli sutra tvoje dijete ima 12 godina i kazu ti da sa drustvom krade po npr merkatoru lokalnom da bi se dokazao, znaci ima sve u zivotu ali hoce da se dokaze, kako bi se ti ponasala????

dala bi ga u dom, istjerala iz kuce ili bi pokusala da popravis situaciju?


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
25.6.2011 18:23:26   
koka i po
tema je otisla u pogresnom smjeru user posted image .
veselice ti mislis tako(i imas puno pravo na svoje misljenje) mi mislimo drugacije ...mada te ja iskreno ne razumijem user posted image .
vratimo se postojecoj temi user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
26.6.2011 0:02:36   
lejla_r
Na koji nacin mi kao roditelji mozemo da uticemo na javno mijenjene i promjenu zakona, kada se u ovoj drzavi ne moze donijeti ni jedan zakon u suprotnosti sa EU, a MarinaDK nam je iz prve ruke ispricala na sta to sada lici. I ja mislim da onakve drzave kao prije 30 godina nikada vise nece biti, i to nazalost, kada je milicija nevin svijet izvodila nocu iz kuce u stanicu na marisanu, svi smo se osjecali bezbjednije, a ne ovaj uzas sada kakav je.
Ja sam za maksimalno stroge zakone i za duge zatvorske kazne, ali ne da glade m... u zatvoru i izlaze kuci na vikend, izvoljevaju sa posjetom, nego na teski prisilni rad za obicni dzoint, granicu punoljetstva digla na 21 godinu pa u zatvor sa djetetom poslala i mamicu i taticu koji su najodgovorniji za svoje dijete, pa tucati kamen na autoputu Vc, dok na njih pazi policajac sa sacmaricom, spreman da opali na prvi nedopusteni pokret. Ko iz americikih filmova, jer ovaj narod samo od sile zazire, a nesto bas ne vole ni raditi, pa ne znam sta bi djelovalo vise stimulativno. Nazalost, mislim da je sve uzelo previse maha i da drzava odavno nije u sluzbi gradjanina i da sto se tice sigurnosti djece van kuce, da je samo u Bozijim rukama plus ono malo sto je ponijelo iz kuce. Bez zakona, nista, a nece se donijeti nikada jer su previse velike pare u igri, koliko god da se velika drustvena akcija povede. Toliko o drustvu.

A sto se tice porodice, tu se u potpunosti slazem s Veeseelom. Izgleda da mi svi ne mislimo na isto kada se kaze stabilna i sretna porodica, odgovorno roditeljstvo. Sta je stvarno u cetiri zida, tesko da mozemo znati na osnovu onoga sto se prezentira, neko moze imati lijepe manire, prelijep cvijetnjak, rucak na stolu svaki dan u tri, biti sposoban radnik, duhovit sagovornik, djeca im uvijek lijepa, sređena i učtiva, obavezno nedjeljom gledaju lutkarske predstave, zapravo, gospodja ima cijeli regulacijski plan do 2025. godine,  znam jednu takvu, a djecu tusira ledenom vodom na prvi neposluh. A jedan takav je petogodisnje dijete, danas osudjenog silovatelja, za kaznu zatvarao u frizider. A bio je iz "dobre " kuce, sa "cuvenim" prezimenom, na prvi pogled realiziranim roditeljima. Tako da...
Ja ne znam ni jednog ovisnika da nije dosao iz neke komplikovane porodicne strukture.  A ne znam ni jednog ovisinika koji je otisao na lijecenje koje je zavrsilo uspjesnim zalijecivanjem, da nije doslo do onog sto Veeseela spominje, "my way, or highway", ultimatuma, ili se lijeci ili se gubi, ubij, kako god. A bolje da do toga dodje prije nego nakon sto ovisnik unisti porodicu i zdravstveno i na svaki drugi nacin.
A da do toga nikako ne dodje, trebaju godine, godine, godine truda i dobrobit djeteta na prvom mjestu. Jednom je Hanady spomenula svoju tetku, odgojiti dijete je kao bunar iskopati.



_____________________________

Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja: onaj koji žuri govori prije nego što nešto sazna, odgovara prije negoli nešto shvati, odluči prije negoli nešto provjeri, kudi prije nego se u nešto uvjeri. - arapska poslovica

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
26.6.2011 0:57:58   
lejla_r
IZVORNA PORUKA: lejla_r

Jednom je Hanady spomenula svoju tetku, odgojiti dijete je kao bunar iskopati.




Odgojiti dijete je kao IGLOM bunar iskopati, zaboravih kljucnu rijec:)

< Poruku je uredio lejla_r -- 26.6.2011 0:58:51 >


_____________________________

Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja: onaj koji žuri govori prije nego što nešto sazna, odgovara prije negoli nešto shvati, odluči prije negoli nešto provjeri, kudi prije nego se u nešto uvjeri. - arapska poslovica

(odgovor članu lejla_r)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
26.6.2011 1:16:15   
veeseelaa
neznam.... po mome roditelji su ti koji trebaju uticati na dijete, vaspitavati ga i itd
Kako jednom djetetu od 15-16 godina može pasti na pamet da siluje djevojčicu????
da pretuče prolaznika???? otme mobitel i sl??? o čemu su sa njim razgovarali roditelji dok je odrastao??? meni to ništa nije jasno!
i još su mi gri roditelji koji za sva ta dešavanja nalaze opravdanje i dijete uvijek kod njih ima utočište, pa dokle????
koko je sve je jasno vjeruj mi, dok dijete sluša i dobro je imalo bi moju podršku a ako krene stramputicom ja ne želim da ga vadim i da misli u sebi ma moja će to mama regulirati, neeee nema podrške.... obavila bi jedan razgovor s njim dala mu još jednu šansu a ako nastavi i dalje ne kontam fol ulaganja mene i drmusanja ostatka članova porodice???

Djeca koja imaju stalnu podrušku roditelja koji uz to za njihova (ne) djela nadju opravdanje su samo gora i gora


A opet kažem ne do Bog nikome, teorija je jedno a praksa drugo

Svašta smo mi mogli deverati u životu, i imalo se i ne malo al mi je na hatru uvijek bilo kako li bi moji roditelji reagirali da kiksam i onda i ne bi deverala neke gluposti koje su neka djeca u taj vakat radila

kad su djeca odrasla u ljubavi i razumijevanju teško da mogu postati delikventi



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu lejla_r)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
26.6.2011 1:39:27   
Anoniman
Evo mene opet da prokomentarisem par postova....Moje dijete je moje dijete molim Boga da bude onakav kakvim ga ja zamisljam u buducnosti mada je to moze biti i nemoguca misija danas....I opet kazem sta god da uradi  to je moja krv , svi grijesimo pa i moj A ce sigurno pogrijesiti , nastojat cu da ga ispravim i njegovu dobru volju usmjerim i ojacam ato je moguce samo oniliko koliko on hoce...Svi mi nzamo da smo odgovorni za postupke svoje djece dok su maloljetni pa i u punoljetstvu, ali takodje i drzava je ta koja treba da zbrine svoje gradjane...I opet moram navesti razliku izmedju Dk i Bosne mada uvijek kazem nema nigdje Titine drzave i njegove batine...Ali evo primjer dvanaestogodisnjak ide u skolu dodje kuci , jede , zadaca sve to i ovdje kad izadje napolje barem u mom okruzenju imaju centri za mlade , gdje se mogu skupiti, raznorazni aktiviteti, sport, ps igrice, motocross, poneki centri imaju cak i zivotinje pse, macke, konje gdje se djeca uce  brinuti o njima  sto znaci komuna je dala prostor , pare osoblje kako bi djecu pogotove ove koji naginju vise krimunalu  drzala okupiranim...Znaci imaju gdje imaju mjesto za igru, razonodu + osoblje koje ce ih usmjeravati dok roditelji rade....Odmah je manja sansa da ode u lokalni super market i ukrade cokoladu ili steku cigara....Dadada je navela par slucajeva gdje su doticni postali narkomani i ja kad dodjem u Sarajevo i vidim koliko moje raje je ovisno dodje mi da placem....Al sta da rade mnogi od njih su fakultetski obrazovani al gdje da rade, drzava i ovi na vrhu se rinu samo za svoja dupeta , gradjani se snalaze kako znaju i umiju neki ili umiru od gladi ili kradu....

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
26.6.2011 4:13:14   
veeseelaa
i ovdje kad izadje napolje barem u mom okruzenju imaju centri za mlade , gdje se mogu skupiti, raznorazni aktiviteti, sport, ps igrice, motocross, poneki centri imaju cak i zivotinje pse, macke, konje gdje se djeca uce brinuti o njima sto znaci komuna je dala prostor , pare osoblje kako bi djecu pogotove ove koji naginju vise krimunalu drzala okupiranim...Znaci imaju gdje imaju mjesto za igru, razonodu + osoblje koje ce ih usmjeravati dok roditelji rade....Odmah je manja sansa da ode u lokalni super market i ukrade cokoladu ili steku cigara...


ovo je extra, ovo nama fali


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
26.6.2011 9:44:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lejla_r

Ja ne znam ni jednog ovisnika da nije dosao iz neke komplikovane porodicne strukture.

Ja znam...moju prijateljicu poznajem, sto se kaze, iz pelena...poznajem njene roditelje ko svoje...zajedno smo isle na more, njeni roditelji su me vodili...ili  na palninu...ili nju moji...ma znamo se ko sestre.  Tako da...uvijek i svakome se moze desiti..al to nije tema vecerasnje emisije

Sta raditi sad? kako djelovati
Meni jedino pada na pamet zvati policiju non-stop...tj. cim se okupe...cim flasu pive vidim...da ih zovem...u nadi da ce i njima dosaditi konstantno legitimisanje...pa ce se pocet okupaljati u svojim kucama...jer je za neke vec kasno...al ako nista...da nemaju sanse uvuci nove zrtve tj. nasu djecu sutra...jucer ih bas gledam...njih trojica, ako oko njih jos 6 balavaca koji valjda hoce da budu cool...da je sinoc drot dosao, pa tu djecu za uho...njihovim roditeljima na vrata...ja se mogu kladiti da im vise nebi palo na pamet da s njima sjede.

Slazem se s lejlom_r...za ove koji su vec zglajzali...posto nema mjesta u zatvorima...iako policija nadje razlog za hapsenje...tipa par grama trave...al ih puste...nek ih onda koriste za teski fizicki rad ili vec poslove koje niko ne zeli da obavlja....eno nam rijeke prljave tj.granje uz rijeku pune kesa i otpada...pa hajmo...skupljaj...dva drota nek nadgledaju..a oni nek skupljaju...kazne se mogu naci...ako vec nemaju boljeg posla od sjedenja, opijanja i napusavanja...nek im drzava nadje

I kod nas postoje centri za mlade sa raznim aktivnostima...e sad...sumnjam da unutar centara rade obucena lica za maloljetnicku delikvenciju, psihholozi...etc. A koliko sam skontala ni nasa soc. sluzba ne radi svoj posao kako treba...par puta sam imala "cast" da razgovaram s njima...pa su lopticu naravno prebacili na druge

Problem je sto u ovoj drzavi niko ne zna sta su njegove nadleznosti i ovlasti...trebali bi im vjerovatno ponoviti gradivo

Sta mi kao gradjani mozemo...stalno i iznova zvati policiju...a ne samo prokomentarisati...s "cccccc"...nece vam policija nistauser posted image



(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
26.6.2011 10:01:16   
Anoniman
Ne znam Bosna bi se po mnogim stvarima mogla ugledati na Dk , da napomenem  ovdje zakon takodje  je veoma blag za grube zlocine primjera silovanje, ubistvo pedofilija , i ovdje postoje otvoreni zatvori gdje zatvorenici vikendom odu kuci i opet se dobrovoljno vrate ili svako jurtro idu na poso a vracaju se u zatvor ba ne kuci...Ima i zatvorenih zatvora ali na odnosu na neke zemlje to je kao neka vrsta hotela ....Postoji takodje prinudni rad za kriminalne maloljetnike koji stalno prave frku , ciscenje ulica ili sta znam neki posao koji bi gradjanima bio kao namirivanje duga za pocinjenu stetu...Ne kazem ja ni da je ovdje sve sjajno i bajno ali se opet trude kako smanjiti kriminal, kako izbjeci rat kultura ....Ja sam prosle godine  ustala malog dojila i izadjem na balkaon da malo uhvatim have vidim na parkingu dva dripca cackaju oko jednog auta za koje znam da nije njihovo, vjerovatno su skidali tablice, pitam seke sta da radim jer ja nisam osoba koja bi mogla da mirno sjedi, seka kaze sta te briga ne guraj nos gdje mu nije mjesto, ali ipak sam nazvala muriju i dosli su u roku pola minute, sta je bilo poslije ne znam , ali znam da ima ljudi koji su pasivni....
Stanje ispred moje zgrade ima stvarno puno djece jer ima par  arapskih familija to ti je odmah 20 djecurlije , malo nasih malo danaca i svi se znaju (mislim na roditelje ) cim se desi nesto neko urgira ....

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
26.6.2011 10:11:42   
Anoniman
A dadada ne znam kakav vam je kucni savjet jedino da se nadju ljudi koji stvarno zele nesto da promjene pa svake sedmice da urgirate ostale foteljase i one kojima je svejedno , mozda nakon nekog vremena bi ljudi shvatili da se ipak radi o ozbiljnom problemu a ne o necemu o cemu bi se pricalo jednom  i nikad vise ...Ipak je to susjedstvo i svi bi imali neku korist od toga ....
I opet da  uporedim  prije mozda i vise od 10 godina sam zivjela u znatno manjem gradu gdje su roditelji svakog vikenda patrolirali glavnom dzadom i uzim dijelom centra dok su djecurlija po diskotekama i to se sad radi u skoro svim djelovima Danske....Patroliranje se radilo na smjene radi sigurnosti ali i radi kontrole nad njima ......
Mozda bi i kod vas moglo nesto u takvom smislu da se uradi u kvartu ....

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
26.6.2011 13:39:10   
lejla_r
bas me interesuje, voljela bih da mi neko od pravnika objasni, ako nije dozvoljeno osobama mladjim od 18 godina da kupuju alkohol, zasto nije zabranjeno da budu u pijanom stanju, kao sto policija ima pravo napraviti alko test vozacu, da ima pravo provjeriti i maloljetnika, pa da roditelj odgovara, da postoji neka formalna vrsta sankcije. a ta nocna okupljanja i opijanja, to je prava nocna mora za stanare u cijem se komsiluku to stalno ponavlja. i ja mislim da stalno treba zvati policiju, pa i bez razloga, pa kada bi samo sutili i pili treba zvati zbog narusavanja reda i mira, da cijeli komsiluk izmaltretira policijsku stanicu iz noci u noc da se salju patrole i toj balavurdiji bi dosadilo da se tu skuplja. a kada se skupljaju pred nekom radnjom, videotekom, nekim bilijar klubom i slicno, e tim sto skupljaju tu balavurdiju oko sebe treba poslati inspekciju na vrat, pa nek im malo cesljaju knjige, sanitarije i ostalo.


_____________________________

Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja: onaj koji žuri govori prije nego što nešto sazna, odgovara prije negoli nešto shvati, odluči prije negoli nešto provjeri, kudi prije nego se u nešto uvjeri. - arapska poslovica

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Narkomanija, kriminal...kako popraviti po...
28.6.2011 20:49:19   
leli§
znam tacno o cemu govoris i vjeruj mi da se grozim na sve to... imala bih napisati sto i stasta ali da skratim...

1. je li moguce poslati zahtjev PU (mislim da vi pripadate onoj PU na vojnickom/alipasinu gdje li je. nacelnica te PU je divna zena mozda da kod nje direktno odete) da postave patrolu u parku... isplatnije nego da policija ispija kahve po okolnim kaficima. mislim da se ohlade u prisustvu policije... to je mozda trenutno rijesenje ali cim se vrate odmah zvati opet...u jendoj knjizi sam procitala da se upornoscu skoro sve moze rijesiti... tako su naveli za primjer NYC subway...da su svakog dana prali vozove i krecili stanice na kraju dana... i da je vremenom vandalizam znatno umanjio... tako kada vide policiju milion puta mozda im vise nece pasti na pamet da se pojave

2. od MZ nema nikakve fajde... danas narod samo okrene glavu i prodje. mozda kada bi se skupilo par vas roditelja i pokrenuli neku lokalnu kampanju...malo nahuskate i nahajkate DRUG FREE ZONE...




_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu lejla_r)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *