|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Recapti,recepti
20.4.2011 23:16:52   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: idacha

Hanady, hvala za dinosauruse.. skontala sam sve, ja mislim i iskreno se nadam :)
samo mi jos kazi od ove smjese, koliko otprilike ispadne???



pa meni čaša onako srednje veličine izašlo mi oko 40 dinosaurusauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu idacha)
Neposredna veza do poruke: 776
   RE: Recapti,recepti
28.4.2011 11:34:15   
muaaa
                              Mufini
2 jaja,120gr.secera,75ml.mlijeka,250ml.jogurta,pola pr.za p.200gr.brasna.
Prvo jaja i secer izmiksati pa dodati ostalo.Sok i korica jednog limuna.
Kad je smiksano kosarice pripremiti pa sipati po jednu kasiku smjese,na tu smjesu stavljati po jednu mali kasicicu fila cokoladnog koji dobijete od:
Cokoladu istopite u malo vrhnja za kuhanje,kad se to ohladi stavlja se na smjesu.
I onda na tu cokoladu dodate jos jednu ne punu kasiku smjese za mufine.
Peci na 180C zavisi od rerne.Dobijete oko 25 mufina.


_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 777
   RE: Recapti,recepti
29.4.2011 9:45:43   
Hanady RR
Maidino čudo od kolačauser posted image

5 jaja
1 šolja šećera
kad se umuti, dodati 1 šolju ulja i jednu šolju mlijeka , dvije šolje brašna i prašak za pecivo
Ja istresem u tepsiju pravougaonik broj 40, to mi je baš za nju mjera.
Voće se naravno prije pripremi. Ne znam vam reći kolko voća, jer ja imam neku mjeru za taj kolač i uvijek sebi tamam toliko u kesicu zamrznem malina, kupina, visnje, jagode i sl.. svo to voće može ići

Kad se malo zapeče, kad se uhvati ona tanka kožica, malo izvuć iz rerne i popacati voce, znači da ne bude da voće propadne na dno, a li i da ne bude toliko da ne može prći kroz tu koricu, nadam se da ste me skontale i onda peci do kraja.

Ja nekad podijelim tijesto, kao juce pa u jednu stavim malo kakaa, pa izmiješam dok sipam u tepiju.

Kad se ohladi posut prah šećerom, ali moji inače ne mogu čekat da se to ohladi.

Ovo je izvorno maidina poruka... ja samo da ti dodam da sm stavila 200 gr višanja...
:)

a ja sma pekla ovako najprije na 200 stepeni 10 minuta pa sam onda stavila višnje ono bacaš ih rukom d amalo upadnu u tjesto tj.koru i ond ana 150 pekla još 15-tak minutauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 778
   RE: Recapti,recepti
29.4.2011 13:30:05   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Maidino čudo od kolačauser posted image

5 jaja
1 šolja šećera
kad se umuti, dodati 1 šolju ulja i jednu šolju mlijeka , dvije šolje brašna i prašak za pecivo
Ja istresem u tepsiju pravougaonik broj 40, to mi je baš za nju mjera.
Voće se naravno prije pripremi. Ne znam vam reći kolko voća, jer ja imam neku mjeru za taj kolač i uvijek sebi tamam toliko u kesicu zamrznem malina, kupina, visnje, jagode i sl.. svo to voće može ići

Kad se malo zapeče, kad se uhvati ona tanka kožica, malo izvuć iz rerne i popacati voce, znači da ne bude da voće propadne na dno, a li i da ne bude toliko da ne može prći kroz tu koricu, nadam se da ste me skontale i onda peci do kraja.

Ja nekad podijelim tijesto, kao juce pa u jednu stavim malo kakaa, pa izmiješam dok sipam u tepiju.

Kad se ohladi posut prah šećerom, ali moji inače ne mogu čekat da se to ohladi.

Ovo je izvorno maidina poruka... ja samo da ti dodam da sm stavila 200 gr višanja...
:)

a ja sma pekla ovako najprije na 200 stepeni 10 minuta pa sam onda stavila višnje ono bacaš ih rukom d amalo upadnu u tjesto tj.koru i ond ana 150 pekla još 15-tak minutauser posted image


Ja pravim veoma sličan kolač, samo što umjesto mlijeka stavim čašu jogurta. I bude baš onako sočan, pogotovo kad ga pravim sa breskvama(onim u konzervi) pa prelijem sokom u kojem su bile i sačekam malo da upije.
Ne sjećam se da su moji ikad docekali da se ohladi!


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 779
   RE: Recapti,recepti
30.4.2011 14:02:42   
lila25
zene kako da zamrznem klepe u sta da ih stavim, poredala sam meso i presavila sad bi trebale na kuhanje ali mm narucio rucak i sad ne znam sta cu sa klepama mogu li ih ovako zamrznuti pa drugi dan kuhati ili skuhati pa zamrznutiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 780
   RE: Recapti,recepti
30.4.2011 16:15:53   
DM

IZVORNA PORUKA: lila25

zene kako da zamrznem klepe u sta da ih stavim, poredala sam meso i presavila sad bi trebale na kuhanje ali mm narucio rucak i sad ne znam sta cu sa klepama mogu li ih ovako zamrznuti pa drugi dan kuhati ili skuhati pa zamrznutiuser posted image

Ja ih zamrznem ne kuhane-poredam na tablu i tako zamrznem, kasnije ih prebacim u vrećice i vadim po potrebi(ovako zamrznute možeš vaditi jednu po jednu)!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 781
   RE: Recapti,recepti
1.5.2011 14:24:16   
mama75
IZVORNA PORUKA: muaaa

                             Mufini
2 jaja,120gr.secera,75ml.mlijeka,250ml.jogurta,pola pr.za p.200gr.brasna.
Prvo jaja i secer izmiksati pa dodati ostalo.Sok i korica jednog limuna.
Kad je smiksano kosarice pripremiti pa sipati po jednu kasiku smjese,na tu smjesu stavljati po jednu mali kasicicu fila cokoladnog koji dobijete od:
Cokoladu istopite u malo vrhnja za kuhanje,kad se to ohladi stavlja se na smjesu.
I onda na tu cokoladu dodate jos jednu ne punu kasiku smjese za mufine.
Peci na 180C zavisi od rerne.Dobijete oko 25 mufina.


muaa neku tajnu iz recepta nam nisi otkrila ili sam ja jako losa slasticarka user posted image Muffini mi se zalijepili za kalupe, onaj donji dio nema sanse da izvadim, a i suhi, uopste nisu socni kao oni tvoji. user posted image user posted image user posted image Posto mi se jaaako jedu zovi me na kafu kada ih ponovo napravis user posted image stvarno su odlicni bili oni tvoji.

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 782
   RE: Recapti,recepti
2.5.2011 23:01:59   
muaaa
Do mene je,umjesto 75ml.ulja ja napisala mlijeko...soryuser posted image






_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 783
   RE: Recapti,recepti
3.5.2011 10:44:48   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mala86


IZVORNA PORUKA: muaaa

Pa netreba ti tepsija kupis kosarice i eto mufincica
a ko je bolestan?user posted image user posted image user posted image user posted image


moze bez tepsije user posted image
imam kosarice mislila sam da treba i tepsija


ne treba ti kalup za muffine...
smao u košarice one papirne napuniš do polovine ili čak 1 trećine zavisi koji je recepti i ispečešuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 784
   RE: Recapti,recepti
3.5.2011 12:17:09   
mama75
muaa pretpostavila sam da fali ulje, ali... Najgore mi sto duplu mjeru zamjesih, jos obecala familiji super poslasticu poslije rostilja... Nisu se bas zasladili, ali nema veze user posted image

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 785
   RE: Recapti,recepti
3.5.2011 13:25:50   
Amelaa RR
Pekmezne hurmasice
user posted image


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 786
   RE: Recapti,recepti
3.5.2011 13:35:20   
muaaa
Mama75 ti mozes napraviti fondan danas recimo i on moze stajati nekoliko dana ne u frizideru.Zavijes ga u kese da ne dolazi u doticaj sa zrakom.Mislim da moze stajati do 20 dana,to sam negdje procitalauser posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 787
   RE: Recapti,recepti
3.5.2011 14:01:45   
mama75
IZVORNA PORUKA: muaaa

Mama75 ti mozes napraviti fondan danas recimo i on moze stajati nekoliko dana ne u frizideru.Zavijes ga u kese da ne dolazi u doticaj sa zrakom.Mislim da moze stajati do 20 dana,to sam negdje procitalauser posted image

Super, bas si me obradovala. Ne bih se usudila tortu da ukrasavam, ali ovako za muffine mi je super. Bar je kod tebe tako bilo, nadam se da ce i kod mene user posted image
Eh, ako nekoga zanima u Vicku imaju kalupi za kolacice i kexe sa likovima Mumijeva ili kako se vec zovu. I ima jos svasta nesta fino, a i cijene su im OK. Ima li mozda neko njihove silikonske kalupe, jesu li dobri? Ja kontala da kupim, ali nesto mi jeftini pa sve mislim da ne valjaju.

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 788
   RE: Recepti,recepti
5.5.2011 0:08:05   
Rimljankaa
Ima li neko neki fin recept za sampinjone za rucak? Ali da budu glavno jelo,ne prilog. S povrcem,piletinom,zapeceni,s krompirom,bilo kakav prijedlog

_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 789
   RE: Recepti,recepti
5.5.2011 0:12:40   
mama75
IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

Ima li neko neki fin recept za sampinjone za rucak? Ali da budu glavno jelo,ne prilog. S povrcem,piletinom,zapeceni,s krompirom,bilo kakav prijedlog

Ja ih pravim sa piletinom - isjecem pileci file, proprzim sa lukom i dodam gljive. Prilog uz to pire. Mozes i vrhnje za kuhanje ubaciti na kraju.
Ili isjecem jos paprike, tikvice, paradaiz, na stapice i ubacim u piletinu i gljive.

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 790
   RE: Recepti,recepti
5.5.2011 0:16:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

Ima li neko neki fin recept za sampinjone za rucak? Ali da budu glavno jelo,ne prilog. S povrcem,piletinom,zapeceni,s krompirom,bilo kakav prijedlog





sve nabrojano ubacis u vrecicu za pecenje i u rernuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image rucak za 10user posted image user posted image user posted image user posted image a brzo i sve cistouser posted image user posted image

(odgovor članu Rimljankaa)
  Neposredna veza do poruke: 791
   RE: Recepti,recepti
6.5.2011 0:10:11   
myb@by
http://www.coolinarika.com/recept/758203/
user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 792
   RE: Recepti,recepti
6.5.2011 11:00:55   
Anoniman
myb@by  jel za ovaj kolac treba mixeri user posted image izgleda super jos kad ne bi trebo mixer verovali ili ne napravila bih ga user posted image

(odgovor članu myb@by)
  Neposredna veza do poruke: 793
   RE: Recepti,recepti
6.5.2011 17:05:20   
myb@by
Triputmama treba ti mikser za ovo, jer moras umutiti margarin u kreme. Nacicu ti jedan kolac za koji ti ne treba mikser user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 794
   RE: Recepti,recepti
6.5.2011 17:07:51   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: triputmama

myb@by  jel za ovaj kolac treba mixeri user posted image izgleda super jos kad ne bi trebo mixer verovali ili ne napravila bih ga user posted image

napisala sam ti na temi kolaci recept kolaca gdje netreba mikser:)


_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 795
   RE: Recepti,recepti
6.5.2011 19:42:43   
Anoniman

vala myb@by ces  se osevapit user posted image nemam mixera u kuci rascupala ga decauser posted image a sve zaboravljam kupituser posted image

a mamine oci nisam videla pogledacu sad  hvala


< Poruku je uredio triputmama -- 6.5.2011 19:45:20 >

(odgovor članu mamine oci)
  Neposredna veza do poruke: 796
   RE: Recepti,recepti
8.5.2011 15:18:45   
Visnja RR
trebam provjereno dobar recept oblatni...da u njemu ima oraha i cokolade ... ajd brzo dok sam jos pri zelji da ih napravim :)

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 797
   RE: Recepti,recepti
8.5.2011 15:26:35   
Hanady RR
evo tzv. karamel štapići :)

Kuhaš 2 dl mlijeka sa 500 gr šećera, 100 grama čokolade i 120 gr putera.
Kad se to ukuha fino sve istopi u to dodaš 100 gr grožćica, 100 gr. sjeckanih oraga, 200-300 gr mljevenog petita ili plazme.
Satviš jednu oblatnu u tacnu pa preko nje istreseš ovi smjesu i prekos taviš drugui oblatnu i dok hladne 10-15 minuta i stisne se oštrim nožem režeš na štapiće željene dužine a širine 2 cm.

Ako nećeš grožđice staviš tu mjerau smokvi ili datula ili oraga ili badema itd...

također 200 gr mljevenog keksa je dovoljno čak možd ai malo manje to vidiš po gustini jer bude gusto jako....i plazma je bolja od petita.user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 798
   RE: Recepti,recepti
8.5.2011 15:26:53   
Nunichi
3,5 dl secera zagrijes samo. Ne treba se topiti, samo malo ugrijati.
Umutis mikserom 2 jaja, 2 kasike brasna, 2 dl mlijeka i dodas na taj zagrijani secer.
Onda to fino na laganoj vatrici mutis do one fine gustoce, odokativno user posted image
Dodas 200 grama cokolade, 15o g maslaca i sitno sjeckanih oraha po zelji.


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 799
   RE: Recepti,recepti
8.5.2011 15:53:59   
Visnja RR
hvala cure... plazmu sam i samljela...al nemam nikakvih suhih vocki...moze i bez njihuser posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *