|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje i tablete
16.4.2010 13:08:16   
leona81
i ja pijem zeleni ponekad, a i kadulju ali rijetko...cuj to

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Dojenje i tablete
16.4.2010 13:38:51   
Lejla Ka
Na linku piše da je u zelenom čaju problematičan kofein, kojeg ima manje nego u kafi, pa pošto vjerovatno pijete i kafu, možete i zeleni čaj, ali naravno umjereno. Sa kaduljom ne valja pretjerivati i bez dojenja jer djeluje na srce. Ma ne smanjuju biljke količinu mlijeka u nekoj značajnoj mjeri kod uspostavljene neproblematične laktacije, i ako se ne pretjeruje sa količinama. Kad se neki čaj pije za smanjenje ili prestanak dojenja onda se uzima u većim količinama (oko 3 šolje dnevno)

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Dojenje i tablete
16.4.2010 17:29:02   
marinčii
ja sam evo nakon 9 mjeseci dojenja dobila mastitis ,imam temperaturu ,čas mi je hladno čs vruće , kao groznica,dobila sam antibiotik i rekli su mi da smijem nastaviti s dojenjem,e sad mene zanima kad popijem tabletu kad ona najviše se izlučuje nakon koliko vremena

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Dojenje i tablete
16.4.2010 17:38:53   
aazra
Odgovorila je na to nasa Lejla Kauser posted image

Od pola sata do sat a ako zelis biti sigurna onda probaj da ne dojis 4 sata...

Lejla, ja jos ne razmisljam o tim metodama a nadam se ni ti, znas na sta mislimuser posted image

_____________________________








(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Dojenje i tablete
14.5.2010 0:25:47   
Hanady RR
prenos postova
IZVORNA PORUKA: sabinnna

tema je sigurno i bila ali ja nemam snage da je trežim
zanima me sta ja kao doljilja smijem popiti kad me boli zub
trebe la bi ga i izvaditi al ne smijem jer moram primiti anesteziju a kasnije ne smijem dojiti
neznam sto da radim


IZVORNA PORUKA: Anoniman

probaj sa panadolom.. on je protiv bolova, meni pomogne kad me boli glava, pa se nadam da ce i tebi pomoci protiv boli zuba... a smiju ga dojilje
pozz


IZVORNA PORUKA: sabinnna

popila sam paracetamol al jos ne popusta ako ne popusti valja mi ponovo popiti nesto kako te bebica slusa
jeste se navikle jedna na drugu ......sad samo uzivaj te pozdrav iz sarajeva


IZVORNA PORUKA: Anoniman

panadol ti pored paracetamola sadrzi i caffeine...
probaj sa njim... ja sam koristila onaj panadol extra, 2 tablete
beba slusa hB... samo dojimo i navikle smo se jedna na drugu

pozz i tebi iz Qatara


IZVORNA PORUKA: emina_h

Ja sam imala isti problem pred porod,i morala sam trpjeti.
Anestezija se smije primati i u trudnoci ali nije preporucljivo vadjenja zuba radi mogucih dodatnih komplikacija.
Poslije poroda sam izvadila zub s anestezijom,i dojila sam bebu,nije bilo nikakvog stetnog utjecaja.
Za bolove sam uzimala Voltaren rapid on se smije uzimati tijekom dojenja,sad ga nema na trzistu ali ima Rapten.A Panadol i ostali anlagetici nazalost kod zubobolje slabo pomazu.
Stomatolog ce ti dati najbolji savjet.


IZVORNA PORUKA: sabinnna

izvini  emina sto sam dosadna a jesi li vadila zub ovdje u sarajevu ja sam juce zvala privatnu ordinaciju i dr. mi kaze da nemogu dojiti dijete '' sati...jel ja sad trebam izmlazati mlijeko il  samo ne dojiti ...pravo su mi smotani a u vrazovu kaze da nem problema .......kome sad vjerovati


IZVORNA PORUKA: Dr_Luka

Definol kralj protiv bolova!!!




< Poruku je uredio Hanady RR -- 14.5.2010 0:30:01 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu najjda)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Dojenje i tablete
25.5.2010 9:21:23   
marinčii
drage moje ja evo imam jedno pitanje pa ako ko zna da mi odgovori ,naime ja sam dobila proljev evo već 2 dana me muči,jela sam rajčice i pokvarila stomak e sad neznam jeli smijem uzeti šta od tableta ,recimo linex ?pila sam čaj od šipka,na dijeti sam al nema poboljšanja

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Dojenje i tablete
25.5.2010 9:25:58   
leona81
i ja sam ga dobila jer je neka viroza u gradu...pila sam enterofuryl, rekli su mi da smijem u apoteci

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Dojenje i tablete
25.5.2010 9:29:45   
Lejla Ka
Linex možeš svakako, on se daje i bebama. Možeš i ProLife, i on se daje bebama.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Dojenje i tablete
25.5.2010 9:30:07   
marinčii
joj leona znači smije se ajde baš si me spasila,nešto mi se opet nije išlo doktoru ova zadnja dva mjeseca sam bila dva puta zbog mastitisa  baš mi je više dosta doktora i tableta al eto stalno me nešto zeza,u svakom slučaju hvala na odgovoru

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Dojenje i tablete
25.5.2010 9:32:09   
marinčii
Linex možeš svakako, on se daje i bebama. Možeš i ProLife, i on se daje bebama
e da sam znala ne bi se mučila ova dva dana,hvala vam drage moje šta bi ja bez vasuser posted image user posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Dojenje i tablete
25.5.2010 9:37:32   
Lejla Ka
To vam uvijek može biti neka blaga odrednica, koji se lijekovi (naravno u odgovarajućim dozama) prepisuju i djeci, mogu uzimati i majke doilje (u dozama za odrasle). Postotak koji se nađe u mlijeku je veoma malen.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Dojenje i tablete
25.5.2010 11:51:29   
leona81
mene su sad na stomatologiji ozracili snimajuci rendgen nekome u istoj prostoriji gdje se popravljaju zubi, a dojim...znali su da nisam trudna jer su me prosli put pitali zbog anestezije al niko me nije pitao dojim li...jel to moze biti problem?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Dojenje i tablete
25.5.2010 11:55:58   
Lejla Ka
Ne. Prvo su stomatološke doze zračenja niske, ako je potrebno, i trudnici se slika zub sa olovnom zaštitom. Nemoj se brinuti.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Dojenje i tablete
25.5.2010 14:27:48   
leona81
hvala puno, bas sam se prepala...user posted image

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Dojenje i tablete
2.6.2010 9:40:44   
tekja
drage zenice, potreban mi je savjet pls...sinoc sam zavrsila na urologiji, jaka upala mokracnih kanala, moram piti antibiotike, a ja dojim...e sad, urolog mi je, naravno, savjetovao da prestanem s dojenjem za vrijeme terapije, međutim, to je haman pa nemoguce, jer moj mali nece flasicu ni primirisat...iscitala sam ovu temu pa sam mislila da ipak uzmem lijek (propisao mi je zinnat), izmuzam mlijeko u vrijeme najvece koncentracije antibiotika u organizmu(1-2 h nakon uzimanja) i bacam, a ostalo vrijeme da dojimuser posted image user posted image  sta vi mislite?

hvala unaprijeduser posted image

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Dojenje i tablete
2.6.2010 9:48:00   
niki83
mislim da si upravu i da je to nekako najbezbolnije i za bebu i za tebe
sretno


_____________________________

N&N

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Dojenje i tablete
2.6.2010 10:37:38   
Lejla Ka
Ovako, Zinnat je cefalosporinski antibiotik za koji na ovoj web stranici
http://www.ukmicentral.nhs.uk/drugpreg/qrg_p1.htm#Antibacterials

Cephalosporins     user posted image  
piše da je OK za doilje. To bi u principu značilo da smiješ uzimati antibiotik i dojiti bebu najnormalnije.
Ako dobro računam, vama je skoro godinu dana. Zinnat se uzima jednom dnevno? Uzmi ga nakon podoja iza kojeg ide najduža pauza i doji najnormalnije.






_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Dojenje i tablete
2.6.2010 10:43:31   
marinčii
ja sam pila zinnat 10 dana od poroda kad sam završila na čišćenju zbog preostale posteljice i doktori su mi rekli da smijem dojiti bez problema

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Dojenje i tablete
2.6.2010 12:23:42   
tekja
niki, lejla ka, marinciiuser posted image  HVALA!

...na zalost, antibiotik je neophodan, mada bih najsretnija bila da izljecenje moze proci samo uz brusnicuuser posted image ...

pozdrav!

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Dojenje i tablete
2.6.2010 13:18:33   
Lejla Ka
Slobodno doji i uzimaj terapiju pa da se to sve što prije riješi.
Jedan prijateljski savjet, tokom terapije uzimaj puno (ali baš puno, oko 1l dnevno) jogurta i acidofila, te pokušaj izbjegavati slatko što više možeš (idealno bi bilo izbaciti sve), kao i smanjiti unos namirnica sa kvascem. Ovo i zbog tvoje probave, a i zbog toga što se zna pojaviti, kod terapije jačim antibioticima tokom dojenja, gljivična infekcija bradavica i bebinih usta soor.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Dojenje i tablete
10.6.2010 17:01:51   
Anoniman
Pitanje:

Prije 2h sam popravila zub pod anestezijom. Još nisam dala B da doji. Surfam i čitam da se može regularno dojiti sa anestezijom user posted image  Šta mislite?? Možda da sačekam još 1h, pa da prvo mlijeko ispumpam pa tek onda da mu dam da doji????

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Dojenje i tablete
10.6.2010 17:11:53   
acudesa
Ne znam...ali ja bih  za svaki slučaj ispumpala jadan podoj...

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Dojenje i tablete
10.6.2010 17:19:48   
faris06
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

Pitanje:

Prije 2h sam popravila zub pod anestezijom. Još nisam dala B da doji. Surfam i čitam da se može regularno dojiti sa anestezijom user posted image  Šta mislite?? Možda da sačekam još 1h, pa da prvo mlijeko ispumpam pa tek onda da mu dam da doji????


Kod anestezije stomatoloske mislim da ide lidokain sa adrenalinom. Nije kontraindikacija za dojenje, mada navode u literaturi oprez kod dojenja ( mozda ima ko strucniji pa da ti odgovori). A jedan podoj ti ne znaci nista da izdojis , jer se lijek ukoliko se izlucuje putem majcinog mlijeka  nalazi u istom duze od par sati , tako da ga ima bar u 2-3 podoja. A ako ti ista znaci  i nakon carskog i nakon epiduralne anestezije daju ti bebu da dojis , a koncentracija anestetika je znatno veca .

_____________________________

Dva mala Indijanca

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Dojenje i tablete
10.6.2010 17:24:59   
Anoniman
Hvala vam na brzim odgovorima!!

(odgovor članu faris06)
  Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Dojenje i tablete
10.6.2010 17:29:02   
Hanady RR
moja zaova je radila kiretažu nedavno sa anestezijom bez problema je nakon toga dojila bebu od 19 dana uz sugestiju doktora da nema potrebe da brine o tome. I da naravno i ja sama sam nakon carskog reza...sat vremena nakon buđenja stavila farah na prsa i tako smo dorasle bez frke uz siku,.user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *