|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  174 175 [176] 177 178   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Anksioznost??
13.5.2012 23:15:18   
lajlac
jao kako su mi dugi postovi, ma daj, predosadna sam...

_____________________________

Lajla

(odgovor članu lajlac)
Neposredna veza do poruke: 4376
   RE: Anksioznost??
14.5.2012 14:34:34   
tanjab74
Drage zenice, toliko mi je drago sto sam pronasla ovaj forum. Borim se sa teskom anksioznoscu i svakodnevnim napadima panike vec godinu dana. Moj zivot se pretvorio u pakao. Imam troje predivne djecice, djecaka od 13 i djevojcice od 7 i 3 godine. tesko mi je mnogo zbog njih, ne mogu ni u park da ih odvedem. Ne znam sta mi je gore, konstantna teska anksioznost i uzasna trema zbog koje sam kao invalid i nisam u stanju da funkcionisem ili napadi panike koji su takodje svakodnevni. Probala sam antidepresante ali sam dobila strasnu reakciju i zavrsila u hitnoj pomoci. Muz stalno radi tako da sam ja cijeli dan sama. Mnogo se patim, ocajna sam. Placem dok ovo kucam, imate li ikakav savjet. veliki pozdrav od Tanje

(odgovor članu lajlac)
Neposredna veza do poruke: 4377
   RE: Anksioznost??
14.5.2012 15:23:03   
dana123
Tanja draga pozdravuser posted image mogu mislit koliko si očajna,i koliko patiš,još i troje dijece,i ja sam majka troje dijece isto tako nisam mogla funkcionirat.Neznam nisi napisala dal ideš psihologu,dali piješ kakve tablete za smirenje?Kakvu si imala reakciju na antidepresiveuser posted image ja ih pijem i dobro se osjećam.Ovdje se možeš izjadati do mile volje piši svaka će ti dati neki savjet.user posted image

(odgovor članu tanjab74)
Neposredna veza do poruke: 4378
   RE: Anksioznost??
14.5.2012 15:47:56   
jana mk
Evo JAnu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,dusa moja lajlac ona uvek zna pitati za mene ,neskitam se sreco bila sam na svadbi pomagala malo oko pripreme ihhiih kao bila ja od koristiuser posted image user posted image user posted image user posted image ,

_____________________________

„Moguće" upita „Nemoguće": Gdje živiš? Reče: U snovima nesposobnih.

(odgovor članu tanjab74)
Neposredna veza do poruke: 4379
   RE: Anksioznost??
14.5.2012 16:02:05   
tanjab74
Dano draga, hvala ti. Na mukama sam svaki dan, ubija me strah. Idem psihologu jednom sedmicno ali za sada ne pomaze. Uzmem anksiolitik ativan/lorazepam skoro svaki dan. Doktor mi prepisao cipralex i uzela sam ga ali tu vece sam dobila strasne palpitacije, povracala i pojacala se anksioznost da sam zvala hitnu pomoc. Doktor u hitnoj mi rekao da prestanem. Moj dr mi ponovo prepisao isti lijek a sada me strah da ga uzmem. svaki dan mislim e danas cu i onda me strah. Sta ako mi opet tako stravicno pozli a moja djecica tu. Uplasice se. Strah me da ce srce da mi otkaze od ovolikih palpitacija svaki dan, sta bi moje srece bez mene. Ko bi ih odgojio. Patim se stravicno, 15kg sam smrsala. Oh hvala Bogu sam vas ovde pronasla

(odgovor članu jana mk)
Neposredna veza do poruke: 4380
   RE: Anksioznost??
14.5.2012 16:03:07   
jana mk
Tanjice duso neplasi se svi smo mi ovde isti ,kad bi unazad vratila malo ovu temu videla bi da moje postove su horor pravi,pa eto me borim se zivim disem od oporavka sam jako jako daleko pijem AD malo je bolje ali da mi puno pomazu NE ,shvatila sam da se trebam sama boriti i tako radim po citav dan sam anksiozna kad sam na dnu cak i nevidim vid mi se smuti oci mi suze prava depresivna teska depresivna osoba,pogledam se u ogledalo pa se zdimnem od straha od samu sebe ,dobila sam i braon krugove oko oci ko da nisam spavala mescima pa prodje me neki dan pa opet se vrati ,strah da cu se ubiti je jos uvek tu nikako nisam uspela da ga se resim ,znaci disem zato sto se jako borim

_____________________________

„Moguće" upita „Nemoguće": Gdje živiš? Reče: U snovima nesposobnih.

(odgovor članu jana mk)
Neposredna veza do poruke: 4381
   RE: Anksioznost??
14.5.2012 16:24:30   
tanjab74
Ocajno je. Gledam druge ljude kako normalno i bez brige zive i disu a meni je svaki pokret napor. Svaki dan kao da ponovo umirem. Ponekad predvece osjetim tracak mira i onda se ponovo vrati. Toliko mi je jak strah, postala sam alergicna na njega. Ne znam vise kako da se borim. Puls mi naraste na 170 otkucaja u minuti.

(odgovor članu jana mk)
Neposredna veza do poruke: 4382
   RE: Anksioznost??
14.5.2012 16:33:47   
dana123
Ma joj znam kako ti je i ja sam bila smršavila grozno sam izgledala.Vjeruj kad sam naišla na ovaj forum odmah mi je bilo bolje jer sam se imala nekome izjadati.Probaj sa nekim drugim antidepresivom ja pijem zoloft imala sam baš grozne nuspojave da sam i sama htjela na hitnu,ali nekako sam izdurala i prošlo me evo sada recimo dišem punim plućima puno sam sretnija jer me ne muči anksioznost.Draga jano ma nisi ti u depresiji nedaj bože da budeš to je gore od anksioznost tada se nemožeš borit,a ti se boriš user posted image

(odgovor članu tanjab74)
Neposredna veza do poruke: 4383
   RE: Anksioznost??
14.5.2012 16:38:52   
tanjab74
Dano koliko je trebalo da ti djeluje zoloft? Razmisljam da danas pocnem sa cipralexom, cini mi se lakse ce mi biti ako sam sa vama na forumu. Jesu li i vama bili ovako visoki otkucaji srca? strah me slogiracu se ili cu dobiti infarkt. Strah me rastacu se od djece ako se tesko razbolim. Niko oko mene ne razumije, muz nema strpljenja, drugarice su me sve ostavile, valjda se zdrav covjek boji i bjezi od bolesti.

(odgovor članu dana123)
Neposredna veza do poruke: 4384
   RE: Anksioznost??
14.5.2012 16:43:27   
dana123
Evo meni je nekih tri tjedna trebalo da prestanu nuspojave i onda postepeno mi bilo bolje malim koracima ,ali se isplatilo.Pokušaj ako neide promjeni.U početku sam pila misar ujutro i navečer,onda sam krenula sa zoloftom i postepeno izbacila misar evo nisam ga već dugo pila,samo kad me uvati neki nemir onda misar.

(odgovor članu tanjab74)
Neposredna veza do poruke: 4385
   RE: Anksioznost??
14.5.2012 16:45:29   
tanjab74
Hvala ti dano puno

(odgovor članu dana123)
Neposredna veza do poruke: 4386
   RE: Anksioznost??
14.5.2012 16:47:23   
dana123
Ja imam otkucaje srca onako kao da mi srce dršće i rekla sam sama sebi ma nek me strefi šta god hoće, nek bude kako bude meni odmah lakše.Infarkt sigurno nećeš dobiti još si mladauser posted image

(odgovor članu dana123)
Neposredna veza do poruke: 4387
   RE: Anksioznost??
14.5.2012 17:03:46   
azra I ADI
Zdravo Tanja, žao mi je što kroz sve to prolaziš...I sama sam kao tinejdžer imala problem sa neobjašnjenim strahom, tada nisam imala pojma šta je to. Diplomirala sam na defektologiji i srećom kroz studij smo imali psihijatriju 3 godine, tako da sam studirajući i učeći o tome sama sebi pomogla.Lani sam kao pripravnik morala provesti mjesec dana na psihijatrijskoj klinici u Tuzli kao član-opservator grupnih terapija. Vjeruj da te grupne terapije puno pomognu, pa sam ti ih željela preporučiti,jako su zanimljive, upoznat ćeš mnogo ljudi sa različitim problemima..Ne znam odakle si, ali ovi stručnjaci u Tuzli odlično rade. Eto, želim ti puno sreće i da što prije ozdraviš i budeš sretna mama svojoj dječici...

(odgovor članu tanjab74)
Neposredna veza do poruke: 4388
   RE: Anksioznost??
14.5.2012 17:20:27   
tanjab74
Hvala ti Azra, rasplakala si me. Toliko mi znaci sto me neko razumije i da savjet. Potrazicu grupnu terapiju, ali sada sam u situaciji da ne mogu sama da idem nigdje. Cim izadjem iz kuce dobijem ocajan napad, imam ih i u kuci svakodnevno ali kada negdje krenem je neizdrzljivo

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 4389
   RE: Anksioznost??
14.5.2012 17:30:49   
tanjab74
Zdravo Azra, poslala sam poruku ali sam izgleda nesto pogresno pritisla pa nije izasla. Hocu da ti kazem hvala puno na savijetu, rasplakale ste me danas. Toliko mi je drago da imam nekoga da me razumije. Potrazicu grupnu terapiju, ali moji panicni napadi su toliko uzeli maha da ne mogu nigdje ni sama ni sa nekim. Cim bilo gdje krenem uhvati me takav napad da je to neizdrzljivo. Ne znam kako da se toga rijesim. Ne mogu vise nigdje izaci, a ni u kuci mi nije mnogo bolje. Ocaj, napolju divno vrijeme a moja djeca sjede u kuci nema ko da ih izvede. pojedoh se od muke

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 4390
   RE: Anksioznost??
14.5.2012 17:33:45   
tanjab74
evo Azra treci put pisem poruku nece da izadje, mora da nesto pogresno pritiscem, nadam se da ce sada biti u redu. Hvala ti na savjetu, moj problem je sto ne mogu nigdje da izadjem iz kuce ni sama ni sa nekim. Cim krenem neizdrzljive napade dobijem, imam ih i u kuci svaki dan. Moja djecica sjede u stanu a napolju divni dani, ne mogu da ih izvedem. Pojedoh se od muke

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 4391
   RE: Anksioznost??
14.5.2012 17:52:50   
tanjab74
Izvinite zenice, prvi put sam ovdje, mislila sam da se nije isprintalouser posted image

(odgovor članu tanjab74)
Neposredna veza do poruke: 4392
   RE: Anksioznost??
14.5.2012 19:10:13   
jana40
eh, draga tanja nisi jedina, i kod mene ti je slicno, samo ja sebe natjeram da izađem vani, idem i na posao i mislim da je rad jedina terapija koja daje rezultate, a sto se tiče razumijevanja od tog sam digla ruke, sama se izvlačim kako znam i umijem.....

(odgovor članu tanjab74)
Neposredna veza do poruke: 4393
   RE: Anksioznost??
14.5.2012 19:22:12   
tanjab74
Jano, kako uspijes. Mene strah paralise, naraste mi pritisak na 180 sa 100, a otkucaji srca mi budu po 180. Nisam u stanju ni da hodam, da se pokrecem. Dobijem neki spazam u grlu i grudima, i imam toliki strah da mi dodje da iskocim iz koze. Jeloi kod tebe tako? Ako jeste, kako uspijes da prodjes kroz to jer meni ne prestaje, ne moze da se smiri. Traje i traje satima. Hvala

(odgovor članu jana40)
Neposredna veza do poruke: 4394
   RE: Anksioznost??
14.5.2012 19:50:42   
BlackMagicWoman
tanjic mislim da sam ja ovdje najbliza ti po trenutnoj situaciji, jer nisam ni na tren sama, konstantni napadi ... prije par dana sam sa momkom, sestrom i zetom trebala ici nesto obaviti i kroz sat i po vremena sam imala najmanje 10 napada, ali nisam ih smjela pokazati jer mi sestra i zet ne vjerujuj, pa sam na par momenata upsjela pomaci momka i on mi je bio pomoc, koliko toliko ... strasno je to ... ja bar nemam djecu pa nemam za koga brinuti, a cisto sumnjam da cu ih ikada i imati ... prepisan mi je ozloft, ali odgadjam bas kao i ti zbog straha ... lai obecala sam sebi da cu ih ovih dana poceti piti ili zavrsiti ovu farsu ... jer ovo vise nije zivot ... sve sto ti mogu ej reci BORI SE, za sebe i za svoju djecu ... pij tablete i idi kod dr, trazi razlog svojih napada ... sretno .. . ljubim vas sve

_____________________________

Ako nisi normalan, nesto jesi ...

(odgovor članu tanjab74)
Neposredna veza do poruke: 4395
   RE: Anksioznost??
14.5.2012 19:54:35   
jana40
eh kako, naučila sam godinama, bolje da ne kazem koliko sam u svemu ovom, sto puta sam zaglavila u hitnoj zbog otkuaaja srca, a sa pritisak mi je nizak, meni je pomoglo tako sto sam sama osluskivala otkucaje a onda kazem hajde sad manje, pa opet manje, mozda glupo zvuči ali je meni to najvise pomoglo ne daj se...

(odgovor članu tanjab74)
Neposredna veza do poruke: 4396
   RE: Anksioznost??
14.5.2012 21:38:55   
tanjab74
Hvala vam, ljubim vas. Samo da vam kazem da mi je homeopata rekao da treba da izbacim iz ishrane sve sto je skrobno i da vitamin b3 pomaze da se manje luci adrenalina. Rekao mi da izbacim sve slatko, mozda ce nekome ovaj savjet koristiti. Veliki pozdravuser posted image

(odgovor članu jana40)
Neposredna veza do poruke: 4397
   RE: Anksioznost??
14.5.2012 21:45:35   
biba26
Draga Tanja, obrati se kad god ti je teško na ovaj forum, meni je puno pomogao, što se tiče srca i otkucaja, upamti, od ubrzanog pulsa ti se ništa neće desiti, i kad ti počne brzo lupat reci sama sebi: ovo nije ništa, neće mi se ništa dogoditi, od napada panike i anksioznosti nitko nije poludio, niti umro, niti učinio nešto loše, al priznajmo grozna je opaka ta beštijauser posted image , meni dosta pomogne i rad, pola dana radim pa tada ni ne mislim na anksioznost, rad je dobra terapija, knjiga panicaway je jako dobra za nas anksiozne, i vježbe disanja i opuštanja, imam i ja već godinu dana staža s tom kučkom, simptomi su još uvijek prisutni, najviše fizički (probadanje oko srca, palpitacije, titranje mišića, zujanje) al eto borim se. Ne brini se Tanjice, razumijemo te mi sve ovdje, jer sve kroz isto prolazimo. Da napomenem, ni ja nemam nigdje nikakvu podršku, ni od dečka, ni od roditelja ni sestre, vi ste mi jedina podrška.
E, sad ja imam pitanje za sve: jel imala koja simptom treperenja mišića po tijelu? Npr. sjedim, ležim, hodam, bilo šta i odjednom zatitra mi mišić na nozi, pa na trbuhu, pa u ruci, pa kapak, pa na vratu i tako dalje? Neobično mi je to, čitala sam da može bit zbog manjka magnezija, jel imala kad koja to? Pusa svim članicama, starima i novima!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jana40)
Neposredna veza do poruke: 4398
   RE: Anksioznost??
14.5.2012 21:52:12   
Alma_27
to titranje hoce od umora. desava se nekim ljudiama kad pretjeraju u teretani na primjer. malo vise istezanja bi trebalo pomoci

(odgovor članu biba26)
Neposredna veza do poruke: 4399
   RE: Anksioznost??
14.5.2012 22:21:15   
tanjab74
Draga Bibo hvala ti na divnoj poruci. Ja imam titranje misica, lice, ruke, misici na nogama. Cak i golim okom vidim kako se mrda, dr mi je rekao da je to od anksioznosti. Nasim tijelima kulja adrenalin koji izaziva tako strasne i cudne simptome. Takodje sam procitala da je magnezijum jako dobar za to. Pokusavam da ignorisem ali nekada mi zaista smeta. Moji roditelji i muz me gledaju kao da sam blesava kada im kazem kako se osjecam i ne vjeruju mi, misle da sam jaca od tog osjecaja i da mogu da ga savladam. To me onda jos vise plasi, presrecna sam sto sam pronasla ovaj forum. Puno pozdrava od Tanjeuser posted image

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 4400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  174 175 [176] 177 178   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  174 175 [176] 177 178   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *