|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   promjene na noktima
17.11.2008 20:16:01   
lana84
...nadam se da je netko imao sličan problem, pa ako jest da se javi jer sam jako tužna...ili nekog dermatologa koji je uspješno liječio nešto ovako slično user posted image

Imam problem s noktima...prvo je počelo na nogama, palac je promjenio boju, počeo da se odvaja od ležišta, izraste do pola normalno i onda se pođe odvajati, između se pojavi neka bijela nakupina koju ja neumorno čistim a to se ponovo javlja, i tako ide s nokta na nokat. Mene to ništa ne boli, samo što je jako ružno za vidjeti, nokat je zadebljao i nekako požutio, grozno...

...sve me upućuje ne gljivice ALI dok je to bilo još u početnoj fazi išla sam na ispitivanje za gljivice no nalaz pokazao da nisu...dali mi neke kremice od kojih nije bilo rezultata, ne znam kome da se obratim..za naše zdravstvo ne moram vam pričat user posted image


pozdrav!




_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: promjene na noktima
17.11.2008 21:27:40   
akica b
Lana,to su gljivice 100%,moja rodica je imala isti problem.Odes u apoteku i trazis tecnost za gljivice(objasnis kakva je situacija) to popijes i gotovo.Probaj,nista ne gubis.Ako ne budes mogla naci ,poslaji PP pa cu pitati kako se to zpve.Javi sta si odlucila i nemoj se sekirati..pozzzz

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: promjene na noktima
18.11.2008 0:45:25   
Visnja RR
otidji kod dermatologa dr Faruk Alendar na Kosevu ili njegova pvt ordinacija- Poflaci ...br mozes dobiti na informacijama...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: promjene na noktima
18.11.2008 10:21:03   
suncan_dan
ja bi isto otisla kod dr., pored tvog opisa su to 100% gljivice (onychomycosis). on ce ti sigurno nesto propisat (ima u flasici kao lak, ili nesto drugo)

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: promjene na noktima
18.11.2008 10:22:16   
hana
Ja imam taj problem i to na desnoj ruci i uzasno izgleda. Naravno ja to pokusavam pokriti lakom za nokte, ali to nije nikakvo rjesenje. Prvo su mi govorili nedostatak vitamina. Kasnije nisam ni isla dermatologu, jer sam zatrudnila, pa me bilo strah koristiti ista sto nije vitamin, a sada dojim pa opet izbjegavam tablete, kreme..., ali ako neko zna lijek, neka javi, da pokusam rijesiti problem poslije, jer ocito je da nece proci sam od sebe.
Pozdrav.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: promjene na noktima
18.11.2008 12:00:23   
lana84
u tome i jest problem sto ovo ne ide na bolje nego se širi...ja sam nekad prije 4 god išla dermatologu koji mi nije pomogao, tako da sam izgubila nadu.

svi simptomi ukazuju na gljivice, a nalaz pokazao da nisu...mada sam čitala da nekoliko puta treba obaviti pretragu jer se teško otkrivaju. dozlogrdilo mi je jer u doticaju s vodom bude još gore user posted image

prekriti lakom nije rješenje, jer ja znam šta je ispod user posted image

_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012

(odgovor članu hana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: promjene na noktima
18.11.2008 18:21:18   
suncan_dan
to je normalno da na vlaznom bude gore, jer tu gljivice uzivaju. ja bi ti opet preporucila da odes kod dr. jer od cekanja nemas nista, samo se moze vise prosirit,

lp


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: promjene na noktima
22.11.2008 0:02:00   
Pankica
Ja imam isti problem sa noktima na nogama, ali to kod mene traje već nekoliko godina.Prvo je krenulo na nožnom palcu jedne noge, a sad je prešlo i na nokat druge noge. Mislim da su gljivice, a to su mi rekli i kod pedikera. Preporučili su mi kremu Lamisil. Ja sam evo tek počela da koristim tu kremu, druga noć. Nisam mogla ranije, jer sam dojila bebu, a pedijatar mi je rekao da ta krema sadrži neku tvar-terbinafin, i nije dobro je koristiti ako je žena dojilja. Mažeš jednom dnevno i to najbolje uveče, sedam dana. Sumnjam nekako da će mi pomoći, ali vrijedi pokušati. Čak bi bilo bolje i možda piti nešto za te gljivice, ali najbolje da dermatolog to odredi. Čula sam baš za dr. Faruka Alendera da je dobar dermatolog, pa ako ovo ne pomogne, možda ga i potražimuser posted image .

(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: promjene na noktima
23.4.2009 11:40:20   
mamin_zivot
Imam isti problem na noznim palcima i na mala 2 prsta, zuti su i stalno to nesto bijelo cistim, gljivice su receno mi je kad sam radila pedikir ali u apoteci nisam mogla uzeti hidrogen 3% i kremu protiv gljivica jer sam trudna a to se ne smije koristiti u trudnoci.. jedino da probam kanesten kremu ili tecnost mozda, jer sam koristila kanesten i vaginalete sad u trudnoci koje mi je ginekolog propisao, da cekam da se porodim dugo mi jer planiram aBd i da dojim pa ne bi ni tad smjela koristiti, da li mislite da moze pomoci kanesten i koliko dugo treba koristiti??

_____________________________

16.06.2009.-14:55 rodio se nas sin, najljepsa i najveca radost nasa!!!
01.01.2011.-15:45 rodila se princeza mamina.
Druga radost jeste, ali ne i manje vrijedna od prve. :**

(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: promjene na noktima
14.5.2009 23:21:52   
plava72
cure moje evo jednog provjerenog recepta,savjet dermatologa
nokat isturpijati tako kao da ga malo otvorite po površini i namazati esencijom
onom našom za salate(80%) tako raditi 10 noći,to su gljivice i one reaguju na kiselo,nebojte se ako malo bude štipalo,vidjet će te da će izrasti zdrav nokat,ako je nokat jače obolio može se poslije 10 dana napraviti pauza 1-2 sedmice pa ponoviti,sretno

_____________________________

Ako si usamljen kad si sam u lošem si društvu..

(odgovor članu mamin_zivot)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: promjene na noktima
19.2.2010 9:45:00   
lana84
Podižem post u nadi da neko ima pozitivno rješenje ovakvih problema na noktima....

...ja svoj problem još nisam uspjela otklonuti, samo ide na gore. Uradila ponovo test na gljivice i opet negativan... dr neće da propiše lijek sve dok ne bude nalaz pozitivan, a ako nisu gljivice neznaju šta je drugo a samim tim ni šta da ti propišu :(

_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012

(odgovor članu plava72)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: promjene na noktima
19.2.2010 14:40:25   
Arko
Ima i ovdje nesto   KLIK

(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *