|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:27:12   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: felix

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a tek kolce kad se zaigra, strašno user posted image
ovo se ceka kad mlada izadje user posted image user posted image user posted image uh pa se uhvati kolo pa poigra ,  pozeljela sam otic nekome u svatove user posted image user posted image da se poigra !



ne igra mlada u koluuser posted image

Ja sam izričiti portivnik kola, i nažalost igrati ga ne znam ( mislim zaista nažalost jer folklor volim) al su i folkrlor dobro unezgodili šta rade u svadbamauser posted image

na našoj svadbi kolo nismo htjeli...
međutim kada sma izašla sa svatovima...kolo je krneulo, tražile moje komšije...i zaigrali su pred kućom...

ja se tog kola ne sjećam...ja se samo sjećam mame kako me prati pogledom i sebe niz stepenice...

kasnije sam na dvd snimku vidjela da su mamu ''uhavitli'' u kolo...

tek sam tada ustavri shatila...to su ljudi od starine i smislili da majka za kćerkom ne plače...jer da oni nju nisu ''uhvatili'' ta bi za mnom krenula i suze bi nas raturile...to znam 100%user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:27:37   
hatepsut
IZVORNA PORUKA: *pcelica*

Ja nisam bacala sito. Mene su posipali rizom i bombonama user posted image i tjerali me da ljubim taj nesretni prag I da prodjem mm ispod ruke Onda smo iz iste case morali da popijemo sok i mm da razbije casu.


Jooj ,prag ljubit user posted image pa jesi  pitala sto to ? Meni su dali pod jednu ruku Kur'an,pod drugu pogacu i provukla se ispod muzeve ruke i on mene nagazio user posted image mada meni to sve nidje veze.
S obzirom da je meni ponekad dodje da sve porazbijam otela bi ja njemu tu casu user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:28:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a kad ono na mikrofonu u restoranu prijave da će se sad mlada darovati hahahahah
i onda idu one pjesme "Trepetljika trepetala", "Dobro došli, kićeni svatovi", „Danas majka ženi svoga sina“... user posted image user posted image user posted image user posted image
IL evo ide nevjesta prelijepa je zaista na njoj je vjencanica, izgleda ko kraljica user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:28:46   
bananica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a kad ono na mikrofonu u restoranu prijave da će se sad mlada darovati hahahahah
i onda idu one pjesme "Trepetljika trepetala", "Dobro došli, kićeni svatovi", „Danas majka ženi svoga sina“... user posted image user posted image user posted image user posted image



kad mi se brat zenio sto puta sam narucila danas majka zeni svoga sina i plakala kao da se Bog zna sta desavauser posted image user posted image , uglavnom mi je novcanik stradao, suza imam i viskauser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:29:08   
veeseelaa
Jooj ,prag ljubit user posted image


kao odraz poštovanja prema kući u koju dolaziš
hahhaha nidje veze
da mi je samo neko to spomenuo kod mene bi muž kad je došao po me morao i štokove i vrata izljubiti


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:29:40   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: bananica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a kad ono na mikrofonu u restoranu prijave da će se sad mlada darovati hahahahah
i onda idu one pjesme "Trepetljika trepetala", "Dobro došli, kićeni svatovi", „Danas majka ženi svoga sina“... user posted image user posted image user posted image user posted image



kad mi se brat zenio sto puta sam narucila danas majka zeni svoga sina i plakala kao da se Bog zna sta desavauser posted image user posted image , uglavnom mi je novcanik stradao, suza imam i viskauser posted image



pa koji je tebi user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:30:24   
veeseelaa
ne igra mlada u koluuser posted image


še ne igra? još i povede, ja očima gledala user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:30:27   
bananica
IZVORNA PORUKA: felix

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a kad ono na mikrofonu u restoranu prijave da će se sad mlada darovati hahahahah
i onda idu one pjesme "Trepetljika trepetala", "Dobro došli, kićeni svatovi", „Danas majka ženi svoga sina“... user posted image user posted image user posted image user posted image
IL evo ide nevjesta prelijepa je zaista na njoj je vjencanica, izgleda ko kraljica user posted image user posted image




ovu je meni svekar otpjevaouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:30:36   
*pcelica*
I meni su dali pogacu i kur'an. Prag nisam ljubila nasli smo kompromis samo sam se malo sagnula user posted image To su mi objasnili kao da je taj poljubac simbolika da ja zavolim ovu kucu kao svoju i da budem dobra domacica user posted image Meni nista nije jasno ali eto takav sam odgovor dobila

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:30:46   
veeseelaa
nažalost igrati ga ne znam


ja znam hahahha al fakat


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:31:02   
bananica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ne igra mlada u koluuser posted image


še ne igra? još i povede, ja očima gledala user posted image



igra na svadbi, al ne ispred svoje kuce kad dodju po nju iliuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:31:10   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: felix

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a kad ono na mikrofonu u restoranu prijave da će se sad mlada darovati hahahahah
i onda idu one pjesme "Trepetljika trepetala", "Dobro došli, kićeni svatovi", „Danas majka ženi svoga sina“... user posted image user posted image user posted image user posted image
IL evo ide nevjesta prelijepa je zaista na njoj je vjencanica, izgleda ko kraljica user posted image user posted image



e mi smo dali spiaka pjesam koje se ne smiju pjevat...i dan danas jedna suprugov amidža iz njemačke kaže nam...kako su na našoj svadbi u orkestru lopovi bili...uzeli mu bruku para a nisu mu ništa otpjevali i dosvirali što je tražiouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:31:16   
Anoniman
Kod pravoslavaca vecina osvih obicaja je ista, samo neka se razlicito tumace. Mi npr nismo ni jedan ispostovali jer nismo ni pravili svadbu iskreno po meni hvala Bogu, vec samo mm, kumovi i ja bili. Kod nas sto se tice sita i bacanja kaze se ako mlada baci sito i sito ostane na krovu prvo dijete ce biti musko, sto po meni nigdje veze.
Kod nas je obicaj posle vjencanja mlada ide prvo kuci kod svekrve, posto svekrva ne ide na vjencanje. Tu je svekrva na vratima doceka, nju i mladozenju, slatkom ili medom iz iste kasihe "nahrani" mladu i mladozenju. Onda mlada uzme musko dijete, zvano "nakonjce" nemam pojma sto se tako zove, okrene ga tri puta u krug, to je kao posto se od davnina musko djete smatralo napretkom (po meni Boze oprosti glupost) pa da im bude brak napredan. Zatim mladozenja prenosi mladu preko praga. Mlada ulazi u kucu i "maramu" kojoj su ruke bile zavezane prilikom vjencanja u crkvi stavlja na ikonu i daruje ikonu simbolicno novcem (od tog novca se kupuje nesto za kucu, posudje najbolje) zatim svekrva daruje mladu zlatom. Posle toga slavlje moze da pocne user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:31:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ne igra mlada u koluuser posted image


še ne igra? još i povede, ja očima gledala user posted image

ne igra kad podje od kuce  al igra  kad dodju u sator salon zavisi dje je festa .


(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:32:36   
veeseelaa
ja se tog kola ne sjećam...ja se samo sjećam mame kako me prati pogledom i sebe niz stepenice...


pa kako se ne sjećaš
ja nisam imala svadbu al i da jesam kolo, razglas, trepetaljka treperila neeeeee
valjda mlada i mladoženja treba da naprave svadbu kako njima paše a ne da se neko uhvati tog dijela posla ko pijan plota
da sam pravila svadbu isključivo bi bilo kako ja i mm želimo, poznavajući njega onda bi bilo kako ja želim user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:32:43   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: bananica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ne igra mlada u koluuser posted image


še ne igra? još i povede, ja očima gledala user posted image



igra na svadbi, al ne ispred svoje kuce kad dodju po nju iliuser posted image user posted image user posted image



ako na svadbi ima kola mlada može poigrati...a pred svojom kućom ne...
mlada izađe, svatovi je dovode a kolo igraju oni koji sotaju i kolom se mlada isparti...

ne mlada pred svojom kućom sigurno...tako bar u ovim običajnim situacijama...
sad koja ne voli običaje i kojoj je baš ono milina što doe od kuće svoje...možda ta i poigrauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:33:38   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: bananica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ne igra mlada u koluuser posted image


še ne igra? još i povede, ja očima gledala user posted image



igra na svadbi, al ne ispred svoje kuce kad dodju po nju iliuser posted image user posted image user posted image



ova je igrala ispred svog doma


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:33:43   
Rabi
hajmo organizovat igrankuuser posted image user posted image user posted image

Sjecate li se tih obicajauser posted image


< Poruku je uredio Rabi -- 21.12.2011 13:35:12 >


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:34:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: felix

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a kad ono na mikrofonu u restoranu prijave da će se sad mlada darovati hahahahah
i onda idu one pjesme "Trepetljika trepetala", "Dobro došli, kićeni svatovi", „Danas majka ženi svoga sina“... user posted image user posted image user posted image user posted image
IL evo ide nevjesta prelijepa je zaista na njoj je vjencanica, izgleda ko kraljica user posted image user posted image



e mi smo dali spiaka pjesam koje se ne smiju pjevat...i dan danas jedna suprugov amidža iz njemačke kaže nam...kako su na našoj svadbi u orkestru lopovi bili...uzeli mu bruku para a nisu mu ništa otpjevali i dosvirali što je tražiouser posted image

bgm ja koliko znam a vrlo dobro znam najbolje su svadbe kod hrvata , jos kad su puni ko brod para to bude bas svadba user posted image da stanes i gledas

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:34:24   
bananica
Onda mlada uzme musko dijete, zvano "nakonjce" nemam pojma sto se tako zove, okrene ga tri puta u krug, to je kao posto se od davnina musko djete smatralo napretkom


i ja sam okretala dijete, teze od mene, pomagale mi zene jer me snaga nakon prvog okreta izdalauser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:34:26   
veeseelaa
ako na svadbi ima kola mlada može poigrati...a pred svojom kućom ne...


a što nee ispred svoje kuće a ispred njegove da??? joj to su sve muški smislili, kao sva sretna kad je došla pa mor ai poigrati, pih user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:34:52   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

nažalost igrati ga ne znam


ja znam hahahha al fakat



Znam i ja ali na svojoj nisam igrala a na drugim jesam.Tek kasnije sam naucila user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:34:56   
palachinken

IZVORNA PORUKA: jelenaT

Kod pravoslavaca vecina osvih obicaja je ista, samo neka se razlicito tumace. Mi npr nismo ni jedan ispostovali jer nismo ni pravili svadbu iskreno po meni hvala Bogu, vec samo mm, kumovi i ja bili. Kod nas sto se tice sita i bacanja kaze se ako mlada baci sito i sito ostane na krovu prvo dijete ce biti musko, sto po meni nigdje veze.
Kod nas je obicaj posle vjencanja mlada ide prvo kuci kod svekrve, posto svekrva ne ide na vjencanje. Tu je svekrva na vratima doceka, nju i mladozenju, slatkom ili medom iz iste kasihe "nahrani" mladu i mladozenju. Onda mlada uzme musko dijete, zvano "nakonjce" nemam pojma sto se tako zove, okrene ga tri puta u krug, to je kao posto se od davnina musko djete smatralo napretkom (po meni Boze oprosti glupost) pa da im bude brak napredan. Zatim mladozenja prenosi mladu preko praga. Mlada ulazi u kucu i "maramu" kojoj su ruke bile zavezane prilikom vjencanja u crkvi stavlja na ikonu i daruje ikonu simbolicno novcem (od tog novca se kupuje nesto za kucu, posudje najbolje) zatim svekrva daruje mladu zlatom. Posle toga slavlje moze da pocne user posted image user posted image user posted image


Moja je mati od krajiških pravoslavaca. Eh tek njihovi običaji! Svadbe su po tri dana, ženi nam se Vukota original, koliko tek oružja bude i iz čega se sve puca po svadbama, tačno te prpa uhvati. user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:35:22   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: bananica

Onda mlada uzme musko dijete, zvano "nakonjce" nemam pojma sto se tako zove, okrene ga tri puta u krug, to je kao posto se od davnina musko djete smatralo napretkom


i ja sam okretala dijete, teze od mene, pomagale mi zene jer me snaga nakon prvog okreta izdalauser posted image user posted image



rekoh ja da su to muškarci smislili, čuj muško dijete napredak hahahah Bože sačuvaj
tek sad vidim u kojoj mi vukojebini živimo


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:37:13   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja se tog kola ne sjećam...ja se samo sjećam mame kako me prati pogledom i sebe niz stepenice...


pa kako se ne sjećaš
ja nisam imala svadbu al i da jesam kolo, razglas, trepetaljka treperila neeeeee
valjda mlada i mladoženja treba da naprave svadbu kako njima paše a ne da se neko uhvati tog dijela posla ko pijan plota
da sam pravila svadbu isključivo bi bilo kako ja i mm želimo, poznavajući njega onda bi bilo kako ja želim user posted image



ne sjećam vesela...
jer to kolo je krenulo u trenutku kada sam ja odlazila....

ja se sad mogu zezati kolo ovako i onako...al jedno znam divno da su ga počeli i d asu mi mamu u kolo uzeli...
seka mi je bial pratnja i mama mi je ostala sa tetkom sama i prijetljima i komšijama i našom familijom...svi oni tu a ona mene prati...

ja sma možda i emotivna sada...al vjeruj uopte se ne snejćam trenutka nakon njenog pogleda...ulaz u auto i odlazak niz ulicu uopšte...
tek na smnimku sma vdijela puna ulica naroda i komšija mašu i prate me...

vjeruj mi na riječ...mene taj trenutak skameniouser posted image

a mi nismor adili klasično darivanje mlade...
meni je vjenčanje bilo u restoranu i kada su nam čestitali svako mi je dao što je donio...nisma obavljala darovanje mlade...nit sam dala pjesme tipa trepetiljaka...a posebno ne danas majka sina svoga žena ili tebi majko misli lete...
džaba...mi se jsemo voljeli kao i sada...i jesmo željeli biti zajedno...al ja sma svoju ''milicu'' ostavila ...džabauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *