|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko je velika vaša beba?
25.6.2012 21:36:51   
andjelita
Hvala na odgovorima...a bit cemo veliki user posted image

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Koliko je velika vaša beba?
21.7.2012 9:04:13   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Miau

Meni ovo bas nije jasno. Ja sam 25 tjedan, bila sam prosli tjedan na kontroli i doktor je rekao da je bebica oko 800 - 900 g?!? Jel cu ja to roditi bebu-diva? user posted image user posted image user posted image
p.s. doktor smatra da je beba prosjecne velicine i tezine za tu dob.



nisu sve bebače iste, neke stagniraju malo kasnije... biće to super, super beba, tamanuser posted image

samo prvih 12 sedmica moze se odrediti koja je sedmic atrudnoce na osnovu ploda jer tu ne igra genetika uloge , sve posle ima veze s genetikom znaci neka beba ce biti naprednija neka malo manje , uglavnom sve je to tu.

Mi smo 35 sedmica i 2700 grama

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Koliko je velika vaša beba?
21.7.2012 11:01:38   
Marija13
Ja sam 20-a sedmica i moj dr (Murtezic) mi jos nikada nije dao neki papir na kojem imaju te mjere bebine, pojma nemam kolika je..samo kaze sve je u redu i to je to. Dok sam bila kod Hadziomerovica i u domu zdravlja do 13-sedmice beba je bila naprednija sedmicu, a sad pojma nemam..

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Koliko je velika vaša beba?
26.7.2012 13:42:55   
NikaViktorija
ja sam 37+5 i danas je doktor izmjerio 4700 user posted image user posted image i opseg glave 99 sto znaci RODIT CU DIVA! vec me panika hvata:D a uopste nisam velika i nemam pojma gdje je mogao toliki stat user posted image

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Koliko je velika vaša beba?
26.7.2012 14:10:00   
hapymum

IZVORNA PORUKA: NikaViktorija

ja sam 37+5 i danas je doktor izmjerio 4700 user posted image user posted image i opseg glave 99 sto znaci RODIT CU DIVA! vec me panika hvata:D a uopste nisam velika i nemam pojma gdje je mogao toliki stat user posted image


nista se nesekiraj mojoj prijateljici su rekli oko 5 kila i da mora na carski jer nece moci roditi bebu toliku prirodno ona se porodila na carski beba 3 i 650,meni je dr rekao dan pred porod beba je 3 i 600 a ja rodila 4 i 300.on se sokirao na porodu

_____________________________

30.05.2012 02:20 Hana
03.07.2014 07:40 Ejna

(odgovor članu NikaViktorija)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Koliko je velika vaša beba?
26.7.2012 14:12:56   
hapymum
i nemoguce da ti je bebi opseg glave 99.

_____________________________

30.05.2012 02:20 Hana
03.07.2014 07:40 Ejna

(odgovor članu hapymum)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Koliko je velika vaša beba?
26.7.2012 14:19:50   
NikaViktorija
e pa doktor kaze da je moguce... cijelu trudnocu je beba bila u gornjim granicama tih nekih normalih parametara pa nije pravio dramu oko toga. on to objasnjava sada da je to do gena jer sam i ja jako visoka svi u mojoj porodici su divovi od 2 metra user posted image pa me je uvjerio da je to samo povukao na mene. a sve ostalo od nalaza je savrseno

(odgovor članu hapymum)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Koliko je velika vaša beba?
26.7.2012 14:23:23   
hapymum

IZVORNA PORUKA: NikaViktorija

e pa doktor kaze da je moguce... cijelu trudnocu je beba bila u gornjim granicama tih nekih normalih parametara pa nije pravio dramu oko toga. on to objasnjava sada da je to do gena jer sam i ja jako visoka svi u mojoj porodici su divovi od 2 metra user posted image pa me je uvjerio da je to samo povukao na mene. a sve ostalo od nalaza je savrseno


uredu tezina ali visina hej 99 pa znas li koliko je to moja beba je bila 38opseg glave ali 99 pa to je metar

_____________________________

30.05.2012 02:20 Hana
03.07.2014 07:40 Ejna

(odgovor članu NikaViktorija)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Koliko je velika vaša beba?
26.7.2012 14:24:48   
hapymum
NikaViktroija hajd molim te kad se akobogda porodis samo nam se javni i reci nam opseg glave,bas me zanima

_____________________________

30.05.2012 02:20 Hana
03.07.2014 07:40 Ejna

(odgovor članu hapymum)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Koliko je velika vaša beba?
26.7.2012 14:30:26   
NikaViktorija
ma ne vjerujem da se na ultrazvuku mjeri u cm. pise BPD 99- to odgovara 40-oj sedmici po opsegu glave.

(odgovor članu hapymum)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Koliko je velika vaša beba?
26.7.2012 14:35:32   
lana84
Čitam ove zadnje postove i onako razmišljam pa Bože svako ima neku brigu, kod ovog mala, kod ovog velika, hehheheh.
Ja jučer bila na pregledu 31 sedmica, kod moje bebice opseg glave nešto manji u odnosu na sedmice, a ostali parametri dobri. Ma ti doktori samo nas sikiraju user posted image , na kraju opet bude sve ok.

_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012

(odgovor članu hapymum)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Koliko je velika vaša beba?
27.7.2012 10:45:40   
magbi
molim vas da mi pomognete bas sam nasekirana nemogu ni da skontam ove tablice od slinog citanja BPD 37 a Femur to jest FL 14 a 16 na 17 sedmica je trudnoce i nista mi nije reko ali koliko kontam i ja tu nesto nije ok molim vas da mi neko pogleda tu tabelu meni evo nije ok nikako

(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Koliko je velika vaša beba?
27.7.2012 11:13:00   
Dz3ni
i nemoguce da ti je bebi opseg glave 99.

Ovdje se ne misli na opseg glave sigurno nego na BPD, tj. razmak između dvije tjemene kosti. 99 odgovara 41. sedmici trudnoće doduše, beba je stvarno malo veća, ali to je povukla na mamu. NikaViktorija ništa ne brini, sve je to u granicama normale, super što ćeš odmah imati veliku bebu :)

magbi kod tebe su ove mjere što bi rekli školske. Stvarno nemaš razloga za brigu. To što je FL malo "kraći" ništa ne znači, jako je teško tačno odrediti te mjere pošto se beba pomjera ili je u nekom položaju nezgodnom za mjerenje. A vjerovatno niste ni ti ni muž pretjerano krupni pa ima i do genetike... user posted image BPD je savršen. Uglavnom, bez sekiracije...uživaj. Sretno svima user posted image

(odgovor članu magbi)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Koliko je velika vaša beba?
27.7.2012 12:09:51   
magbi
ccc hvala ti a i ja i muz smo visoki sa prvom bebom sve je ok bilo a sad ovo 14 fl bas me nekako zabrinulo jer citam svasta po forumima samo se sekiram ali ipak ti hvala na svemu,pozz

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Koliko je velika vaša beba?
27.7.2012 13:06:33   
NikaViktorija
hvalaaaa user posted image malo sam se smirila sada user posted image

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Koliko je velika vaša beba?
29.7.2012 12:20:40   
simba00

IZVORNA PORUKA: Mirkica


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Miau

Meni ovo bas nije jasno. Ja sam 25 tjedan, bila sam prosli tjedan na kontroli i doktor je rekao da je bebica oko 800 - 900 g?!? Jel cu ja to roditi bebu-diva? user posted image user posted image user posted image
p.s. doktor smatra da je beba prosjecne velicine i tezine za tu dob.



nisu sve bebače iste, neke stagniraju malo kasnije... biće to super, super beba, tamanuser posted image

samo prvih 12 sedmica moze se odrediti koja je sedmic atrudnoce na osnovu ploda jer tu ne igra genetika uloge , sve posle ima veze s genetikom znaci neka beba ce biti naprednija neka malo manje , uglavnom sve je to tu.

Mi smo 35 sedmica i 2700 grama

Tačno, ali isto tako se i kilaža ne može odrediti sa sigurnošću i tu se radi samo o standardima. Ima doktora koji nikad i ne govore kilažu jer je besmisleno. Meni je doktor rekao da je beba "mršavija" odokativno, jer je vjerovatno vidio hiljade beba na UZ pa valjda može procijeniti.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Koliko je velika vaša beba?
29.7.2012 12:24:51   
simba00
Evo ovdje imate te standarde. Samo treba ukucati parametre koje vam doktor izračuna (FL, BPD ili CRL ako je rana trudnoća).

http://www.baby2see.com/medical/charts.html

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Koliko je velika vaša beba?
29.7.2012 13:52:10   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: simba00


IZVORNA PORUKA: Mirkica


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Miau

Meni ovo bas nije jasno. Ja sam 25 tjedan, bila sam prosli tjedan na kontroli i doktor je rekao da je bebica oko 800 - 900 g?!? Jel cu ja to roditi bebu-diva? user posted image user posted image user posted image
p.s. doktor smatra da je beba prosjecne velicine i tezine za tu dob.



nisu sve bebače iste, neke stagniraju malo kasnije... biće to super, super beba, tamanuser posted image

samo prvih 12 sedmica moze se odrediti koja je sedmic atrudnoce na osnovu ploda jer tu ne igra genetika uloge , sve posle ima veze s genetikom znaci neka beba ce biti naprednija neka malo manje , uglavnom sve je to tu.

Mi smo 35 sedmica i 2700 grama

Tačno, ali isto tako se i kilaža ne može odrediti sa sigurnošću i tu se radi samo o standardima. Ima doktora koji nikad i ne govore kilažu jer je besmisleno. Meni je doktor rekao da je beba "mršavija" odokativno, jer je vjerovatno vidio hiljade beba na UZ pa valjda može procijeniti.


Moja beba po mjericama bila uvijek krupnija za 2 sedmice, medjutim u poslednjim danima pred porod se uopste nije debljala, samo je rasla u duzinu.

Ultrazvuk je u 37oj nedelji pokazao 3,300gr i cca 52cm duzinu. Rodila se u 38oj nedelji sa 3,300gr tacno ali 56cm duga. Mamina manekenkica hehe.


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Koliko je velika vaša beba?
29.7.2012 14:11:38   
simba00

IZVORNA PORUKA: Lulu_08


IZVORNA PORUKA: simba00


IZVORNA PORUKA: Mirkica


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Miau

Meni ovo bas nije jasno. Ja sam 25 tjedan, bila sam prosli tjedan na kontroli i doktor je rekao da je bebica oko 800 - 900 g?!? Jel cu ja to roditi bebu-diva? user posted image user posted image user posted image
p.s. doktor smatra da je beba prosjecne velicine i tezine za tu dob.



nisu sve bebače iste, neke stagniraju malo kasnije... biće to super, super beba, tamanuser posted image

samo prvih 12 sedmica moze se odrediti koja je sedmic atrudnoce na osnovu ploda jer tu ne igra genetika uloge , sve posle ima veze s genetikom znaci neka beba ce biti naprednija neka malo manje , uglavnom sve je to tu.

Mi smo 35 sedmica i 2700 grama

Tačno, ali isto tako se i kilaža ne može odrediti sa sigurnošću i tu se radi samo o standardima. Ima doktora koji nikad i ne govore kilažu jer je besmisleno. Meni je doktor rekao da je beba "mršavija" odokativno, jer je vjerovatno vidio hiljade beba na UZ pa valjda može procijeniti.


Moja beba po mjericama bila uvijek krupnija za 2 sedmice, medjutim u poslednjim danima pred porod se uopste nije debljala, samo je rasla u duzinu.

Ultrazvuk je u 37oj nedelji pokazao 3,300gr i cca 52cm duzinu. Rodila se u 38oj nedelji sa 3,300gr tacno ali 56cm duga. Mamina manekenkica hehe.



:) Prava manekenka:) Čestitam na bebici!
Vidi, oni uzmu promjer glave i dužinu butne kosti (neki rade i struk), a onda na osnovu toga zaključuju kilažu. Jer, logički - ne postoji vaga kojom izvagaju bebu. Radi se o procjeni instrumenta na osnovu realnih parametara. E, sad, kao što reče neko ranije - svaka beba je individualna od trećeg mjeseca - neke su duge i mršave, neke kratke i deblje, baš kao što i odraslih ljudi imaš različitih. Neko sa 80 kila izgleda debelo (ako je nizak), a neko taman. Tako i bebe. Moj muž i ja smo mršavi i visoki, beba isto duga (2 sedmice ispred) a vjerujem mršava. To je i doktor rekao.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Koliko je velika vaša beba?
8.8.2012 19:34:36   
amilacha
Moj bebac je bio 3750 grama i 55cm dug. ja sam sasvim bila zadovoljna jer sam i ja i muz poprilicno visoki ali nisam znala da imam prostora u svom stomaku za takvog momka:)

_____________________________

zivot je neshvatljivo cudo, jer se neprestano trosi i osipa, a ipak traje i stoji cvrsto kao na Drini cuprija...
A 12.06.2012.

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Koliko je velika vaša beba?
8.8.2012 19:45:55   
Mirkica
meni su u 35 sedmici izracunali da je ebbac 3100 u bolnici moja doktorica sedmicu poslije 3000 grama ali ko ce znati uvjek je to gore dole vaga kad se rodi zancemoo , prije neg cu roditi sina drugog na sedam dana rekla je da ce mali biti oko 2900-3000 aj rodih malisu od 3550 grama ne znaju to oni sa sigurnoscu al bitno ej da je beba zdrava

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu amilacha)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Koliko je velika vaša beba?
9.8.2012 20:42:08   
srećicaa
Mi smo od sutra u 8. sedmici a već danas smo veliki 15 mm user posted image
Pozdrav za sve vas koje nosite male bebice user posted image

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Koliko je velika vaša beba?
28.8.2012 13:09:43   
didii
Nama je danas 38+1 doktorica kaze da je otprilike oko 3kg s tim da su sve mjerice mladje od trudnoce za 5-7 dana ali tu je to negdje user posted image A mene od svega vise zanima duzina bebe otprilke ali eto nikad mi to nisu rekli user posted image

(odgovor članu srećicaa)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Koliko je velika vaša beba?
2.9.2012 20:21:12   
srećicaa
Mi smo 11+2 i već smo malo veća bebica od standarda, ali to nas i ne čudi zbog genetike. CRL je 4,59 cm. Sretna sam kako bebica napreduje user posted image user posted image

_____________________________

¨*..*°•. ¸.•°*°•. ¸.•°*°•..•°¨*
Imala sam puno toga u životu, ponekad i previše, ali niz godina nisam imala pravu sreću. Sada je mama sa tobom dobila sve što je ikada željela-život, sreću i ljubav-sve ostalo je prolazno.
16.03.2013.

(odgovor članu didii)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Koliko je velika vaša beba?
5.9.2012 14:21:01   
vila_7
Jucer sa pregleda : 25+5 950 gr. ; BPD 68mm ; AC 214mm

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu srećicaa)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *