|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  85 86 [87] 88 89   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudna sam!!!
22.9.2016 9:17:18   
Anoniman
drage forumasice, ne mogu da nadem temu 'Nezeljna trudnoca' pa cu ovdje pisati.Eh ovako imam troje djece u dobi od 9-13god. samo ja radim i trenutno iscekujem papire za preseljenje u drugu drzavu.S muzem sam se sporazumno razvela i vjencala 'za papire'.Cista formalnost i nista drugo.Ovdje zaista je pretesko sa 600km obezbijediti bilo sta za 5ero clanu porocicu.Medutim prije 10dana uradm test na trudocu i on je bio pozitivan!!!Jucer mi je to i dr. potvrdila trudnocu od 6,5 nedelja.Za mene ne postoji druga opcija nego zadrzati dijete jer sam bogobojazna i bilo bih me strah od Boga da mi ne vrati na drugoj djeci neko zlo.Dr. me je iznenadlia svojim stavom rekavsi mi 'Ako samo zbog bogobojaznosti zelim roditi to dijete da nije to rijesenje,zene sa hidabom dolaze na abortus jer navodno u nekom hadisu stoji da je dozvoljen abortus do 8 nedelja.Pa bih zamolila forumasice koje su upucene u vjeru da mi ovo potvrde ili demantuju jer ja u to ne mogu da povjerujem.Ono sto od vas trazim je podrska i neke pozitivne primjere jer ne znam kako cu ovo sve pregourati psihicki,financijski ali znam da cu zadrzati ovo trugnocu uz Boziju pomoc.

(odgovor članu strepnja)
  Neposredna veza do poruke: 2151
   RE: Trudna sam!!!
22.9.2016 18:50:53   
Galicia
Cestitam.
I podrzavam selidbu za Njemacku. user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2152
   RE: Trudna sam!!!
22.9.2016 23:07:09   
Bebica11
Draga Anonimna

Prvo čestitke na trudnoci. Posto si vjernica to je sve već unaprijed određeno i zapisano. Zbog svih promjena ne možes se radovati kao prvih puta al ja vjerujem da će ti ta bebica ipak izazvati kao i prva djeca duboke osjećaje i ljubav i sreću vremenom. :) Štaviše imas poveliku djecu koja ti mogu biti super podrška i oko bebe a i time će razviti osjećaje za porodicu, pomoć, empatiju i odgovornost kao i mnoge druge.

Ono što ti dr tvrdi za abortus i spominje navodno žene sa hidzabom. To je potvora. Žene za vrijeme Poslanika saws kada su davale prisegu i pristupale Islamu između ostalog su obećale da neće svoju djecu ubijati. Mi ne ubijamo svoju djecu. Nama je dijete sveto od prvog dana iako mu se duša udahne četrdeseti al nema u Islamu abortusa. Abortus ide samo ako je majkin život u pitanju pa se daje prednost uspostavljanom.zivotu ako ide ono biranje život jednog il drugog i jos par specifičnih situacija...
Ne sporim da se možda desio koji slučaj abortusa pokrivenih al to je rijetkost i neznanje,grijeh i nepravda.. Kod nas i zakvacak ima svoje pravo i hakk kod nas...

Molim dragog Boga da ti u tom djetetu podari veliku sreću i radost i da vidis mnogo Hajra od njega. Amin



_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 2153
   RE: Trudna sam!!!
24.9.2016 11:00:06   
Anoniman
Hvala Galica i hvala Bebica11 jer punoo mi znace rijeci podrske u ovim momentima.Jos nisam rekla svojim najblizima (sem muzu) jer i za trece dijete sam naisla na mnogo kritike,nerazumijevanja i samo i onaku tesku situaciju mi je i to jos vise otezalo tako da mi je zaista potrebno puno snage i zivaca da se suocim sa okolinom.Mislim ne tice se nikoga i nece mi oni hraniti dijete ali na zalost bit ce mi potrebna pomoc od uzih clanova obitelji.Kao sto i rekoh samo ja trenutno radim,jos kad odem na bolovanje bit ce uskracena stimulacija i topli obrok tako da ne znam kako izaci na kraj s novonastalom situacijom.Mada se uzdam u dragog Boga jer on je znalac svega :)

(odgovor članu Bebica11)
  Neposredna veza do poruke: 2154
   RE: Trudna sam!!!
24.9.2016 12:28:55   
salmy
Kontracepcija nije zabranjena po islamu?
Ili ???

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2155
   RE: Trudna sam!!!
30.9.2016 18:42:42   
Mina90
Postovanje, nova sam na forumu, I hvala Bogu konacno trudna! Nismo se puno trudili, mozda nekih 5/6 mjeseci, al ja sam odmah zeljela bebu, tako da mi je to bilo bas dugoo...u ponedjeljak, na 29. Dan ciklusa, uradila sam test I bio je pozitivan...posto sam radila na jutarnji urin, u 5h sam ustala I vise nisam oka sklopila od srece hehe...e sad me zanima sta dalje ? Ja sam u Sarajevu, I zanima me kojeg doktora/ doktoricu preporucujute, onako da je njezan, da radi privatno, a ako je moguce uporedo I u nekoj od bolnica....na preglede bih voljela ici privatno, pa bi bilo dobro da me taj doktor moze poroditi i u bolnici aBd kad bude vrijeme....ja sam.do sad isla dr Maji Slakovic kod Mehmedbasica, ali mi rekose da vise ne radi kod njega? Zna li neko nesto o tome ? Isto tako me zanima kad ste prvi put nakon testa otisle doktoru ? Svi mi govore da ne zurim, da sacekam bar 6/7 sedmicu, da bar cujem srce....koje nalaze ste morale vaditi, kako je to sve islo...imam mnogo pitanja, ali jako sam zeljela ovu trudnocu, pogotovo jer sam proslo ljeto imala operaciju dermoida na lijevom jajniku, I ova trudnoca osim sto je prva je I mnogoo zeljena....

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 2156
   RE: Trudna sam!!!
30.9.2016 18:54:32   
bejbibi
Mina cestitam na trudnoci :) zelim uspjesnu do kraja user posted image
Pridruzi nam se na temi razgovori u iscekivanju pa ce ti zene iz sa vise reci ...ja sam 2011 vodila kod sabine cengic a porodila sam se u vojnoj i doktorica moja je rekla da se javim dr.lejli imsiriji ...
Eh,nisam vise u sa pa ne znam puno tih doktora .
Sretno i zelim sve najbolje user posted image

Ps.cim stignes idi doktoru ...najbolje da te doktor pregleda i vidi jel sve ok :)

Ja sam tako radila oba puta ,a evo i treciuser posted image

< Poruku je uredio bejbibi -- 30.9.2016 18:55:55 >


_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Mina90)
Neposredna veza do poruke: 2157
   RE: Trudna sam!!!
6.11.2016 18:59:51   
ivanceivana
Da li ste kacile ves u toku prvih meseci trudnoce

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2158
   RE: Trudna sam!!!
6.11.2016 19:07:14   
lejla80
Misliš zbog protezanja ili je neka gatka?


_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu ivanceivana)
Neposredna veza do poruke: 2159
   RE: Trudna sam!!!
6.11.2016 19:46:14   
ninuska
Jesam

_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 2160
   RE: Trudna sam!!!
6.11.2016 21:03:43   
manuela RR
user posted image
Sve sam radila i ves kacila i zavjese... Sasvim normalno se ponasala.

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 2161
   RE: Trudna sam!!!
6.11.2016 22:31:34   
Leptirica87

IZVORNA PORUKA: Anoniman

drage forumasice, ne mogu da nadem temu 'Nezeljna trudnoca' pa cu ovdje pisati.Eh ovako imam troje djece u dobi od 9-13god. samo ja radim i trenutno iscekujem papire za preseljenje u drugu drzavu.S muzem sam se sporazumno razvela i vjencala 'za papire'.Cista formalnost i nista drugo.Ovdje zaista je pretesko sa 600km obezbijediti bilo sta za 5ero clanu porocicu.Medutim prije 10dana uradm test na trudocu i on je bio pozitivan!!!Jucer mi je to i dr. potvrdila trudnocu od 6,5 nedelja.Za mene ne postoji druga opcija nego zadrzati dijete jer sam bogobojazna i bilo bih me strah od Boga da mi ne vrati na drugoj djeci neko zlo.Dr. me je iznenadlia svojim stavom rekavsi mi 'Ako samo zbog bogobojaznosti zelim roditi to dijete da nije to rijesenje,zene sa hidabom dolaze na abortus jer navodno u nekom hadisu stoji da je dozvoljen abortus do 8 nedelja.Pa bih zamolila forumasice koje su upucene u vjeru da mi ovo potvrde ili demantuju jer ja u to ne mogu da povjerujem.Ono sto od vas trazim je podrska i neke pozitivne primjere jer ne znam kako cu ovo sve pregourati psihicki,financijski ali znam da cu zadrzati ovo trugnocu uz Boziju pomoc.



Draga Anonimna
Prvo zelim da ti pozelim hajirli trudnocu i porod ako Bog da.
Sto se tice tvoje situacije,i ja bih rekla pr rijeci. Ja licno sam bivala i situacijama kada mi se nesto desavalo u datom momentu,i ja sam to tada snatrala kao nesto tesko,lose,medjutim malo kasnije se uspostavilo da je to bilo najbolje za mene i da je u tome bilo hajr...Tako isto mislim da bi moglo biti i kod tebe,dragi Allah zna sta je najbolje za nas,i kad je nesto najbolje za nas,i sve se desava sa razlogom.
Moze da bude da je upravo ta trudnoca razlog da te se sprijeci da se selis na drugo mjesto,jer mozda to nije dobro i nije hajr za tebe,iz nekih razloga,koje ti mozda trenutno ne vidis.
Ja sam svjesna situacije u nasoj drzavi,i ssama s muzem razmisljam o odlasku,al vjeruj da se nama do sad par puta desilo uvijek nesto sto nas je sprijecilo kada smo samo i pokrenuli nesto na tom planu,...
Ja licno sam ubjedjena da dragi Allah daje nafaku koliku kome hoce,tako da ona nas nece zaobici.

U svakom slucaju ja ti od sveg srca zelim sve najbolje,svu srecu i svaki hajr ovog svijeta,i ono sto ce biti najbolje za tebe i tvoju porodicu.
I da ti dragi Allah podari olaksanje.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2162
   RE: Trudna sam!!!
28.11.2016 8:44:00   
ja samo ja
dobro jutro :)


nova sam u svijetu trudnica i na ovom forumu


trudna sam vec 5 tijedana


i Imam jake bolove u stomaku navecer i ujutro

bolovi me bude pa traju po nekolio minuta

i onda samo popuste i mogu normalno zaspati ponovo :)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2163
   RE: Trudna sam!!!
28.11.2016 9:11:39   
anandi
Jutrooo
dobro nam dosla u svijet trudnica ja samo ja nista ne brini, normalni su bolovi na pocetku.
Hajde pridruzi nam se u razgovorima
http://www.ringeraja.ba/forum/razgovori-u-ocekivanju-beba---novembar/m_2766846/mpage_21/tm.htm#2768230
pa nam napisi malo detaljnije, jesil isla ili kad ces na pregled itd

(odgovor članu ja samo ja)
Neposredna veza do poruke: 2164
   RE: Trudna sam!!!
10.12.2016 20:09:35   
Andy_Bec23
Da se i ja pridružim :) da bude ako dragi Bog da sve u redu ;))

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 2165
   RE: Trudna sam!!!
11.12.2016 10:12:54   
loptica7

IZVORNA PORUKA: Andy_Bec23

Da se i ja pridružim :) da bude ako dragi Bog da sve u redu ;))


Andy...bas me razveseli... Zelim ti skolsku trudnocu i da sve bude ok...
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 2166
   RE: Trudna sam!!!
11.12.2016 10:52:27   
Andy_Bec23
Hvala draga ;))

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 2167
   RE: Trudna sam!!!
10.2.2017 17:09:43   
joy!
Dobar dan! :-)

Nova sam članica, pa da se i ja prijavim na ovoj temi. Trudna sam! user posted image user posted image
Jos malo pa smo upolovili. user posted image
Naime, iako sam pratila forum, tek sada se javljam i zelim da se zahvalim članicama na mnostvu podijeljenih informacija i iskustava. Super ste! user posted image

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 2168
   RE: Trudna sam!!!
10.2.2017 17:30:16   
Visnja RR
joy!, dobrodošla ! user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu joy!)
Neposredna veza do poruke: 2169
   RE: Trudna sam!!!
10.2.2017 19:15:21   
manuela RR

IZVORNA PORUKA: joy!

Dobar dan! :-)

Nova sam članica, pa da se i ja prijavim na ovoj temi. Trudna sam! user posted image user posted image
Jos malo pa smo upolovili. user posted image
Naime, iako sam pratila forum, tek sada se javljam i zelim da se zahvalim članicama na mnostvu podijeljenih informacija i iskustava. Super ste! user posted image


Dobro doslauser posted image
Pridruzi se trudnicama na temi Razgovori u icekivanju beba.
Tu ces moci sa drugim trudnicama razmijeniti sve sto te zanima.

(odgovor članu joy!)
Neposredna veza do poruke: 2170
   RE: Trudna sam!!!
10.2.2017 19:18:53   
joy!
Hvala. user posted image

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 2171
   RE: Trudna sam!!!
30.3.2017 18:40:18   
Buttetfly
Veliki pozdrav drage moje.

Da i ja podijelim svoje iskustvo.
01.marta sam saznala da sam trudna. Ljekar mi je zakazao pregled 20.marta jer se prije te šeste sedmice ne moze nista vidjeti.
15.marta sam primjetila smedjkasti sekret i otisla u GAK na pregled. Doktorica je pronasla malo srce, dala mi Duphaston 2x1 i rekla da se javim 20.marta svom ljekaru.
Kada sam otisla 20.marta pocela je nocna mora.
Ljekar je rekao da mu nista ne izgleda ok, da pijem Duphaston 3x1 za svaki slucaj ali da je plod premali, gestacioni mjehur premali, i da on nema dobre prognoze. Da dodjem za 7 dana ali on misli da nece biti potrebe jer uglavnom samostalno dodje do spontanog, i da ako dodje do spontanog nazovem da otkazem termin.
Ja sva u bunilu odem kuci, i narednih 7 dana ko luda cekala pregled. 27.marta odem na pregled, srce i dalje kuca, plod porastao za 3,5 mm ali gestacioni mjehur se nije pomjerio. Doktor mi kaze da bi on bio NAJSRETNIJI da je srce prestalo kucati i da me moze poslati na kiretazu ali ovako NEMA STA da mi kaze, da prestanem piti Duphaston i da idem kuci icekam spontani jer od toga nema nista. Kada sam ha pitala ima li i jedan moguci sretan ishod, rekao je da ima i da je to spontani.
Odmah sutradan odem po drugo misljenje, dr.mi rekla da je geatacioni mjesak fkt mali ali da trebam otici u GAK kod patologa trudnoce da se to malo ispita.
Danas bila, prvi dan 8.sedmice, doktorica mi rekla da ne vidi nista strasno, da je vidjela i gore slucajeve pa su se djeca rodila, da se ponasam normalno, idem na posao, pijem Duphaston i za 15 dana na kontrolu.
Evo me sva sretna, ponovo imam nadu da ce biti sve ok s mojom bebom. Umorna sam, iscrpljena od svega.

Da li je neko imao slicno iskustvo, i kako je zavrsilo?

Ljubim vas

(odgovor članu joy!)
Neposredna veza do poruke: 2172
   RE: Trudna sam!!!
25.5.2017 16:56:58   
cauchy
Pozdrav i od mene, nakon duuugo vremena user posted image
Ne znam ima li "starih" forumašica, s kojima sam se ranije dopisivala ovdje, ali svakako da se predstavim...
Ovako, prosle godine, u feb porodila sam se s punih 6 mjeseci, nakon visokorizicne trudnoće (dvoroga maternica, krvarenja, hematom, prsnuće vodenjaka u 19 tt, konstantno curenje plodove vode do poroda u 28 tt...) i nažalost beba mi je umrla nakon 7 dana u inkubatoru user posted image
Evo, konačno sam skupila snage da opet pokušam, svi nalazi su ok, i danas nakon par mjeseci pokusavanja ugledala sam + na testu kojeg sam radila dva dana prije NEočekivanog menzesa jer sam imala simptome trudnoće.

Nadam se da će ovoga puta biti sve uredu...


_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu Buttetfly)
Neposredna veza do poruke: 2173
   RE: Trudna sam!!!
25.5.2017 17:10:55   
Buttetfly
Veliki pozdrav. Cestitam i zelim ti puno srece od srca. Ja sam svoju bebu izgubila 3.aprila i evo čekam da mi dozvole rad na novoj bebi. Nadam se da cu se brzo i ja naci s jedni plusićem na testu.user posted image

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 2174
   RE: Trudna sam!!!
25.5.2017 17:22:33   
cauchy
Mila, nadam se da ćes brzo ugledati plusić, pa da se družimo na temama za trudnice.
Žao mi je zbog tvog gubitka, ali moramo ići dalje, obje...
Ljubim tee

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu Buttetfly)
Neposredna veza do poruke: 2175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  85 86 [87] 88 89   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  85 86 [87] 88 89   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *