|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
26.6.2009 22:46:21   
Okarica
Vjeruj mi da i ja razmmišljam o tome. U srijedu će imati 10 mjeseci pa ćemo vidjeti. Ove tablice se ionako stalno mijenjaju. Čitam neki dan nova istraživanja o glutenu. Preporučuje se roditeljima koji boluju od celijakije da svojim bebama uvode gluten u četvrtom i petom mjesecu, u periodu intenzivnog dojenja. Ima još dosta primjera. Čini mi se, da je Bebbe negdje pisala, da u Sloveniji preporučuju uvođenje žumanca odmah poslije šestog mjeseca. Ne bi me iznenadilo da se vrate na tablice ishrane od prije 20 godina. Nikad ne znaš! Stalno se rade neka nova istraživanja, a ni za jedno ne možeš reći da je 100% pouzdano. Stoga, malo kritičkog odnosa prema svemu tome i nije loše imati. Ipak, teško je biti pametan. Naravno, svima nam je zdravlje naših bebica na prvom mjestu. Eto vidiš, kod tvoje Žanice je prošlo sve ok. Pozdrav tebi i tvojoj ljepotici!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
27.6.2009 11:24:22   
Anoniman
Moja je jela samo žumance do sada i nešto joj ga ne dajem često, dok jogurt češće sa voćem tj. bar tri puta sedmično.
Šta vi mislite i koliko često prakticirate obroke koje sadrže jaja, a i mliječne proizvode?

(odgovor članu Okarica)
  Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
27.6.2009 13:32:39   
Okarica
Jaje, odnosno žumance, joj dajem jednom sedmično, nekad i dva puta, a mliječne prozivode (mladi sir, vrhnje) češće, skoro svaki dan nešto. Sestra mi neki dan kaže da pretjerujem sa mliječnim proizvodima, ali ja zaista više na znam šta da joj dajem. Ne mogu joj npr. palentu napraviti, a da ne dodam malo vrhnja. Kad kuham povrće, dodam malo vrhnja radi okusa, inače ga neće pojesti.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
27.6.2009 13:35:36   
Skvo RR
Meni Uma klopa jogurt uz rucak 2-3X sedmicno. Probali smo malo zumance, ali joj nisam odavno davala. Mogla bi sutra.user posted image
Ja sam primjetila da mi se osula od pavlake. Cekam sada da joj prodje malo osip, pa cu pokusati ponovo...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
29.6.2009 11:21:55   
Dinka 79
Mi ćemo probati opet zumance pa vam javim kako je bilo,a što se tiće mlijećnih proizvoda,moja Naida jede vrhnje,mladi sir i kašice joj pravim na domaćem mlijeku hvala Bogu godi joj,a nešto razmišljam da je to dobro za zubiće.Što se tiće tih kalendara meni se baš ne sviđaju jeste da sam ih gledala kao neki orjentir al se nismo baš pridrzavali niti jednog.Zao mi je samo što joj nemogu davati jagode i maline ,al eto user posted image ima vremena akoBogda

_____________________________

Naida,30.09.2008.god.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
5.7.2009 10:09:24   
Anushka
mi smo uspjeli naci jednu baku koja ima prava domaca jaja od koka sto se hrane po dvoristu i svaki dan dobije svjeze i toplo jaje:) tako da svaki dan na neki nacin dobije zumance ili za dorucak ili za rucak vec evo sedmicu dana.
a mlijecne proizvode vec sam pisala, mlijeko, jogurt, pavlaku i mileram jede od 6 mjeseci svaki dan, a za sir imam otpor zbog higijenskih razloga - domaci i hemijskih razloga - kupovni. ja inace jedem domace sireve, pa me strah da to jos proba

< Poruku je uredio Anushka -- 5.7.2009 10:10:28 >

(odgovor članu Dinka 79)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
6.7.2009 19:02:56   
Adana
Asja vec neko vrijeme jede zumance, mozda nekih 2-3 mjeseca, mislim da sam joj ga uvela kada je imala 9 mjeseci.

A juce je prvi put probala cijelo jaje! I do sada hB nije bilo nikakvih reakcija. user posted image  Za 11 dana joj je prvi rodjendan.

A mlijecne proizvode takodje jede vec par mjeseci. Mozda vec neka 3 mjeseca, s tim da jos nije probala kravlje mlijeko, ali i to cemo ovih dana. user posted image

< Poruku je uredio Adana -- 6.7.2009 19:05:40 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
6.7.2009 22:12:47   
dana3
ne znam da li sam pisala na ovu temu ali moj sin vec odavno jede zumance-mislim od 6 mjeseca,pije mlijeko-ne puno,mozda pola dcl koji mijesam sa vodom,sa povlakom i sirom nema problema
zelim da sve bebe izbjegnu alergije

< Poruku je uredio dana3 -- 6.7.2009 22:13:06 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
13.7.2009 23:33:42   
teta berta
nika je danas probala malo bjelanceta. ako je alergična za koliko se pojavljuju simptomi

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
13.7.2009 23:37:59   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: teta berta

nika je danas probala malo bjelanceta. ako je alergična za koliko se pojavljuju simptomi

ja mislim u roku 6 sahti ali nisam sigurna

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
13.7.2009 23:39:39   
milenium
ja svome namjeravam dati jaje tek oko prvog rođendana.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
13.7.2009 23:44:14   
teta berta
ona je jela oko 6 do sada nema ništa trebam li je provjeravati večeras???? Inače je jučer jela malo juhice sa griz noklicama i nije bilo reakcije...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
13.7.2009 23:45:09   
teta berta
IZVORNA PORUKA: milenium

ja svome namjeravam dati jaje tek oko prvog rođendana.


ma moras dati prije jer kod nas se prima ona vakcina sa 11 mjeseci tako meni rekli u domu z

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
13.7.2009 23:48:28   
milenium
kod nas se prima sa godinu dana,nije bitno jel 5 dana poslije ili prije(baš sam ja to pitala jer kontam ,neću valjda na rođendan dolazit)mi definitivno idemo nakon rođendana da nebi dobio temperaturu kao posljedicu toga,pa nam propade i rođendan i sveuser posted image

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
13.7.2009 23:52:47   
teta berta
i mi cemo poslije rodendana!!! Baš me briga sta oni pracaju

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
13.7.2009 23:54:03   
milenium
tak je!

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
22.7.2009 19:34:59   
bebbe RR
Cure, evo i mene na ovoj temi. Prije svega, zato što mi je nužno potreban savjet, jer sam prilično zbunjena. E, ovako - moja Ema jede žumance već dvije sedmice. Njoj će uskoro biti 8 mjeseci, a dr mi je predlagao da joj ga počnem normalno davati sa šest mjeseci, no, nisam se usudila. Hvala Bogu, nije bilo negativnih reakcija. Inače, meni je pedijatar rekao i da najnormalnije dajem borovnice, šumsko voće, jagode... To nisam probala. Doduše, davala sam Hippovo šumsko voće i borovnice, a za jagode se još ne usudjujem. Jedemo i mliječne proizvode. Gotovo svaki dan joj stavim kašiku pavlake u obrok, a za doručak najradije jede Hippove kašice s voćem i kravljim sirom ili jogurtom. Do sada nije bilo alergenih reakcija. No, mene muči nešto drugo - moja Ema doji i NEĆE da jede nijednu kašicu od ovih koje se prave s mlijekom ili vodom, kao što su, recimo, razni Lino-i i slično. A, neki dan joj je sestra dala kašičicu Montea i oduševljeno je pojela i još plakala za još. Isto se je desilo i kada joj je tata dao malo sladoleda. (A to kakve napade ljutnje i očaja ja dobijam zbog samovolje MM i starije kćeri je tema za sebe:) Mene sada zanima da li je moguće da moje bepče ne voli ukus adaptiranih mlijeka i kada vama pedijatri savjetuju da počnete sa kravljim mlijekom?! Nije da mi se žuri, ali muči me to što neće ništa slatko s adaptiranim mlijekom, a ovo što ne bi trebala oduševljeno jede... Znam da bih se mogla i izmusti i od toga probati napraviti kašicu, ali strah me je i kada pomislim na pumpu... Ljubim vas i svima se unaprijed zahvaljujem za savjete. Ako ste već o tome pisale, izvinjavam se, u deficitu sam s vremenom da bih sve pročitala...

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
23.7.2009 8:31:08   
Anushka
bebbe, ja sam kravlje mlijeko "uvela" jako rano u odnosu na preporuke. Kad je prosla pavlaka i jogurt bez reakcija, probao je i lino na prokuhanom pasterizovanom kravljem mlijeku iz tetrapaka 3,5% masnoca, bez razblazivanja i sl i nije bilo reakcija hvala Bogu i to sa nepunih 7 mjeseci. Posto kod nas niko u porodici nema nikakvih alergija na hranu i ja sam se ranije usudila, ali doji i ne pije kravlje mlijeko, dajem mu ga samo u tim kasicama.
neki dan sam uzela monte drink i provjerila sastav, i uzasnula sam se. Ima E 407, carrageenan, koji je vrlo stetan za zdravlje a vjerovatno i kancerogen - na zivotinjama jeste kancerogen, na ljudima jos nije potvrdjeno. http://www.ukfoodguide.net/e407.htm


(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
23.7.2009 11:00:17   
Suzana
Draga bebbe...
Znaš moju situaciju i da smo prestali sa dojenjem, a Edi mi neće mlijeko obično. Istina, jede ga u grizu, Lješnjak Čokolinu i tako, ali u tečnom obliku sa npr. linom vrlo, vrlo rijetko. I mislim da mi sada ne unosi dovoljne količine mlijeka a o tome sam pisala. user posted image user posted image user posted image
Da se izmuzaš radi Lino kašice... Ni ja ne bih... user posted image
Vidim da će Emi sada 8 mjeseci... Pa možda bi i mogla dati kravlje mlijeko ako nema u porodici alergija... ja sada ne znam kada sam tačno uvela, ali nekad možda oko... hm 10. mjeseca. Prije toga sam pravila Lino kašice i ostale koje se prave sa mlijekom na rižinom mlijeku (i o tome sam negdje pisala) pa možda da probaš sa tim???
Ne znam da li u Sloveniji ima DM, ali DM ima Alnaturino rižino mlijeko i ja sam to koristila.
Nadam se da sam bar malo pomogla.
Pusa tebi i Emi.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
23.7.2009 22:45:43   
bebbe RR
Hvala, Suzana!
Rižino mlijeko je dobra ideja. U Sloveniji postoji DM i MM se često šali da bi im ja morala biti počasni kupac, s obzirom na količine novca koje tamo ostavljam:). Danas sam kupila Aptamil 2, a do sada sam koristila Hipp, i bilo je puno uspješnije. Dakle, fakat je bilo do mlijeka, zadovoljna sam da sam skontala o čemu se radi. Sutra ću ići kupiti rižino mlijeko. Možda bude još boljeuser posted image
Hvala još jednom z super savjet i pusa dječacima i tebi! 



_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
30.7.2009 22:38:46   
neki
Pitanje...Mom Saidu je 6mj. pa me zanima koji jogurt kupujete i dajete bebama???Hvala unaprijeduser posted image

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
31.7.2009 8:46:05   
emma.L
neki, ja kupujem Dukat čvrsti jogurt, ali ako ga slučajno nemam, dam joj i onaj Migov u bijelim plastičnim flašama koji mi inače pijemo. Ovaj sam joj tek nedavno počela davati, ali jednako ga voli.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
31.7.2009 9:51:09   
neki
Emma.L,puno ti hvala na odgovoruuser posted image

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
31.7.2009 10:33:25   
Suzana
MIG zakon. user posted image user posted image

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
31.7.2009 10:50:33   
Skvo RR
Mi papamo isto Dukatov jogurt. Jednostavno mi smo taj koristili, pa nam se i Uma pridruzila....user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *