|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dojenje i tablete
23.8.2008 21:54:05   
nesanica
E drage mame, znate li vi dal se tokom dojenje smije ikakva tableta popiti osim paracetamola? Ja povremeno imam glavobolje(mozda od nenaspavanostuser posted image user posted image user posted image ), a evo u zadnje vrijeme osjecam i bol u misicima, tako da sam danas bila prinudjena popiti paracetamom. Nisam vise mogla.
mm me htio nekom kremom malo izmasirati ali smo odustali jer pise na njoj da jos nikakvi testovi nisu uradjeni na dojiljama.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dojenje i tablete
23.8.2008 21:59:38   
Emina*
Ja znam samo za paracetamol...
A s docom mozes vidjeti za neku drugu.......
Al sva sreca pa izmislise i taj paracetamol, sta bi onda user posted image   user posted image   

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dojenje i tablete
23.8.2008 22:06:13   
nikka
I ja znam za paracetamol pitala sam dok sam bila u bolnici,ako ti on nepomaže ja mislim da postoje još neke ali neznam kako se zovu,provjeri svakako u ljkekarni.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dojenje i tablete
23.8.2008 22:08:51   
nesanica
Al sva sreca pa izmislise i taj paracetamol
 
I ja kazemuser posted image user posted image user posted image user posted image . Cini mi se dok djeluje da je dobro, ha popusti opet isto....
U svakom slucaju hvala!

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dojenje i tablete
23.8.2008 22:29:40   
Blue rose RR
A možda nesanico, da sebi malo priuštiš odmora i sna.Mislim da je potrebno da te neko zamijeni u ulogama u kojoj si ti do sada bila glavna.Daj sebi malo oduška, znam da je teško (hmmm ko ti govori), ali ipak smogni snage i kaži: "danas je moj slobodan dan".

A što se tiče tableta, ja bih ih ipak zaobilazila, možda da malo čaja od kamilice uzmeš sa medom prije spavanja, a ako ne...savjet doktora je nezaobilazan.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dojenje i tablete
23.8.2008 23:06:31   
jasmina_mm
draga nesanico i ja imam povremene glavobolje i zubobolje i nista ne pijem od tableta, a i paracetamol sam popila samo jednom kada sam imala temperaturu. Ja mislim da treba izbjegavati lijekove sto je vise moguce da nasim suncima ne bi ne daj Boze sta bilo tako da trpim koliko god mogu...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dojenje i tablete
24.8.2008 22:43:19   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: maryam amina

A možda nesanico, da sebi malo priuštiš odmora i sna.Mislim da je potrebno da te neko zamijeni u ulogama u kojoj si ti do sada bila glavna.Daj sebi malo oduška, znam da je teško (hmmm ko ti govori), ali ipak smogni snage i kaži: "danas je moj slobodan dan".

A što se tiče tableta, ja bih ih ipak zaobilazila, možda da malo čaja od kamilice uzmeš sa medom prije spavanja, a ako ne...savjet doktora je nezaobilazan.


Slazem se sa ovim komentarom. Ako ti se te glavobolje tako cesto javljaju, mozda ipak ne bi bilo lose posavjetovati se s nekim lijecnikomuser posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dojenje i tablete
24.8.2008 22:48:58   
ziki
Meni su  porodilistu rekli da moze i analgin da se popije, kao i u trudnoci. Ja imam ceste glavobolje ali ne pijem nista, mirnija sam.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dojenje i tablete
24.8.2008 22:53:48   
mamyca
Ja popijem nekad paracetamol i nista vise,znam da ne bih trebala ni njegauser posted image al eto popijem ga navecer kad mi mali spava,jer se paracetamol ukloni iz tijela nakon 6 sati.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dojenje i tablete
25.8.2008 8:35:25   
mišur
Ja sam u toku dojenja do sada pila tri puta antibiotike, stavljala Paracetamol čepiće i pila Paracetamol.
I sve to zbog upale grudi-mastitisa, koji mi se tri puta javljao.
Patronažna sestra i dr su mi rekli da smijem piti gore navedene lijekove.
Nije ni meni bilo baš drago što se kljukam tim glupostima,ali šta ću kad sam morala....

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dojenje i tablete
25.8.2008 18:45:48   
Amrino
Jedino sto sam ikada popila je Paracetamol sirup za bebe. Zvuci glupo- ali meni pomaze.
Bolje je izbjegavati tablete...ali u nuzdi... Znam da postoje i antibiotici koji se mogu piti tokom dojenja...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Dojenje i tablete
3.11.2008 22:28:59   
Romali
Hm, sad sam zbunjena. Imam neku beštijicu dole pa mi je dr.prepisala antibiotik Macropen. Znala je da dojim. U uputstvu piše da se ne preporučuje dojenje i uzimanje istog. Šta da radim? Je li neko pio Macropen i dojio? Možda proizvođači stave isto uz sve antibiotike samo da se ograde od neželjenih posljedica?
Pa nije valjda da je dr.fulilauser posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Dojenje i tablete
3.11.2008 22:56:13   
mamy Sabina
Znas koliko je dr. Alma pažljiva i oprezna!
Ne vjerujem da bi ti dala nešto čime bi ugrozila bebu!

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Dojenje i tablete
3.11.2008 23:03:43   
Romali
IZVORNA PORUKA: mamy2

Znas koliko je dr. Alma pažljiva i oprezna!
Ne vjerujem da bi ti dala nešto čime bi ugrozila bebu!


Baš zato i jesam user posted image Da je neko drugi u pitanju, ne bih ga ni uzimala u obzir.
Za svaki slučaj, smijem li ja promijeniti antibiotik?

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Dojenje i tablete
3.11.2008 23:05:58   
mamy Sabina
Ne mozeš na svoju ruku!


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Dojenje i tablete
3.11.2008 23:10:25   
Romali
Ma kakvi moju rukuuser posted image user posted image user posted image
Naravno da neću, nazovem ili odem do dr.
Hvala draga mamy2user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Dojenje i tablete
4.11.2008 0:34:51   
Anoniman
šta je sa aspirinom +c, meni je to prije bio jedini lijek koji sam uzimala!!!

(odgovor članu Romali)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Dojenje i tablete
4.11.2008 7:32:23   
mamy Sabina
Shee radije uzmi paracetamol,nego andol ,aspirin i sl!
Tako preporučuju doktori za mame koje doje!

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Dojenje i tablete
18.11.2008 18:10:27   
SelmaK
Drage forumasice, da ne bih podizala novu temu, postavicu pitanje ovdje, gdje mislim da mu je mejsto!!!

Vec par dana imam jaku zubobolju i liecim zub. Medjutim, ako se ovako nastavi mogla bih zavrsiti na antibioticima, zbog upale ili ne daj boze vaditi zub kopji mogu spasiti!!
U ovom slucaju je problem sto ja dojim, pa me interesuje koje antibiotike bih u ne daj boze slucaju mogla uzimati, a da ne budu stetni mojoj bebi!!!

Vec sam pronasla da su ampicilin, amoxicilin manje stetni, ali moj zubar kaze da oni i nisu nesto efikasni u lijecenju upalnih procesa na zubu!!!!!!!!

Savjet, iskustvo ili bilo kakva info. mi je potreban sto prije!!
Hvala unaprijed!!

Pozz

_____________________________

Aladin zivot mamin, 26.07.08.

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Dojenje i tablete
18.11.2008 21:18:35   
Amrino
Moj ti je savjet da odes u apoteku i posavjetujes se sa farmaceutom. Ukoliko vidis da farmaceut/ ica ne zna bas i nema iskustva odes u drugu apoteku. Meni su farmaceuti, sto se svega tice, mnogo vise pomogli i objasnili od doktora i pedijatara. Oni su u lijekove ipak vise upuceni od doktora i stomatologa.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Dojenje i tablete
18.11.2008 21:33:41   
mišur
SelmaK,
ja sam zbog mastitisa uzimala Amoxicilin čak 2-3 puta, više se i ne sjećam.
A najbolje je da vidiš i sa svojim zubarom, a i sa farmaceutom u apoteci-oni najbolje znaju...

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Dojenje i tablete
18.11.2008 21:38:40   
Romali
Tete u apotekama mi rekle da smijem uzimati Macropen, iako na njemu piše da se ne preporučuje ako dojiš. Piše li slična stvar i na drugim antibioticimauser posted image

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Dojenje i tablete
18.11.2008 21:45:59   
ziki
Ja sam bas zbog upale zuba prosle nedelje pila ampiciline, meni je posle 3 dana spao otok. Konsultovala sam se sa babicom, u nedostatku doktora, i ona mi je rekla da zene posle CR primaju mnogo jace antibiotike i doktor insistira na dojenju. Sestra mi je farmaceut i ona mi je potvrdila. Ja sam cak bila kupila, placuci, jednu kutiju adaptiranog mlijeka da mu dajem dok to ne prodje ali eto hvala Bogu prodje i bez AD mlijeka.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Dojenje i tablete
18.11.2008 23:42:32   
lejlašh
SelmaK - možeš piti penicilinske preparate (preporučujem amoksicilin), ako nije prejaka upala pomoći će, a ako je upala jača - uzmi Ospen, zatim od antibiotika smiješ još i makrolidne antimikrobike (za one koji su alergični na penicilin - eritromicin ili macropen).
Od analgetika- za dojilje je najbolji paracetamol, mada ponekad nije baš dovoljno jak za malo jače bolove, pa ako su bebe malo veće (iznad tri mjeseca) - može se uzeti npr. Panadol extra ponekad.
Nadam se da sam malo pomoglauser posted image .
Na svakom lijeku piše- oprez kod trudnica i dojilja, posavjetovati se sa ljekarom ili farmaceutom, a smješno mi je kada to piše na preparatima koji su namjenjeni baš za trudnice ili dojilje (npr. Prenatal ili neke druge vitaminske formulacije)

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Dojenje i tablete
18.11.2008 23:47:28   
najjda
eto ako ce vam pomoci meni dr kurtovic-mito(nadimak) rekao da za tem.i grlobolju moze se koristiti panadol  .....zelim svima brz oporavak  koje su u tom  bolesnom stanju

_____________________________

15.06,2008 najjda dosla na svijet

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *