|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
7.10.2011 12:05:18   
Sonja
i evo da prijavim da je adin prestao koristiti cucu definitivnouser posted image
ja jos ne mogu da vjerujem al eto tako je kako je

jedan dan ja nesto sjekla i on uze makaze i uze cucu kaze de da sjecem cucu..i ja njega odgovarala reko nemoj plakat ces neces moc spavat nemoj ni slucajno a on ne haje i presjece cuciuser posted image
i reko sta sad..kaze daj drugu i ja mu dam i on i nju isto presjece i tako i trecu i cetvrtu i eto reko nema vise cuca sta sad..
bio je kmezav 2-3 dana kad je trebao dremnuti po danu ali navece je super prolazilo..
sad je vise i ne spominje

a ja mislila da ce sa cucom u skoluuser posted image
stvarno nevjerovatno kako je sve lako i neplanski proslouser posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
7.10.2011 12:08:52   
Hannica
Bravo za Adina.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
7.10.2011 12:10:24   
Lady26
Bravooo user posted image
Znaci ima nade i za nas nekad u buducnostiuser posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
7.10.2011 16:02:42   
Sonja
vjeruj da ima..ja sam bas na prethodnoj strani pisala kako se necu ni truditi da prestane i kako mi ne smeta..stvarno je tako i bilo..sam je odlucio i tako je najboljeuser posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
7.10.2011 17:20:39   
niki83
user posted image za Adina Sonja...moja je isto nevjerovatno lahko odbacila cucu, ali za razliku od tebe, meni je cucla smetalauser posted image slatko mi je vidjeti bebu sa cuclom, onako dok je malena, ali kad vidim vec dijete, koje hoda, prica i masu stvari radi samo, a cucla u ustima, to mi je user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
7.10.2011 17:24:28   
mala86

IZVORNA PORUKA: niki83

ali kad vidim vec dijete, koje hoda, prica i masu stvari radi samo, a cucla u ustima, to mi je user posted image


i meni user posted image a zadnjih dana sam vidjela bas velike djece sigurno 3 godine da imaju

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
7.10.2011 17:27:53   
niki83
Ma ne znam jesam li ti pricala, ali u meni se preokrenulo sve onog dana kada sam u komsiluku vidjela djevojcicu koja treba krenuti u skolu, a cucla u ustima i prica preko nje user posted image i to tirkizne bojeuser posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
22.11.2011 15:14:17   
Alma_27
molim vas pomagajte!

moja beba od nepune 4 sedmice se toliko navikla na cuclu da je to postalo patnja i njemu i nama user posted image ne moze da zaspi bez cucle a ona mu cesto ispadne iz usta pa je mi vratimo pa nekako zaspi pa onda opet ispadne pa mi u toku noci i dobar dio dana vracamo cuclu jer bi spavao a ne moze bez nje. kada je raspolozen, malo ga zabavljamo ali jos je mali da ima duze periode kad je budan. neku noc sam htjela da bacim cuclu kroz prozor i da ga pustim da se isplace ali mi je bilo zao... da nije premalen da ga pustam da se isplace? mozda je to i jedini nacin jer mislim da je gore da mu nekad damo cuclu a nekad ne damo.... cesto pali to da ga umotamo kao kiflu jer onda ne moze rukicama da je izvadi ali znam da nije dobro da djetetu sprecavam slobodu pokreta. sa starijim sinom nismo imali nekih problema sa cuclom jer je nije puno ni volio.

stvarno sam ocajna :( ne znam zasto sam mu uopste i davala tu cuclu...

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
22.11.2011 15:19:04   
salmy
Zasto si ocajnauser posted image ako ga cuca smiruje,zasto je uzeti??
Moj momak ima 2 godine,cuca mu je bila i mama i tata.Znao je po 2-3 imati u rukama,po noci u krevetu....i jedan dan smo uzeli sve,plakao je dan i zavrsio sa njima.Skonto je da nema i tacka.Pusti neka "ocejfi" bacice sam kad mu se ogade 

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
22.11.2011 15:28:30   
Alma_27
nije problem sto on hoce cuclu. problem je sto mu ona stalno ispada iz usta i onda se on jadnik napati jer svake tri minute place da je vratimo. bas kad podje da zaspi, ispadne mu cucla. po noci probudi i ovog starijeg. jos je mali da je sam vraca. ne pomaze ni da ga mazimo kad je tako nervozan. ne zelim ni da ga umirujem hranom posebno kad place nakon obroka... mislim da je nama cucla donijela vise stete nego koristi user posted image nadam se da ce mozda biti bolje kad za koji mjesec bude bolje vidio i kad bude duze budan pa ce ga zanimati neke druge stvari iz okoline. mozda se samo tjesim? :)

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
22.11.2011 15:30:35   
salmy
IZVORNA PORUKA: Alma_27

nije problem sto on hoce cuclu. problem je sto mu ona stalno ispada iz usta i onda se on jadnik napati jer svake tri minute place da je vratimo. bas kad podje da zaspi, ispadne mu cucla. po noci probudi i ovog starijeg. jos je mali da je sam vraca. ne pomaze ni da ga mazimo kad je tako nervozan. ne zelim ni da ga umirujem hranom posebno kad place nakon obroka... mislim da je nama cucla donijela vise stete nego koristi user posted image nadam se da ce mozda biti bolje kad za koji mjesec bude bolje vidio i kad bude duze budan pa ce ga zanimati neke druge stvari iz okoline. mozda se samo tjesim? :)
Mozd mu je prevelika?koju koristis...stavi je na onaj lancic da je uvijek uz njega.
Meni su nukove najbolje za male bebe,mi smo promjenili cuca more.Chicco isto velika,avent duga nekakva,nuk se pokazao najbolji,i one iz dm

< Poruku je uredio salmy -- 22.11.2011 15:32:09 >

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
22.11.2011 15:34:39   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: Alma_27

nije problem sto on hoce cuclu. problem je sto mu ona stalno ispada iz usta i onda se on jadnik napati jer svake tri minute place da je vratimo. bas kad podje da zaspi, ispadne mu cucla. po noci probudi i ovog starijeg. jos je mali da je sam vraca. ne pomaze ni da ga mazimo kad je tako nervozan. ne zelim ni da ga umirujem hranom posebno kad place nakon obroka... mislim da je nama cucla donijela vise stete nego koristi user posted image nadam se da ce mozda biti bolje kad za koji mjesec bude bolje vidio i kad bude duze budan pa ce ga zanimati neke druge stvari iz okoline. mozda se samo tjesim? :)
Mozd mu je prevelika?koju koristis...stavi je na onaj lancic da je uvijek uz njega.
Meni su nukove najbolje za male bebe,mi smo promjenili cuca more.Chicco isto velika,avent duga nekakva,nuk se pokazao najbolji,i one iz dm


kod nas je nuk. od 0-6 mjeseci. i ja sam pomislila damu muzda ne odgovara cucla. mozda mu ne godi onaj anatomski oblik. probat cemo da onim obicnim oblikom... nisma pametna user posted image

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
22.11.2011 21:58:40   
magbi
c cuca aaaaaaa jednom smo izgubili aventovu i rezervnU na put nismo ponjeli u dezurnoj samo nukova,djete je pljuvalo,HAHAH bukvalno je bio opsjednut svojom cucom.Zimus svaki dan smo par dana isli na nisice na snijeg,gore hoda igra se po snijegu kad je trazi evo dok je nadjemo pa nema je joj u snijegu je negdje.Od silnog umora na putu prema kuci zaspe u sjedalici,do jutra i tako smo par dana nikad vise je nije zatrazio.Cuca im je kao neki vid sigurnost bas jaka navika,moj savjet par dana ili ako nista drugo vikend negdje djete bas citav dan zabavljaj te trazite cucu po prirodi dok se nesmori da odma cim u auto zaspe.user posted image

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
31.3.2012 8:36:32   
Dzenana_G
I mi smo cini mi se konacno blizu da zaboravimo cucu. Jedan dan kad sam dosla s posla mm ju je cuvao i izgubili su cucu. izasli smo vani i kupili nove, ali joj ih nisam dala. Navece sam je pokusala uspavati bez cuce ali nije islo, pa sam joj dala. 4 danaa je po danu spavala bez nje i tek sam davala navece za spavanje. Sinoc je i zaspala bez nje user posted image
Nadam se da je ovo kraj druzenja sa cucom user posted image
Meni je stvarno smetel ta cuca, jer ona kad ima cucu nece nista da prica i samo mrmlja...

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu magbi)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
31.3.2012 8:45:04   
bebacha
Dzenana i kod nas isto.bas mi je smetala ta cuca.jer ga sputavala u govoru i hranjenju.
on je vec treci dan bez cuce.dva dnevna spavanja i dvije noci bez cuce.super nam ide

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
31.3.2012 9:09:34   
Dzenana_G
Bebacha super user posted image svaka cast za Alena. ja cu se mislim preporoditi kad se odviknemo. Vjecito razmisljanje ima li cucu, jesam li ponjela, jeli izgubila. Ona je bas ovisna o njoj bila... Jos samo dojenje da ukinemo, ali mislim da ce to biti najgore...

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
15.5.2012 12:38:52   
vila_7
uh evo i nas napokon izgleda na dobrom putu.....

Cekala sam pravi trenutak i dobila ga -sama malo zarezala zubima cuclu i ja joj pokazem kako sad ima rupa-jos je malo i rasirim dodatno, i ona kao baci je u smece. Znala sam da ce je vaditi,pa je ja prije izvadim ,operem, i skroz donji dio odrezem. Navecer je trazila i ja joj govorim pa pregrizla si,al jok place sok joj nisam donijela da je vidi- kad je vidjela dala je taji da baci jer ne valja vise.
Noc protekla super, e sad preko dana je bilo malo zalosnog placa al evo zaspala je i nadam se da ce ovako i ostati. (napominjem da u rezervi smo ipak kupili novu za svaki slucaj).
A bas nam je cuca postala teret - em je vucaj svugdje , perkaj, onda je pocela po cijeli dan je nosati-samo ako je vidi odmah je stavlja u usta.....

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
5.6.2012 9:19:23   
anidla
Kod nas je haos nastao od jucer kako mu ne dajemo cucu, ali po savjetu djecjeg stomatologa krajnje je vrijeme da je baci.....

Sinoc smo mu pricali price, sat vremena dok nije zaspao ali on se nije dao omesti u tih sat vremena, svakih 5 minuta je govorio: mama, tata otu cucu user posted image

jutros je ustao jako rano, u 6 da trazi cucu, vise nijue ni zaspao.....otisao je u vrtic....

uh, tesko i meni ovo pada, kako tuzno place za njom.....user posted image

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
5.6.2012 9:33:35   
*pcelica*
Anidla pokusaj da na cuci odsjeces malo vrh. Da ostane rupa i da cuca pocne "disati". Atija svaku pregrize i onda je nece nema sanse a bas se "navukla" na cucu. Dvije je pregrizla i nije htijela da ih koristi, malo stavi u usta pa onda izbaci i skoro se odvikla i onda odnekud izvukla svoju staru onu malu i sad nju cuva ko oci u glavi user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
5.6.2012 9:48:34   
sara.at
Mi idemo postepeno sa Cucom. PrVO je imao kad je htio i Po 10kom je Bilo Po kuci a meni dosadilo da ih kupim i otkuhavam jer on ih uvijek odnekud Znao izvlaciti. Onda smo je Preko Dana jednostavno sakrili i dobio bi kad bi stvarno Poceo da Place,e onda nakon nekog vremena smo je ukinuli skroz u toku dana, skrivala Sam je i dobio je samo kad podje spavati. Vidjeli smo da je to dobro prihvatio i da netrazi cucu. Da bi sad dosli do tog navecer dobije cucu i ujutro kad ustane dodje Nama u spavacu i "preda" nam cucu,medu i da mi to odnesemo u njegovu sobu i on da IDE prati zube. Sad zasad ga ne pokusavamo navecer odvikut od cuce jer dolazi uskoro beba pa nebi da mu Bude sok,dok je god navecer nesmeta nam Jos,jer on je drzi u ustima dok ne zaspi8 onda mu ispadne i ujutro je Opet malo stavi dok Nama ne dadne. Nenosimo je nigdje kad podjemo niti je on traziuser posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
5.6.2012 9:57:09   
Lady26
Anidla, Lana je obozavala cuclu....u vrtic sam nosila i nekad su joj tete dale, nekad nisu...
I odlucim da to prekinem skroz, jednu noc kaze Lana a nismo uzeli cuclu, ja kazem ostala nam u vrticu kod tete Sene i ok...ona je zaspala, doduse jaaaako tesko...budila se svu noc, vrtila...u vrticu joj opet nisu dali jer je cucla bila tacno tamo gdje sam je ostavila....i tako sam 2 ili 3 noci govorila da je cucla u vrticu, da je mrak i ne mozemo po nju i sl i vec nakon nekoliko dana cucla kao da nikad nije postojala...ali kad vidi svoju sliku sa cuclom ili neko dijete pita a gdje je meni cucla, ja kazem ti si velika djevojcica, samo bebe imaju cuclu i tako nesto i ona je to prihvatila...
Sad i kad vidi kod nekoga sa cuclom uopste ne reaguje...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
5.6.2012 10:41:54   
anidla

IZVORNA PORUKA: Lady26

Anidla, Lana je obozavala cuclu....u vrtic sam nosila i nekad su joj tete dale, nekad nisu...
I odlucim da to prekinem skroz, jednu noc kaze Lana a nismo uzeli cuclu, ja kazem ostala nam u vrticu kod tete Sene i ok...ona je zaspala, doduse jaaaako tesko...budila se svu noc, vrtila...u vrticu joj opet nisu dali jer je cucla bila tacno tamo gdje sam je ostavila....i tako sam 2 ili 3 noci govorila da je cucla u vrticu, da je mrak i ne mozemo po nju i sl i vec nakon nekoliko dana cucla kao da nikad nije postojala...ali kad vidi svoju sliku sa cuclom ili neko dijete pita a gdje je meni cucla, ja kazem ti si velika djevojcica, samo bebe imaju cuclu i tako nesto i ona je to prihvatila...
Sad i kad vidi kod nekoga sa cuclom uopste ne reaguje...



joj bravo za vas dvije user posted image user posted image user posted image

nadam se da ce tako i biti s nama....mi smo tek od jucer poceli......

a sta je s Lanom i tutom? jel pocela ici na tutu?

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
5.6.2012 10:45:52   
Medić*
Anidla mozes prvih dana stavitiflasicu sa malo vode pa kada tokom noci trazi cucu, nadje flasicu.

Mi smo tako prvih dana, i za sedmicu cuca zavrsena misija. Inace kada god bi je zatrazio drzali smo se iste price da smo je izgubili i da drugu nema gdje kupiti. Tada bi uzeo flasicu, malo vode popio i nastavio spavanje user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
5.6.2012 10:50:28   
Lady26
Samo polako, oni razumiju sve...nadji neku pricu i drzi se nje, budi spremna da ce se noc-dvije-tri buditi, traziti je i plakati ali nemoj odustati...drzi se onoga sto mu kazes...i bit ce to dobro aBd user posted image
A tuta, nema je ko uciti na tutu user posted image , ne mogu je odvikavati od 6 poslije podne....aBd planiram se tome posvetiti na godisnjem odmoru...pa vidjet cemo

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Kako odviknuti djecu od cucle
6.6.2012 9:59:41   
anidla
jao, Noa koji inace zaspi u 20:15- 20:30 sa cucom, sinoc smo ga uspavljivali do 23:00 user posted image

Shvatio je da vise nema cuce, kaze odnijela maca bebi, ali ne moze se uspavati, jako tesko...

ostavila sam Nou i mm da idu spavati oko 20:30 a ja otisla na aerobik, vratila se oni i dalje pricaju price....ja sam na kraju mu pjevala i jedva nekako zaspao oko 23:00....

Jutros ustao u 06:15 user posted image

valjda ce i ovo proci....

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *