|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zivot u braku
11.2.2016 9:26:45   
veeseelaa
često pričam na ovu temu s ljudima
brak -dobar - loš - zao user posted image
i zaista su različita mišljenja o stanju istog

u biti dobar je kad se partneri osjećaju dobro, i tu ništa ne barkat, pa nema veze što kona ne konta taj vaš neki odnos user posted image

a kad je loš ili zao , treba nešto raditi, jer vrijeme prolazi, život je kratak da bi ga proveo u nbekom haosu, a možeš uticati na te neke stvari
Bog ti da neku sudbinu, tipa da se rodiš, da nekog voljenog izgubiš i sl al vala nije ti poslao zlo da ga trpiš

imam dvije kćerke, ne znam još naravno kakve će biti temperamentom i stavom o braku, zajednici, životu
možd ato bude skroz drugačije od mog gledanja al moje je da ih prije stupanaj u brak upozorim na neke okolnosti, šta sve može da se desi, očekuje itd
nadam se samo da će biti razborite a ne u oblacima i da će primiti k znanju
poslije neću da slušam žalopojke

mnogo toga se može dokučiti u vezi
gdje će se živjeti, kakav mu je odnos sa njegovim bližnjim, koliko je neovisan, koliko mu je nametnuto oabvezea od strane roditelja/braće/sestara
kakvo mu je gledanje u odgoju djece , u kakvim je okolnostima odrastao, čim se bavio itd
sve kad to dobro poredaš možeš donekle zaključiti šta te može očekivati u braku

naravno ne možeš znati sve što se tiče njega , al možeš znatis ve što se tiče tebe, iam stvari o kojima s emože dogovorati i pregovarati ali ima stavri o kojima se u mom npr slučaju ne može ni zucnuti, to je recimo moj zakovan stav , po cijenu razvoda , poplave i požara

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Zivot u braku
19.2.2016 11:06:46   
pony2507

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Pozdrav clanicama,

Izvjesno vrijeme sam u braku pa bih voljela cuti vase misljenje prije svega vas koje ste duze u braku da li previse dramim ili stvarno sva bajka prestaje kada se potpise taj papir. Naime, cesto trpim neke bezvezne komentare, u masnicu upakovane primjedbe, izjave kako hocete ali ja osjecam kako su to sitna ismijavanja, pod***avanja i namjerna spustanja od strane muzeve familije,prijatelja. On ako bi odgovorio na to odgovori tako da se ja osjecam samo jos jadnije. On kao da je u paktu s njima a ja sam tu neka pridoslica. Zivimo u zajednici. I uvijek ce pred njima iznositi neke svoje stavove i mislim da i oni vide kakav je njegov odnos prema meni. Uvijek otvoreno kaze "nece ona to, ne bi ja njoj to dao". Gleda me kao pod lupom, sta sam kupila,sta nisam kupila, sta sam uradila,sta nisam uradila. Ni za sta me ne konsultuje vec smatra da je on kao glava porodice najpametniji za bas sve i cesto mi diriguje sta i kako da uradim.Odnosi se sa nekom strogocom a onda prica o ljubavi. Ako se na nekoga pozalim onda sam pokvarena a kada se distanciram on ne razumije. Jesam li previse osjetljiva?




Draga moja,nisi ti uopce osjetljiva.
Prvo , zasto te ismijavaju? Da li postoji konkretan razlog?
Drugo za svaki odnos je izuzetno bitno postovanje. Koliko vidim on te ne postuje pa samim tim ni njegovi sto je vjerujem , jako tesko. To su neke stvari koje se rjesavaju na samom pocetku a ti ocito nisi rijesila,zautela stav...
Tvoj muz ocigledno ima ili strah da te ne izgubi ili je uzasno nesiguran u sebe.
Ja bih na tvom mjestu otvoreno popricala sa njima. Prvi put kad dodjes u situaciju da neko nesto na tvoj racun kaze... Odma bih sve direktno rekla,jer budes li se ti nadmudrivala sa njima,vracala istom mjerom....Nema tu zivota. Mislim da se sve razgovorom moze rijesiti. A ako to ne pomogne , na tebi je da odlucis da li si spremna ostatak zivota provesti u takvoj sredini...Da li je vrijedan on toga? Hoces li cijeli zivot slustai,trpiti i ti biti "crna ovca". U cijeloj situaciji tvoj muz je glavni krivac. Ti si njegova zena,svetinja treba da te stiti a ne da bude "protiv tebe".
Gdje nema sloge i postovanja nema ni zivota.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Zivot u braku
19.2.2016 17:50:34   
Anoniman
Nema nekog konkretnog razloga. Ja sam na pocetku htjela da zauzmem stav i rekla mu da cu tako postupit ali mi je on ostro zabranio da odgovaram bilo kome iz njegove familije, kasnije mi je zabranio da i njemu odgovaram. Uvijek bih sutila a njemu se poslije zalila, iako je i on bio prisutan i sve cuo. Tada on brani druge (ko god da je u pitanju) a mene krivi da sam podla jer kako mogu pomislit da je neko imao losu namjeru ili mislio nesto lose.

(odgovor članu pony2507)
  Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Zivot u braku
19.2.2016 18:09:47   
minja_
ja kako sam shvatila, vi ste negdje u inostranstvu, ti si iz bosne a udala se za njega, koji je druga, treća generacija u dijaspori?

ima još uvijek primitivnih struktura ličnosti koje smatraju da su te tim činom braka do groba zadužile i "spasile" patnje u bosni na koju bi bila osuđena da te nije oženio - pa ima stope da mu ljubiš, i njemu i njegovoj porodici, jer im se za života ne možeš odužiti. I ti i tvoja porodica.
što kolijevka zanina, lopata zakopa - ljudi se ne mijenjaju. šta je tu je. a do tebe je da vidiš s čim možeš živjeti.
Moj savjet - uči jezik i skupljaj papire s kojima možeš tu ostati i ako se nekad razvedete.
Ne znam da li si počela raditi, ali ne dozvoli da ti raspolaže novcem - skupljaj štek koji će ti pomoći da staneš na svoje noge, smilovao se on nad tobom ili ne.


< Poruku je uredio minja_ -- 19.2.2016 18:12:04 >


_____________________________

ljudi koji gledaju svoja posla i ostali jednorozi...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Zivot u braku
19.2.2016 18:34:10   
Anoniman
Nismo vani. Pogresno si shvatila iz primjera koji sam navela, on hipoteticki navodi stvari da bi pokazao kako ja ne mogu nista dok mi on ne odobri, to sam htjela reci.

(odgovor članu minja_)
  Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Zivot u braku
19.2.2016 18:46:25   
pony2507
Nemas djece???
Ja bih otisla glavom bez obzira. Vec sad se kajes,sta ce biti za godinu,pet,deset...? Nista se promijeniti nece,moze ti biti samo gore...

_____________________________

Mjesto na koje uvijek možeš otići se zove dom.
Imati nekoga ko te voli bez obzira na sve, zove se porodica.
A imati to oboje zajedno, zove se bogatstvo.



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Zivot u braku
19.2.2016 20:10:10   
Anoniman
Nemam jos djece

(odgovor članu pony2507)
  Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Zivot u braku
19.2.2016 21:52:14   
teacher75
izborom bracnog saputnika biras svoju sudbinu. ili ces patit do kraja zivita ili ces uzivati. na tebi je da odlucis

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Zivot u braku
20.2.2016 12:49:42   
Anoniman
Hvala vam na misljenju

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Zivot u braku
25.2.2016 12:50:28   
surma
Hvala jos jednom svima koji su pisali. Nova sam ovdje ali vidim vise se raspravlja o eurosongu nego kada neko ima neki problem, pa posto je tema zamrla a ja i dalje svracam nema svrhe, ja bih molila da se tema izbrise ako ikako moze.Hvala.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Zivot u braku
25.2.2016 12:58:31   
Arijana2
Moj otac je isto tako majku citav zivot drzao "na kvacilu" kao da joj je otac a ne muz,njemu mora biti skuhano,oprano ,njega niko ne smije pitati gdje ce sta ce,najpametniji.Da bi na kraju sad u 60 toj godini pored zive predivne zene,3 djece i 4 unucadi,koji se svi skupa trude da mu ugode,odlucio da okrene novi list :)i razveo se.Jos sve mobira oko sebe,mi mu presucujemo iz kulture i vaspitanja.Ali eto hocu reci,nekim ljudima nema pomoci,imaju pticu u glavi.

(odgovor članu surma)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Zivot u braku
25.2.2016 13:02:20   
pony2507

IZVORNA PORUKA: Arijana2

Moj otac je isto tako majku citav zivot drzao "na kvacilu" kao da joj je otac a ne muz,njemu mora biti skuhano,oprano ,njega niko ne smije pitati gdje ce sta ce,najpametniji.Da bi na kraju sad u 60 toj godini pored zive predivne zene,3 djece i 4 unucadi,koji se svi skupa trude da mu ugode,odlucio da okrene novi list :)i razveo se.Jos sve mobira oko sebe,mi mu presucujemo iz kulture i vaspitanja.Ali eto hocu reci,nekim ljudima nema pomoci,imaju pticu u glavi.


Valjalo je deverati sve to i nositi se sa tim.
Pa neka se zena bar "po stare dane" razrahati...


_____________________________

Mjesto na koje uvijek možeš otići se zove dom.
Imati nekoga ko te voli bez obzira na sve, zove se porodica.
A imati to oboje zajedno, zove se bogatstvo.



(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 62
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *