|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Znacenje imena
11.3.2012 22:27:08   
teacher75

IZVORNA PORUKA: *pcelica*


IZVORNA PORUKA: mama alma RR


IZVORNA PORUKA: Vinetu

U našem jeziku se čak ni ne koristi taj oblik vokativa: Tariče, Faruče...  To je uobičajeno u hrvatskom jeziku.  



pa po naški je Faruke, Tarike, hahahahahha

Joj, ja ne znam kako L da ubjedim da se seka zove Lamija, ona kaže il Imančica (Iman) ili Dalal i nema priče, a meni Lamija nekako prelijepo


Ja sam uvijek govorila da cu ako budem imala curicu dati joj ime Lamije. To mi je ime tako lijepo. Medjutim kad sam se udala bliska rodica mm se zove Lamija a ja sam htijela ime koje nema ni u mojoj ni u mm familiji. I tako jednu vece meni ko grom iz vedra neba pade na pamet Ajla i tako je ostala. Za mladju smo znali koje cemo joj ime dati ali se mm malo dvoumio, i tako je ona jadnica petnaestak dana imala ime ali ga nije imala, i kad je mm krenuo da preda papire ja mu kazem da joj da ime Atija i da me ne interesuje sta ce ko reci. Meni se svidjelo i gotovo


a odakle ti pade na pamet ime Atija? ja nikad to nisam culauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 801
   RE: Znacenje imena
11.3.2012 22:42:59   
MAMA MA

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: *pcelica*


IZVORNA PORUKA: mama alma RR


IZVORNA PORUKA: Vinetu

U našem jeziku se čak ni ne koristi taj oblik vokativa: Tariče, Faruče...  To je uobičajeno u hrvatskom jeziku.  



pa po naški je Faruke, Tarike, hahahahahha

Joj, ja ne znam kako L da ubjedim da se seka zove Lamija, ona kaže il Imančica (Iman) ili Dalal i nema priče, a meni Lamija nekako prelijepo


Ja sam uvijek govorila da cu ako budem imala curicu dati joj ime Lamije. To mi je ime tako lijepo. Medjutim kad sam se udala bliska rodica mm se zove Lamija a ja sam htijela ime koje nema ni u mojoj ni u mm familiji. I tako jednu vece meni ko grom iz vedra neba pade na pamet Ajla i tako je ostala. Za mladju smo znali koje cemo joj ime dati ali se mm malo dvoumio, i tako je ona jadnica petnaestak dana imala ime ali ga nije imala, i kad je mm krenuo da preda papire ja mu kazem da joj da ime Atija i da me ne interesuje sta ce ko reci. Meni se svidjelo i gotovo


a odakle ti pade na pamet ime Atija? ja nikad to nisam culauser posted image


I mene interesuje...čula sam za Atifa....a Atija nisam nikad....jako neobično.....user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 802
   RE: Znacenje imena
12.3.2012 9:41:17   
hanabanana
Atija = dar....
AKo se ne varam.

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 803
   RE: Znacenje imena
12.3.2012 9:44:43   
DM
Kako niste čule za Atija-Atija stoji na mostu-čuvena rečenica iz Bukvarauser posted image

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 804
   RE: Znacenje imena
12.3.2012 13:29:46   
10 mart 2009
IZVORNA PORUKA: doublemum

Kako niste čule za Atija-Atija stoji na mostu-čuvena rečenica iz Bukvarauser posted image



dodala bi i Atija Fako autor zbirke zadataka iz matematike/fizike user posted image

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 805
   RE: Znacenje imena
16.3.2012 16:46:17   
yasemin
Mona Muhamed ja sam našla zanačenje na stranici mullsadra.ba i piše "Ime Eldin potiče iz starog engleskog jezika, a nastalo je od imena [I]Alden[/I] u značenju [I]stari prijatelj[/I], mada postoji mogućnost da je nastalo iz starog njemačkog imena [I]Aldous[/I], koje je imalo značenje [I]staro, star, starac[/I]. Ime je bilo popularno u Srednjem vijeku."
muž se zainteresovao za ovo ime pa ako bi mi mogla reći gdje si ti pronašla ovo značenje (imamo par konjiga sa muslimanskim imenima ali ga nema)

_____________________________

yasemin

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 806
   RE: Znacenje imena
27.3.2012 16:33:01   
Volim Te!
Doktor mi je juce rekao onako nesigurno da cemo dobiti princezicu user posted image pa sam ja za svaki slucaj posla traziti imena i jedina dva koja mi se svidjaju (a i mom muzu napokon da se jedno svidi) je Daria (ona koja je na stranu dobrih,persijsko ime) i svidja mi se jos i Dalida samo ne znam je li muslimansko i ne znam znacenje user posted image pa eto ako neka od vas zna nek mi javne user posted image

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 807
   RE: Znacenje imena
27.3.2012 18:01:32   
M kao Mama
Samo da prijavim da je starija sesta pristala da se mlađa zove Lamija

(odgovor članu Volim Te!)
Neposredna veza do poruke: 808
   RE: Znacenje imena
27.3.2012 18:11:50   
jasmin

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Samo da prijavim da je starija sesta pristala da se mlađa zove Lamija


Slatko skroz.I obje su s L.user posted image

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 809
   RE: Znacenje imena
27.3.2012 18:17:54   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Samo da prijavim da je starija sesta pristala da se mlađa zove Lamija


Super!!

Moja Luna zeli da joj se sestra zove Lana ili Lena.... A meni to previse slicno, ali nju ko god pita kako ce joj se seka zvati (na sto je prije odgovarala "zvat' ce se beba") sada govori "Lana/Lena" (kako joj je kad' volja).

Sta vi mislite, zaista je previse slicno zar ne?


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 810
   RE: Znacenje imena
27.3.2012 21:07:17   
mamina princeza

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Samo da prijavim da je starija sesta pristala da se mlađa zove Lamija



super!!1 moraju one da se pitaju sta ces... hihih ... ja se nisam ni pitala dobro si ti, kod mene ja bilo odmah ako bude braco bice emin a ako bude sestra s pocetka govorila uma a zadnjih mjeseci isto lamija:)))
i tako kod nas je bilo ne starija seka se slozila nego mama se slozila sa izborom starije seke:) dzaba ... i sad kad ga zovne eminko ili emko meni zlo jer ne volim nadimke pa reko dala si mu sama ime zovi ga onda tako :)))

Lulu a ni ja nisam za ta slicna imena kad zovnes ne znas kako zbunis se mislim :) al je i slatko kad se zovu tako slicno . a opet ako seka tako hoce moracete je poslusati je mislim :)) bar iz svog primjera znam :)

i Lulu jedva skontah ko si :)


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 811
   RE: Znacenje imena
27.3.2012 21:18:27   
Lulu_08
HAHAHA, mamina princeza "predstavih" svoju izmjenu na temi razgovori u ocekivanju bebe, al' ti nam vise nisi u ocekivanju pa vjerovatno nisi vidjela hehehehe.

A meni je to malo bukvalno ofirno imati tako 2 slicna imena za djecicu, ali ako seniorka zapne bas bit' ce poslusat' je.

Nisam nigdje procitala kako se tvoj junior zove?

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 812
   RE: Znacenje imena
28.3.2012 17:00:57   
mamina princeza
Emin:) To mij e odredila seniorka jos u 3-4 mjesecu trudnoce:)

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 813
   RE: Znacenje imena
28.3.2012 17:23:24   
mamalina_

IZVORNA PORUKA: Lulu_08


IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Samo da prijavim da je starija sesta pristala da se mlađa zove Lamija


Super!!

Moja Luna zeli da joj se sestra zove Lana ili Lena.... A meni to previse slicno, ali nju ko god pita kako ce joj se seka zvati (na sto je prije odgovarala "zvat' ce se beba") sada govori "Lana/Lena" (kako joj je kad' volja).

Sta vi mislite, zaista je previse slicno zar ne?



Lulu samo da ti kazem da je Luna prelijepo ime,mi radimo na bebici i ako ovaj put bude curica volila bi da se zove Luna..a sto se njenog izbora tice oba imena su prelijepa Lana mi je uvijek tako njezno i lijepo ime bilouser posted image i bas bi se lijepo slagalouser posted image ..a u tvom potpisu vidim kada ocekujete drugu princezicu..dan kada sam i ja rodjena..mala račicauser posted image user posted image

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 814
   RE: Znacenje imena
28.3.2012 17:32:58   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: mamalina_


IZVORNA PORUKA: Lulu_08


IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Samo da prijavim da je starija sesta pristala da se mlađa zove Lamija


Super!!

Moja Luna zeli da joj se sestra zove Lana ili Lena.... A meni to previse slicno, ali nju ko god pita kako ce joj se seka zvati (na sto je prije odgovarala "zvat' ce se beba") sada govori "Lana/Lena" (kako joj je kad' volja).

Sta vi mislite, zaista je previse slicno zar ne?



Lulu samo da ti kazem da je Luna prelijepo ime,mi radimo na bebici i ako ovaj put bude curica volila bi da se zove Luna..a sto se njenog izbora tice oba imena su prelijepa Lana mi je uvijek tako njezno i lijepo ime bilouser posted image i bas bi se lijepo slagalouser posted image ..a u tvom potpisu vidim kada ocekujete drugu princezicu..dan kada sam i ja rodjena..mala račicauser posted image user posted image



mamalina_ uh hvala ti na lijepim rijecima, zaista i meni se Luna oduvijek svidjalo, ali eto sada "problem" za drugo, ah ako budem morala poslusati ovu stariju curu bit' ce Lana ili Lena hehehe


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu mamalina_)
Neposredna veza do poruke: 815
   RE: Znacenje imena
28.3.2012 17:34:20   
teacher75
luna i lana superuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 816
   RE: Znacenje imena
28.3.2012 17:42:14   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: teacher75

luna i lana superuser posted image



Hehehe a draga tiki hoce li biti smijesno, pa da nije bona previse slicno?


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 817
   RE: Znacenje imena
28.3.2012 18:16:19   
teacher75
jeste malo shega ali je simpauser posted image ako ti se neko bude smijao, reci da je luna kriva za izboruser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 818
   RE: Znacenje imena
29.3.2012 12:42:02   
R&T@

IZVORNA PORUKA: Lulu_08


IZVORNA PORUKA: teacher75

luna i lana superuser posted image



Hehehe a draga tiki hoce li biti smijesno, pa da nije bona previse slicno?



Moja mama je predlagala da se R. zove Sajra, a moj odgovor je bio: Pa kad ih budem dozivala po parku da zapetljam jezikuser posted image

Ovako kad vrisnem, odmah znaju koju zovemuser posted image


Mozes li naci neko ima da je slicno, ali da se ne razlikuje samo u jednom glasu?
Mozda da ima slovo l negdje u sredini...


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 819
   RE: Znacenje imena
29.3.2012 12:47:57   
Blue rose RR
Ja nisam za to da se djeci daju slična imena, upravo zbog tih zabuna - zove se jedno odaziva se oboje ili drugo :)
I moja mama je htjela da se ja i brat zovemo sličnim imenima, ali tata je bio protiv :) upravo zbog gore navedenog.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 820
   RE: Znacenje imena
29.3.2012 12:48:04   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: tajra


IZVORNA PORUKA: Lulu_08


IZVORNA PORUKA: teacher75

luna i lana superuser posted image



Hehehe a draga tiki hoce li biti smijesno, pa da nije bona previse slicno?



Moja mama je predlagala da se R. zove Sajra, a moj odgovor je bio: Pa kad ih budem dozivala po parku da zapetljam jezikuser posted image
Ovako kad vrisnem, odmah znaju koju zovemuser posted image


Mozes li naci neko ima da je slicno, ali da se ne razlikuje samo u jednom glasu?
Mozda da ima slovo l negdje u sredini...



Eh pa bas, i ja nisam za iz tog razloga, previse mi je slicno necu ih moci rastaviti u zvanju bar hahaha.

Ma mogu ja ali je problem u L hahaha. A iskreno SVI PRIJEDLOZI su dobro dosli! Sta pase uz Luna?! user posted image


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 821
   RE: Znacenje imena
29.3.2012 12:51:53   
nutellica
Djan meni se dopada Lejna, mislim da bi fino pasalo Luna i Lejna

_____________________________

Svatko želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i rast događa se penjući se na nju.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 822
   RE: Znacenje imena
29.3.2012 12:55:26   
Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Eh pa bas, i ja nisam za iz tog razloga, previse mi je slicno necu ih moci rastaviti u zvanju bar hahaha.

Ma mogu ja ali je problem u L hahaha. A iskreno SVI PRIJEDLOZI su dobro dosli! Sta pase uz Luna?! user posted image



A zašto želiš da ti djeca imaju slična/rimovana imena ?


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 823
   RE: Znacenje imena
29.3.2012 12:55:26   
Lulu_08
nutellice od rodjaka zena trudna i nosi djevojcicu i ona ponovo (isto drugo dijete) i dat' ce ime Zejna, pa mi je to previse slicno haha... Zejna i Lejna a trebaju se roditi u rasponu od 3-4 sedmice.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu nutellica)
Neposredna veza do poruke: 824
   RE: Znacenje imena
29.3.2012 12:56:48   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR


IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Eh pa bas, i ja nisam za iz tog razloga, previse mi je slicno necu ih moci rastaviti u zvanju bar hahaha.

Ma mogu ja ali je problem u L hahaha. A iskreno SVI PRIJEDLOZI su dobro dosli! Sta pase uz Luna?! user posted image



A zašto želiš da ti djeca imaju slična/rimovana imena ?



Ma ne zelim, napisah ranije da je Lunin prijedlog Lana ili Lena. A ja zelim da ime pase uz Luna, apsolutno ne mora zvucati niti izgleda isto, samo da na neki nacin "idu skupa".


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *