|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   sta obavezno imati pri ruci u svakoj prilici
24.1.2015 13:41:29   
gagala
maloprije na chatu napisaše da nemaju rakije, i/ili (ako sam pravilno shvatila) alkohola u kući

pa me to, i činjenica da su stare žene, koje su svakih 5 vakata klanjale ipak uvijek imale barem mrvu alkohola "za ne daj bože" ili "zlu ne trebalo", ponukalo da otvorim temu šta nam to uvijek treba biti pri ruci u svakoj prilici

dakle, napišite šta smatrate da moramo uvijek imati ali i objasnite kako i kada se može/mora koristiti

dakle, evo prvih zapisa

BIJELI LUK: treba li pisati?? user posted image meni je dovoljna naučno dokazana činjenica da kada spustite čeno bijelog luka na radnu površinu, 15 cm u krug okolo je STERILNO. dalje me ne zanima


ALKOHOL prirodni - rakije bilo koje, vino ..... bilo šta od NEbojenih prirodnih destilata, mada i ovi posljednji mogu poslužiti ako nema drugo

PRIMJENA: dezinfekcija rana, površina - znam da se razblažen sa vodom može dati i vrlo maloj djeci za dezinfekciju grla, što je dijete manje, veća količina vode naravno

ZAMBAKOVO ULJE - ili bilo koje od ovih domaćih ulja spravljenih od biljaka bogatim esencijama, npr. lavanda, jasmin

PRIMJENA: kod zarastanja rana od običnih padova, a izuzetno dobre rezultate daje kod rana od opekotina

SVINJSKA MAST: - ili neka srodna mast jačeg okusa, npr. guščija, kozja

PRIMJENA: rastopljna na novinskom papiru se previja na prsa kod upale pluča, bronhijalne stme i sličnih bolesti; umućena sa medom i mljevenim lješnjacima daje izvrsne rezultate kod lječenja svih oblika kašlja kao i plućnih oboljenja

< Poruku je uredio gagala -- 24.1.2015 13:50:36 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: ŠTA OBAVEZNO UVIJEK IMATI PRI RUCI/U KUĆI
24.1.2015 13:45:51   
Hannica
Stavi mala slova u naslovu teme.user posted image
Čini mi se da je to pravilo.

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu gagala)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: ŠTA OBAVEZNO UVIJEK IMATI PRI RUCI/U KUĆI
24.1.2015 13:49:20   
gagala

IZVORNA PORUKA: Hannica

Stavi mala slova u naslovu teme.user posted image
Čini mi se da je to pravilo.


uuupssssssssss hvala, idem mjenjat

_____________________________

Moj Anđeo je uvijek sa mnom :)

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: ŠTA OBAVEZNO UVIJEK IMATI PRI RUCI/U KUĆI
24.1.2015 19:52:46   
Galicia
Para treba uvijek imati pri ruci, ostalo je lako.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu gagala)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Šta obavezno uvijek imati pri ruci u kući
24.1.2015 20:07:22   
Angelica

mislim da ima slična tema da se nekad pisalo o ovome




_____________________________

Ljudi postaju nalik na kokoši, slabo vide i rano liježu. A jutrom žure na kopanje zbijeni u gomile duhana. Džepova usukanih od znoja dlanova zalaze svuda i u sve guraju nos.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: sta obavezno imati pri ruci u svakoj prilici
24.1.2015 20:28:02   
salmy
ovjerene zdravstvene knjizice..pasos lova - kes (dovoljno za nedaj Boze) i kartice

ostalo se nabavi ako zagusti

(odgovor članu gagala)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: sta obavezno imati pri ruci u svakoj prilici
25.1.2015 13:45:42   
Medić*
Pasose, love nikad dosta :)

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 7
   [Obrisana poruka]
25.1.2015 13:55:07   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Medić*)
  Neposredna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *