|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 24 25 [26]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisana poruka]
19.11.2013 14:21:16   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Pikapolonica)
  Neposredna veza do poruke: 626
   RE: Molim pomoć!
19.11.2013 14:22:10   
aazra
Malo čitam, vidim da je ovo tema za sve i svasta, pa kad smo vec kod ovih pravnih stvari...user posted image

Dakle, prije godinu dana i vise odjavili smo telefon fiksni i presli na moja tv ( tv i internet). Da bi mi prije neki dan zazvonio ubirač "harača" s federalne tv da mu platim pretplatu za ovaj period otkad nisam plaćala, tj. otkad nemam fiksni.

Naravno ne pada mi na pamet, placati niti federalnoj niti bilo kojoj drugoj, da ne govorim da je uopce ne gledam. No, malo sam gledala na netu ipak oni imaju pravo špodnijeti tuzbu, cak i zaplijeniti imovinu u vrijednosti neplacene pretplate user posted image

Ipak, ima mogucnost a to je odgovor na tuzbu jer koliko sam shvatila na moze te neko tuziti bez ugovora, bez racuna. Naravno to vecina ljudi ne zna, svi se isprepadaju kad doobiju tuzbu. Mene zanima jednostavna stvar kako napisati odgovor na tuzbu, da li je to obrazac koji se popunjava npr. u sudu ili se moze otkucati i poslati bez pecata isl. Da li oni to uvazavaju?

U svakom slucaju oni onda moraju zakazati rociste, a tu je i uredba o zastari nakon godinu dana kao i argument da ubiru pare od ljudi bez ugovora i bez racuna. No ja bi isla tim putem ako treba, samo ni marke im ne dam i sad me samo zanima kako pravilno uraditi taj odgovor na tuzbu.

Ako neko ima volje da mi objasni iskreno se zahvaljujem user posted image

_____________________________








(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna veza do poruke: 627
   RE: Molim pomoć!
19.11.2013 14:32:07   
mama2009

IZVORNA PORUKA: aazra

Malo čitam, vidim da je ovo tema za sve i svasta, pa kad smo vec kod ovih pravnih stvari...user posted image

Dakle, prije godinu dana i vise odjavili smo telefon fiksni i presli na moja tv ( tv i internet). Da bi mi prije neki dan zazvonio ubirač "harača" s federalne tv da mu platim pretplatu za ovaj period otkad nisam plaćala, tj. otkad nemam fiksni.

Naravno ne pada mi na pamet, placati niti federalnoj niti bilo kojoj drugoj, da ne govorim da je uopce ne gledam. No, malo sam gledala na netu ipak oni imaju pravo špodnijeti tuzbu, cak i zaplijeniti imovinu u vrijednosti neplacene pretplate user posted image

Ipak, ima mogucnost a to je odgovor na tuzbu jer koliko sam shvatila na moze te neko tuziti bez ugovora, bez racuna. Naravno to vecina ljudi ne zna, svi se isprepadaju kad doobiju tuzbu. Mene zanima jednostavna stvar kako napisati odgovor na tuzbu, da li je to obrazac koji se popunjava npr. u sudu ili se moze otkucati i poslati bez pecata isl. Da li oni to uvazavaju?

U svakom slucaju oni onda moraju zakazati rociste, a tu je i uredba o zastari nakon godinu dana kao i argument da ubiru pare od ljudi bez ugovora i bez racuna. No ja bi isla tim putem ako treba, samo ni marke im ne dam i sad me samo zanima kako pravilno uraditi taj odgovor na tuzbu.

Ako neko ima volje da mi objasni iskreno se zahvaljujem user posted image

java npr. u sudu ili se moze otkucati i poslati bez pecata isl. Da li oni to uvazavaju?



imam istu situaciju i mene zanima

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 628
   RE: Molim pomoć!
19.11.2013 15:39:41   
hanabanana
Naravno da imaju pravo podnijeti tužbu. To pravo imaju na osnovu Zakona o javnom radiotelevizijskom sistemu Bosne i Hercegovine.
Ne treba im nikakav Ugovor, oni imaju to pravo na osnovu zakona.

Pogledajte malo Zakon o javnom radiotelevizijskokm sistemu, članove 17, 19, 20 i 21.

Dakle, ja ne vidim na osnovu čega bi im pisala prigovor ako nisi dala prije toga pismenu izjavu da nemas tv u kući?!


< Poruku je uredio hanabanana -- 19.11.2013 15:40:17 >

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 629
   RE: Molim pomoć!
19.11.2013 16:19:13   
Visnja RR
ja o Zakonima ništa ne znam ali MM i ja spadamo u onu vrstu "ludaka" da sve plaćamo...
Prije pola godine smo presli na Telemah i telefon i net i TV...ali nekako smatramo da imamo obavezu da plaćamo TVpretplatu....
prij 10 dana smo u haustoru sreli covjeka koji naplacuje i zamolili ga da nam izda račun...kada je pitao koliko dugo nismo plaćali rekli smo 6 ili 7 mjeseci...rekao je "platite zadnja dva" platili smo mu i ostalo ide u "legenduo dvoje ludaka"....
hebi ga mi naučili tako

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 630
   RE: Molim pomoć!
19.11.2013 17:31:08   
škorpija
Tv pretplata se plaća za POSJEDOVANJE TV prijemnika, a ne za gledanje držvne ili federalne televizije, ti računi će stići na naplatu kad-tad, bolje platiti

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 631
   RE: Molim pomoć!
19.11.2013 18:01:43   
leona81
i mi placamo pretplatu, bas nekidan je inkasant dolazio i platili smo za 3 mjeseca koliko kasnimo. najbolje bi bilo da salju racune.

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 632
   [Obrisana poruka]
19.11.2013 18:06:50   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu leona81)
  Neposredna veza do poruke: 633
   RE: Molim pomoć!
19.11.2013 22:31:06   
aazra
Ma shvaćam ja da vi imate mozda i privatnih razloga propagirati placanje pretplate...no ja je federalnom koja ionako crpi novce da bi finansirala svoje "viskove" ne dam pa makar mi i odnijeli tv iz kuce kojeg ionako ne gledam user posted image

A to sto dolaze meni umjesto onima koji nikad nisu ni placali pretplatu je posebna prica...a nema veze konsultovacu se s advokatom s kojim sam nedavno zavrsavala jedan pravni poslic...mada mi je glupo radi ovoga, ali nijedna tv me nece praviti budalom...najmanje federalna user posted image

_____________________________








(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 634
   RE: Molim pomoć!
19.11.2013 22:39:55   
Pikapolonica

IZVORNA PORUKA: buba29

Nema knjigovođa na RR user posted image

Konsultovah se i s mm. Koliko je i njemu poznato OR ne mora voditi TKM.
Trgovine moraju.
E sad, jedina stvar koja je tu sad skakljiva jeste sto je u pitanju pekara.
Iako oni vrse proizvodnju, ipak i prodaju te proizvode (sto onda spada u domen trgovine).
Jedino da na taj nacin inspekcija napravi neku paralelu da ste duzni voditi TKM.
Molim te da mi javis sta su staviliu zapisnik, jer me zivo zanima postoji li konkretan clan u zakonu.

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 635
   RE: Molim pomoć!
19.11.2013 22:43:48   
Hanady RR
Član 45.



(1) Svaka fizička ili pravna osoba na teritoriji Federacije koja posjeduje radio ili televizijski prijemnik, dužna je plaćati mjesečnu RTV pretplatu RTV FBiH.



(2) Prihod od RTV pretplate može se koristiti samo za finansiranje osnovne djelatnosti RTV FBiH.



(3) Prihod od RTV pretplate ne podliježe poreskim obavezama.

a čitav zakon ( ZAKON O RADIO-TELEVIZIJI FEDERACIJE BOSNE I HERCEGOVINE) možete pogledati ovdje
http://www.ohr.int/decisions/mediadec/default.asp?content_id=8449

član 46 i 47 pobliže će objasniti nejasnoće i obveze onoga ko pojeduje Tv rpijemnik i na koji način može otkazati istu

a i ovaj dio je bitan
Kaznene odredbe



Neplaćanje RTV pretplate

Član 53.



(1) Fizička osoba koja ne ispunjava obaveze iz člana 45. i 49. ovog zakona, kazniće se za prekršaj novčanom kaznom od 100 do 300 KM.



(2) Pravna osoba koja ne ispunjava obaveze iz člana 45. i 49. ovoga zakona, kazniće se za prekršaj novčanom kaznom od 1.000 - 3.000 KM, a odgovorna osoba u pravnoj osobi novčanom kaznom od 200-500 KM.



Neprijavljivanje prijemnika ili lažna izjava o posjedovanju

Član 54.



(1) Fizička osoba koja ne ispunjava obaveze proistekle iz člana 47. i 48. ovog zakona, kazniće se za prekršaj novčanom kaznom od 100 do 300 KM.



(2) Pravna osoba koja ne ispunjava obaveze iz člana 47. i 48. ovog zakona, kazniće se novčanom kaznom od 1.000 - 3.000 KM, a odgovorna osoba u pravnoj osobi novčanom kaznom od 200-500 KM.

< Poruku je uredio Hanady RR -- 19.11.2013 22:52:56 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna veza do poruke: 636
   RE: Molim pomoć!
19.11.2013 23:09:02   
leona81

IZVORNA PORUKA: aazra

Ma shvaćam ja da vi imate mozda i privatnih razloga propagirati placanje pretplate...no ja je federalnom koja ionako crpi novce da bi finansirala svoje "viskove" ne dam pa makar mi i odnijeli tv iz kuce kojeg ionako ne gledam user posted image

A to sto dolaze meni umjesto onima koji nikad nisu ni placali pretplatu je posebna prica...a nema veze konsultovacu se s advokatom s kojim sam nedavno zavrsavala jedan pravni poslic...mada mi je glupo radi ovoga, ali nijedna tv me nece praviti budalom...najmanje federalna user posted image


FTV, RTRS i BHT. pretplata je za sve tri a ne samo FTV


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 637
   RE: Molim pomoć!
19.11.2013 23:22:23   
Hanady RR
a evo ovaj dio oko zastare pa da znate ubuduće

Zakon o obveznim odnosima u članku 378. jasno propisuje koja potraživanja zastarijeva za jednu godinu i to:
- potraživanje naknade za isporučenu električnu i toplotnu energiju, plin, vodu, za dimnjačarske usluge i za održavanje čistoće, kada je isporuka, odnosno usluga izvršena za potrebe domaćinstva;
- potraživanje radio-stanice i radio-televizijske stanice za upotrebu radio prijemnika i televizijskog prijemnika;
- potraživanje pošte, telegrafa i telefona za upotrebu telefona i poštanskih pregradaka, kao i druga njihova potraživanja koja se naplaćuju u tromjesečnim ili kraćim rokovima;
- potraživanje pretplate na povremene publikacije, računajući od isteka vremena za koje je publikacija naručena.
Zastarijevanje teče iako su isporuke ili usluge produžene.

međutim sudska praksa je pokazal sljedeće

potraživanje nije povremeno i ne zastarijeva u roku od tri godine od dospjelosti svakog pojedinog davanja, shodno članu 372. ZOO, a ni po članu
374. istog zakona po kome se računa zastarjelost međusobnih potraživanja iz ugovora o prometu robe i usluga, jer se ne radi o društvenoj, odnosno državnoj imovini, pa je o zastarjelosti trebalo odlučiti primjenom opšeg zastarnog roka od pet godina, shodno odredbama čana 371. istog zakona.


Tako da ovisi i tužba i odgovor na istu kako će se na sudu odlučiti o istom.
najmanje godinu unazada od dana podnošenja tužbe bićete dužni platiti...
a ako je i duži rok..sud može odlučiti kako sam vam naznačila primenom opšteg zastarnog roka od 5 godina unazada te bi u to slučaju komletnu sumu mogli naplatiti do vas+ sudske troškoe i ne zaboravite da u tom slučaju i kamatu od dana donošenja presude , za kašljenja itd može vams euključiti uz tu tužbu.

Moj prijedlog, dogovorite s inkasantom...plaćajte redovno predstojeće mjesece '' jedan stari '''' da ne dođe do tužbi nagodite se sa njim.




< Poruku je uredio Hanady RR -- 19.11.2013 23:23:35 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 638
   RE: Molim pomoć!
19.11.2013 23:28:42   
ananas_ze
de vi meni recite uz koji racun placate pretplatu? gdje da uplatim? koliko?
ja iskreno to neplacanje ne volim,a mm me nervira,pa bih ja to sredila sama

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 639
   [Obrisana poruka]
20.11.2013 6:07:45   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Pikapolonica)
  Neposredna veza do poruke: 640
   RE: Molim pomoć!
20.11.2013 13:03:11   
Lalali
Kad fizicko lice ulaze zalbu bilo na tuznu bilo na sta drugo, samo je sastavis i dostavis na pravu adresu. Nikakav pecat ti ne treba upravo jer si fizicko lice a ne firma i sl.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 641
   RE: Molim pomoć!
20.11.2013 13:48:26   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: leona81


IZVORNA PORUKA: aazra

Ma shvaćam ja da vi imate mozda i privatnih razloga propagirati placanje pretplate...no ja je federalnom koja ionako crpi novce da bi finansirala svoje "viskove" ne dam pa makar mi i odnijeli tv iz kuce kojeg ionako ne gledam user posted image

A to sto dolaze meni umjesto onima koji nikad nisu ni placali pretplatu je posebna prica...a nema veze konsultovacu se s advokatom s kojim sam nedavno zavrsavala jedan pravni poslic...mada mi je glupo radi ovoga, ali nijedna tv me nece praviti budalom...najmanje federalna user posted image


FTV, RTRS i BHT. pretplata je za sve tri a ne samo FTV



Svagdje u svijetu se plaća usluga javnih servisa.
Ja nemam apsolutno nikakav interes niti privatan razlog, osim onog da poštujem zakon ove države koji kaže da se TAKSA mora platiti ako POSJEDUJEM tv prijemnik.
Ne znam zašto bi tebe neko pravio budalom ako si sama rekla da posjeduješ tv prijemnik.
To te automatski svrstava u to da si u obavezi plaćati taksu.
Samim tim što se pretplata zove taksa jasno ti je da im ne treba nikakav ugovor s tobom da bi stvorili tvoju obevezu prema plaćanju iste.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 642
   RE: Molim pomoć!
21.11.2013 12:58:04   
aazra
Hvala vam svima na detaljnim odgovorima zasigurno će mi ovi podaci trebati ukoliko ipak budem slala odgovor na tuzbu...kao i zakon o zaštiti potrošača u kojem je između ostalog navedeno da se računi moraju izdavati pojedinačno za svaku uslugu, tako i za rtv taksu, dakle tuzba bi trebala ici upravo na adresu rtv kuca koje vrse naplatu takse pa cak i salju tuzbe bez ikakvog ugovora i bez racuna user posted image

No s obzirom da kod nas Zakon o zaštiti potrošača "ne pije vode" mislim da ću ramotriti i opciju odjavljivanja tv-a (meni vec neko vrijeme sluzi samo za skidanje prasine s ekrana, izuzev ponekih dokumentaraca koje pratim na stranim kanalima). I muz je slabije gleda u zadnje vrijeme, pa i dijete samo tu i tamo neki crtani na dvd-u. no ako bude trebalo odreci cemo se i toga, za sada je sigurno da entiteskim kao ni drzavnoj televiziji ne dam ni marke.

_____________________________








(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 643
   RE: Molim pomoć!
26.3.2014 13:20:45   
aidana
Svekrvina mama je bolesna, u bolnici, i izgleda da po izlasku iz bolnice nece moci vise da brine sama o sebi. Ona kategoricno odbija da se doseli kod svekrve a niko ne zivi u blizini, dvoje djece je van BiH a svekrva u Sarajevu. Zanima me da li neko ima kontakt neke agencije u Banja Luci gdje bi unajmili zenu da joj dolazi po potrebi. Dakle ne neko ko bi zivio s njom ili bio po citav dan vec da se placa po satu. Moze na pp

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 644
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 24 25 [26]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 24 25 [26]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *