|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko je velika vaša beba?
7.2.2012 9:38:31   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

moja je bila ko bundeva i frtaljuser posted image user posted image  4350


ma kakva bundeva, ona teži 3400


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Koliko je velika vaša beba?
16.2.2012 16:09:02   
Dz3ni
Super tema user posted image Naša bebica bi sada trebala biti kao klip kukuruza user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Koliko je velika vaša beba?
17.2.2012 12:55:23   
yasemin
slažem se super tema ja ću večeras znati kolika je sad moja beba

_____________________________

yasemin

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Koliko je velika vaša beba?
17.2.2012 13:01:31   
Lulu_08
Po ZM trudnoca je 17 + 5.

Beba je teska 220gr, sto u "prosijeku" odgovara 19 sedmica.

Beba je duga po:

BPD: 40 - odgovara 18 sedmica
HC: 146 - odgovara
AC: 122 - odgovara 18 sedmica
FL: 28 - odgovara 19-20 sedmica

Znaci imamo "opet" jednu dugonogu bebu (i na prethodnom UZV je femur bio duzi od ostatka mjera), a sekica joj je u cijeloj trudnoci prije 4 godine imala za 2 sedmice napredniji femur od ostalih mjera (BPD, AC...) user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Koliko je velika vaša beba?
17.2.2012 22:15:40   
yasemin
moja beba je BPD -51,1mm po FL 35, 2 mm što odgovara 21 /1 nedelji trudnoće znači da smo mrkvica

_____________________________

yasemin

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Koliko je velika vaša beba?
22.2.2012 14:44:56   
mostarka82
ja sam u 34 tjednu trudnoce i doktor mi je rekao da je u bebi 1900 grama i po njemu je to jako malo. sve je uredu ali isto mi je ubacio crva sumnje i rekao da dodjem za 2 tjedna, ( jedva čekam kad cu otici ) da vidi koliko je bebač napredovao, ako bude preko 300 grama to je uredu a bude li manje kaze da mu nije jasno šta se dogadja user posted image  iduci mi je pregled točno na dan kada udjem u 9 mjesec , svi govore da beba najviše prima u zadnjim sedmicama ali eto on hoce da se uvjeri koliko je moj bebač zaista primio kaze da u 2 sedmice mora primiti 300 ili više grama ? sve mi je drugo uredu, ovo mi je prva trudnoca . nalazi su mi extra zeljezo 17 user posted image  beba se vidi normalno da je cjela razvijena , doktora samo muči ta kilaza od moga sina zašto je tako sitan ? ja sam se udebljala 10 kg a evo na pragu sam 9og mjeseca i stomak mi nije nimalo velik jer inače sam sitnijeg rasta.

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Koliko je velika vaša beba?
29.3.2012 13:38:18   
maja ds
IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Po ZM trudnoca je 17 + 5.

Beba je teska 220gr, sto u "prosijeku" odgovara 19 sedmica.

Beba je duga po:

BPD: 40 - odgovara 18 sedmica
HC: 146 - odgovara
AC: 122 - odgovara 18 sedmica
FL: 28 - odgovara 19-20 sedmica

Znaci imamo "opet" jednu dugonogu bebu (i na prethodnom UZV je femur bio duzi od ostatka mjera), a sekica joj je u cijeloj trudnoci prije 4 godine imala za 2 sedmice napredniji femur od ostalih mjera (BPD, AC...) user posted image


Gdje mogu naći ove pretpostavljene mjere po sedmicama? Hvalaa

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Koliko je velika vaša beba?
29.3.2012 13:44:51   
Monaa
Evo probaj ovdje http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/04_fl.asp

(odgovor članu maja ds)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Koliko je velika vaša beba?
29.3.2012 13:45:46   
mali_leptiric
Moja beba je teska 385 gr :D 

(odgovor članu maja ds)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Koliko je velika vaša beba?
29.3.2012 15:13:25   
maja ds
Super su tablice, hvala Monaa!
Jucer mi je doktorica rekla da je beba teška 250 gr -  punih 18 sedmica user posted image

(odgovor članu mali_leptiric)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Koliko je velika vaša beba?
30.3.2012 16:10:48   
diyanna
Draga,

ja sam u 32 tjednu i beba je 1650 grama i doktor je rekao da je to ok tako da vjerujem da nemas ni ti razloga za brigu imate vi jos 6 tjedana da se druzite i rastete narast ce ona na lijepu tezinu koja njoj odgovara nista se ne brini samo ti nju hrani i uzivaj....

IZVORNA PORUKA: mostarka82

ja sam u 34 tjednu trudnoce i doktor mi je rekao da je u bebi 1900 grama i po njemu je to jako malo. sve je uredu ali isto mi je ubacio crva sumnje i rekao da dodjem za 2 tjedna, ( jedva čekam kad cu otici ) da vidi koliko je bebač napredovao, ako bude preko 300 grama to je uredu a bude li manje kaze da mu nije jasno šta se dogadja user posted image  iduci mi je pregled točno na dan kada udjem u 9 mjesec , svi govore da beba najviše prima u zadnjim sedmicama ali eto on hoce da se uvjeri koliko je moj bebač zaista primio kaze da u 2 sedmice mora primiti 300 ili više grama ? sve mi je drugo uredu, ovo mi je prva trudnoca . nalazi su mi extra zeljezo 17 user posted image  beba se vidi normalno da je cjela razvijena , doktora samo muči ta kilaza od moga sina zašto je tako sitan ? ja sam se udebljala 10 kg a evo na pragu sam 9og mjeseca i stomak mi nije nimalo velik jer inače sam sitnijeg rasta.


(odgovor članu mostarka82)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Koliko je velika vaša beba?
9.4.2012 22:51:07   
Monaa
Bila sam danas na pregledu i prilicno se zabrinula za mjere svoje bebe. Naime, precnik bebine glave je 96 mm sto odgovara 40. sedmici a ja sam u 36. Doktor mi nije nista rekao osim da beba vec sada ima 3200 g i da ce biti krupna. Ali mene bas brine ovaj precnik glave jer imam jos citav mjesec do poroda. Ne znam koliko su tacna ta njihova mjerenja na UZV ali iskreno nemam pojma kako cu se poroditi ako se rast glave nastavi, kako ce izaci. user posted image

(odgovor članu diyanna)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Koliko je velika vaša beba?
10.4.2012 10:33:21   
diyanna
Draga nista se ne brini kao prvo vidjela si i sama kako se mjeri precnik glave, sve zavisi od bebinog polozaja i strpljenja doktora da bude bas precizan u oznacavanju kruznice glave...

kod moje sestre je isto tako uvijek kao glava bebe bila nekoliko tjedana ispred i tamo nekada pred porod se to lijepo sve ujednaci valjda se glava tada manje razvija.

da je bilo sta cudno doktor bi ti rekao...ja iskreno u ta mjerenja jako sumnjam jer sve zavisi od kvalitete ultrazvuka, polozaja bebe i strpljenja doktora....


(odgovor članu Monaa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Koliko je velika vaša beba?
10.4.2012 17:18:17   
Dz3ni
Bila sam danas na pregledu i prilicno se zabrinula za mjere svoje bebe. Naime, precnik bebine glave je 96 mm sto odgovara 40. sedmici a ja sam u 36. Doktor mi nije nista rekao osim da beba vec sada ima 3200 g i da ce biti krupna. Ali mene bas brine ovaj precnik glave jer imam jos citav mjesec do poroda. Ne znam koliko su tacna ta njihova mjerenja na UZV ali iskreno nemam pojma kako cu se poroditi ako se rast glave nastavi, kako ce izaci.


Prošlu srijedu kad sam bila na pregledu, bila sam 30+4 i BPD je bio 80 mm što odgovara 32. sedmici, a FL 55 što odgovara 30. sedmici. Mislim da su cifre malo zaokružene kao i kod tebe, ništa se ne brini user posted image A uostalom, mnoge žene rode puno veće bebe od ovih "školskih". Samo hrabro user posted image

(odgovor članu diyanna)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Koliko je velika vaša beba?
28.5.2012 13:17:15   
Vilma83
Drage buduce mame,

Prosle sedmice sam bila na pregledu i doktor mi je rekao da je nasa beba teska 531 gr.,(23+2 nedelja trudnoce), a kako mi je ovo prva trudnoca, strah me da beba nije presitna.

Doktor mi je rekao da je pregled prosao ok i da je on zadovoljan, ali ja stalno brinem, pa vas molim da svoja iskustva podijelite sa mnom

Hvala puno!

(odgovor članu Amyra)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Koliko je velika vaša beba?
28.5.2012 15:43:38   
mlada_mama1
11+2 je bilo kad je bebac bio 3.7cm, geneticar je rekao da je plod malen, a moja doktorica nista spominjala nije... nzm sta da mislim i kome da vjerujem, sad sam vec 19nedelja al me malo to kopka

(odgovor članu Vilma83)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Koliko je velika vaša beba?
28.5.2012 23:37:34   
MicoTico
Pa ne pogode baš uvijek dr težinu, bar meni nisu.
Dan pred porod sa ćerkicom sam bila na ultrazvuku i dr je izmjerio bebu - 3.5 kg. Rodila se moja M. 20 sati nakon tog ultrazvuka sa 4.1 kg i 58 duga, nije sigurno za nepun dan dobila 600 grama. sa sinom mi je govoreno da će biti sitnija beba i eto imao je 3.9 kg i 54 cm (što definitivno nije sitna beba) - bio je sitniji od seke, ali opet se nije mogao nazvati sitnom bebom.


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu mlada_mama1)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Koliko je velika vaša beba?
29.5.2012 13:44:06   
Vilma83
Hvala vam puno na odgovorima, ma naravno da kopka covjeka...ali cim ti doktorica nije nista rekla, pretpostavljam da je sve ok i da svaka beba razlicito napreduje u pojedinim stadijima. :-)

A ocito je da nekada i pogrijese, misim beba nije mogla narasti za jedna dan 600 gr :))

Hvala vam puno, sada mi je malo lakse! :)

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Koliko je velika vaša beba?
29.5.2012 20:34:30   
Alannah
evo vam jedan link u koji se unose vrijednosti sa ultrazvuka,pa dobijete velicinu bebu u cm i u gramima:
http://www.gravidanzaonline.it/medico_risponde/calcolaInfoFeto.htm

Mi smo sad velicina tikve user posted image

(odgovor članu Vilma83)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Koliko je velika vaša beba?
29.5.2012 21:13:06   
Dada20
Da se i ja ukljucim u temu.... bas sam danas dosla s kontrole, moja bebica ima 530 gr, a meni je 22 sedmica. Obim glave nek vas ne brine, gotovo do drugog tromjesecja je bebina glavica za duplo veca, i najvise vremena treba mozgu da se razvije, poslije se razvijaju svi ostali dijelovi tijela proporcionalno, tako da do poroda bebica dobije proporcionalan oblik tijela. A opet svaka bebica je individua za sebe, tako da nek vas ne opterecavaju centimetri previse :)

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Koliko je velika vaša beba?
30.5.2012 8:49:58   
Vilma83
Mashallah, velika beba, jos malo pa cete uzivati skupa user posted image

Hvala puno za link, supeer je! user posted image

Kada sam unijela mjere beba ima malo vecu tjelesnu masu, ali za mene ipak znacajnu user posted image

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Koliko je velika vaša beba?
22.6.2012 8:30:43   
AYSA.86
eh moja beba bi po sledecim mjerama (35 sedmica kad je bila kontrola, sada vec 36-ta) vec trebala izaci, hehe

BPD 99 - GEST. DOB 39
FEMUR 74 - isto 39
ABD 107 - cak 40

a tezina mashallah 3810 gr
bice veselo za koju sedmicu user posted image

(odgovor članu Vilma83)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Koliko je velika vaša beba?
23.6.2012 15:58:08   
andjelita
HEJ...nova sam i tražim mišljenje samo zato jer mi je beba malo pre velika...tražila sam po forumima dal neko ima veću al nisam našla user posted image
evo sa zadnjeg uzv-a
BPD 96.9
FEMUR 71
težina 2736 grama
i da napomenem da sam tad bila u 32+5 tjednu...naravno moram ponavljat OGTT test, ali me brine ta velika glava(tata je malo veći(2.05 m) ali nitko baš i nije toliko glavat(ja čak iman manju glavu u odnosu na tijelo))
ima neko slična iskustva

(odgovor članu AYSA.86)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Koliko je velika vaša beba?
23.6.2012 16:25:47   
chuci
i moj je po uzv imao velik BPD.
i to su prmjetili tako negdje od 34-35 sedmice pa nadalje.
2 sedmice prije termina mu je BPD odgovarao 42 sedmice. to mi je bio zadnji uzv prije poroda. rodio se sa normalnom glavicom, samo je bio krupan 4400 gr.
obim bio 37 cm (a prva curica mi se rodila 3900 sa obimom 36 cm, znači tu su negdje).

uzv može griješiti u mjerama do 4 sedmice. ne sikiraj se. biće to dobro aBd.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu andjelita)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Koliko je velika vaša beba?
23.6.2012 16:40:32   
Lulu_08
MOja user posted image je po UZV za 2 sedmice naprednija, znaci na pregledu od 35 sedmica mjere odgovaraju 37oj sedmici. Radili su mi ranije OGTT koji je bio dobar. I moja starija djevojcica je tako bila 2 sedmice naprendija, i rodjena u 38oj nedelji sa 3650gr i 56cm.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *