|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  86 87 [88] 89 90   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudna sam!!!
25.5.2017 19:53:32   
Andy_Bec23
Butterfly zao mi je zbog gubitka. Ja sam nakon kiretažom čekala 6 mj po Preporuči mada neki kažu može se Odma.

Cauchy draga čestitam bas mi je drago da si se odlučila izboriti za svoju bebicu .. bit će sve ok . Dodji pridruži nam se u razgovorima u očekivanju bebica ;)

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2176
   RE: Trudna sam!!!
25.5.2017 23:12:21   
manuela RR
Butterfly user posted image glavu gore eka tebe tvoja user posted image

< Poruku je uredio manuela RR -- 25.5.2017 23:13:59 >


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 2177
   RE: Trudna sam!!!
25.5.2017 23:18:11   
manuela RR

IZVORNA PORUKA: cauchy

Pozdrav i od mene, nakon duuugo vremena user posted image
Ne znam ima li "starih" forumašica, s kojima sam se ranije dopisivala ovdje, ali svakako da se predstavim...
Ovako, prosle godine, u feb porodila sam se s punih 6 mjeseci, nakon visokorizicne trudnoće (dvoroga maternica, krvarenja, hematom, prsnuće vodenjaka u 19 tt, konstantno curenje plodove vode do poroda u 28 tt...) i nažalost beba mi je umrla nakon 7 dana u inkubatoru user posted image
Evo, konačno sam skupila snage da opet pokušam, svi nalazi su ok, i danas nakon par mjeseci pokusavanja ugledala sam + na testu kojeg sam radila dva dana prije NEočekivanog menzesa jer sam imala simptome trudnoće.

Nadam se da će ovoga puta biti sve uredu...


Baš mi je žao al skupila si hrabrost za dalje. ..
Negdje sam pročitala da se bebe rođene nakon izgubljene trudnoće zovu dugina djeca (poslije kiše dodje duga) pa eto i ti si nam u iščekivanju dugine bebe user posted image

Biće aBd sve uredu. ..
Samo pozitivno i redovne kontrole. ..user posted image


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 2178
   RE: Trudna sam!!!
26.5.2017 11:23:53   
ziel

IZVORNA PORUKA: cauchy

Pozdrav i od mene, nakon duuugo vremena user posted image
Ne znam ima li "starih" forumašica, s kojima sam se ranije dopisivala ovdje, ali svakako da se predstavim...
Ovako, prosle godine, u feb porodila sam se s punih 6 mjeseci, nakon visokorizicne trudnoće (dvoroga maternica, krvarenja, hematom, prsnuće vodenjaka u 19 tt, konstantno curenje plodove vode do poroda u 28 tt...) i nažalost beba mi je umrla nakon 7 dana u inkubatoru user posted image
Evo, konačno sam skupila snage da opet pokušam, svi nalazi su ok, i danas nakon par mjeseci pokusavanja ugledala sam + na testu kojeg sam radila dva dana prije NEočekivanog menzesa jer sam imala simptome trudnoće.

Nadam se da će ovoga puta biti sve uredu...


Dragaaaaa najezila sam se....
Da te dragi Bog obraduje sa blizancima ovaj put i da ih rodis na termin zive i zdrave user posted image user posted image user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 2179
   RE: Trudna sam!!!
26.5.2017 14:27:18   
cauchy
Ziel, hvala ti mila moja...
Ljubim teuser posted image user posted image

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 2180
   RE: Trudna sam!!!
27.5.2017 4:31:51   
ziel
IZVORNA PORUKA: cauchy

Ziel, hvala ti mila moja...
Ljubim teuser posted image user posted image

Opet se druzimo na iscekivanju user posted image
Ja idem malo ispred tebe user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 2181
   RE: Trudna sam!!!
9.6.2017 22:41:29   
MamiAli
Drage moje, trudna sam!!! Četvrti mjesec i hvala Bogu sve je ok za sada sa bebicom. Međutim, brine me moje stanje. Imam strašne glavobolje svaki dan, više u predjelu ceonih sinusa i strujanje kroz nos koje mi strašno smeta. Pored toga, krvari mi često iz nosa. Baš me smaraju ove glavobolje. Je li neka od vas imala slično iskustvo? Da li je to zbog trudnoće? Bojim se.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2182
   RE: Trudna sam!!!
10.6.2017 8:12:25   
Sunašce2015
da, to je zbog trudnoce user posted image , samo se obrati ljekaru ako je krvarenje iz nosa cesto. to moze biti opasno. meni je krvario nos prva tri mjeseca


cestitam user posted image

_____________________________

Imas ti tako doktora, za male pare poslati ce te na carski rez, al pisati knjige kako dijete treba dojiti. jer je to prirodan, pravilan i zdraviji nacin bebine ishrane

(odgovor članu MamiAli)
Neposredna veza do poruke: 2183
   RE: Trudna sam!!!
15.6.2017 9:36:47   
Bambi09
Cestitam svim novim trudnicama i zelim vam ugodnih 9 mjeseci bez problema i da sto lakse donesete na ovaj svijet svoje medenjake

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu Sunašce2015)
Neposredna veza do poruke: 2184
   RE: Trudna sam!!!
28.6.2017 14:33:27   
almasa16
Zdravo cure.. Prvi put da sam na forumu pa prije svega pozdrav sima :)
Ne znam da li pisem na pravoj temi ne snalazim se jos uvijek najbolje ako ne pisem uputite me :)
Trudna sam 7 sedmicauser posted image . Hematom su mi otkrili prije 6 dana. Inace trdunocu vodim privatno kod doktorice Abadžic no jedan dan sam primjetila smedji iscjedak javila sam se svojoj doktorici ona je rekla da vidim kako ce mi biti ujutro pa da dodjem ako se ne smiri (to me je vec birnulo). otisla sam u drzavnu bolnicu jer sam se jako prepala i rekli su mi da imam hematom. Nazalost nisu mi rekli ni koja je velicina ni gdje se nalazi jer sam shvatila da polozaj odreduje intenzitet mirovanja. Doktorica u drzavnoj bolnici (Aida Dizdarevic cini mi se, divna zena bar koliko sam mogla zakljuciti po ovom pregledu) mi je propisala Duphastol 2 puta dnevno i mirovanje.. eh sad ja ne razumijem sta znaci mirovanje.. mirovanje kao lezanje po cijeli dan ili mirovanje ne smijem tesko podizati? Meni je veoma bitno da radim bar jos naredna 2 mjeseca nazalost :(
Dan poslije otisla sam kod svoje doktorice donijela nalaz ona mi je uradila ultrazvuk preko stomaka (inace je do sada radila vaginalno) i rekla je da je otkucaj tu . Rekla mi je da nastavim da zivim normalno. Meni zaista nije sada nista jasno. Trenutno pijem 3*1 Duphastol-a jer imam malu bol u stomaku. Iscjedka sada skoro nema nikako. Ne znam zaista sta da radim toliko sam zabrinuta.. :( Citam po forumima sarolika iskustva mislim u sebi ako nesto pogresno uradim ja cu biti kriva. Mozda trebam samo da lezim ili sta vec :(

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 2185
   RE: Trudna sam!!!
28.6.2017 14:55:55   
vedada
Mozda da probas pitat na temi RE: Razgovori u očekivanju beba-Juni.


_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 2186
   RE: Trudna sam!!!
28.6.2017 14:59:10   
almasa16
ok pokusat cu..

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 2187
   RE: Trudna sam!!!
28.6.2017 17:20:00   
Galicia
Mirovanje znaci odmaranje sto znaci nema posla i nikakvih posliva. Samo odmaramje i wc kupatilo. A da bi bila sigurna, nazovi doktoricu neka te ona posavjetuje. Sretno.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 2188
   RE: Trudna sam!!!
28.6.2017 17:45:31   
canim
Almasa sve zavisi koji tip posla obavljas, neki posao npr se obavlja sjedeci i nije stresan pa nekome ne prestavlja neki napor, dok neki poslovi su aktivni i zahtjevaju stalno kretanje i stajanje na nogama, sto se naravno ne preporucuje kod mirovanja ali najbolje da se posavjetujes s doktorom i objasnis koji vid posla obavljas i dali je uredu da radis.
Smedji iscjedak u ranoj trudnoci se uvijek tretira vrlo ozbiljno, ne znam zasto ti je dr. Abadzic rekla da dodjes samo ako budes opet primjetila iscjedak, vrlo neozbiljno.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 2189
   RE: Trudna sam!!!
28.6.2017 18:37:25   
Alma_27
Mirovanje znaci lezi po citav dan. Samo tusiranje i odlazak u wc. Ja sam ti tako 25 sedmica u dva navrata u prvoj trudnoci. Nije lako ali kad postavis sebi sta je prioritet odmah se sve moze. Ja sam sebi rekla svaka minuta mirovanja je minuta manje bebi u inkubatoru.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 2190
   RE: Trudna sam!!!
28.6.2017 18:40:46   
Alma_27
Druga stvar, slusaj doktora! Ako je sta bitno, trazi drugo misljenje. Ako ti ne odgovara doktor, nadji drugog u kojeg imas povjerenje. Ali moras ga slusati. I sto se tice terapije i drugih savjeta. Bez pardona na kontroli pitaj SVE sto ti nije jasno.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 2191
   RE: Trudna sam!!!
28.6.2017 19:23:22   
Visnja RR
Mirovanje znači nikakav fizički napor...ako tvoj posao podrazumjva fizički npo ona zaboravi na posao...
Moj savjet je da odeš do svoje doktoice i detljno porazovaraš...
Jer pod tim mirovanjem može biti i "zaboravi sex" itd, itd...pa da ti budeš mirna idi do doktorice nek ti sve lijepo "nacrta" šta smiješ a šta ne...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 2192
   RE: Trudna sam!!!
29.6.2017 9:45:28   
almasa16

IZVORNA PORUKA: canim

Almasa sve zavisi koji tip posla obavljas, neki posao npr se obavlja sjedeci i nije stresan pa nekome ne prestavlja neki napor, dok neki poslovi su aktivni i zahtjevaju stalno kretanje i stajanje na nogama, sto se naravno ne preporucuje kod mirovanja ali najbolje da se posavjetujes s doktorom i objasnis koji vid posla obavljas i dali je uredu da radis.
Smedji iscjedak u ranoj trudnoci se uvijek tretira vrlo ozbiljno, ne znam zasto ti je dr. Abadzic rekla da dodjes samo ako budes opet primjetila iscjedak, vrlo neozbiljno.


Radim u kancelariji, posao koji u principu znaci 99% rad za racunarom i nema nikakvog fizickog posla. Do posla me suprug dovodi i odvozi autom tako da sam i taj napor smanjila.
Doktorica koja me prilima na klinici je mnogo ozbiljnije i zvucala i izgledala nego doktorica Abadžić. Mogu reci da sam i poprilicno iznenadjena njenom reakcijom u cijeloj ovoj situaciji. Od kad sam djevojka bila ona me vodila i sve je bilo ok, cak sam i cula da je ona radila na klnici i mnoge preporuke i zato sam odlucila da kod nje i vodim trudnocu. Trenutno sam jako iznenadjena njenim pristupom prema ovoj novonastaloj situaciji. Razmisljam cak i da odem kod nekoga drugog.

Jedno pitanje, pa ko zna neka odgovori, koje su sanse da idem privatno kod nekoga u Sarajevu i da me isti doktor porodi na Jezeru? Da li se nekom od vas to desilo.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 2193
   RE: Trudna sam!!!
29.6.2017 9:47:53   
almasa16

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Mirovanje znači nikakav fizički napor...ako tvoj posao podrazumjva fizički npo ona zaboravi na posao...
Moj savjet je da odeš do svoje doktoice i detljno porazovaraš...
Jer pod tim mirovanjem može biti i "zaboravi sex" itd, itd...pa da ti budeš mirna idi do doktorice nek ti sve lijepo "nacrta" šta smiješ a šta ne...


Doktorica Abadžić mi je rekla " nastavi život normalno, ali nemoj da imaš odnose određeni period". I dodji na kontrolu za mjesec dana ili po potrebi javi se ranije (vjerovatno je pod ovim mislila ukoliko mi iscjedak se opet pojavi) ne znam jako mi je sve ovo konfuzno.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2194
   RE: Trudna sam!!!
29.6.2017 9:50:14   
almasa16

IZVORNA PORUKA: Alma_27

Druga stvar, slusaj doktora! Ako je sta bitno, trazi drugo misljenje. Ako ti ne odgovara doktor, nadji drugog u kojeg imas povjerenje. Ali moras ga slusati. I sto se tice terapije i drugih savjeta. Bez pardona na kontroli pitaj SVE sto ti nije jasno.


Pokusavala sam da je pitam par stvari ali ona se ponasa kao da je ovo najnormalnija stvar na svijetu. Mislim nije mi jasno zar nije ocito da sam sada u bunilu i da me je strah.. ne znam zaista
U svakom slucaju ozibljno razmisljam da potrazim drugo misljenje.

Hvala na savjetu!

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 2195
   RE: Trudna sam!!!
29.6.2017 15:47:06   
Galicia
Kakvo crno razmisljanje o drugom misljenju. To se odmah ide. Ne nosis muhu u stomaku nego bebu.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 2196
   RE: Trudna sam!!!
29.6.2017 18:59:22   
Visnja RR
Da, ja bih potražila još jedno mišljenje ...Čisto da nisi u bunilu...i da možeš da na miru čekaš taj divni 9. mjesec user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 2197
   RE: Trudna sam!!!
3.9.2017 9:55:14   
sretna_mama
Dobro jutro..

Samo mali check in na temi.. Sretno nam svima.. <3

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2198
   RE: Trudna sam!!!
9.12.2017 16:33:12   
Razmazena
Cao zenice 💗 ne znam gdje da postavim pitanje pa ae odlucih ovdje.. trudna sam 8+3 oko 7 nedelje 5 dana sam imala mucnine i povracanje i odjedanput je sve to prestalo. Nemam nikakvih drugih simptoma
Da li je to razlog za brigu i da li se i vama desilo slicno
Hvala vam 💟❣💗

(odgovor članu sretna_mama)
Neposredna veza do poruke: 2199
   RE: Trudna sam!!!
9.12.2017 16:57:11   
cauchy
Pitanje mozes postaviti u Razgovorima u ocekivanju beba-decembar, mozda ce ti zene dati neki savjet. Jesi li vec isla na pregled? Mozda da se narucis kod ginekologa, za svaki slucaj...nadam se da je sve ok sa tvojom trudnocom

< Poruku je uredio Visnja RR -- 9.12.2017 18:42:29 >


_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu Razmazena)
Neposredna veza do poruke: 2200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  86 87 [88] 89 90   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  86 87 [88] 89 90   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *