|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Smrtonosne antibebi pilule!!
12.6.2013 12:43:45   
tajra26
http://www.avaz.ba/globus/svijet/zbog-upotrebe-kontracepcije-umrle-23-kanadjanke

drage moje sta mislite o ovome?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Smrtonosne antibebi pilule!!
12.6.2013 12:48:05   
Leena
Mislim da svake hormonalne pilule mogu biti opasne, cak smrtonosne, ako se ne uradi hormonalni status prije upotrebe. Ja npr. najcesce imam visok kortizol i ne smijem ih koristiti.

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Smrtonosne antibebi pilule!!
12.6.2013 12:51:57   
tajra26
ni ja ih nikada nisam koristila ali poznajem dosta zena koje su koristile bas jasmin... mislim uzas jedan...

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Smrtonosne antibebi pilule!!
12.6.2013 13:04:30   
shpagica
Joj otkad vam galicia govori i za Yaz i za jasmin....

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Smrtonosne antibebi pilule!!
12.6.2013 13:07:53   
bebana27
ja nisam nikad koristila pilule a ni sad ih ne koristim

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Smrtonosne antibebi pilule!!
12.6.2013 13:18:27   
tajra26
http://www.klix.ba/lifestyle/zdravlje/johnson-johnson-povlaci-32-miliona-paketa-kontracepcijskih-pilula/130606030

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Smrtonosne antibebi pilule!!
12.6.2013 13:58:02   
Apotekarka
Apotekar sam ali nikad nisam koristila kontacepcijske pilule niti bi ih uzela sem kad bi mi doktor propisao radi zdravstvenih problema...
Koliko su pouzdane i stite od nezeljene trudnoce toliko su opasne po zdravlje zene....

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Smrtonosne antibebi pilule!!
12.6.2013 14:29:52   
Lejla Ka
Ja sam koristila Jasmin godinu nakon carskog, tek bile izašle, hvalili ih ginekolozi kao idealne, bez nus pojava, bez debljanja, bez svega. Poslije godinu dana ja sam bila i bez ikakve želje za seksom, tako da mi zadnjih par mjeseci nije bilo jasno što se trujem kad uz pilule koristim i jedinu 100% sigurnu kontracepciju-apstinanciju. Jedva sam dočekala da ih prestanem pit. Ne bih više uzimala hormonsku kontracepciju.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Smrtonosne antibebi pilule!!
12.6.2013 14:54:06   
SdZ
Pila sam Jasmin i Diana35 po preporuci ginekologa, ali nakon godinu dana koristenja izazivale su mi bolne spolne odnose, a razlog tome je bio sto mi je to njihovo djelovanje, to sto izlucuju istanjivalo vaginalne zidove, tako mi ginekolog rece i prestala sam ih koristiti.

Vec vise od godinu ih ne koristim i super se osjecam.


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Smrtonosne antibebi pilule!!
12.6.2013 22:32:56   
Derya
Sad ste me stvarno zabrinule user posted image Meni je doktor prepisao Yaz prije 2 mj kao terapiju, i namjeravam ih prestati koristiti kroz koji mjesec. Ali sad razmisljam da ih prekinem odmah iako se osjecam super...ajj kud procita ovo :(

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Smrtonosne antibebi pilule!!
12.6.2013 23:39:04   
leona81
ovo je uzas

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Derya)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Smrtonosne antibebi pilule!!
12.6.2013 23:41:46   
Anoniman
ja sam na Yazu i nemam nikakvih nus pojava...ali me ovo bas brine i djode mi da prestanem...

(odgovor članu leona81)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Smrtonosne antibebi pilule!!
13.6.2013 4:08:46   
Galicia

IZVORNA PORUKA: shpagica

Joj otkad vam galicia govori i za Yaz i za jasmin....


Ja sam ti nebitan faktor ovdje. user posted image


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Smrtonosne antibebi pilule!!
13.6.2013 6:49:04   
niki83
I ja sam nekada davno koristila Yasmin.. Meni su konstantno izazivale ono tackasto krvarenje i tako neka 2-3 ciklusa, da bi na kraju doslo do invazije candide koje sam se poslije rjesavala godinu dana..i zato sam rekla nikad vise..osim naravno iz medicinskih razloga..
Imam rodicu kojoj je 14 god. i vec vise od godinu dana je na pilulama..hormonalni problemi, stitna user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Smrtonosne antibebi pilule!!
13.6.2013 6:54:51   
ElmaB
Ja sam poslije rođenje prvog djeteta pila Yasmin, ali nakon povađenih nalaza i uz konsultaciju ginekologa. Sve kontracepcijske pilule, bez obzira na proizvođača, mogu biti opasne ako se uzimaju na svoju ruku i bez prethodno urađenih nalaza.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Smrtonosne antibebi pilule!!
13.6.2013 8:06:03   
Blue rose RR
Ja sam na Diani već sedmu godinu, i meni je OK. ali sam ja radila prvo pretrage nalaza, pa tek onda uzela ih koristiti.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Smrtonosne antibebi pilule!!
18.6.2013 13:09:55   
Valerie
Ja sam bila na Dianama 35 oko 7-8 godina, zbog PCOS i izostanka ciklusa. Naravno, uz redovnu kontrolu ginekologa i preporuku da se i dalje nastavi uzimati. Promjenom ginkekologa, došlo je i do do preporuke za prestanak uzimanja Diana. Po prestanku uzimanja Diana odmah sam primjetila bolne kvržice u grudima, ciste, s kojima sad muku mučim. Jedno vrijeme su mi prepisali Yazz i Yasmin, ali od obje vrste tableta sam imala užasne psihičke tjeskobe, napade anksioznosti i lupanje srca, naročito tokom noći, te sam ih prestala uzimati.
najgore od svega je kad promjeniš ginekologa, pa novi doživi fraz kad čuje koliko godina sam pila Diane 35, jer je to terapija koja se uzima 6 mjeseci do godinu dana. Hajd im znaj više... Sad nisam na hormonima, smšala sam i imam redovan ciklus. Zbog promjena u dojkama imam preporuku da ne smijem više nikad piti hormonsku terapiju (kao da sam je sama sebi prepisala, a ne doktor). Poenta - ne slušajte slijepo doktore, potražite drugo, treće mišljenje i slušajte svoje tijelo.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Smrtonosne antibebi pilule!!
18.6.2013 20:52:52   
Blue rose RR
Valerie, koliko dugo nisi uzimala pilule, prije negoli si primijetila kvržice?

Ja sebi godišnje po mjesec-dva (na svoju ruku) napravim pauzu sa njima.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Valerie)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Smrtonosne antibebi pilule!!
18.6.2013 20:58:28   
vila_7

IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Apotekar sam ali nikad nisam koristila kontacepcijske pilule niti bi ih uzela sem kad bi mi doktor propisao radi zdravstvenih problema...
Koliko su pouzdane i stite od nezeljene trudnoce toliko su opasne po zdravlje zene....


Ja nisam apotekarka user posted image , ali ni ja stvarno nikad ne bih koristila , ipak je to "brkanje" hormona

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Smrtonosne antibebi pilule!!
18.6.2013 21:03:30   
jasmin
Ja sam apsolutni protivnik kontracepcijskih pilula.


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Smrtonosne antibebi pilule!!
18.6.2013 21:50:55   
niki83
I ja sam sad..kazem iz iskustva, iako je moj problem bio minoran naspram evo iskustava drugih zena, nazalost.

_____________________________

N&N

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Smrtonosne antibebi pilule!!
19.6.2013 8:19:13   
M kao Mama
ja sam pila jasmin jedno pola godine prije 10 godina po preporuci dermatologa i ginekologa, tada i više nikad, razmišljala sam nakon prve trudnoće da ih uzmem, ali nisam smjela zbog cista na dojkama, a sada pogotovo ne smijem, ništa što je na bazi hormona,
kada bolje razmislim možda je i bolje jer toliko hormona vještačkih u tijelu dugi niz godina, mislim da nije zdavo za ženu i da će kad tad to morati da se odrazi.

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Smrtonosne antibebi pilule!!
19.6.2013 11:23:39   
Valerie

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Valerie, koliko dugo nisi uzimala pilule, prije negoli si primijetila kvržice?

Ja sebi godišnje po mjesec-dva (na svoju ruku) napravim pauzu sa njima.



Ne sjećam se sad tačno, jer sam prvi put kvržice primjetila 2009.; ali možda nakon 2-3 mjeseca od prestanka uzimanja Diana. Obzirom da je prestankom uzimanja tableta došlo do izostanka menstruacije, hormoni su vjerovatno uzrok tih cisti s kojima se i danas borim i koje redovno pratim na UZV, svakih pola godine.
Jedna stvar je bitna, redovno raditi nalaze (jetrene enzime, krvna slika itd...)

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Smrtonosne antibebi pilule!!
23.9.2013 11:13:00   
dana.i
Ja sam dugo koristila Jasnim tablete, i zasita su pomagale u smislu redovnih, kratkih i bezbolih menstruacija. Znala sam tacno u sat kada cu dobti mens. Ali definitivno ih ne bih uzela ponovo. Djeluju naravno na smanjenej volje za seksom, a nakon sto sam prestala uzimati, imala sam problema sa aknama iako nikad u zivotu nisam imala problema sa tim. Trebalo je godinu dana da mi se hormini smire. Uzas. Ko ne mora neka ih ne pije :)

(odgovor članu Valerie)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *