|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
9.6.2014 14:59:09   
Nada77
Mi smo za azoo saznali prošle godine.
Uradili nekoliko spermiograma i uvijek isto tj. ništa.
Svi nalazi hormona od mm uredni, na UZ testisa, se ne vide anomalije, kariotip (genetika) uredna. Sve u svemu sve ok, ali NJIH nema. :(
Nakon toga na forumima isčitala sve uzduž i poprijeko i našla podatak da je dr. Reš u Sloveniji specializovan za mušku neplodnost i otišli kod njega na konsultacije. Nakon toga nam je trebalo opet gotovo godinu da odemo na TESE jer smo oboje strahovali od rezultata.
Konačno kada smo otišli uradilo mm TESE i hvala dragom Bogu našli spermatozoide.
Pošto mene nisu taj prvi put stavili na terapiju (ako ne brojim 1/2 tabletice klomifena) imala sam samo 2 j.c. i nijedna se od te dvije nije oplodila.
Sada iz drugi puta sa terapijom dobili 8 j.c. i 4 se oplodile, od te 4 2 su bile naprednije i te dvije su stavili 3. dan.
14 dana nakon transfera uradila 2 testa i oba testa bila user posted image .
Hvala dragom Bogu ponavljam po ko zna koji put i hvala Rešu.
Još je dug put pred nama i sve je još rizično.... ali eto ima nade. :-)
Nada 77 ;) user posted image

(odgovor članu djevica88)
Neposredna veza do poruke: 376
   RE: Azoospermija
9.6.2014 15:07:52   
djevica88
ti si sada najsretnija na svijetu,zelim ti sve najbolje...i kod mog muza su svi nalazi uredu ali nema,sad sto kazes bas se bojimo rezultata bilo cega pa sad za sad stojimo u mjestu,pa vidjet ce mo sta kako i kada dalje

(odgovor članu Nada77)
Neposredna veza do poruke: 377
   RE: Azoospermija
9.6.2014 15:26:04   
Nada77
A jeste li radili TESE? Ako niste to je jedini put.... Znam kako vam je. Vjeruj mi da je to bila godina pakla... Ali jednom treba krenuti i na taj put.... Samo hrabro!!! :)

(odgovor članu djevica88)
Neposredna veza do poruke: 378
   RE: Azoospermija
9.6.2014 15:37:08   
djevica88
Nismo radili,samo sve osnovne nalaze,sperm.i to je to...dr.predlaze biopsiju ali se bojimo jer svi nam kaze da nam to bude zadnja opcija,pa sad ne znamo

(odgovor članu Nada77)
Neposredna veza do poruke: 379
   RE: Azoospermija
9.6.2014 17:20:07   
Nada77
Ne znam, nisam doktor:) Nama je Res preprucio TESE I to smo odradili. Drugo nismo ni probali. E sad....

(odgovor članu djevica88)
Neposredna veza do poruke: 380
   RE: Azoospermija
10.6.2014 11:30:20   
Zelimo_bebu
Nada77 nemas pojma koliko mi je vjetar u ledja tvoj pozitivan test user posted image
mi smo radili s-gram, operaciju variccocele, uzv, hormone i odlucili smo na TESU, ali nismo jos odlucili na koju kliniku...mozes li mi malo vise objasniti o toj klinici i doktoru, kakva je procedura, sta nam sve treba?

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu Nada77)
Neposredna veza do poruke: 381
   RE: Azoospermija
10.6.2014 13:21:55   
Nada77
Kod Reša sve ide vrlo brzo. Vrlo je kratak, strog, nema uljepšavanja ali korektan i pošten. Mnogi i ne izdrže upravu tu njegovu strogoču. Mi smo to prihvatili sa humorom i tako je lakše. A krajem krajeva uvijek kažem - ne treba mi baby sitter već stručnjak. A on to jeste!
Zapravo je vrlo jednostavno - pozovi ili piši - http://www.neplodnost.com/ (ovdje su ti sve kontakt info). Oni će ti dati termin koji je obično vrlo brzo - kad jednom dodješ kod njega još si brže u postupku i to nam se dopalo. Nema čekanja i rastezanja.
Pregledi i konsultacije su u Ljubljani, postupci u Postojni.

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 382
   RE: Azoospermija
10.6.2014 15:43:39   
Zelimo_bebu
Nada77 hvala najljepse na savjetu, mi smo planirali na godinu ici na kliniku, do tada istrazivamo, pripremamo se psihički...

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu Nada77)
Neposredna veza do poruke: 383
   RE: Azoospermija
10.6.2014 16:21:13   
bosss
nada77 cestitamo , i nama je res dao naljepse poklone u zivotu , jeste strog kao sto kazes al i mi smo to njegovo sa humorom docekivali .
p.s. neko mi je davno rekao da res pravi samo musku djecu i eto i kod nas napravio djecake tako da po tom pravilu vec sad mozes biti 90 % sigurna da je momak se zakacio.

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 384
   RE: Azoospermija
10.6.2014 17:23:11   
Magnolie
Draga Nada sve najljepse ti zelim...cestitam! boss slusaju li momci :D cure ima li sta novo , desava li se ista? :D ljubim vasssss

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu bosss)
Neposredna veza do poruke: 385
   RE: Azoospermija
10.6.2014 19:46:24   
Nada77
Hvala svima na lijepim zeljama. :) :) sad nakon pozitivnog rezultata - e tek sad me strah hoce li sve biti ok :)
Bosss - mm bi bio vrlo sretan hahahah..... Salim se, samo da je zdravo :)

(odgovor članu Magnolie)
Neposredna veza do poruke: 386
   RE: Azoospermija
11.6.2014 21:03:32   
aboni76

IZVORNA PORUKA: Kikitown

Evo da odgovorim svim dragim zenicama koje au me bodrile cijelo vrijeme deseti dnr pocelo je lagano brljavljenje koje ce se danas 13dnt vjerovatno pretvoriti u pravu mengu jer je moja beta okruglo 1. Ne znam da li je i ova jedinica neki uspjeh, nekako mi drago da bar nije nula jer tako mogu sebe da ubjedjujem da se moja mrvica cupala i rukama i nogama da stane....ali nije se dalo. Mozda nekad do godine, jer kad se osvrnem oko sebe gdje zivimo...hm... i mene da pitaju radije se ne bih rodila. Mozda nekad bude bolje vrijeme...



Draga kiki, jako, jako mi je žao zbog ovakvog rezultata user posted image . Znam da utjehe nema, i sama sam to prije godinu dana prošla, odtuguj ovu negativnu betu, odmori i tijelo i psihu, pa ako bog da slijedeću godinu po svoju bebicu :)

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 387
   RE: Azoospermija
11.6.2014 21:06:01   
aboni76

IZVORNA PORUKA: Nada77

Hvala svima na lijepim zeljama. :) :) sad nakon pozitivnog rezultata - e tek sad me strah hoce li sve biti ok :)
Bosss - mm bi bio vrlo sretan hahahah..... Salim se, samo da je zdravo :)


Čestitam user posted image i želim ti školsku trudnoću :). I nema nikakvog straha, samo pozitivno misli, naravno da će sve biti ok user posted image

(odgovor članu Nada77)
Neposredna veza do poruke: 388
   RE: Azoospermija
13.6.2014 9:26:43   
moni555
kikitown jako mi je zao mi je zao sto nije uspjelo, ali nemojte odustati doci ce svakom njegova sreca jednoga dana,
nada 77 cestitam na trudnoci, neka do kraja bude sve kako treba,
ja sam jucer preuzela lijekove u Zagrebu, sada cekam da dobijem mengu pa da mogu poceti sa pikanjem 2. dana ciklusa...

(odgovor članu aboni76)
Neposredna veza do poruke: 389
   RE: Azoospermija
17.6.2014 20:01:48   
tuznaaa
pozz cure i ja sam jedna sa problemom azoo radili smo punkiju i ima spermica za vto vidim da vas je dosta islo kod Resa kliko kod njih kosta postupak vto

(odgovor članu moni555)
Neposredna veza do poruke: 390
   RE: Azoospermija
18.6.2014 9:27:58   
Zelimo_bebu
tuznaaa dobro dosla na temu i sto prije docekala veliku betu...vecina nas ima problem sa azoo evo neke su cure uspjele ostvariti trudnocu, roditi zdrave bebice, neke su u postupku, a neke kao ja jos uvijek nisu nigdje user posted image ...koliko ste u braku? Kazi nam nesto vise?

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu tuznaaa)
Neposredna veza do poruke: 391
   RE: Azoospermija
18.6.2014 21:44:45   
tuznaaa
Hvala draga moja valjda cemo abd i mi jednom postat user posted image mi smo u braku 6 godina tek prije odprilike 2 god smo saznali da je nalaz skroz los,al posto je moj muzic tako tvrdoglav da sam ga tek sad uspjela natjerat da uradi nesto vise i da krenemo konacno,mi smo iz zedo kantona oni samo kazu takav je nalaz i gotovo nece ni da pokusaju dali se problem moze rjesit,tako da smo culi za balice i otisli i oni nam odma preporucili vto,i sad se malo raspitivam koliko ima uspjesnosti,vidim da ima dosta koje idu u sloveniju i vrate se sa pozitivnim rezultatom koliko kosta kod njih vto.

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 392
   RE: Azoospermija
19.6.2014 15:00:27   
Zelimo_bebu
i mi smo iz Ze-do kantona....pa Balici imaju dosta uspjesnosti sa tom dijagnozom kao i ovi u sloveniji kao i ovi u splitu....sad je sve stvar licnog izbora....mi se jos uvijek nismo odlucili gdje cemo...nadam se da ce vam uspjeti gdje god da se odlucite...zelim svu srecu
IZVORNA PORUKA: tuznaaa

Hvala draga moja valjda cemo abd i mi jednom postat user posted image mi smo u braku 6 godina tek prije odprilike 2 god smo saznali da je nalaz skroz los,al posto je moj muzic tako tvrdoglav da sam ga tek sad uspjela natjerat da uradi nesto vise i da krenemo konacno,mi smo iz zedo kantona oni samo kazu takav je nalaz i gotovo nece ni da pokusaju dali se problem moze rjesit,tako da smo culi za balice i otisli i oni nam odma preporucili vto,i sad se malo raspitivam koliko ima uspjesnosti,vidim da ima dosta koje idu u sloveniju i vrate se sa pozitivnim rezultatom koliko kosta kod njih vto.



_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu tuznaaa)
Neposredna veza do poruke: 393
   RE: Azoospermija
19.6.2014 15:03:51   
Super Beba
-

< Poruku je uredio Super Beba -- 19.6.2014 15:05:15 >


_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 394
   RE: Azoospermija
19.6.2014 23:28:35   
tuznaaa
pozz Nado koliko kosta postupak kod resa i je se spremam na neku od klinika pa jos istrazujem gdje cu user posted image

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 395
   RE: Azoospermija
20.6.2014 7:47:04   
bosss
tuznaaa nas je izaslo sve ukupno 6 000 , od toga 5000 postupak i 1000 smjestaj i prevoz.
ide mnogo jednostavno narucis se na konsultacije u sutini samo posaljes mail i javis se kad ces doci i vec sledeci ciklus si u postupku kod njega nema cekanja odmah sledeca menstruacija startas sa terapijom. nema cekanja sve brzo ide jedino je res malo strog i moras ga slusati .

(odgovor članu tuznaaa)
Neposredna veza do poruke: 396
   RE: Azoospermija
20.6.2014 23:36:03   
tuznaaa
Hvala puno draga boss,jel vama uspjelo iz prvog puta i koja je dijagnoza kod muza,to mi je jos jedina nada koja bi me ucinila najsretnijom zenom na svijetu kad bi postala user posted image

(odgovor članu bosss)
Neposredna veza do poruke: 397
   RE: Azoospermija
21.6.2014 9:23:31   
bosss
tuznaaa kod nas je uspjelo iz prve s tim da smo imali jedan postupak u bih koji ni ne racunam posto nismo imali et tj nista nismo imali oplodjeno za vratiti. kod nas je isto azoo al kod nas su i punkcijom uspjeli naci par komada , ali kod nas je jako jako los materijal kad god su vadili svi deformisani i nevaljaju nicemu.

(odgovor članu tuznaaa)
Neposredna veza do poruke: 398
   RE: Azoospermija
26.6.2014 19:25:55   
djevica88
Nada77 pa gdje si nam,kako ide,jesil dobro? ne javljas nam se user posted image

(odgovor članu bosss)
Neposredna veza do poruke: 399
   RE: Azoospermija
1.7.2014 20:42:25   
Nada77
Cao, uh isli malo na more, pa onda frka na poslu I tako.... Sve u svemu za sada je sve ok. 8-a sedmica...guramo polako:) sa Bozijom pomoci. Ne znam da li Sam vec napisala Ali prvi UZ pokazao je blizance. :) :) cmoook za sve

(odgovor članu djevica88)
Neposredna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *