|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje i tablete
10.6.2010 20:38:12   
mamaajna
mi ko zene poletimo prvo da sta napisemo pa onda citamouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Dojenje i tablete
10.6.2010 21:42:29   
acudesa
postovi sa: potreban mi je savjet hitno
IZVORNA PORUKA: milenium

ja bi za svaki slučaj prvo mlijeko izdojila.ali dosad si ti i izdojila i dojilauser posted image .sramota nas bila.ja stvarno nisam bila na forumu,mamu sam vozila doktoru.


IZVORNA PORUKA: mamaajna

dobila si malo anestetika koji dok prodze sve u organizmu,majusna kolicina dodze do mlijeka.nece nista bebaci biti.

IZVORNA PORUKA: koka i po

IZVORNA PORUKA: enisa_sara

Pitanje:

Prije 2h sam popravila zub pod anestezijom. Još nisam dala B da doji. Surfam i čitam da se može regularno dojiti sa anestezijom user posted image  Šta mislite?? Možda da sačekam još 1h, pa da prvo mlijeko ispumpam pa tek onda da mu dam da doji???? Ili??


Ja sam izvadila zub pod anestezijom i zubarka mi je rekla da slobodno podojim bebu.To sam i učinila i nije bilo nikakvih problema.




< Poruku je uredio acudesa RR -- 10.6.2010 21:43:28 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Dojenje i tablete
10.6.2010 23:28:11   
Lejla Ka
A ako ti ista znaci i nakon carskog i nakon epiduralne anestezije daju ti bebu da dojis , a koncentracija anestetika je znatno veca

Svakako, kod svake predložene anestezije napomenite da dojite, kao u ostalom kad god vam se predlaže neki medikament.
Što se tiće stomatološke anestezije i bilo koje lokalne, nema potrebe za brigu. Pa beba više primi anestezije tokom carskog reza kroz krvotok, prije no što se porodi, nego kasnije tokom dojenja.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Dojenje i tablete
10.6.2010 23:28:20   
Anoniman
Hvala!

Prvo sam ispumpala 30 ml. pa mu dala da doji tek oko 19h. Nadam se da će biti sve ok....

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Dojenje i tablete
14.10.2010 8:09:45   
mala86
prehladjena sam grlo me boli ko sam vrag,imam osjecaj da cu i temperaturu dobit user posted image

sutra cu na put,sta bi smjela popit osim paracetamola?jel smijem ista od onih stavri sto se umute u caj jer cujem da dosta pomazuuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Dojenje i tablete
14.10.2010 9:31:32   
taurus
nažalost ne smiješuser posted image user posted image user posted image
uzmi paracetamol, a možeš koristiti sprej za nos na bazi propolisa ili aqua maris sprej
povečaj unos vitamina i tečnostiuser posted image

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Dojenje i tablete
14.10.2010 9:43:23   
Anoniman
mala86
ne bi smjela tylolhot, ali imaš lekadol plus C koji možeš slobodno uzeti.

< Poruku je uredio Breskva -- 14.10.2010 9:44:27 >

(odgovor članu taurus)
  Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Dojenje i tablete
14.10.2010 10:53:50   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: mala86

prehladjena sam grlo me boli ko sam vrag,imam osjecaj da cu i temperaturu dobit user posted image

sutra cu na put,sta bi smjela popit osim paracetamola?jel smijem ista od onih stavri sto se umute u caj jer cujem da dosta pomazuuser posted image user posted image user posted image user posted image


Skuhaj čaj od žalfije, malo rashladi i posoli. Ispiraj svako malo. Mene je to spasilo tokom trudnoće i dojenja.
Ti što se razmute pomažu samo trenutno, na par sati te dignu, pa onda opet isto. Tako da to ne ide sa dojenjem. Puno puno čaja, kakvog bilo, da je topao, još bolje sa medom, i možeš tablete vitamina C. Za temperaturu paracetamol.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Dojenje i tablete
14.10.2010 10:55:42   
taurus
sad se sjetih
za grlo se mogu koristit Lysobact i Pantenol oriblete i možeš dojiti slobodno

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Dojenje i tablete
14.10.2010 11:25:12   
mala86
hvala cure punoooo user posted image user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Dojenje i tablete
14.10.2010 11:54:01   
Lejla Ka
Pa da, Taurus nam je na ovoj temi neprocjenjiva user posted image

Kad smo već kod Lysobacta, na koji fol oni rade, jer iskreno meni nikad nikakvog efekta? Ili su moje baje neke ekstremne user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Dojenje i tablete
14.10.2010 12:12:57   
taurus
Lysobact sadrži supstancu koja se zove lizozim, koji razgrađuje bakterije ali ne djeluje kao antibiotici jer je riječ o hidrolitičkoj razgradnji. Ali ne utiče na razmnožavanje bakterija a one se veoma brzo množe. Ne znam kako bih ti to jednostavnije objasnila.  Sadrži još vitamin B6 koji učestvuje u obnovi sluznice usta.
Razlog što ti nekada ne pomaže može biti da je riječ o otprnijim vrstama bakterija ili da se upala već toliko razvila  (da su se bakterije razmnožile u velikom broju) i da treba uključiti antibiotik.
Najblje je Lysobact uključiti čim osjetiš prve simptome da bi imao efekta.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Dojenje i tablete
14.10.2010 16:05:22   
glorija
Nedavno je neki američki doktor u Hrvatsku držao seminar baš o trudnoći i dojenju i uzimanju lijekova.
Kaže kako se maltene svi lijekovi mogu uzimati čak i antiepileptici user posted image . Pošto sam i ja uzimala u trudnoći lijekove a pijem ih i sad dok dojim to me jako zanimalo. To su kao nekakva nova mišljenja.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Dojenje i tablete
21.10.2010 20:33:24   
leona81
ja sam bolesna vec 10 dana, prvo je moj tata bio bolestan drzalo ga mjesec, pa mama na bolovanju vec 2 sedmice, pa ja pa i mm...beba je hvala Bogu ok...svi imamo gripu, kasljemo uzasno, nos, sinusi, grlo...mama pije drugu turu antibiotika, muz pije panadol i sad evo tylol hot a ja sam probala sve moguce domace pripravke i pila samo paracetamol i Herbion za smirivanje kaslja i nista...sve sam gore i gore...dr mi nije htjela dati antibiotike buduci da dojim, ali ako se pogorsa rekla mi je dati neki na bazi pencilina...koji se antibiotici smiju piti uopste?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu glorija)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Dojenje i tablete
25.10.2010 13:39:46   
Lejla Ka
Mogu svi pencilinski, ako nisi alergična.

I ne brini se za bebu, sve što antitjela ti stvaraš za borbu sa infekcijom, direktno ih šalješ bebi kroz mlijeko. Tvoja se beba stalno "vakciniše" protiv onoga od čega boluješ.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Dojenje i tablete
25.10.2010 20:33:11   
putnica
Nemam vremena da citam sve postove,ne znam da li je neko spomenuo letrox i dojenje.Ja sam malog dojila bez
da mi je neko nesto spomenuo,niti pedijatri niti ginekolozi,niti endokrinolozi.Prije nekoliko dana sam se porodila,i od svog ginekologa te jednog pedijatra u porodilistu cula da ne trebam dojiti jer letrox prolazi u mlijeko bebi.

Nisam se mogla pomiriti sa tom informacijom jer je dojenje nesto u cemu sam uzivala,u posebnoj vezi sa djetetom,i onim sto mu prenosim,pa sam se aktivirala,i saznala da se letrox smije koristiti,vazno je samo da majka ima regulisane hormone.Drugo je kad se koristi flavistan.To mi je potvrdila i djeciji endokrinolog na Jezeru,sefica pedijatara na GAK-u..itd.
Tako ako imate nedoumica,ne prekidajte,ja sam i starijeg dojila i nista mu ne nedostaje..Cak sta vise.Zao mi je sto nisam mogla i duze.

_____________________________

Najbolje ideje dolaze iz srca..a ti si 9 mj boravio ispod njega..
Djeca nas cine boljim covjekom!
I. 30.07.2009
F. 20.10.2010

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Dojenje i tablete
25.10.2010 20:47:07   
leona81

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Mogu svi pencilinski, ako nisi alergična.

I ne brini se za bebu, sve što antitjela ti stvaraš za borbu sa infekcijom, direktno ih šalješ bebi kroz mlijeko. Tvoja se beba stalno "vakciniše" protiv onoga od čega boluješ.



dala mi je najslabiji xiclav...meni doduse nije bolje ali beba je ok:) hvala ti

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Dojenje i tablete
25.10.2010 22:48:14   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: leona81


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Mogu svi pencilinski, ako nisi alergična.

I ne brini se za bebu, sve što antitjela ti stvaraš za borbu sa infekcijom, direktno ih šalješ bebi kroz mlijeko. Tvoja se beba stalno "vakciniše" protiv onoga od čega boluješ.



dala mi je najslabiji xiclav...meni doduse nije bolje ali beba je ok:) hvala ti


Ako je virus, od antibiotika ti i neće biti bolje. Navali na LGG, acidofile, sve jogurte sa laktobacilusima, ili uzmi Prolife ampule. Što zbog antibiotika što zbog dizanja imuniteta općenito, a to sve možeš uz dojenje.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Dojenje i tablete
26.10.2010 20:11:22   
leona81
uzela sam sve moguce...probala sve narodne lijekove, pravila sirup od lovora, luka...med i bijeli luk, secer i mlijeko...pila 2 sirupa za smirivanje kaslja prvo herbion pa sad neki alpenkraft sirup pored antibiotika, ubijam se vocem, cajevima od origana i djumbira...posto je xiclav tezak sa stomak odmah uzela lgg i pijem svaki dan nekoliko...pored toga uzimam redovno vitamine, stvarno mi nije jasno sta je ovo...jako dugo vucem ovaj uzasan kasalj, po noci ne mogu oka sklopiti...sutra idem na kontrolu, pored ove bolesti osjetila sam pad imuniteta jer mi je koza uzasno suha, pa su mi se pojavili izmedju prstiju i na pregibima nesto kao lisajevi, i za to sam dobila kremu ali ne pomaze nista, non stop mazem kozu al nema pomaka...to mi se desilo nakon poroda i sad...mislim da je glavni uzrok svega moje slabo spavanje, jer nisam spavala kako treba otkad se beba rodila, evo skoro godinu dana...doji nekad po milion puta, a sad su zubi krenuli pa se budi jos cesce...i zaspi nekda tek u 2...ludim

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Dojenje i tablete
26.10.2010 20:38:52   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: leona81

uzela sam sve moguce...probala sve narodne lijekove, pravila sirup od lovora, luka...med i bijeli luk, secer i mlijeko...pila 2 sirupa za smirivanje kaslja prvo herbion pa sad neki alpenkraft sirup pored antibiotika, ubijam se vocem, cajevima od origana i djumbira...posto je xiclav tezak sa stomak odmah uzela lgg i pijem svaki dan nekoliko...pored toga uzimam redovno vitamine, stvarno mi nije jasno sta je ovo...jako dugo vucem ovaj uzasan kasalj, po noci ne mogu oka sklopiti...sutra idem na kontrolu, pored ove bolesti osjetila sam pad imuniteta jer mi je koza uzasno suha, pa su mi se pojavili izmedju prstiju i na pregibima nesto kao lisajevi, i za to sam dobila kremu ali ne pomaze nista, non stop mazem kozu al nema pomaka...to mi se desilo nakon poroda i sad...mislim da je glavni uzrok svega moje slabo spavanje, jer nisam spavala kako treba otkad se beba rodila, evo skoro godinu dana...doji nekad po milion puta, a sad su zubi krenuli pa se budi jos cesce...i zaspi nekda tek u 2...ludim


Ovi simptomi ti mogu biti i zbog izmjenjenog hormonalnog statusa koji je za ženu koja doji sasvim normalan, ali njen organizam reaguje nekim neuobičajenim promjenama.

I meni je koža svo vrijeme dojenja bila suha, ja sam mislila da sam stalno dehidrirana, a kasnije sam pročitala da se to dešava i zbog hormonalnog statusa koji uslovljava dojenje. I sigurno ti je i imunitet sada drugačiji, pa te još sčolila neka baja.
Znam da ne treba govoriti šta bih ja uradila, ali ja ti savjetujem da izvadiš malo nalaza, tipa krvnu sliku, CRP, urin, da se vidi da li postoji neka upala. Ne bi bilo loše ni da provjeriš željezo.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Dojenje i tablete
26.10.2010 23:47:51   
leona81
dr mi je dala uputnicu ali evo cekam da vidim sta ce mi jos sutra reci...hvala ti puno, nisam znala za povezanost suhe koze i dojenja...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Dojenje i tablete
28.10.2010 13:39:05   
leona81
na plucima nema nista...poslali su me da snimim sinuse...ja nisam znala koliko steti slikanje pluca dojenju pa sam za svaki slucaj izdojila mlijeko kad sam dosla kuci, pa je tek kasnije dojila...cekam ostale nalaze danas ce biti
dr specijalist mi je rekao da ni slucajno ne pijem neke lijekove koje mi je dr propisala, prvo jer se piju u teskim slucajevima a drugo jer iskljucivo pise da se ne smije dojiti, hvala bogu nisam uzela nijedan a antibiotik sam proucavala na britanskim forumima jer je britanski lijek i pise da nije pokazao negativne posljedice inace je klaritromicin, i to trebam piti 14 dana...ja se osjecam grozno i dalje...dat ce mi neku pumpicu koju smiju koristiti i dojilje i trudnice jer ja jedva disem...

nije mi jasno kako tako olako propisuju lijekove, a pogotovo jer sam 10 puta naglasila da dojim i ne zelim prestati, a dr mi je rekla pa bogami mozda ces morati hajd ona je vec velika, to su mi rekli i u apoteci? user posted image

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Dojenje i tablete
28.10.2010 14:47:49   
Lejla Ka
nije mi jasno kako tako olako propisuju lijekove, a pogotovo jer sam 10 puta naglasila da dojim i ne zelim prestati, a dr mi je rekla pa bogami mozda ces morati hajd ona je vec velika, to su mi rekli i u apoteci?


Na žalost, naši ljekari imaju veoma oskudno znanje o dojenju. U toku obrazovanja saznaju ono što je odavno zastarjelo (ne govorim na pamet, razgovarala sam sa nekim ljekarima koji se malo više bave dojenjem i rekli su mi da je ono što se standardno uči nedovoljno, zastarjelo i prevaziđeno). Tako da i kad naglasiš da dojiš, oni realno ne znaju šta da rade sa tom informacijom, i ravnaju se prema onom što piše uz lijek. A svaki se lijek ograđuje od trudnoće i dojenja, jer ljudska vrsta nije još toliko pobudalila da izvrši ispitivanja dejstva lijeka na trudnice i dojilje. A nema ništa lakše nego preporučiti da prestaneš.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Dojenje i tablete
28.10.2010 15:02:01   
Mirkica
ja pijem pilule i dojim to su neke koje se smiju za vrijeme dojenja piti , ali sam primejtila da mali od tada bas od tada ima osip po licu da li je to od mene zbog pila ili je to et onako ne znam , da li je to uopce moguce ?????????

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Dojenje i tablete
28.10.2010 15:12:25   
Lejla Ka
O tome bi se morala posavjetovati sa ljekarom koji ti je dao pilule, a i sa pedijatrom koji bi trebao znati da li takav osip može biti posljedica hormonalnog statusa mame.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *