|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: DIABETES(secerna bolest)
4.2.2010 9:43:28   
dana3
Acidi Borici ili borna kislina je u omjeru nekih 2-3% i loristi se za upaljenu kozu.
Ne znam da li jos uvijek ima u slobodnoj prodaji il n recet ali neko ko radi u apoteci moze da napise malo vise o istojuser posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: DIABETES(secerna bolest)
24.2.2010 15:15:58   
malena27 RR
Oglašavanje (besplatno) na portalu Ringeraja.ba je zabranjeno ako nije unaprijed dogovoreno sa uredništvom. Time se misli na oglašavanje direktno na forumu putem lančanih poruka i privatnih poruka (spam). Forumi nisu namijenjeni besplatnom oglašavanju.
Šta se smatra kao direktno oglašavanje na forumima:
- potpisi korisnika koji promoviraju pojedine djelatnosti ili djelatnosti, usluge i proizvode pojedinaca s linkom na te stranice.
- oglašavanje osobnih (prijateljevih, poznanikovih) djelatnosti, produkata ili usluga.
Uredništvo može po vlastitoj prosudbi i bez obrazloženja izbrisati poruku za koju smatra da ju korisnik koristi s ciljem promocije ili reklame. Korisnik će biti o tome obaviješten. Svako takvo kršenje biće sankcionirano sa strane RR teama. U slučaju da ste u dilemi prije objave neke poruke, obratite se administratoru foruma Visnji RR.

LP



< Poruku je uredio malena27 RR -- 24.2.2010 15:29:03 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Ensar A.)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: DIABETES(secerna bolest)
24.2.2010 16:50:10   
Amelaa RR
user posted image

Diabetes

Diabetes—previše šećera u krvi
Diabetes je ozbiljna bolest.
Diabetes može biti smrtonosan.
Mnogi ljudi bez obzira na rasu I starost mogu imati
diabetes.
Diabetes može biti uzrok gubljena vida, dijela tijela, kao
ruka, noga (i.t.d.) , i sterilnosti.
Previše šećera u krvi može uticati na Vaše srce, mozak,
bubrege, zube, vene.
Diabetes se ne može isliječiti ali se može kontrolisati.


Postoje tri vrste diabetesa:
• Prva vrsta diabetesa obično utiče na mlade ljude; oni
mogu koristiti insulin.
• Druga vrsta utiče na ljude preko trideset godina; oni
mogu koristiti tablete ili insulin.
• Treća vrsta diabetesa pogađa žene tokom trudnoće,
majke trebaju specijalnu njegu da bi rodile zdrave
bebe.

Normalna količina šećera u krvi

održava Vas zdravim.

• Prenizak šećer u krvi (ispod 70) uzrokuje znojenje,
osjećaj slabosti.
• Ako imate nizak šećer trebate da pijete i jedete hranu
sa malim količinama karbohidrata.
• Prevosok šećer u krvi (preko 200) uzrokuje umor i
pospanost.
• Provjerite šećer u krvi redovno, budite sigurni i pijte
mnogo vode.
• Normalna količina šećera u krvi je 80 do 110 prije
obroka i 160 dva sata poslije obroka.

Za kontrolisanje diabetesa neki ljudi koriste tablete a neki
insulin.
Veoma je važno da se lijekovi uzimaju na vrijeme i da se
uzimaju svaki dan..

• Kako ćete kontrolisati diabetes zavisi od Vas.
• Jedino Vi možete pomoći sami sebi.
• Kontrolišite krvni pritisak i šećer u krvi i nemojte da
pušite.
• Kontrolišite se redovno ,uzimajte jedan aspirin svaki
dan (osim ako doktor kaže ne).

Noge/Stopalo
• Posljedice diabetesa se najčešće odražavaju na Vašim
nogama.
• Zbog toga je veoma važno da nosite odgovarajuće
cipele i udobne sokne.
• Perite noge redovno i ne hodajte bosih nogu.
• Ako imate ranu na nogama posjetite doktora. Ne
čekajte!!!
user posted image

Kretanje

• Kretanje je veoma važno i čini Vas jačim i zdravim.
• Radite nešto što Vas čini sretnim i zadovoljnim

Namirnice
• Zdrava ishrana je veoma važna u kontrolisanju šećera.
• Takođe trebate da obratite pažnju na Vašu tjelesnu
težinu.
• Vašem tijelu je potrebna dovoljna količina hrane da bi
imali dovoljno energije.
• Veoma je važno da jedete tri obroka dnevno i da jedete
raznu vrstu kvalitetne hrane.
• Friško pripremljena hrana je najbolja za vaš
organizam.


"Zeleno svjetlo” namirnice
Možete jesti veće količine od sljedećih
namirnica:
brokoli, karfiol, kupus, mrkva, krastavac, paradajz, tikvice, luk,
celer, patlidžan ...

"Žuto svjetlo” namirnice
Sljedeći proizvodi su dobri ali porcije
serviranja su bitne:


Voće (jabuke, šljive, lubenica, banane): 3-4 porcije
dnevno
Meso, riba (porcija veličine dlana): 2-3 porcije dnevno
Jaja: 3-4 sedmično
Sve vrste kruha, riža, krompir, tjestenina: 2-3 porcije od
ugljenih hidrata po obroku
Mlijeko i mliječni proizvodi: 2-3 dnevno


"Crveno svjetlo” namirnice
Smanjiti kiličinu od sljedećih namirnica:
puter, kolači, čokolade, sladoled, dezerti,
gazirani sokovi (dietalni sokovi su
dozvoljeni),
pivo, vino, viski,
so


< Poruku je uredio Amelaa RR -- 24.2.2010 16:53:52 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: DIABETES(secerna bolest)
11.5.2010 7:02:09   
dana3
IZVORNA PORUKA: malena27 RR

Oglašavanje (besplatno) na portalu Ringeraja.ba je zabranjeno ako nije unaprijed dogovoreno sa uredništvom. Time se misli na oglašavanje direktno na forumu putem lančanih poruka i privatnih poruka (spam). Forumi nisu namijenjeni besplatnom oglašavanju.
Šta se smatra kao direktno oglašavanje na forumima:
- potpisi korisnika koji promoviraju pojedine djelatnosti ili djelatnosti, usluge i proizvode pojedinaca s linkom na te stranice.
- oglašavanje osobnih (prijateljevih, poznanikovih) djelatnosti, produkata ili usluga.
Uredništvo može po vlastitoj prosudbi i bez obrazloženja izbrisati poruku za koju smatra da ju korisnik koristi s ciljem promocije ili reklame. Korisnik će biti o tome obaviješten. Svako takvo kršenje biće sankcionirano sa strane RR teama. U slučaju da ste u dilemi prije objave neke poruke, obratite se administratoru foruma Visnji RR.

LP










O cemu ti to bogati ovde pises bas me interesuje!?

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: DIABETES(secerna bolest)
11.5.2010 7:06:57   
dana3
Dugo me nije bilo ovde ali eto izmedju mnogig kontrola i razgovora, nalaza i ostalih analiza, nadjoh vremena da uskocim pa kazme koju o seceru!

Kopiranje stranica na neta mne pomaze puno jer je sve to manje vis epoznato a opet nejasno!

U procesu sam nabavljanja insulinske pumpe koja treba da olaksa kontrolu vrijednosti secera u krvi a samim tim zaustavljanju propadanja bubrega!
Svi oni koji imaju dijabetes bilo kojeg oblika treba da snize kvni pritisak sto je vise moguce dabina taj nacin sacuvali bubrege i izbjegli kasne komplikacije secerne bolesti  koje  ja nazalost vec imam i borim se s njima.
Kad pumpa bude u upotrbi, pisanju kak je i sta je s njom. citala jesam ali kao sto sma rekla- dok ne dozivim, ne znam sta je to!

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: DIABETES(secerna bolest)
4.6.2010 15:12:33   
dana3
E evo da nastavim sa ovim mojim bloggom heheheh!
Dobih ja mou pumpu.nakon 25 godina bockanja sa insulinom napokon dobih spas!pumpa funkcionise!vrijednosti secera super.Ubodem se svaka tri dana jednom da prikopcam pumpu i odlicno.jeste malo neobicno sto pumpa dodje ko extra mobitel ali boze moj.zakacim na grudnjak i furam dalje! VOLJELA BIH DA U BOSNI IMA MOGUCNOST NABAVKE ISTE ZA SVE ONE DUGOGODISNJE  DIABETICARE-POSEBNO TRUDNICE!nadam se da ce jednog dana neko pametan se sjetiti da zavrsi skolu za specaliziranog doktrora za trudnice dijabeticarke d anam se ne soli paet da ne mozemo imati dejcu ili da ce biti nakaradna kao sto je meni govoreno!
Kaó sto rekoh-zasada je sve u redu sa pumpom!moguce je jos jedna beba uskoro ako prevarim muzauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: DIABETES(secerna bolest)
4.6.2010 15:15:08   
milomoje
Draga Dano drago mi je si tu i da si nabavila tu pumpu koja olaksava...
reci mi gdje ima da se nabavi ta pumpa ili je to samo preko ljecnika... pusa

_____________________________

-Sada nas troje slavi rodjendan u januaru !!! :)

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: DIABETES(secerna bolest)
7.7.2010 15:52:45   
dana3
Evo napokon da malo napisemkoju rijec o tome i toj pumpi.
Da, samo preko lijecnika jer cijan joj je 4000 eura a uz to potrbno je imati igle i rezervare koji se mijenjau svaka tri dana.
Pumpa me preporodila za dva mjesecfa moji nalazi izgledaju nevjerovatno doro da ovakve vrijednosti nisu bile ovako dobe u ovih 26 godina borbe sa dijebatesom.
nacinjena steta je ostalaali je zaustavljenjo dalje propadanje organizma, osjecam se bolje svjezije, odmornije i nema vise svakodnevnog bodenja da bih uzela insulin.


Pumpa s edobije na recep kao i sve ostalo potrebno za nju-igle, rezervari u koji se sipa insulin, baterije kao i trakice za mjerenje secera i ketona( kiseline u krvi koja se javlja pri nedostatku insulina).

Ta oprema je isto skupa tako da na ovoliki broj oboljelih u Svedskoj od secerne bolesti svega par hiljada ima pumpu a preko 100 000 ljudi je na spricama.Ljekari nerado daju prijedloge za pumpu a jasma izgleda dobro asdaku podijelila jer me nekoli mjeseci dijelillo od razmisljanja ljekara da me salju na dijalizu ili bar da me polako uvode u svijet ljudi koji su na dijalizi.zastraujuce i porazavajuce a jos gledate svoje dijete koje je imao samo godinu dana.
dali su mi ziivot produzili moje vrijeme sa mojim djetetom i zato bih voljela da mi Bog da moc smao na tren da podijelim ljudim pumpe da zive jos bolje sa secerom nego do sad, da olaksam probleme koje imamo kao i neizvjesnost u kojoj zivimo.
Molim Boga da jednom u Bosni zazivi zdravsveni sistem da imamo vrijednost covjeka a ne ko zivotinuje u mesnici.
Bila sam na Kosevu i ne daj boze nikom takvo iskustvo-grozno


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu milomoje)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: DIABETES(secerna bolest)
7.1.2011 13:01:59   
Hanady RR
dali neko zna gdje se mogu naći trakice za mjerenje šećera koje su u nekoj jeftinijoj formi od naših sarajevskih apoteka....kod nas je 50 trakica 73 KMuser posted image user posted image user posted image user posted image

naime jedan stari čiko treba ih koristiti i dobije na recpet 50 komada mjesečno, a njemu kćerka koja ne radi i još nema penziju mora šećer mjeriti 2-3 dnevnouser posted image
otišla je i kupila još 50 komda...ali dedina penzija joj ljekove pokriti ne možeuser posted image

jel znate gdje bih mogla jeftinije da ih nađemuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: DIABETES(secerna bolest)
7.1.2011 13:09:30   
Emica_sa
Posto predpostavljam da se radi o Bayerovom aparatu ili aparatu koji koristi njihove trakice mislim da ih neces nazalost naci nigdje nesto znacajno  jeftinije  user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: DIABETES(secerna bolest)
7.1.2011 13:15:09   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Posto predpostavljam da se radi o Bayerovom aparatu ili aparatu koji koristi njihove trakice mislim da ih neces nazalost naci nigdje nesto znacajno  jeftinije  user posted image

jesteuser posted image
taj aparatuser posted image
njega je dobio preko socijalnoguser posted image

dali postoji neki drugi aparat za koji su trakice jeftinijeuser posted image
mislim možda se ispalti da mu uzememo taj jeftini aparat da ona lakše kupuje trakiceuser posted image

baš sam se nasikirala....
teške sudbine ovu ženu prate, tako bi joj rado pomoglauser posted image user posted image user posted image

sevap je veliki, ovaj dedo je dva sina u ratu izgubiouser posted image user posted image user posted image
i sma je invalid...
smao ovu kećrku ima...koja se bori godinama sama sa djecom svojomuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: DIABETES(secerna bolest)
7.1.2011 13:21:47   
Anoniman
Hanady ...pade mi nesto naum...posaljem ti pp

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 62
   RE: DIABETES(secerna bolest)
7.1.2011 13:24:56   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: dadada

Hanady ...pade mi nesto naum...posaljem ti pp

čekamuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: DIABETES(secerna bolest)
7.1.2011 13:27:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: dadada

Hanady ...pade mi nesto naum...posaljem ti pp

čekamuser posted image

poslala

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 64
   RE: DIABETES(secerna bolest)
2.5.2012 13:55:57   
dana3
Hmmmmmmmm.
skoro ima dvije godine da se nisam uclanila niti pisala ovde na forumu a razloga ej dosta a najvazniji da nije u pitanju zdravlje. pumpa koju imam funkcionise odlicno. Moj sin je sada covjek veliki: tri i po godine i to nije mala stvar.user posted image

Javicu se poslije sa novim informacijama i onim koje se odnose an trudnice dijabeticarke kao i probleme koje ima u BiH

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: DIABETES(secerna bolest)
2.5.2012 17:27:28   
dana3
Pozdravljam sve one clanice ringeraje koje me se mozda sjecacju user posted image jer vrijeme ide tako brzo da covjek ne moze da vjeruje...
Vidim da je izgled foruma drugaciji nego sto sam navikla prije ali kad malo skontam novu verziju, postavicu slike jedne inzulinske pumpe. Ona ne da olaksava zivot diabeticarima nego nam daje novu nadu u laksu buducnost sa ovom bolescu od koje nazalost obolijeva sve vise djece a uzrok se i dalje ne zna sa sigurnoscu.

Ono sto je potrebno zenama diabeticarima u Bosnije pravoo na izbor onog inzulina koji najbolje odgovara bas toj osobi, ceste kontrole i mijenjaje dose kao i mogucnost nabavke trakica koje bi trebalebiti besplatne.

jedna zena sa secerom u BiH je osudjena na trudnocu bez pravog doktora koji ce je moci voditi kroz trudnocu a ujedno znati regulisati secer u toj situaciji-znaci ginekolog-diabetolog kojeg mi nemamo kao ni babice koje su skolovane za specijalne slucajeve kao sto je ovaj ili kod srcanih bolesnika(moja kolegica je umrla 6 mjeseci poslije poroda jer je imala srcanu manu).

Kao pojedinca sam nemocna da napravim nesto sto bi rijesilo bar dio problema zena koje imaju zdravsvenih problema i neodoljivu zelju da imaju svoje dijeteuser posted image

Inzulinska pumpa kosat 4000 eura a svi ostali dodaci kao sto su igle i inzulin kostaju ali sv etp pacijent dobija besplatno, u slucaju greske ili kvara na pumpi postoji sluzba koja je 24 sata dostupna i pruza pomoc. IakojeSvedska ekonomski stabilna zemlja ipak smanjuju budzet za bolnice tako da su mnogi pacijetni ostali bez mogucnosti da dobiju pumpu, jedino ako im je slucaj ekstreman i injekcije vise ne pomazu. 20 godina je proslo kako je rat stao a sv estoji na mrtvoj tackiuser posted image


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: DIABETES(secerna bolest)
2.5.2012 17:37:50   
maja78 RR
dana3 dobro dosla nazad :) Bas odavno te nije bilo, i drago mi je da nije razlog zdravlje

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: DIABETES(secerna bolest)
6.5.2012 1:19:36   
dana3
E pa maja78 da cestitam na RR:).nije me bilo zbog obaveza pa i ovaj FB :)) ali evo me sad tu skoknem ponekad :)

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: DIABETES(secerna bolest)
6.5.2013 2:12:51   
sara85
evo i ja bih da podržim ovu temu, i nadam se da ćemo još o njoj pričati i razmjenjivati iskustva...koliko god sam tražila po netu, nisam mogla da nađem neki forum koji je vezan za dijabetes i bosnu i hercegovinu. izgleda da ljudi nisu previše opušteni po ovom pitanju i tako malo žele da o tome pričaju, da mi se nekad čini da jedina imam dijabetes u svojoj zemljiuser posted image

ja dijabetes imam deset godina,i još nemam djece, ali nisam ni udatauser posted image
u zadnje vrijeme stalno o tome razmišljam, tako da kad sam naišla na ovaj forum dodatno sam se ohrabrila...

trudim se koliko god mogu da držim šećer pod kontrolom, međutim nekad mi sve dosadi i jedem šta god mi dođe pod rukuuser posted image

hvala Bogu do sad nisam imala nikakve komplikacije, osim da sam nedavno saznala da imam hipotireozu, pa me je to malo rastužilo..al nadam se da će sve biti ok, i naravno ne posustajem..

e sad me dana interesuje, pošto ti imaš dijabetes nekih 25 godina, i kako pišeš da dosta vodiš računa o svom šećeru, odakle onda javljanje tih posljedica koje navodiš...koje su ti se posljedice počele javljati, jer ja sam mislila da ukoliko se šećer drži pod kontrolom da ne mora nikad ni biti nekih posljedica? nadam se da si me shvatila šta želim pitati, jer sam nekako zbrkano postavila pitanjeuser posted image

i da li je neko probao sa alternativnom medicinom u liječenju dijabetesa i kakva su iskustva?

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: DIABETES(secerna bolest)
10.5.2013 12:00:56   
anja anjica
Pozdrav drage moje,sti se tice. Alternativne medicine dobro poznajem. Slijedece: gljiva koja ukida inzulin coprinus comatus u roku od max 6mj i cicun ili dijabetni krompir naravno konzumirati svjezeg, vrijedi pokusati

(odgovor članu sara85)
Neposredna veza do poruke: 70
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *