|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prevencija i rano otkrivanje zloćudnih bolesti
13.12.2011 11:40:06   
bebacha
NNadam se da naslov odgovara i da ce tema biti posjecena.Zlocudne bolesti su bolesti danasnjice,iako se neke i mogu izliceniti meni su cini da su vecinom smrtonose.Nadam se da grijesim.Ja sam se odlucila otvorit temu da bi vise saznali o ovome.Prvenstveno o ranom otkrivanje.Sve cescem cujem recenice tipa "razboli se i umro u mjesec dana".Da li je to moguce,otkrit bolest i umrijet u tako kratkom perioda il je to ona greska nasa ljudi da idu doktoru kad vise nemogu izdrazat a tad bude kasno.svakog od nas cesto nesto malo zaboli,zigne i slicno al mislim da to nije razlog odma otici doktoru,Kad treba otic,koje simptome netreba zanemarit.Postojil prevencija od raka i slicni bolesti.

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 15.12.2011 14:53:41 >


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prevencija i rano otkrivanje zloćudnih bo...
13.12.2011 11:54:22   
mo girl
evo da se i ja ikljucim na ovu temu.moj otac je prosle god obolio od non-hodkinga limfoma i simptomi su mu bili:nocno znojenje i groznica.smrsavio je i imao je dnevno po nekoliko ciklusa tih tih temperatura.eh sad kad malo vratio film sjetimo se da je ustvari on godinama vukao simptome tipa da je u 2 god neobjasnjivo smrsao 10kg da se brzo zamarao i cudno znojio da je vazda bio umoran al on to nije htjeo priznat i nije htjeo kod doktora.naravno kad je otkrio bolest je vec dosla u 4 stadij al nakon god dana kemoterapije hvala bogu sad se osjeca dobro.ja cim me nesto zaboli trcim na pregled muz mi se smije al kad se sjetim oca nezelim da nista prepustim slucaju tako da bi stvarno trebali malo pricat o ovoj temi mozda nekome poognu informacije nikad se nezna

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 15.12.2011 14:54:26 >

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prevencija i rano otkrivanje zloćudnih bo...
13.12.2011 12:04:41   
mo girl
evo jos jedan primjer:od prijateljice mama je isto kao vukla neki suhi kasalj i temperaturu 37.5 mjesec dana pa sve probala antibiotike pa kofol upala pluca pa svasta nesto da bi za par mjeseci napokon se sjetila da uslika pluca i bio je pocetak raka pluca .
mislim da bi ova tema trebala stvarno zaziviti jer svi mi znamo nekoga ko je bolestan pa tim informacijama mozemo nekome pomoci

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 15.12.2011 14:54:37 >

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prevencija i rano otkrivanje zloćudnih bo...
13.12.2011 12:16:59   
dubravka01
Mama mi se izborila sa tumorom debelog crijeva 2008. godine, na redovnom ginekološkom pregledu joj je dr. savjetovao pregled debelog crijeva,sve pretrage su  počele u februaru ''''08 da bi operacija uspješno bila završena u maju iste godine,nakon čega je išla na kemoterapihe pet puta po pet doza...
Hvala dragom Bogu pa je sve otkriveno u ranom stadiju i na vrijeme, ona ima redovne kontrole kojih se pridržava i danas se osjeća dobro.
Mislim da ako se otkrije na vrijeme i redovno kontrolira da se dosta toga može spriječiti da ne dovede do fatalnih posljedica.
Svaka čast za temu user posted image

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 15.12.2011 14:55:15 >


_____________________________

19-09-2010 najsretniji dan u zivotu :))

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prevencija i rano otkrivanje zloćudnih bo...
13.12.2011 14:29:04   
vjestica
odlična tema user posted image user posted image
nadam se da će doprinjeti podizanju opšte svijesti kad je u pitanju zdravlje, koja je kod nas , nažalost, na jako niskom nivou
ono što saa sigurnošću mogu tvrditi je da su karcinomi dojke i grlića materice izlječivi i da ih je relativno lako uhvatiti u početnom stadiju - redovnim papa testovima i pregledom dojki
i tada nisu potrebni radikalni operativni zahvati za odstranjenje istog
moja radna kolegica tj žena je sad u penziji, ali je pred penziju otkrila krvžicu na dojci, koju je tretirala liskama kupusa
da je na vrijeme otišla ljekaru, odstranila bi samo tu krvržicu, a ovako je sebe dovela do radikalne mastektomije - odstranjenje dojke sa okolnim limfnih čvorovima
ima sreću što je preživjela hemoterapiju i sve ono što je prati i što je prošla bez limfedema ruke (oticanje cijele ruke)

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 15.12.2011 14:55:23 >


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu dubravka01)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prevencija i rano otkrivanje zloćudnih bo...
13.12.2011 18:13:51   
Anoniman
Ne znam vise koje godine je moja, sada pokojna tetka, uocila prve simptome tj. promjene na dojci
Otisla je privatno kod tada najpoznatije gin...zena je neka u pitanju...ne mogu se sjetiti kako se zvala...ona joj je uradila uz dojke...te joj je rekla...ovim rijecima..."ovdje nema nista...niti ce ikad biti...savrseno zdravo tkivo"...njoj ipak vrag ne dade mira...te se zakaze u vrazovoj, cini mi se, na mamografiju...gdje joj ustanove karcinom i to u zadnjem stadiu...kako rekose...5 do 12...zatim je uslijedila hitna operacija u slo. zracenje...kemo...cinilo se da je ozdravila...da bi nakon dvije god. nju pocele kosti boliti...te su ustanovili metastaze na kostima...moja tetka je prosle godine izgubila bitku.

tetak (ovo je sad sa oceve strane) se nedavno operisao...karcinom debelog crijeva...na svu srecu ima kuma dr...pa ga je tako ovaj nagovorio da odmah radi pretrage...simptomi su bili cesta opstipacija i sracka...valjda...na samom je pocetku tako da osim operacije nije bila potrebna nikakva druga terapija...nadam se da ce na tome i ostati

moj dida je operisao mladez...ustanovili su da je karcinom...na svu srecu on je hipohondar tako da se redovno kontrolise...simptomi: promjene u boji i obliku mladeza

Ovo su moji najblizi...znaci poznajem situaciju 100%...a imam primjera jos iz okoline koliko hocete...medjutim to je sve prepricavanje...pa ne bih

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 15.12.2011 14:55:41 >

(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE:Prevencija i rano otkrivanje zloćudnih bol...
13.12.2011 18:27:53   
Anoniman
Navescu jos i ovaj primjer...posto nam je mozda najblizi...barem po godinama
Moja prijateljica je nedavno operisala karcinom grlica materice...cura ima 31 god....simptomi...krvarenje usredini ciklusa i konstantan iscjedak iz rodnice

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 15.12.2011 14:55:29 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prevencija i rano otkrivanje zloćudnih bo...
14.12.2011 8:48:55   
zumbulcica
Odlična temauser posted image .Većina bolesti koju su na vrijeme otkrivene su i izlečive.Na zalost kod nas se ljudi boje ljekara i probace sve samo da ne odu ljekaru, trave,voce,povrce...i veliki broj oboljelih se javi ljekaru kada vec bude kasno.Trebamo paziti na sebe i na sve ljude oko sebe, ne dozvoliti a nam roditelji, prijatelji, rodjaci izgube zivot samo zbog staraha od ljekara i bolnice.

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 15.12.2011 14:55:46 >


_____________________________

sunce mamino,21.08.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prevencija i rano otkrivanje zloćudnih bo...
14.12.2011 9:06:42   
Majčica
IZVORNA PORUKA: mo girl

evo da se i ja ikljucim na ovu temu.moj otac je prosle god obolio od non-hodkinga limfoma i simptomi su mu bili:nocno znojenje i groznica.smrsavio je i imao je dnevno po nekoliko ciklusa tih tih temperatura.eh sad kad malo vratio film sjetimo se da je ustvari on godinama vukao simptome tipa da je u 2 god neobjasnjivo smrsao 10kg da se brzo zamarao i cudno znojio da je vazda bio umoran al on to nije htjeo priznat i nije htjeo kod doktora.naravno kad je otkrio bolest je vec dosla u 4 stadij al nakon god dana kemoterapije hvala bogu sad se osjeca dobro.ja cim me nesto zaboli trcim na pregled muz mi se smije al kad se sjetim oca nezelim da nista prepustim slucaju tako da bi stvarno trebali malo pricat o ovoj temi mozda nekome poognu informacije nikad se nezna

Ja bih ovdje dodala da je jedan od najčešćih simptoma limfoma, tj, raka limfnih žlijezda bilo Hodgkina ili Non-Hodgkina oticanje, tj porast jednog od limfnih čvorova, najčešće na vratu ili preponi. Te kvrzice obično ništa ne bole i često se znaju zamijeniti za uvećan limfni čvor usljed upale neke. Međutim, on vremenom raste. Moguće je i da bude unutra negdje u tijelu i da se ne vidi okom, tad je dijagnostika teža i sporija, pa samim tim i liječenje.
Limfomi su danas jedna od lakših vrsta raka i izliječenje je u velikom postotku uspješno... S tim da ima nekih vrsta limfoma koji su teži za liječiti od drugih. Ono što znam za neke vrste limfoma je da doktori kažu  da su najmanje zlo od svih zla...

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 15.12.2011 14:55:51 >


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prevencija i rano otkrivanje zloćudnih bo...
14.12.2011 9:13:48   
palachinken
Obavezno pogledajte video:

http://www.thatvideosite.com/video/dear_16yearold_me

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 15.12.2011 14:55:58 >


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 10
   [Obrisana poruka]
14.12.2011 20:13:01   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu palachinken)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prevencija i rano otkrivanje zloćudnih bo...
14.12.2011 22:54:12   
mo girl
gluho bilo pu pu stvarno svasta se covjek naslusa a pogotovo ove doktorske nemarnosti boze sacuvaj

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 15.12.2011 14:55:20 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Prevencija i rano otkrivanje zloćudnih bo...
17.12.2011 22:31:06   
rose
IZVORNA PORUKA: palachinken

Obavezno pogledajte video:

http://www.thatvideosite.com/video/dear_16yearold_me


evo pogledah...ja sam bas prije 15 dana prvi put otisla dermatologu da mi pogleda mladeze koji su mi sumnjivi...mislim da cu skinut 5 komada krajem januara vec ...inace su mi uglavnom nepravilnog oblika i razvuceni...mali su...ovaj veliki koji mi zapravo smeta je totalno bezopasan..a mali...vidjet cemo user posted image


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Prevencija i rano otkrivanje zloćudnih bo...
19.1.2012 14:21:32   
lana84
ima li netko neka iskustva kad je upitanju RAK PLUĆA??
Od moje sestre muž je obolio od te bolesti. Saznali smo tek prije par mjeseci. Simptome što se tiše pluća nije imao nikakvih, apsolutno..... nego su ga prije 2 mjeseca počela boliti kičma u predjelu plećki, da bi se ustanovilo da tu ima tumor, te da je to metastaza koja se proširila s pluća na kičmu. U roku od mjesec dana imao je 2 operacije (kičme i pluća), operacije su hvala Bogu obje dobro završile, njegovo stanje je ok. Sad čeka kemoterapije.

pa evo ako se netko susreo sa sličnim iskustvima voljela bih da napiše user posted image

_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *