|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!

„Osmijeh puno znači“

Uredništvo Ringeraja.ba, 3.6.2012
Najveći blagoslov za svako oboljelo dijete je osmijeh.

image
/21


Povodom obilježavanja 3. internacionalne sedmice djece oboljele od leukemije, Udruženje „Srce za djecu“ uz podršku vodeće evropske i svetske banke matičnih ćelija Cryo-Save organizovali su  druženje „Osmijeh puno znači“ za djecu koja se liječe od malignih oboljenja s Hematoonkološkog odjeljenja Pedijatrijske klinike.

Na taj način oko 40-oro oboljele djece se družilo sa svojim vršnjacima i omladincima koji su pobijedili maligne bolesti, a podršku su im dala i djeca iz Osnovne škole Grbavica I.

„To je bila i glavna poruka ovog druženja da djeca, kao i njihovi roditelji shvate da je leukemija bolest koja se može pobijediti te da psihosocijalna podrška doprinosi bržem izlječenju djece“, rekao je na druženju potpredsjednik Udruženja „Srce za djecu“ Fikret Kubat.

Majka četverogodišnje oboljele djevojčice AneMari, Violeta Šafradin istakla je koliko je važno da se u toj borbi djetetu pruži osmijeh.

„Najveći blagoslov za svako oboljelo dijete je osmijeh, jer nijedno dijete u toj fazi ne voli da vidi roditelje da plaču. Doživjela sam situaciju da me kćerka pita “Mama, zašto plačeš?“, jer nju ništa ne boli i nije joj jasno što je u bolnici. Tada se djetetu mora objasniti da je na dužem liječenju i stalno ga uveseljavati, pjevajući mu pjesme i igrajući se zabavnih igara uz neizostavan osmijeh na licu“, rekla je Šafradin.

Tokom dvomjesečnog liječenja svoje kćerke, ističe, da je veoma zadovoljna uslugom doktora i medicinskih sestara u Pedijatrijskoj klinici jer pružaju maksimalnu pažnju i brigu svakom djetetu.

Naglasila je i da se na Klinici među roditeljima djece stvaraju prijateljstva za čitav život, koja su bila očita na ovom druženju u Pionirskoj dolini, a upravo je njima potpredsjednik Udruženja Kubat rekao da je uspješnost liječenja danas zaista velika.

„Na svjetskom nivou od 75 do 80 posto je izlječivost, a BiH također prati sve svjetske trendove u ovoj oblasti, tako da je liječenje djece na Hematoonkološkom odjeljenju Pedijatrijske klinike na istom nivou kao u ostalim zemljama svijeta. Dakle, ono što bi djeca primala kao terapiju u Austriji, Njemačkoj isto bi primila i u BiH“, tvrdi Kubat.

Osim Udruženja „Srce za djecu“ koja boluju od raka u FBiH, podršku ovom druženju dali su Cryo-Save, vodeća evropska i svjetska banka matičnih ćelija i Kantonalno javno komunalno preduzeće Park Sarajevo.

„FAMILY-PLUS partner Cryo-Save-a, vodeće evropske i svjetske banke matičnih ćelija  već duže vrijeme kao prijatelj Udruženja „Srce za djecu“ učestvuje u aktivnostima podrške djeci koja boluju od ovih teških oboljenja. Cryo-Save kao društveno odgovorna kompanija ima za cilj pomoći ovim mališanima i prenijeti poruku da je leukemija pobjediva bolest, da svi trebamo dati svoj doprinos i djeci osigurati sigurniju  i sretniju budućnost, jer svako dijete to zaslužuje.

Matične ćelije su danas mogu pomoću pri liječenju ove opake bolesti, te su matične ćelije iz krvi pupčane vrpce jedan od zaloga za bezbjedniju budućnost djece i cijele porodice.

Roditelji čija su djeca oboljela od leukemije, a očekuju prinovu imaju mogućnost potpuno besplatno pohraniti matične ćelije buduće bebe u Cryo-Save-u. Do sada su 24 porodice iz Bosne i Hercegovine ušle u Program porodičnog besplatnog pohranjivanja matičnih ćelija.“, izjavila je Sabina Grcić iz FAMILY-PLUS-a.

Klikni “Like” i dodaj svoj komentar na članak:

Znate li šta sve možete praviti u aparatu ...
S ovim praktičnim uređajem nikada nećete morati ponavljati jela. U njemu možete napraviti zdrav smoothie, ukusnu kašu pa...
5
Emocionalno vezivanje u djetinjstvu
Emocionalno vezivanje je primarna potreba, javlja se još na samom rođenju, već prvim kontaktom sa majkom, a ostvaruje sv...
2
Majčinstvo bez partnera!
Biti samohrana majka je izazov koji traži mnogo strpljenja, izdržljivosti, odricanja i hrabrosti.
2
Razvodite se! Kako reći djeci?
Znamo da je razvod stresan događaj za muškarca i ženu koji više ne mogu zajedno. Još je stresniji ukoliko je u braku bil...
2






Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *